Epson EH-TW3200

dekiel

New member
Zamówiłem TW-3500.
A po południu były próby. Ekran nie doszedł, więc zapuściłem na ścianie... morelowo-brzoskwiniowo-pomarańczowej :):):) wymiar "ekranu" taki jak oczekiwany Adeo, czyli 214x120 cm. Wszystko na ustawieniach defaultowych, z oczywistych względów póki nie ma ekranu nie chcę nic mieszać.
Na początek wnuczka obejrzała fragment swojej ulubionej bajki, a później wrzuciłem Yanniego (dla żony bo wiem co lubi, a z projekcją specjalnie czekałem na tę chwilę - ma się sposoby :)).
Później moje ulubione filmy akcji łącznie z Avatarem. Wszystko BD. Wrzuciłem też jakąś bajkę na DVD. Da się oglądać, zresztą taki obraz pamiętam z kina kiedy jeszcze do kina chodziłem (ostatni raz to był "Ogniem i mieczem").
Powiem tak - zapowiadały się ciche dni... ale problem mam już z głowy. Już wszystko jest OK... nawet rozmiar skrzynki przestał mieć znaczenie.
Żona (tylko proszę tego nie odbierać dosłownie) zbierała szczękę z podłogi :) Ja też zresztą patrzałem z szeroko otwartymi ustami.
Na co dzień oglądam na Panasie 50V10. Zresztą zrobiłem myk i włączyłem równocześnie z BDT300 na Panasie i projektorze. Zdaje się, że tv będzie tylko do oglądania wiadomości i teleturniejów, reszta - czyli sport i przyroda (z N-ki) pójdzie już na projektorze.
Nie zauważyłem żadnych plam, przebarwień, itp.
Zdaje się, że będzie duuużo uciechy... W zbiorach mam aktualnie ok. 60 pozycji na BD (nie licząc bajek).
Jeśli ktoś - tak jak ja - nie ma doświadczenia i się waha... szczerze polecam.
 

sviru

New member
Gratuluje dobrego 3500 :).

redlum > niestety stracisz troche swiatla. Pomimo tego powinno byc ok nawet na szarym. Dasz lampe w power i tyle... Zastanow sie jednak nad biala powierzchnia jesli lubisz jasne sceny.
 

redlum

New member
Bez reklam
ekran jaki wezmę - to najprawdopodobniej będzie Adeo Tensio Classic Incell z materiałem VisionAcoustik. Salon jakoś już dociemnie - żona się zgodziła na rolety gumowane "blokery".
 

sviru

New member
Nie ma jeszcze tw3200. Sklepy podaja ze jest ale okazalo sie ze epson rzucil na Pl doslownie z 10 sztuk :). Sadze, ze sprawa z rogami bedzie marginalna. Na zachodnich forach jeszcze nikt na to nie narzekal.
 

sviru

New member
Fajnie, ze w koncu ktos się pochwalil. Niestety nic wywnioskowac sie nie da ;).

Mialem dostac tw3200 juz w tym tyg ale niestety "moze" bedzie za tydzien.

Widze, ze juz troche sklepow zamieszcza w ofercie tw3200. Jest szansa.. ze uda sie nabyc za tydzien. Chyba ze znowu rzuca na PL 10 sztuk :)
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
Z tego co widzę to w/w forum nic niewiedzą o problemach z purpurowymi rogami, można lepiej nie pytać się tam i nie uświadamiać ich o tym :) po co więcej nieszczęśliwych posiadaczy, to tak samo jak z efektem tęczy- dużo ludzi tego nie widzi, dopóki się nie pokarze
 

choina

New member
Mialem dostac tw3200 juz w tym tyg ale niestety "moze" bedzie za tydzien.

Widze, ze juz troche sklepow zamieszcza w ofercie tw3200. Jest szansa.. ze uda sie nabyc za tydzien. Chyba ze znowu rzuca na PL 10 sztuk :)
Dzwoniłem dziś do tego sklepu Szczegóły produktu :: Projektory i rzutniki multimedialne. Ekrany projekcyjne, wypożyczalnia projektorów. Lampy do projektorów. Projektory firm epson, toshiba i innych
Twierdzą, że można u nich zamawiać i w ciągu 2-3 dni będzie do odbioru, oczywiście po zadatkowaniu.
 

Majico

New member
Witam wszystkich!!
Od pewnego czasu sledze ten temat gdyz interesowal mnie projektor tw3200. Ogolnie zaryzykowalem i zamowilem go w UK wczoraj. Na infolini powiedzieli mi ze powinienem go dostac w przyszly poniedzialek jak dobrze pojdzie. Takze jak bede go mial juz to napisze o nim co nieco. Tez mam nadzieje ze purpury nie bedzie, a jesli bedzie no to coz, trzeba bedzie z tym zyc :roll:.
Pare fotek znalazlem na tej stronce:

projectorpoint.co.uk/projectors/Epson_EH-TW3200.html

Musicie dodac ww.. gdyz jako nowy uzytkownik nie moge dodawac adresów.
Kliknijcie na zdjecie przy cenie tam jest 13 fotek.
 

sonal

New member
w tym sklepie mają niezła cenę na viviteka h1080

Vivitek H1080FD projector

ciekawe czy gwarancja obowiązuje w Polszcze :niewiem:


wychodzi nieco ponad 3200 zł - w takim razie dlaczego u nas tak drogo?
(BTW-> wg moich wyliczeń vat u nich wynosi 17,5%)
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
w tym sklepie mają niezła cenę na viviteka h1080

Vivitek H1080FD projector

ciekawe czy gwarancja obowiązuje w Polszcze :niewiem:


wychodzi nieco ponad 3200 zł - w takim razie dlaczego u nas tak drogo?
(BTW-> wg moich wyliczeń vat u nich wynosi 17,5%)

Faktycznie coś za tanio, jeśli to nie jest błąd to naprawdę okazja, tylko właśnie jak jest z gwarancją

Co do Epsona, znalazłem mini recenzję ale tym razem na niemieckim forum :niewiem:
Erfahrungsbericht Epson EH-TW3200
 

dekiel

New member
Jako amator (zaawansowany) - pasjonat - fotograf jestem przeciwnikiem nadmiernego PSucia obrazów.
Powiedzcie - jak Wam się sprawuje tryb „x.v. Color”?
Czy to "coś takiego" w dobrym słówa znaczeniu jak THX w Panasach?
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Jako amator (zaawansowany) - pasjonat - fotograf jestem przeciwnikiem nadmiernego PSucia obrazów.
Powiedzcie - jak Wam się sprawuje tryb „x.v. Color”?
Czy to "coś takiego" w dobrym słówa znaczeniu jak THX w Panasach?

No dla mnie x.v.Color to jakas lipa... Nie wiem, ale kolory na tym trybie sa bardzo wyblakle. Zawsze mnie to zastanawialo, bo producenci takich i innych sprzetow zachwalaja sie, ze ich produkt ma to cos, a ja jakos nie widze w tym nic nadzwyczajnego.
 

redlum

New member
Bez reklam
wyblakłe - czyli takie jak za oknem? Bo nie wiem czemu - ale zawsze jak słyszę kolory wyblakłe - to kojarzy mi się że ktoś ogląda TV na ustawieniu dynamiczne - gdzie wszystko jest przebarwione, a jak spojrzy na dobrze skalibrowany ekran - to mówi - "te kolory są jakieś nijakie - takie wyblakłe..."
 

dekiel

New member
No ale zakładamy, że materiałem źródłowym jest film na bluray... no to jak kolory wyblakłe - czy mam rozumieć, że w tym trybie „x.v. Color” projektor psuje ostateczny efekt pracy filmowców?
 
Do góry