DLNA & Sony Bravia

salik

New member
Usunąłem wiadomość, bo rozwiązałem problem przez reinstalację WMS-a (bez zmiany żadnych parametrów).
Ciągle jednak nie wiem dlaczego telewizor nie widział WMP na laptopie...
 

krzysium

New member
Witam. Czy ktoś z Kolegów jest w stanie podpowiedzieć mi co mam zmienić w ustawieniach Windowsa (bo pewnie z tym jest problem) aby telewizor widział komputer i na odwrót.
Mam Windowsa 7 wersja Ultimate x64, telewizor Sony Bravia 32EX500. Jak podłączyłem inny komputer z Windowsem XP nie było żadnych problemów. W przypadku komputera z Windows 7 ale wersją Home także nie było problemu, problem jest tylko z moim komputerem, który posiada Windows 7 Ultimate. Utworzyłem grupę domową i ustawiłem przesyłanie strumieniowe, ale nadal jest lipa.
Program, który mam zainstalowany to PS3media server wersja 1.20.412 ale niestety po odpaleniu go telewizor nadal nie widzi serwera. Rendered w telewizorze mam ustawiony na włączone i automatyczne, tak samo ustawienia sieci.
Komputer mam podłączony bezpośrednio kablem do telewizora, tak jak to robiłem przy systemie WinXP oraz win7 home.
Próbowałem też z wyłączonym firewallem ale bez pozytywnego skutku.
Próbowałem także przez program simple center-efekt taki jak przy PS3MS.
pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam. Czy ktoś z Kolegów jest w stanie podpowiedzieć mi co mam zmienić w ustawieniach Windowsa (bo pewnie z tym jest problem) aby telewizor widział komputer i na odwrót.


Nie wiem.
Najpierw podłącz Tv z kompem bezposrednim kablem
Wyłącz zaporę
W ustewieniach centrum sieci i udostępniania ustaw udostępnianie strumieniowe.

TV na liscie serwerów MUSI zobaczyć Twój komp.

Popróbuj zobaczymy co się da. A da się napewno.
 

woj1000

New member
Wild Media Serwer i DVD

Mam takie banalne pytanie:
Jak odtwarzać za pomocą WMS płyty dvd tak aby były odtwarzane w całości i czy w ogóle jest taka możliwość.
Obecnie mogę wybrać poszczególne rozdziały lub filmy z płyty DVD, ale nie mogę odtworzyć płyty z takiej postaci jak została wydana, a więc z menu. Niektóre płyty DVD nie umozliwiają nawet wybrania filmu w całości, dostępne są tylko poszczególne fragmenty zapisane w plikach vob.
Próbowałem odtwarzać płyty DVD zarówno z plików obrazu , z fizycznych krążków i zrzuconych plików bezpośrednio na dysk - katalogach VIDEO_TS i AUDIO_TS.
Bez rezultatu.
Taki program a zapomnieli o podstawowej funkcji ?
 

banker_2

New member
Mam takie banalne pytanie:
Jak odtwarzać za pomocą WMS płyty dvd tak aby były odtwarzane w całości i czy w ogóle jest taka możliwość.
Obecnie mogę wybrać poszczególne rozdziały lub filmy z płyty DVD, ale nie mogę odtworzyć płyty z takiej postaci jak została wydana, a więc z menu. Niektóre płyty DVD nie umozliwiają nawet wybrania filmu w całości, dostępne są tylko poszczególne fragmenty zapisane w plikach vob.
Próbowałem odtwarzać płyty DVD zarówno z plików obrazu , z fizycznych krążków i zrzuconych plików bezpośrednio na dysk - katalogach VIDEO_TS i AUDIO_TS.
Bez rezultatu.
Taki program a zapomnieli o podstawowej funkcji ?
Banalne pytanie ale nie banalny problem :0) Czytałem na ten temat na forum WMS. Niby jest opcja oglądania w trybie transkodowania jako obraz płyty, ale mnie to też nie zadziałało i nie wiem dlaczego, nie znalazłem rozwiązania. Ponieważ też często oglądam filmy z plików VOB zrzuconych na dysk,robię w tow sposób najprostrzy z mozliwych. Z poziomu TV porządkuję listę VOB wg nazwy i oglądam od pierwszego. Wcześniej w konsoli dla każdego pliku osobno wybieram właściwą ściężkę audio (tu czesto da się wybrać sćieżkę audio bezpośrednio z pilota TV SONY) czy napisy. WMS automatycznie rozpoznaje kolejne pliki i zwykle oglądam cały film "zasadniczo" jakbym oglądał z odtwarzacza blue ray czy DVD. Nie wymagam już wtedy za wiele :). Pal sześć menu początkowe i materiały dodatkowe choć te akurat można obejrzeć jako osobne VOB-y. Jedyna niedogodność takiego patentu o ok 2 sek. przerwa na wczytanie kolejnego pliku VOB - z płyty oczywiście zmiana VOB jest niezauważalna...
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
Witam
Ja mam z koleii pytanie do użytkowników WMS.

Jest film nagrany jako MKV, 1080p., 23,967 kl/s, całkowity strumień to ponad 13 Mb/s, Mniejsza o tytuł tego dzieła:). Na moim EX500 film z WMS idzie ABSOLUTNIE bez żadnych zacięć, jakość brzytwa, całość po prostu zrywa kask. Ale film nie ma polskiej ściezki dzwiękowej i po podłączeniu napisów pojawia się problem - z napisami ten sam film niemiłosiernie się przycina, WMS raportuje transkodowanie z wydajnością 17 kl/s. Do tego występuje problem z formatem obrazu - transkodowanie zawęża obraz do węższej panoramy, mimo rozdzielczości pierwotnej pliku 1920x1080 i zadaniu dla WMS takiego formatu transkodowania, proporcji 16;9 - część powierzchni TV jest nieużywana. Pal sześć problem zmiany proporcji ekranu po transkodowaniu WMS - z tym sobie w końcu poradzę, tu jest chyba jakiś problem współpracy TV sony. Skupmy się na samym problemie wydajności...

Pierwszy wniosek jest prosty - PC nie wyrabia się z transkodowaniem (odczyt filmu -> zmiana jego formatu -> doklejenie (!?) napisów -> zapis na dysku w zmienionym formacie -> przesłanie materiału do TV). Ale film bez wskazania napisów zewnętrznych śmiga aż miło - czyżby wtedy szedł bez transkodowania?! Sony nie wykazuje wsparcia dla MKV,trochę to zaskakujące... Z koleii jeśli sam materiał tego filmu jest zrozumiały dla EX500 to dlaczego dodanie napisów TXT, SRT, etc. wymusza transkodowanie całego materiału? Czyżby faktycznie WMS obsługiwał napisy wyłącznie w trybie transkodowania wklejając je do pliku??!!

No jakoś nikt nic nie wymyślił :) więc sam wpiszę co udało mi się ustalić po dyskusji i wertowaniu na forum WMS. Może się komuś przyda...
Ten spadek wydajności transkodowania - prawdopodobnie nic się z tym nie da zrobić. WMS tak działa jeśli chcemy wymusić wyświetlanie dodatkowego pliku tekstowego poza MKV. Wymusza transkodowanie na MPEG-2, mimo, że sam MKV bez pliku TXT nie wymaga tego trybu transkodowania do własciwej współpracy z moim EX500. Mozna jedynie rozbudowac sobie komputer albo użyc trybu pre-transkodowania.

Częste zniekształcenie proporcji 16:9 w trybie transkodowania MPEG-2, dołożenie czarnych pasków z dołu i góry - to jakiś błąd charakterystyczny przy współpracy z sony, rozwiązaniem jest zmiana opcji transkodowania w WMS.
ustawienia-transkodowanie - zakładka "kodeki klatki" - zamiast domyslnego zaznaczenia proporcji 16:9 nalezy wybrać 4:3.
Dokładny opis tutaj:
Wild media server (UPnP, DLNA, HTTP) • View topic - Sony 55EX505 - Transcoding Aspect Ratio

pozdrawiam,
banker_2
 
Ostatnia edycja:

Tom0000

New member
Przeczytalem kilkanascie wypowiedzi w tym watku. Zwrocilem uwage, ze polecacie win7 a nie starsze ... :)

Poniewaz kupilem nowy tv sony zainteresowala mnie sprawa dlna. Tylko, ze nie mam zamiaru uzywac komputera (bo po co ) ale dysku ( w wlasciwie dwu) sieciowego w obudowie dlinka.
Urzadzenie nie ma dlna, ale ma upnp. Po skonfigurowaniu sony zobaczyl w sieci to urzadzenie oraz katalog jaki na nim ustawiolem , a poza tym nic wiecej.
To pewnie jest wina bledow w sofcie dns-323 jaka od 8 wersji dlink nie potrafi uruchomic.
Moge oczywiscie wymienic to urzadzonko na lepsze, 1Gb z juz zaimplememtowana obsluga pelnego serwera DLNA , ktore bedzie dwa razy drozsze.

Tylko po co ?

