Efekt węża 3D-Żółwik Sammy. Sony HX720

radek8_85

New member
Przed chwilą to oglądałem u siebie na telewizorze, bo czytałem że jest fajny. I mam do was takie pytanie: Jak wąż już jest całkiem za ekranem to ja jego głowę widzę jakby podwójnie (minimalna podwójna głowa i jakby 3 oczy), czy wy też to tak widzieliście ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przed chwilą to oglądałem u siebie na telewizorze, bo czytałem że jest fajny. I mam do was takie pytanie: Jak wąż już jest całkiem za ekranem to ja jego głowę widzę jakby podwójnie (minimalna podwójna głowa i jakby 3 oczy), czy wy też to tak widzieliście ?

Faktycznie bajka fajna, tylko coś słyszałem że nie wyszła w 3D, jedynie jakieś demo do pokazów w sklepach? Ja ostatnio oglądałem urywek w RTV AGD i głowa była pojedyncza, nie zauważyłem jakiegoś rozdwojenia obrazu.
 

radek8_85

New member
Może źle napisałem. Jak oglądałem to głowa jest pojedyńcza, ale jak już "przede mną" to mam takie wrażenie jakbym zeza robił czy coś podobnego, tak samo po tym jest efekt piranii jak też wychodzi poza ekran i też widzę tak samo czyli jakby zez i nie mam odczucia takie super efektu. Bardzo się zdenerwuje jeśli ze mną jest coś nie tak i nie będę mógł 3D oglądać, a między innymi dla 3D kupiłem ten telewizor.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Może źle napisałem. Jak oglądałem to głowa jest pojedyńcza, ale jak już "przede mną" to mam takie wrażenie jakbym zeza robił czy coś podobnego, tak samo po tym jest efekt piranii jak też wychodzi poza ekran i też widzę tak samo czyli jakby zez i nie mam odczucia takie super efektu. Bardzo się zdenerwuje jeśli ze mną jest coś nie tak i nie będę mógł 3D oglądać, a między innymi dla 3D kupiłem ten telewizor.

A jak patrzysz na palec, który przybliżasz sobie do nosa, to zeza nie robisz? Tak, to jest, że jak coś się do ciebie bardzo zbliża, to trzeba zrobić zeza zbieżnego, aby to ostro widzieć.
 

radek8_85

New member
Chyba masz rację klaus71. To jest crosstalk, bo to taki efekt, że jak coś jest bardzo blisko oczu to tak jakby dwa obrazy nie nachodziły na siebie idealnie, chociaż jak pokazywałem to kilku osobom to żadna tego nie widziała, a ja za każdym razem.
Oglądam filmy puszczone przez podpiętego laptopa. Czy można usunąć jakoś ten crosstalk ? Np. ściągnąć jakiś program żeby to usunąć ?
 

radek8_85

New member
Aha, ok, dzięki za wyjaśnienie. Jestem bardzo zawiedziony teraz.
A jeszcze chciałem zapytać o jedną rzecz. Możliwe jest to, że ja widzę taki niewyraźny obraz a inni nie ? Jeśli tak to od czego to jest ?
 

eM!

New member
Jaką masz przekątną ekranu i w jakiej odległości od niego siedzisz?
Może jesteś zbyt blisko? Ja na przykład widzę podobny efekt do Twojego, gdy siedzę zbyt blisko TV z filmem 3D. Wystarczy, że odsunę się (w miarę możliwości) o 0,5-1m i efekt znika do minimum.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Chyba masz rację klaus71. To jest crosstalk, bo to taki efekt, że jak coś jest bardzo blisko oczu to tak jakby dwa obrazy nie nachodziły na siebie idealnie, chociaż jak pokazywałem to kilku osobom to żadna tego nie widziała, a ja za każdym razem.
Oglądam filmy puszczone przez podpiętego laptopa. Czy można usunąć jakoś ten crosstalk ? Np. ściągnąć jakiś program żeby to usunąć ?

A jak zrobisz stopklatkę na takim wychodzącym z ekranu wężu, to też mam problem z oglądaniem jej w 3D?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Tak, na stopklatce też widzę tak samo. A może to być wina odtwarzacza ? Używam BestPlayera.
Na Twoim miejscu zacząłbym od przechadzki do okulisty. Z opisu wynika, ze masz problem z ujemną paralaksą.

