DLNA & Sony Bravia

min

New member
PS3 Media Server tylko dla Sony?

Ja tak z innej beczki: czy DLNA przez PS3 Media Server działa tylko z produktami Sony?
Tak na chłopski rozum to DLNA jest standardem i PMS powinien działać z innymi TV niż Sony również ale pytam, bo sony czasami a jakieś dziwne ograniczenia.
 

krzysium

New member
Witam,

Gucio50, jest pierwszy mały krok do sukcesu. Przeinstalowałem system i po odpaleniu PS3 media serwer komputer widzi TV i TV widzi kompa. Problem jest teraz taki, że PS3MS łączy się z TV tylko jak zapora jest wyłączona. Możesz mi poradzić jak skonfigurować zaporę aby PS3MS przez nią przechodził?

pozdro
Krzysium
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,

Gucio50, jest pierwszy mały krok do sukcesu. Przeinstalowałem system i po odpaleniu PS3 media serwer komputer widzi TV i TV widzi kompa. Problem jest teraz taki, że PS3MS łączy się z TV tylko jak zapora jest wyłączona. Możesz mi poradzić jak skonfigurować zaporę aby PS3MS przez nią przechodził?

pozdro
Krzysium

Zobacz jaki protokół, potrzebny DLNA blokuje zapora i zezwól.
Albo jeżeli Twoja zapora "widzi" program PS3MS to nakaż jej "przepuszczać"

U mnie ani na XP ani na Windows 7 nic z zaporą robić nie musiałem :-D
 

pandzik

Member
Bez reklam
Witam,
Edit. Serwer działa. Niestety praktycznie cały czas mecz NBA w 720p h264 tnie na maxa.
Zwykłe dvixy odtwarzają sie płynnie ale z napisami bez czcionki polskiej.
Edit. Podłączenie lapka kablem do routera nie pomaga. Filmy różnego rodzaju w HD tną beznadziejnie.
Najwyższa przepływność 78643 kb/s


Postawiłem nowy system na lapku. Niestety nic to nie zmieniło. Filmy wysokiej rozdzielczosći tną na maksa. Mkv wogole sie teraz nie odtwarzają. :niewiem:

Oj. Chyba dużo zależy od jakości pliku. Dobre mkv z filmu Gladiator 720p odtwarza się bez zająknięcia. To samo z plikami m2ts. Generalnie na razie jest OK.
 
Ostatnia edycja:

krzysium

New member
Zobacz jaki protokół, potrzebny DLNA blokuje zapora i zezwól.
Albo jeżeli Twoja zapora "widzi" program PS3MS to nakaż jej "przepuszczać"

U mnie ani na XP ani na Windows 7 nic z zaporą robić nie musiałem :-D

Dzięki. Zezwoliłem na dostęp PS3MS w zaporze i ruszyło. Jeszcze tylko jedno pytanie, bo TV nie chce odczytać filmu avi ale w jakości 720p. W ustawieniach transkodowania z lewej strony pokazuje brak AviSynth/FFmpeg oraz brak Avisynth/MEncoder oraz brak załadowanego silnika VideoLan Video Streaming oraz VideoLan Audio Streaming. Czy ja te dwa AviSynth mam zaintalować? A jeśli chodzi o te silniki VideoLan to mam zainstalować program VLS?

pozdrawiam
Krzysium
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dzięki. Zezwoliłem na dostęp PS3MS w zaporze i ruszyło. Jeszcze tylko jedno pytanie, bo TV nie chce odczytać filmu avi ale w jakości 720p. W ustawieniach transkodowania z lewej strony pokazuje brak AviSynth/FFmpeg oraz brak Avisynth/MEncoder oraz brak załadowanego silnika VideoLan Video Streaming oraz VideoLan Audio Streaming. Czy ja te dwa AviSynth mam zaintalować? A jeśli chodzi o te silniki VideoLan to mam zainstalować program VLS?

pozdrawiam
Krzysium


Być może właśnie ten VLS psuje Ci kodeki które ma PS3MS.
Wg mnie nie należy NIC NIE INSTALOWAĆ. Żadnych kodeków itd itp, bo moga soe pogryźć z softem instalowanym wraz z PS3MS.

