El-Sat Giżycko vel Plusagd Giżycko

pkomp

New member
przepraszam że się uniosłem ale nie cierpię robienia ze sprzedawcy z którym ktoś nie potrafi konkurować złodzieja nie mając na to żadnych dowodów
masz problem z tym sklepem zgłoś to do prokuratury/urzędu skarbowego a nie rzucasz bezpodstawne oskarżenia jak ziobro kaczyński czy reszta(patrząc na to co się działo wcześniej i na to co się dzieje w obliczu rozbicia samolotu)

przeczytaj cały wątek to zobaczysz ilu jest zadowolonych klientów i KAŻDY ma sprzęt z oryginalną polską gwarancją z polskiej dystrybucji
 

kindziol1

New member
No i zgodnie z przewidywaniami wszystkie konta tej firmy na allegro zostały zablokowane ....Ciekawe ile "dziesiąt" lub ileset osob zgłosiło sie już na policje lub do prokuratury o poplnienie oszustwa lub wyłudzenie .
 

pkomp

New member
żałosny jesteś...allegro blokuje konta również za naruszenie regulaminu albo niezapłacone prowizje od sprzedaży
póki nie masz info na ten temat to lepiej zamilcz
 

jarowo

New member
Witam, ja tez czekam na TV, co prawda dopiero 5 dni ale zobaczyłem dzisiaj ze mają konto zablokowane na allegro. Napiszcie ile średnio czekaliście na towar zakupiony u nich. Ja czekam do regulaminowych 15 dni roboczych później zobaczymy......
 

shaman2929

New member
EL-Sat

Witam,
Ja też kupiłem telewizor 4 dni temu, przez ten tydzień cały czas utrzymywałem kontakt mailowy ze sprzedawcą ale to zawieszenie konta trochę mnie zaniepokoiło, myślę jednak że powodem są jakieś nieuregulowane sprawy z Allegro i jestem dobrej myśli, że telewizor w końcu do mnie dotrze. Czekam na informacje z Waszej strony, czy zamówione produkty do Was dotarły :)
 

migiell

New member
Witam,

Trafiłem na to forum poszukując informacji o firmie El-sat (elpc19), kupiłem w poniedziałem tv puściłem im przelew i wielka cisza, zaczynam się niepokoić bo nie odpowiadają ani na maila ani na telefony, pozatym konta zablokowane na allegro. Korespondowałem dzisiaj z innym alegrowiczem, który czekał ponad miesiąc i nic, aktualnie zgłosił sprawe do prokuratury. Czekam 10 dni roboczych tak jak mają w regulaminie i zobacze co dalej.
 

shaman2929

New member
Dzięki za info, ale wcale nie jest to pocieszające, mam nadzieje ze sprawa zakończy się z satysfakcjonującym nas rezultatem i otrzymamy zamówiony towar.
 

migiell

New member
Też mam taką nadzieję.... Szczerze mówiąc przeoczyłem żę elpc19 i el-sat to ta sama firma jakbym wiedział to bym nie kupił u nich napewno, bo komentarze elpc19 nie są obiecujące. Zobaczymy co się stanie czekam jeszcze tydzień i jak nic nie przyjdzie zgłaszam sprawe na policje. Kontaktu ze sprzedającym niema żadnego nie odpisał mi na żadnego maila o tel. dodzwoniłem się do jakiegoś gostka (po 5 dniach ktoś odebrał telefon), który mi powiedział, że on mi w niczym nie pomoże bo on się tym nie zajmuje i niema pojęcia kto się zajmuje allegro. Napisałem osatatniego maila do sprzedawcy, że jeżeli nie będzie towaru ani żadnego kontaktu wciągu tych 10 dni roboczych, które ma w swoim regulaminie na realizację zamówienia zgłaszam sprawe na prokuraturę.
 

Rubin3

New member
elpc19 / El-Sat

29.07 zakupiłem w elpc19-Giżycko Philipsa 32PFL5605. Pieniądze przelałem na ich konto. W dniu 03.08 po monitach otrzymałem informację :"Przesyłka jest w trakcie realizacji, po nadaniu wyślemy potwierdzenie o nadaniu przesyłki". I to wszystko. Na wysyłane maile generują odpowiedź: "Na mejla odpowiemy w ciągu 48 godzin" i to jest wszystko jeśli chodzi o kontakt. Przesyłki i jakiejkolwiek informacji brak. Podaje swój mail do kontaktu z wieloma innymi w podobnej sytuacji Wojek7@wp.pl
 

migiell

New member
Z kasą pewnie się możemy pożegnać...
Jedyne co zostaje to policja i nagłośnienie sprawy to może nie zdąży więcej ludzi naciągnać, bo z tego co patrzyłem to ma jeszcze oprócz kont allegro, które są zablokowane sklep internetowy tam pewnie też paru takich jak my naciągnie.
 

