Dolby Atmos, co to??

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
7.1.2 zadziała na samym ampli a 7.1.4 na dodatkowej końcówce podpiętej pod wyjścia high 2

EDIT pobawiłem się opcjami przypisywania końcówek i jednak jest taka opcja by fronty były na pre a reszta kanałów z ampli.

EDIT2
Fotka powinna wyjaśnić tą kwestię.
 

Attachments

  • DSC_0326.jpg
    DSC_0326.jpg
    27,5 KB · Wyś: 74
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Żaden tego nie zrobi na rynku. Wszystkie mają 11 kanałowy procesor i 9 końcówek mocy.

EDIT
Tak Onkyo 3030 to potrafi.
 
Ostatnia edycja:

popej

New member
Nie wydaje się, żeby amplituner pozwalał na przełączanie funkcji wyjścia frontowych głośników. Przeglądałem sporo instrukcji amplitunerów i nigdzie trafiłem na taką możliwość.

Pewnie to by nawet można było łatwo zrobić programowo, ale już sobie wyobrażam, ile z tego powodu byłoby problemów konfiguracyjnych dla zwykłego użytkownika.

Edit: może jednak da się zamienić front z height, tak jak to opisał rafa@rafa
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wróć do mojego posta na poprzedniej stronie. Ten Marantz umożliwia niemal wszystko dowolnie skonfigurować.
Dla użytkownika nie ma z tym żadnych problemów konfiguracyjnych bo wszystko jest ustawiane domyślnie w sposób tradycyjny.
Dopiero świadomo użytkownik chcący coś konkretnego zmienić wchodzi w opcje "Amp Assign"
 

popej

New member
Wróć do mojego posta na poprzedniej stronie. Ten Marantz umożliwia niemal wszystko dowolnie skonfigurować.
Instrukcja jest dość skomplikowana i w sumie nie mam pewności. Może jednak ta opcja konfiguruje jedynie wyjście pre-amp, które będzie użyte dla height. Natomiast wyjście mocy front pozostaje jako kanał front?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
7.1.2 zadziała na samym ampli a 7.1.4 na dodatkowej końcówce podpiętej pod wyjścia high 2
EDIT pobawiłem się opcjami przypisywania końcówek i jednak jest taka opcja by fronty były na pre a reszta kanałów z ampli.
EDIT2
Fotka powinna wyjaśnić tą kwestię.
Dzięki koledzy za pomoc:)
Rafa, fotka pokazuje fronty wpięte pod pre, dwa sufitowce oraz dwa rozszerzające fronty, czyli potwierdzasz, że 9+2 pójdzie. Czy jesteś jednak w stanie na 100% stwierdzić, ze zamiast dwóch przednich rozszerzających ampli rozpozna dwa dodatkowe sufitowe, czyli zamiast 9.1.2 rozpozna 7.1.4. Czy jakas fotka może to potwierdzić? Nigdy nie bawiłem się Amp Assign, bo na razie jest 5.1 to i nie maiłem potrzeby.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Krzysztofradio
Jak masz 5.1 + 4 to w czym problem. Końcówek mocy wystarczy. Dźwięku tez. Chyba ze zmieniłeś pokój i masz teraz 3 metry za plecami.
Rozwijając moja myśl - gdzie chcesz wcisnąć BS-y? 5.1.4 wydaje się optymalnym układem dla Twojego pokoju. Poza tym mając surroundy z tyłu, a nie po bokach i dodatkowo przednie i tylnie sufitowe niczego nie tracisz, praktycznie nie powinno byc czuć dziur, czy niedoskonałości.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dzięki koledzy za pomoc:)
Czy jesteś jednak w stanie na 100% stwierdzić, ze zamiast dwóch przednich rozszerzających ampli rozpozna dwa dodatkowe sufitowe, czyli zamiast 9.1.2 rozpozna 7.1.4. Czy jakas fotka może to potwierdzić? Nigdy nie bawiłem się Amp Assign, bo na razie jest 5.1 to i nie maiłem potrzeby.

Mogę jedynie stwierdzić że menu umożliwia zmianę przypisania kanałów które działają pod pre out więc zakładam że producent nie zrobił tego bez powodu gdyby tak się nie dało.
Nie mam jednak fizycznie drugiego wzmacniacza żeby to wybadać organoleptycznie.

Z opcji dostępnych w mojej konfiguracji przy 2 sufitowych jako zasilane z preout mogę wygrać fronty lub Top Middle.

Przy ustawieniu 4 sufitowe jako opcja preout mogę wybrać 4 sufitowe bądź fronty i jedna z par sufitowych.

Myślę że to daje nam 99% pewności że to zadziała jak chcesz.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
rafa@rafa
Napiszesz nam, jak to wg Ciebie jest z tym Onkyo 3030? Ma tylko 9 koncowek mocy, czy może jest nieosiagalne na rynku?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pytanie a czy przy 5.1.4 wymagana jest dodatkowa zewnętrzna końcówka mocy czy ten marantz 7009 pociągnię 5.1.4? Ponadto jak to wygląda w przypadku denona odnośnie 4100 i 5200, bo chyba denon 4100 pociągnie 5.1.2 a jak bym chciał 5.1.4 to już muszę podpiąć pod dodatkową końcówkę. Natomiast 5200 pociągnie 5.1.4 bez podpinania dodatkowej końcówki?
 

werf

Active member
Bez reklam
5,1,4 obsługuje sam w sobie wszystko inne przez pre
Denon 4100 jest 7 kanałowy
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Bipo
Na pytanie " czy pociagnie", szczerze mozna odpowiedziec tylko wiedzac jaka jest kubatura pokoju i sprawnosc glosnikow.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Chodzi mi głównie o to czy jestem w stanie podłączyć głośniki w konfiguracji 5.1.4 pod marantz 7009 lub denona 5200 bez dodatkowej końcówki? Rozumiem że jakbym chciał mocniejsze głośniki sufitowe to już wypadało by poprzez końcówkę...;-). Pokój to 26m2. W planach zmiana właśnie amplitunera i dołożenie głośników sufitowych w konfiguracji 5.1.4. dlatego wolę się upewnić.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tu jest ładnie ogarnięte.