Ja, jak juz nie mam pomysłu na odtwarzanie pliku, takiego np Twój 720p.avi to edytuję go w PinnacleStudio Ultimate 14 i zapisuje jako m2ts.
Idzie wtedy bez problemów.

Transkodowanie jest nieopłacalne, drastycznie spada jakość na ekranie telewizora.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Postawiłem nowy system na lapku. Niestety nic to nie zmieniło. Filmy wysokiej rozdzielczosći tną na maksa. Mkv wogole sie teraz nie odtwarzają. :niewiem:

Oj. Chyba dużo zależy od jakości pliku. Dobre mkv z filmu Gladiator 720p odtwarza się bez zająknięcia. To samo z plikami m2ts. Generalnie na razie jest OK.

No to przekonwertuj je, te feralne pliki, na m2ts i spokój.
 

krzysium

New member
Być może właśnie ten VLS psuje Ci kodeki które ma PS3MS.
Wg mnie nie należy NIC NIE INSTALOWAĆ. Żadnych kodeków itd itp, bo moga soe pogryźć z softem instalowanym wraz z PS3MS.

Ja, jak juz nie mam pomysłu na odtwarzanie pliku, takiego np Twój 720p.avi to edytuję go w PinnacleStudio Ultimate 14 i zapisuje jako m2ts.
Idzie wtedy bez problemów.

Transkodowanie jest nieopłacalne, drastycznie spada jakość na ekranie telewizora.

VLS'a nie instalowałem, przeinstalowałem natomiast PS3MS z wersji 400 na 412 i film ruszył, problem się tylko pojawił taki, że TV nie widzi teraz zdjęć w udostępnionym katalogu. Podaje brak elementów do wyświetlania:( Jest już blisko ale...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
No dokładnie. Wszystko działa wyśmienicie. Pliki zmieniam za pomocą tsMuxer. 3 min. i plik gotowy.
Ależ teraz mecze NBA dają frajdę na 46".

:eek:k:

Cieszę się , że "zafungowało", na Twoim malutkim telewizorze właściwie wszystko będzie ładnie wyglądać, nie tylko NBA.
Problemy pojawią sie jak kiedyś sobie kupisz duzy telewizor. :mrgreen:
 

pandzik

Member
Bez reklam
Cieszę się , że "zafungowało", na Twoim malutkim telewizorze właściwie wszystko będzie ładnie wyglądać, nie tylko NBA.
Problemy pojawią sie jak kiedyś sobie kupisz duzy telewizor. :mrgreen:

Hahaha. To już chyba do domu. W mieszkaniu 46" to maks. Chyba że wszystkie media będą w standardzie min. HD.
 

mcmarky

New member
witam,

Pytałem już w innym wątku, ale widzę, że Gucio50 jest tu fachowcem od DLNA więc pozwolę sobie zapytać ponownie.
Znasz może Gucio50 jakiś program podobny do PS3MS, który podawałby na TV obraz z laptopa po wi-fi (laptop->wi-fi->router->ethernet->TV). Chodzi mi o wykorzystanie TV jako monitora do laptopa. Używam PS3MS i jest ok jeśli chodzi o filmy i zdjęcia, ale nie można przesyłać obrazu z laptopa czy PC.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
witam,

Pytałem już w innym wątku, ale widzę, że Gucio50 jest tu fachowcem od DLNA więc pozwolę sobie zapytać ponownie.
Znasz może Gucio50 jakiś program podobny do PS3MS, który podawałby na TV obraz z laptopa po wi-fi (laptop->wi-fi->router->ethernet->TV). Chodzi mi o wykorzystanie TV jako monitora do laptopa. Używam PS3MS i jest ok jeśli chodzi o filmy i zdjęcia, ale nie można przesyłać obrazu z laptopa czy PC.


Kiedyś w MediaMarkt widziałem urządzonko, które przesyłało obraz i dźwięk do drugiego telewizora.
Nie było to WiFi ale pasmo 5GHz, kosztowało ono 300zł.
Kabel HDMI wyjdzie taniej.
 

mcmarky

New member
Dzięki za odpowiedź.
Znalazłem jeszcze tańsze rozwiązanie. Kabel monitorowy D-Sub i bezprzewodowa klawiatura, którą mam przy PC. Postawiłem laptopa obok TV i połączyłem kablem D-Sub, podłączyłem odbiornik bezprzewodowej klawiatury do laptopa + bezprzewodowa mysz i nic więcej nie potrzeba :D
Doświadczyłem tylko jednej niedogodności. Mianowicie rozdzielczość jest trochę za duża, a jej zmniejszenie zmniejsza obraz na TV a nie skaluje go do pełnego ekranu. Da się coś z tymn zrobić na KDL-46EX500?
 

kistian

New member
Witam Was.
No i stało się, że i ja mam problem. Pobrałem PS3 Media Server 1.20. Mam zarówno konsole PS3 i telewizor Sony 46HX700 z adapterem wifi od Sony. Wszystko skonfigurowałem jak było wątku, lecz mam problem.
Otóż mogę oglądać zdjęcia, słuchać muzyki ( z pokładu TV ) natomiast nie mogę oglądać filmów divx, mam dwa rmbv to je odtwarza innych już nie;/ Natomiast z konsoli odtwarza wszystko. Ale nie chce odpalać konsoli żeby obejrzeć film z lapka, skoro jest możliwość bez użycia konsoli.
Otóż TV jak pisałem łączy się przez wifi. Program PS3MS tez widzi ale nie tak jak u większości... nie ma obrazka przedstawiającego telewizor tylko jest "unknow renderer"
77542161.jpg

Co mam zrobić żebym mógł odtwarzać normalnie na TV filmy z laptopa.
Pozdrawiam Was :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
W mieszkaniu 46" to maks.

Nie zauważyłem do tej pory, Twojego postu, dlatego "wykłócam się" dopiero dzisiaj.

Dlaczego, ja mam 52" i uważam go za zbyt mały, salon mam 6x6metrów.
Niestety, w tej chwili mój 52" ma dopiero 1,5 roku i musi jeszce troche pograć(żona) a na jakieś 70" 3D Sony w tej chwili mnie nie stać.

Chyba że wszystkie media będą w standardzie min. HD.

Dlaczego, mam Amplituber ze świetnym UPScalerem, tuner nKi, Blu-Ray Player i nie mam zastrzeżeń do obrazu.
Navet Telewizja Polska, ktorej raczej nie oglądam, nadaje albo w HD albo w formacjie 16:9

Z sygnałem jest już naprawdę bardzo dobrze.
Tak naprawdę najgorsze transmisje to koncery na HBO i MTV HD. Są w dużej części upScalowane z materiałów "słabxszych" jeżeli chodzi o rozdzielczość.

To mi się podoba, tak trzymaj Pandzik
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Pojawiła się nowa wersja PS3MediaServer
pms-setup-windows-1.21.0.r496.exe

na stronie OTOMANIX ps3mediaserver | Otmanix Blog – English language edition
Czy cos wiadomow więcej na jego temat.

4 marca jadę na narty. Nie mam więc czasu, duze zaległosci w pracy, jak to zwykle bywa.
Po powrocie w sobotę 19 marca wypróbuje go.
Ostatnio uzywałem wersję pms-setup-windows-1.20.0.r412, a więc nieco przestarzałą, ale wg mnie świetną.
 
Ostatnia edycja:

cornolio

New member
witam

podłączyłem tv ex710 kablem do routera, komp bezprzewodowo, diagnostyka sieci w tv wypada na ok, natomiast tv nie widzi mi żadnego serwera, ani tego postawionego na WMP11
(komp widzie tv) ani tego na PS3 media server.

Co robić??
 
Do góry