shaman2929

New member
Zgodnie z regulaminem przedmiot powinien być wysłany w czasie od 3 do 14 dni, ja oczekuje dopiero 5 dni, martwi mnie tylko zawieszenie aukcji, ale jak wspomniałem wcześniej może to wynikać z jakiś przyczyn niezależnych, puki co do czwartku miałem jeszcze kontakt mailowy ze Sprzedawcą. Jeżeli po upływie 14 dni przesyłka do mnie nie dotrze i nie będę miał kontaktu ze Sprzedawcą pozostaje już tylko zgłoszenie sprawy na Policje. Jest jeszcze możliwość odzyskania środków za pośrednictwem Allegro korzystając z "Programu ochrony kupujących", warunkiem skorzystania z tego programu jest dokonanie wpłaty za przedmiot używając opcji "Płacę z Allegro" oraz potwierdzenie wszczęcia postępowania przez Policję. Zawsze też można zrobić sobie wycieczkę do Giżycka, akurat daleko nie mam :) Nic innego nam nie pozostaje jak oczekiwać na rozwój sytuacji, ja jestem nadal dobrej myśli i czekam na informacje z Waszej strony, wierze że telewizory w najbliższym tygodniu do nas dojadą i będę mógł wystawić kolejnego pozytywa na Allegro.
 

jarowo

New member
Wy przynajmniej macie jakiś kontakt z nimi, ja po wpłaceniu 1-08 zero kontaktu naszczęscie wpłaciłem z opcji "Płacę z Allegro" więc może się uda odzyskać kasę z "Programu ochrony kupujących".
Myślę ze trzeba poczekać te 15 dni i wspólnie zgłosić to allegro a potem na policję :???:. Dziwi mnie to ze ktoś juz czeka na TV około miesiąca i nie zgłasza tego na policje oraz nie robi szumu w necie żeby ostrzec innych.
 

shaman2929

New member
Też uważam że trzeba odczekać ten czas regulaminowy, ewentualnie ustalić co jest przyczyną zawieszenia aukcji ale Allegro chyba tego nam nie powie :)
 

migiell

New member
Wydaje mi się, że na stronie o mnie było napisane, że czas realizacji od 3 do 10 dni a w wyjątkowych sytuacjach czas może się przedłużyć do 14 dni o czym sprzedający miał uprzednio poinformować. Co do odwiedzin Giżycka to jakbym miał blisko to zrobiłbym to napewno, mimo sporej odległości zaczynam się poważnie zastanawiać czy się tam nie pofatygować osobiście.
 

shaman2929

New member
Widzę że ten Sprzedawca cały czas otrzymuje pozytywne komentarze, wiec może nie będzie źle :)

Witam
Kontaktowałem się jeszcze z Allegro aby uzyskać informację na temat zawieszenia konta naszego kontrahenta i uzyskałem odpowiedz o następującej treści:

"Dziękuję za przesłaną wiadomość.

Uprzejmie informuję, że Kontrahent otrzymał ostrzeżenie związane z przedstawioną sprawą. Konto wskazanego Użytkownika Allegro zostało zawieszone z powodu naruszenia Regulaminu. Bliższych informacji udzielamy Użytkownikom, których konto zostało zawieszone.

Dodam, że w momencie zakończenia aukcji między Sprzedającym a Kupującym została zawarta umowa kupna-sprzedaży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Sprzedający powinien dotrzymać jej warunków. W przypadku, gdy Sprzedający łamie warunki zawartej transakcji, istnieje możliwość zgłoszenia tego faktu do odpowiednich organów (sądów powszechnych lub wcześniej policji).

Mimo to namawiam do kolejnych prób kontaktu z Kontrahentem. Być może uda się tę sprawę wyjaśnić polubownie.

Zachęcam także do lektury Centrum Bezpieczeństwa."
 

migiell

New member
Też napisałem do allegro i dostałem identyczną odpowiedź.
Co do dodawanych pozytywów, które gość dostaje, to zwróć uwagę, że są to pozytyw za same drobiazgi za kilkadziesiąt złotych. Ja tam jestem pesymistą raczej w tej sprawie i już pomału zaczynam kompletować dokumentacje na policje.
 

shaman2929

New member
Zwróciłem również na to uwagę że są to rzeczy o małej wartości, kompletuje również dokumnetacje w postaci całej korespondencji i potwierdzenia opłacenia ale nadal będę próbował nawiązać kontakt ze sprzedającym, zobaczymy czy będzie jakiś odzew w tygodniu.
 
Do góry