"AVR-X5200W, z nowej serii X. Jest to 9-kanałowy amplituner o dużej mocy przetwarzający 11.9-kanałów i 13.2 preout.
Jest to wzmacniacz o monolitycznej budowie ze specjalnie stworzonymi tranzystorami DHCT (Denon High Current Transistors).
Z wbudowaną podwójną anteną Wi-Fi i Bluetooth wzmacniacz jest idealny dla wszystkich serwisów bezprzewodowych.
Tak więc jego możliwości wsparcia technologii Spotify Connect, strumieniowania plików gapless oraz DSD jeszcze bardziej poprawia przyjemność z korzystania z funkcji sieciowych tego amplitunera.
Dzięki 8 wejściom HDMI ( w tym jednemu z przodu) bez problemu obsługuje 4k60Hz pass through, a nawet poprawia jakość video do 1080p i 4k 60HZ.
Dodaj do tego jeszcze absolutnie nowy Dolby Atmos, potrójne wyjścia HDMI z funkcjonalnością multi-source/multizone oraz zintegrowanym Audyssey MultEQ XT32/LFC, aby zagwarantować idealną kalibrację twoich ustawień, a zrozumiesz dlaczego jest to mocarz wśród amplitunerów.

Z Dolby Atmos, głos i muzyka dochodzą z wielu kierunków, w tym nawet ponad głową, by wzbogacić domowe kino wyjątkowym, nieskazitelnym, potężnym, szczegółowym i głębokim dźwiękiem.
AVR-X5200W posiada wystarczającą moc obliczeniową potrzebną do obsługi skalibrowanych dzięki Audyssey MultEQ XT32 zestawów 7, 9 lub 11-kanałowych Dolby Atmos wykorzystującym konfigurację 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4* czy 9.1.2* bazującą na głośnikach zamontowanych na suficie lub przystosowanych do Dolby Atmos.
Konfiguracja głośników 5.1.2 bazuje na konfiguracji głośników 5.1 uzupełnionej dwoma lub czterema głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.
Konfiguracja głośników 7.1.2 czy 7.1.4 bazuje na układzie 7.1 uzupełnionym o 4 głośniki ponad głową lub głośniki przystosowane do Dolby Atmos.
Podobnie konfiguracja 9.1.2 bazuje na układzie 9.1 z dwoma głośnikami ponad głową.
*Z dodatkowym wzmacniaczem mocy".
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Chodzi mi głównie o to czy jestem w stanie podłączyć głośniki w konfiguracji 5.1.4 pod marantz 7009 lub denona 5200 bez dodatkowej końcówki? Rozumiem że jakbym chciał mocniejsze głośniki sufitowe to już wypadało by poprzez końcówkę...;-). Pokój to 26m2. W planach zmiana właśnie amplitunera i dołożenie głośników sufitowych w konfiguracji 5.1.4. dlatego wolę się upewnić.


Tak podłączysz je. 9 końcówek to właśnie 5+4. Sub oczywiście się nie liczy bo ma własną.
 

werf

Active member
Bez reklam
Chodzi mi głównie o to czy jestem w stanie podłączyć głośniki w konfiguracji 5.1.4 pod marantz 7009 lub denona 5200 bez dodatkowej końcówki? Rozumiem że jakbym chciał mocniejsze głośniki sufitowe to już wypadało by poprzez końcówkę...;-). Pokój to 26m2. W planach zmiana właśnie amplitunera i dołożenie głośników sufitowych w konfiguracji 5.1.4. dlatego wolę się upewnić.

Tak dokładnie 7009 5200 7200 sam w sobie taką konfiguracje obsłuży 4100 już nie
Konfiguracje o której pisał Krzysztof czyli 7,1,4 potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz
A jeśli fronty mają iść przez pre potrzebny jest jeszcze jeden dodatkowy
Właśnie to sprawdziłem na świeżo rozpakowanym 7009
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Bipo
x5200 na 26m powinien "dac rade"* Podlaczyc bezposrednio 5.1.4 raczej sie chyba tez da, choc nikt z bioracych udzial w rozmowie na 100% tego potwierdzil
Zwrocilem Ci uwage na moc, bo czasem ludzie maja salony po 70m i wiecej, z duza wysokoscia, aneksami, schodam i otwarta przestrzenia.

* - ja mam w tej chwili podobnie, tzn jeszcze dodatkowo aneks kuchenny. Dotychczas gralem 9.1, ktore napedzalem wspolnie Onkyo 818/905 samo 818 bylo nieco slabe na 7 kanalow w tym pomieszczeniu, w kazdym razie zauwazalnie slabsze od 905. Testuje teraz 636 i na 5.1.2 jest bieda. Przynajmniej dla mnie. Te 2 dodatkowe glosniki sprawiaja, ze amp dostaje zadyszki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry