Dmr-eh58

mjo12

New member
jaccolo napisał:
Dzięki mjo12!
Będę wdzięczny za wskazówki jak przeprowadzić nagranie płyty DVD na HDD podczas jej odtwarzania.
Pozdrawiam

Trzeba wejść w Function menu -> do innych funkcji -> zaawans. kopiowanie

Później wybrać źródło DVD, cel HDD. Wybrać jakość najlepiej SP, bo XP strasznie dużo zajmuje, a i tak nie widać różnicy prawie żadnej od SP. Dać dalej, potwierdzić informacje, że wszystko będzie nagrywane od tej pory. Włączyć DVD i zacząć odtwarzanie. I tyle.

Z tyłu nie ma wejść audio. Jest tylko wyjście audio na cinchach.
 

mjo12

New member
tomeeek napisał:
Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące funkcji TIMESHIFT. Czy występuje w modelu eh 58 podobnie jak w nagrywarkach LG, a może działa w Panasonicu na podobnej zasadzie ale pod inna nazwą ( dotyczy zatrzymania oglądanego aktualnie programu telewizyjnego i kontynuowanie w dowolnej chwili )​

Co prawda ja nie czytałem instrukcji, tylko ją przeglądałem, ale chyba nie ma takiej funkcji.

Inna sprawa, że można to zrobić w inny sposób. Możesz po prostu włączyć REC. A następnie nie wyłączając nagrywania wcisnąć PLAY. Czyli możesz odtwarzać coś co jeszcze nagrywasz i normalnie przewijać to wracać się do początku, nacisnąc PAUSE itd. Z punktu widzenia praktycznego to jest to samo co ta funkcja w LG. Tylko powstaje plik HDD, który później przecież można skasować. :)
 

markatan

New member
Jak nie ma jak jest.
Ustawiasz na nagrywarce kanał który chcesz oglądać i zatrzymać na chwilę.
Naciskasz PAUSE i obraz się zatrzymuje ( a w tle nagrywa) .
Teraz PLAY i idzie dalej. W każdej chwili możesz to przewinąć do przodu ( np reklamy ominąć) aż do miejsca gdzie program idzie online.
 

mjo12

New member
Rzeczywiście jest. Jestem jeszcze nowym użytkownikiem więc wszystkich funkcji nie poznałem. Ale fajne jest też to co opisałem w poprzednim poście, co w sumie działa na podobnej zasadzie. Jak się spóźnimy na film, który nagrywamy to możemy od razu zacząć oglądać od początku filmu nie zatrzymując nagrywania. Muszę przyznać, że podoba mi się ten Panasonic. Niewiele rzeczy mu brakuje.
 

jaccolo

New member
Jw

mjo12 napisał:
Trzeba wejść w Function menu -> do innych funkcji -> zaawans. kopiowanie

Później wybrać źródło DVD, cel HDD. Wybrać jakość najlepiej SP, bo XP strasznie dużo zajmuje, a i tak nie widać różnicy prawie żadnej od SP. Dać dalej, potwierdzić informacje, że wszystko będzie nagrywane od tej pory. Włączyć DVD i zacząć odtwarzanie. I tyle.

Z tyłu nie ma wejść audio. Jest tylko wyjście audio na cinchach.


Witam ponownie.

Tak jak wspomniales, po ustawiniach w 'kopiowaniu zaawansowanym' wszystko przebieglo bezproblemowo.

Nadal mam jednak problem z dzwiekiem przy nagrywaniu z zewnetrznego odtwarzacza DVD. Napisz prosze, ktore wyjscia w odtwarzaczu nalezy polaczyc z p[rzednim panelem nagrywarki?

Dziekuje i pozdrawiam
 

gosciukolorowy

New member
Apropos braku zoomu...

Co do braku zoomu to, ja radze sobie z tym przy pomocy zoomu z TV. Mysle, ze ci co posiadaja w miare nowe plaskie TV poradza sobie z brakiem zoomu w nagrywarce. Oczywiscie moim zdaniem przydalby sie taki w naszej nagrywarce.
 

mjo12

New member
A ja mam pytanie do Markatana: Czy DivXy odtwarzane z USB też u Ciebie się zdecydowanie wolniej przewijają niż filmy z DVD? U mnie przez 1 minutę przy max prędkości przewija się zaledwie 25 min divxa. Może jest to spowodowane tym, że EH-58 ma wolniejsze USB niż EH-68?

Dodając, sprawdziłem że DivXy z płyty DVD-R przewijają się szybko. Do tego niestety DivXy większe od 700MB przy odtwarzaniu z USB potrafią się zacinać i rwać. Z tego co sprawdziłem ani jeden ani drugi problem nie występuje przy odtwarzaniu Divxów z płyty DVD-R.
Moja hipoteza jest taka, że może to przez ten port USB, który nie jest High Speed, bo mój pen drive jest szybki, więc to na pewno nie jego wina.
 
Ostatnia edycja:

mjo12

New member
Witam,

Ponawiam pytanie: jak Wam chodzą DivXy z USB o wyższym bitrate? U mnie zacinają się i bardzo wolno przewijają. Chodzi mi o pliki gdzie bitrate video jest na poziomie 1400-1500 kbps, a pliki zajmują grubo ponad 1GB do 2GB. Problemy z takimi plikami nie występują u mnie przy odtwarzaniu DivXów z płyt DVD.
 

piqs

New member
Nie jestem specem w tym zakresie, ale specyfikacje EH-58 i EH-68 na stronach Panasonica wskazują, że pomimo, iż obie nagrywarki wyposażone sa w USB 2.0 to EH-58 pracuje w trybie FullSpeed (czyli de facto w trybie USB 1.1, a EH-68 racuje w trybie HighSpeed, czyli pełnym 2.0.
Czy tak jest w rzeczywistosci to nie wiem i jesli zagląda tu jakiś użytkownik EH-68 to chętnie usłyszałbym potwierdzenie. Generalnie opinia o tej nagrywarce też by się przydała, bo chodzi mi po głowie jej nabycie, a ciekawi mnie własnie jak się sprawuje odtwarzanie DIVX/XVIDów (jak jest np. z polską czcionką, z jej wielkością z odtwarzaniam via USB), jaki daje obraz i dźwięk z DVD, ajki dźwięk z CD itp.
Gdyby ktoś chciał się podzielić swoimiwrażeniami to serdecznie zapraszam :)

Pozdrawiam
 

mjo12

New member
Tak jak pisałem wcześniej z odtwarzania DivXów jestem zadowolony, ale nie do końca z odtwarzania ich przez USB, bo w przypadku wysokiej jakości pliku DivX o wysokim bitrate, z USB nie daje rady i się zatrzymuje. Dlatego pytam czy ktoś mógłby to sprawdzić na EH-68. Bo to może być wina tego, że jest to tylko Full Speed a nie High Speed.
 

mjo12

New member
markatan napisał:
Ja mam EH68 i chętnie odpowiem czy się zacina ale o jak wysokim bitrate mówimy ?

Mnie się zacina przy 1500kbps na video + audio 160kbps. Chodzi oczywiście o długie pliki, bo jakieś krótkie filmiki o długości 15-20 min się nie zacinają.

Pliki tak ok. 900kbps chodzą dobrze.
 

mjo12

New member
Markatan coś się nie chce podzielić informacjami z odtwarzania DivXów na EH68. A ja sprawdziłem czy mój EH58 odtwarza DivXy z płyt DVD+R i odpowiedź jest pozytywna. Bez żadnego problemu. W instrukcji jest napisane, że odtwarza tylko z DVD-R. Widocznie więc tylko modele ze starszym softem miały z tym problemy. Szkoda natomiast, że nie udało mi się odtworzyć DivXa z płyty DVD-RW.
 

promil

New member
Witam
Czy to prawda ze w panasonicu nie da się ustawić timera z dokładność co do minuty ??
Stoję przed wyborem nagrywarki i zastanawiam się nad panasonic dmr-eh68, sony rdr-hx980 lub pioneer dvr-560h-k
Czy jest możliwość wymiany w panasonicu dysku na większy ?

Pozdrawiam
Promil

 

mjo12

New member
Co do minuty to chyba oczywiste, że można ustawić. Nie wyobrażam sobie jak można by było? Co do godziny? Co do sekundy to nie, ale komu to potrzebne. Zwłaszcza, że dobrze jest zrobiony system do usuwania niepotrzebnych części z nagranego materiału.

Co do zmiany dysku to nie wiem czy coś takiego jest możliwe. Dla mnie jego wielkość jest wystarczająca.
 

markatan

New member
mjo12 napisał:
Mnie się zacina przy 1500kbps na video + audio 160kbps. Chodzi oczywiście o długie pliki, bo jakieś krótkie filmiki o długości 15-20 min się nie zacinają.
Pliki tak ok. 900kbps chodzą dobrze.

Jedyny sposób na takie porównanie to wyślij mi plik który się zacina a ja sprawdzę. ( Może byc na jakiś serwer ftp albo rapidshare czy inne takie )

Faktycznie nie odtwarza Divx z DVD-RW ani +RW ale żeby spróbować czy materiał jest idzie ok można go wgrać na USB.

Co do odtwarzania Divx z DVD-R i DVD+R to czyta obydwie.

Pliki Divx na DVD-R DL nie czyta. Przy naciskaniu 'DIRECT NAVIGATOR' na ekranie w górnym prawym rogu pojawia się przekraślona płytka czy coś takiego.
Divx'ów z DVD+R DL też nie czyta. Wyświetla komunikat 'UNSUPPORTED'
 
Ostatnia edycja:

mjo12

New member
Problem w tym, że ten plik ma prawie 1800MB. A zacina się właśnie na takich dużych. Szkoda, że nie czyta z DVD-R DL, bo w instrukcji jest napisane, że powinien czytać. Ale i tak tego nie sprawdzałem, bo nadal ich ceny jest zbyt wysoka zwłaszcza biorąc pod uwagę jak tanie są zwykłe DVD-R.

Ale jeszcze jedna rzecz jest ważna, czy plik z USB przewija Ci się zdecydowanie wolniej niż z DVD-R? To jest różnica blisko 3 razy u mnie. Wydaję mi się że to właśnie może być spowodowane tym wolnym USB. Tutaj nawet pliki o niskim bitrate oraz o całkowitej wielkości do 700MB przewijają się strasznie wolno. Muszę to jakoś przetestować, bo jeśli EH68 byłby tutaj lepszy to chyba bym kupił sobie EH-68 a z EH-58 się pożegnał :)
 

tomall84

New member
Witam. Posiadam nagrywarkę eh68 od paru dni. Chiałem zapytać czy jest jakikolwiek sposób na zrzucenie divixa na hdd ? Czy do takich sprzętów wychodzi nowy soft/firmware. Irytuje mnie trochę ta nagrywarka i jej funkcjonalność, albo nie można zrzucić czegoś na dysk (divix/vcd), albo nie można wypalić muzyki z hdd na dvd. Czy inne nagrywarki z hdd oferują taką możliwość ?
 
Do góry