Taki problem to nic nietypowego. Ponoć 12% populacji ma mniejsze lub większe problemy z widzeniem stereoskopowym. Kilka procent populacji w ogóle nie nie widzi przestrzenie. I oczywiście nie chodzi tu o widzenie stereoskopii na odbiorniku TV, tylko w ogóle.
 

radek8_85

New member
Dzięki za wyjaśnienie. Jestem zdenerwowany na maxa. Specjalnie namówiłem rodziców na tv z 3D i wszystko jest super, tylko że nie dla mnie.
 

radek8_85

New member
Jeszcze zapomniałem dopisać. Jak jestem w kinie na filmie 3D to wszystkie efekty widzę bardzo dobrze, więc czemu tutaj mam problem ?



P.S. Sorki że post pod postem, ale nie mogłem znaleźć edycji.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Faktycznie bajka fajna, tylko coś słyszałem że nie wyszła w 3D, jedynie jakieś demo do pokazów w sklepach ?

Pełnometrażowy film "Żółwik Sammy : W 50 lat dookoła świata 3D" (2010) ukazał się na płycie Blu-Ray 3D.
Chyba w Polsce na Blu-Ray (z polskim dubbingiem) nie jest dostępny, ale polski dubbing z płyty DVD podłożono pod wersję Blu-Ray Rip 3D 1080p Side-by-Side. ;)
Każdy znajdzie w necie tę wersję.

http://www.filmweb.pl/film/Żółwik+Sammy:+W+50+lat+dookoła+świata-2010-484882 Info o filmie


 
Ostatnia edycja:

radek8_85

New member
Właśnie przed chwilą zrobiłem test na stopklatce. Widzę wszystko bardzo dobrze, ale jak patrze tylko i wyłącznie przez jeden okular. Co jest ? Co mam zrobić w tym przypadku ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jeszcze zapomniałem dopisać. Jak jestem w kinie na filmie 3D to wszystkie efekty widzę bardzo dobrze, więc czemu tutaj mam problem ?
Żółwik Sammy to wyjątkowo zrobiony od strony technicznej film. W wielu rankingach zajmuje 1 miejsce jak chodzi o efekt wychodzenia obiektów z ekranu. Efekt wychodzenia obiektu z ekranu oznacza ujemną paralaksę materiału, czyli konieczność robienia zeza zbieżnego przez oglądającego.
Większość filmów 3d ogranicza się do dodatniej paralaksy czyli głębi za płaszczyzną ekranu, lub co najwyżej minimalnej ujemnej paralaksy.

Porób sobie testy na to jak idzie Ci robienie zeza zbieżnego. Siądź przed ekranem i patrząc na monitor wsadź przed niego dwa palce w kształcie litery V. Teraz skoncentruj wzrok na nich i trzymając go tak skoncentrowanego przybliżaj je coraz bardziej do swojego nosa. Jak odczucia?
 

radek8_85

New member
Te wszystkie twoje testy są fajne :) Ale nie stanowią dla mnie żadnego problemu. Chyba będę musiał zakryć sobie jedno szkło (lewe lub prawe) i tak oglądać filmy :(
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Te wszystkie twoje testy są fajne :) Ale nie stanowią dla mnie żadnego problemu. Chyba będę musiał zakryć sobie jedno szkło (lewe lub prawe) i tak oglądać filmy :(

no to wtedy żadnych 3D nie zobaczysz, równie dobrze możesz właczyć w TV opcje 3D-> 2D.

wg mnie to wina telewizora ponieważ z obserwacji wiem że Sony ma bardzo widoczny crosstalk, skoro widzisz w kinie wszystko ok, to może problem leży w technologii ? Przejdź się może do sklepu i spróbuj obejrzeć coś w 3D na pasywnych telewizorach, LG np i wtedy opisz czy nadal widzisz dwa obrazy.
 

radek8_85

New member
Właśnie, że jak zasłaniam jedno szkło to widze tak jak powinienem te 3D. A puszczałem demo z internetu coś o podwodnym świecie i był tam efekt że ryba normalnie 10 cm przede mną była. To widziałem normalnie bez zasłaniania, a tą bajkę muszę oglądać na jednym szkle, bo nie zobacze efektów.



A jeszcze mam pytanie. Bo do telewizora kupiłem 2 pary okularów ale okazało się, że jedne są na baterie wieć ich nie używałem, żeby je wymienić. Oglądam cały czas na tych ładowanych na USB. Czy jest taka możliwość, że na tych na baterie będę widział dobrze ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry