Dmr-eh58

mjo12

New member
Niestety nie można przegrać divxa na HDD. Można przegrywać tylko JPEGi oraz MP3 z USB na HDD. Z hdd w zasadzie można tylko nagrać to co się nagrało za pomocą tej nagrywarki na DVD-Video oraz chyba JPEGi. Mnie to w zasadzie nie przeszkadza. Bo od takich rzeczy jest komputer, aby sobie wypalić płytkę z MP3 itd. Najważniejsze, że można sobie nagrać na dysk MP3 i sobie odtwarzać kiedy się chce.
 

markatan

New member
tomall84 napisał:
... albo nie można zrzucić czegoś na dysk (divix/vcd), albo nie można wypalić muzyki z hdd na dvd....

Z divix'ami rzeczywiście tak jest ale z HDD na DVD daje się nagrać. Po to właśnie jest ta nagrywarka!
Nawet potrafi zmieścić 8h nagrania na jednej DVD ( kosztem jakości oczywiście)
Potrafi zrobić menu ale jest ono bardzo prymitywne.
Ja nagrywam z HDD na DVD a menu podmieniam w PC.
 

jaccolo

New member
mjo12 napisał:
Co do minuty to chyba oczywiste, że można ustawić. Nie wyobrażam sobie jak można by było? Co do godziny? Co do sekundy to nie, ale komu to potrzebne. Zwłaszcza, że dobrze jest zrobiony system do usuwania niepotrzebnych części z nagranego materiału.

Co do zmiany dysku to nie wiem czy coś takiego jest możliwe. Dla mnie jego wielkość jest wystarczająca.

Witam.
Mogłbys mi napisac jak sie korzysta z tego systemu - usuwania zbednych czesci.
Pozdrawiam
 

mjo12

New member
jaccolo napisał:
Witam.
Mogłbys mi napisac jak sie korzysta z tego systemu - usuwania zbednych czesci.
Pozdrawiam

Wchodzi się do takiej opcji Usuń część, tak się chyba nazywa. Tam jest podgląd nagranego materiału i można go normalnie oglądać i przewijać, pauzować. Zaznacza się w ten sposób fragment do usunięcią, jego start i koniec. Może ten system nie jest idealny, bo później jak się ogląda to nie ma idealnego połączenia, bo obraz się na chwilę zatrzymuje, ale tak jak już wcześniej pisałem do dokładnej edycji jest komputer a nie taka nagrywarka.
 

Aras.Rulezzz

New member
Witam!

Chciałbym przenieść moje nagrania z HDD nagrywarki (EH68) na komputer, mam prawie cały dysk zapełniony, nagrywanie tylu płyt jest czasochłonne. Kopiowałem swoje stare VHS. Czy ktoś wie w jakim formacie zapisuje nagrywarka na swoim HDD? Czy da się ten dysk jakoś latwo wymontować i skopiować zawartość? A może wogóle udałoby się wsadzić większy?

Z góry dziękuję za odp.
 
Ostatnia edycja:

Arek

Member
A jak to jest z funkcjonalnością i jakością "szafy grafjącej" ?

Czy ktoś z Was porównywał jakość utworu puszczonego z oryginalnej płyty CD i tego samego utworu zapisanego na HDD? W specyfikacji jak dobrze pamiętam piszą, że to 'bezstratny zapis' więc teoretycznie powinno być tak samo, ale jak to jest w praktyce ?

Ta kwesta może być przydatna dla osób które chcą dołożyć te parę zł do modelu 320GB, właśnie po to aby korzystać w ten sposób ze swojej płytoteki...
 

Aras.Rulezzz

New member
darkmajin napisał:
raczka boli od klikania ? sam nie umiesz zobaczyc na stronie ? zal.. :confused:

na pierwsze pytanie i tak nikt nie odp.

Daruj sobie ten komentarz. Chodziło mi konkretnie o odtwarzacz który jest w temacie. Pytałem się bo nie znalazłem nic na stronie producenta. Miałem cichą nadzieję, że rozwinie się dyskusja na temat jakiegoś nieoficjalnego frmware.
 

c3po2

New member
Witam
mam do was maleńkie pytanie. Właśnie mam zamiar zakupic tą nagrywarkę (Panasonic dmr eh 58) tylko nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Czy mozna bez problemu zgrywac na niej materiał bezpośrednio z kamery miniDV (kamera to Sony HDR HC5)? Kamera jest HD, z tego co wiem to HD raczej nie zgram ale czy istnieje możliwośc zrzucenia w normalnej rozdzielczości? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
p.s.
a może lepiej wybrac Sony RDR HX 780?
 

c3po2

New member
Dzięki amigo,
nagrywarka już zamówiona. Co do daty przy zgrywaniu to nie jest mi ona potrzebna więc to w moim przypadku nie stanowi problemu. Jeszcze jedno mam pytanie (zapewne wkrótce sam poznam na nie odpowiedź jak tylko otrzymam przesyłkę ale ....). W instrukcji, jest napisane, że nagrywanie w tle dział z odbiornikiem TV - Panasonic Viera, czy w przypadku innych odbiorników (ja mam Philipsa) ta funkcja nie działa? Podobnie brzmiące sformułowanie było w przypadku przycisku do szybkiego uruchamiania nagrywania - odbiornik TV Viera ;(.
p.s.
Markatan - raz jeszcze dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 

c3po2

New member
nagrywarkę już mam ale parę pytań pozostało. Jedno z nich to - czy jest możliwe odtwarzanie sygnału z płyt dvd w formacie 5.1? Jeśli to pomoże to dodam, że chciałbym to przepuścic przez amplituner Yamaha. Czy też jestem skazany na sygnał 2.1?
 

w@ldo

New member
Czy ktoś z użytkowników EH58 ma porównanie z modelem DMR-EH55 ?
Odtwarzając z EH55 na Sony 46X3000, nagrany na dysku program z TV (cyfrowy sygnał SD z UPC), nie jestem zadowolony z jakości.
 

simontool

New member
DMR-EH58 nie czyta żadnych płyt

Witam, jest to moja pierwsza nagrywarka i może robię coś nie tak, ale urządzenie nie chce mi czytać żadnych płyt. Obojętnie czy włożę płytę DVD, czy CD z muzyką, filmem, mp3, zawsze chwilę mieli, a potem pojawia się komunikat nierozpoznano płyty. Na wyświetlaczu jest NO READ. Urządzenie mam przełączone na DVD. Próbowałem już rózne płyty i zawsze jest to samo. Czy trzeba coś przełączyć aby to działało, czy poprostu mam wadliwy egzemplarz?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
simontool napisał:
Witam, jest to moja pierwsza nagrywarka i może robię coś nie tak, ale urządzenie nie chce mi czytać żadnych płyt. Obojętnie czy włożę płytę DVD, czy CD z muzyką, filmem, mp3, zawsze chwilę mieli, a potem pojawia się komunikat nierozpoznano płyty. Na wyświetlaczu jest NO READ. Urządzenie mam przełączone na DVD. Próbowałem już rózne płyty i zawsze jest to samo. Czy trzeba coś przełączyć aby to działało, czy poprostu mam wadliwy egzemplarz?

Jeżeli nie czyta nawet oryginałów to niestety masz walnięty egzemplarz :(
 

simontool

New member
No to lipa. Ze złączem USB też jest coś nie tak, bo z pendrive jaki był w zestawie czyta tylko divxy reklamowe, a mp3 i jpg wogóle nie widzi.
To był ostatni sprzęt firmy Panasonic jaki kupiłem. Najpierw w Plazmie Panasonic TH-42PV70P padł mi ekran, a teraz zupełnie nowa nagrywarka i nie działa czytnik DVD. Straciłem zaufanie do tej firmy, teraz tylko czekać, aż wymieniony ekran w plazmie padnie, bo gwarancji mi nie przedłużyli.
Widzać, że Panasonic mocno oszczędza na kontroli jakości swoich produktów.
 
Ostatnia edycja:

w@ldo

New member
w@ldo napisał:
Czy ktoś z użytkowników EH58 ma porównanie z modelem DMR-EH55 ?
Odtwarzając z EH55 na Sony 46X3000, nagrany na dysku program z TV (cyfrowy sygnał SD z UPC), nie jestem zadowolony z jakości.

A może ma ktoś porównanie EH58 lub EH68, z innymi dobrej klasy nagrywarkami bez skalowania do HD ?
Zastanawiam się nad sensownością zmiany EH55 na model wyposażony w HDMI i skaler do 1080p.
 

Motyl32

New member
Pioneer DVR-LX61

w@ldo napisał:
A może ma ktoś porównanie EH58 lub EH68, z innymi dobrej klasy nagrywarkami bez skalowania do HD ?
Zastanawiam się nad sensownością zmiany EH55 na model wyposażony w HDMI i skaler do 1080p.

Wydaje mi się ,że to może być bardzo interesująca propozycja...:
Pioneer DVR-560H
Z tego co piszą na stronie pioneer.pl, to można wrzucić sobie posiadane DivXy na HDD - i o to mi właśnie chodziło! Co prawda dysk 160 GB ,ale bez przesady, powinno wystarczyć...

Dla mnie sprawa prosta - dopłacam troszkę, ale kupuję Pioneera i mam wszystkie ulubione filmy Divx na dysku nagrywarki!
 
Ostatnia edycja:

Motyl32

New member
Ups, chyba się pospieszyłem z tym Pioneerem.....
Ludzie piszą niestety o pewnych niedogodnościach związanych z DivX'ami via USB (zdaje się, że to USB jest w wersji 1.1) :

forum.pioneerdivx.net/tematy41/1398
 
Do góry