To co potrzebuje , to tylko i wylacznie aby tv zobaczyl katalogi z zawartoscia jaka mam na NASie. A jak zobaczy te pliki, to te z ktorymi sobie bedzie w stanie poradzic odtworzy.
W jakim standardzie to sie ma odbyc ? Jest do wyboru kilka: nfs, cifs, a nawet ftp.

Niestety ktos nas usilnie pragnie wkrecic w upnp i jakies dlna. Mam dziwne przeczucie , ze za wszystkim stoi kasa microsoftu.
Zamiast gwozdz wbijac mlotkiem , daje sie nam pile tarczowa. Mozna i tak , ale po co?

W chwili obecnej ma 2 mozliwosci , albo kupic za 100zl usb flash 16G albo za ponad 1000zl nowego nasa. Wszystko po to aby kolekcje jpg-ow z wakacji pokazywac poprzez tv sony , bo ma lepsza tego obsluge niz moj odbiornik satelitarny. (z filmami satka sobie radzi wystarczajaco dobrze)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Przeczytalem kilkanascie wypowiedzi w tym watku.


Ale zrozumiełeś dosłownie "NIC"

Tak więc, może przyda sie małe podsumowanie.

1. Windows 7, wraz ze swoim WindowsMediaPlayer, nie nadaje sie na MediaServer. Wszyscy tu o
tym piszą, że filmy odtwarzają się gorzej niż źle.

2. Poza kilkoma sprzętowymi serwerami DLNA(Testowałem Zyxell, WD i iConect firmy iOmega), zadawalajaco filmy odtwarza, przynajmniej u mnie iOmega(150zł netto we Wrocławiu).
Ale iOmega nie umie odtwarzać zdjęć. Jest jeszcze kilka innych, w MM Saturnie i Vobisie. Są pewnie lepsze i gorsze.
Jakość jest funkcja ceny.

3. Wszyscy tu dyskutujacy uzywaja albo WMS albo tak jak ja PS3MediaSerwer. Oba one odtwarzaja filmy za pomoca DLNA na telewizorze, obrazy/zdjęcia i mozyke oraz w ograniczonym zakresie płyty DVD/Blu-Ray.

4. WindowsMediaPlayer z Windows 7, jest bardzo dobrym serwerem DLNA dla zdjęć. Ma on opcję PUSH, wymuszajacą z poziomu komputera pokaz slajdów na wskazanym telewizorze. Nie umie tego PS3Media Server
Ale Win 7 w żadnym wypadku nie nadaje sie do "wyświetlania" za pomoca DLNA filmów na ekranie Tv. W tej chwili przynajmniej.


Mój wniosek.
Na komputerze z Windows 7, jako serwer DLNA zainstalowałem w WindomsMediaPlayerze folder ze zdjęciami. Dodatkowo zainstalowałem PS3MediaServer, który udostępnia filmy i muzykę.

Pilotem od telewizora, zona wybiera serwer (Zdjęcia lub Muzyka-Film), odpowiedni folder z multimediami i naciska PLAY.


Nie wiam jak w WMP ale PS3MediaServer wartomieć "najostatniejszy", oprogramowanie telewizora też.
Na telewizorze(Sony Bravia) ustawiłem w setupie poszukiwanie serwerów multimedialnych oraz start TV jako RENDERERA(różnie dla różnych firm i konkretnych modeli TV)

Od tej pory znikaja wszelkie problemy za wyjatkiem jednego.
Jezeli film jest BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI, o dużej przepływności, powiedzmi 20Mbitpsek, to niektóre telewizory, np mój, powoduja skakanie obrazu lub wstrzymania po mniej więcej 2 minutach. Ponieważ sam wykonuję filmy z mojej kamery Sony AVCH, polecam edytorowi filmów (Sony Vegas 10HD lub Pinnacle Studio 14 HD Ultimate), zapisywać film wynikowy z przepływnością 15,500 MBitps.

Takie filmy, kamera "daje" 20MBps, zapisuję na płyty AVCHD i mogę je odtwarzać bez komplikacji i sensacji.

Ale ... ...
Tak polubiłem i moja żona też, odtwarzanie przez DLNA (za pomocą), ze nie uzywam płytek wcale.




Sprawa ostatnia, nie chcę wzbudzać sporu o definicję ale wszystko o czym ja tu piszę to technolodia DLNA a nie UPNP, ale mniejsza z tym.
 
Ostatnia edycja:

banker_2

New member
Przeczytalem kilkanascie wypowiedzi w tym watku. Zwrocilem uwage, ze polecacie win7 a nie starsze ... :)

Poniewaz kupilem nowy tv sony zainteresowala mnie sprawa dlna. Tylko, ze nie mam zamiaru uzywac komputera (bo po co ) ale dysku ( w wlasciwie dwu) sieciowego w obudowie dlinka.
Urzadzenie nie ma dlna, ale ma upnp. Po skonfigurowaniu sony zobaczyl w sieci to urzadzenie oraz katalog jaki na nim ustawiolem , a poza tym nic wiecej.
To pewnie jest wina bledow w sofcie dns-323 jaka od 8 wersji dlink nie potrafi uruchomic.
Moge oczywiscie wymienic to urzadzonko na lepsze, 1Gb z juz zaimplememtowana obsluga pelnego serwera DLNA , ktore bedzie dwa razy drozsze.

Tylko po co ?

To co potrzebuje , to tylko i wylacznie aby tv zobaczyl katalogi z zawartoscia jaka mam na NASie. A jak zobaczy te pliki, to te z ktorymi sobie bedzie w stanie poradzic odtworzy.
W jakim standardzie to sie ma odbyc ? Jest do wyboru kilka: nfs, cifs, a nawet ftp.

Niestety ktos nas usilnie pragnie wkrecic w upnp i jakies dlna. Mam dziwne przeczucie , ze za wszystkim stoi kasa microsoftu.
Zamiast gwozdz wbijac mlotkiem , daje sie nam pile tarczowa. Mozna i tak , ale po co?

W chwili obecnej ma 2 mozliwosci , albo kupic za 100zl usb flash 16G albo za ponad 1000zl nowego nasa. Wszystko po to aby kolekcje jpg-ow z wakacji pokazywac poprzez tv sony , bo ma lepsza tego obsluge niz moj odbiornik satelitarny. (z filmami satka sobie radzi wystarczajaco dobrze)
Masz rację i nie masz...
To prawda, że jak się głębiej zastanowić DLNA nie jest niczym nowym - udostępnianie jest możliwe niekoniecznie w tym standardzie. Jest pare innych sposobów by puścić sobie film/zdjęcie z zasobów sieciowych i niej est to ani droższe ani bardziej skomplikowane od wynalazku DLNA. Ktoś sobie wymyslił standard w którym urządzenia audiovideo niezaleznie od producenta potrafią nawiązać kontakt i zgłosić mozliwości współpracy jakimi dysponuje. I to jest cała "siła" DLNA - nie nowe możliwości jakich wczesniej nie było, ale zunifikowany sposób komunikacji niezależny od producenta czy rodzaju urządzenia. I pamietaj, że to standard do małych sieci domowych.
Windows 7 mam tu tylko jedną zaletę - ma wbudowany taki serwer który potrafi w locie przekodować materiał źródłowy tak by dopasować go do możliwości urządzenia docelowego. A i tak do oglądania filmow lepszej jakości nie nadaje się w praktyce. Mając starsze systemy możesz sobie zainstalować serwer strumieniowy jako osobny soft. jesli tego nie zrobisz nadal możesz osiągnąć coś bardzo podobnego, ale 1) już musisz mieć nieco wiedzy informatycznej, 2) jeśli materiał wykracza gdzieś poza specyfikację urządzenia sam musisz zgłębić który parametr jest przeszkodą i przekodować we właściwy sposób cały materiał a to wymaga wiedzy, czasu i chęci.

Do czego zmierzam - oczywiście że ktoś DLNA wymyslił dla kasy, jak wszystko w naszym swiecie ;). To nowinka dla ludzi leniwych, bez zacięcia informatycznego, daje im możliwość wyświetlenia sobie fotek ze swojego laptopa przy minimum wiedzy technicznej. Oczywiście ludzie ci muszą mieć trochę odłożonego grosza choćby na zakup takiego urządzenia :). Ale nie jest konieczne wysupłanie takich nakładów na sprzet towarzyszący jak piszesz. PS3 MS jest darmowy, a windows 7 nie jest wymagany.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Masz rację i nie masz....

No właśnie tej dyskusji chcę uniknać.
Są tacy jak ja, ktorzy urzywają DLNA, na codzień a zwłaszcza w piatek, z kolegami w salonie przy drinkach.

Oraz tacy, którzy maja rację.
Przyjmijmy, że ja jej nie mam. Nie zależy mi na tym, wolę ogladać, nie chcę rozprawiać o DLNA, UPNP, NAS-ach i innych sras.ch.

Wybacz mi, bez urazy. :?
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Ludzie przestańcie wreszcie pie......lić i weźcie się za czytanie i pogłębianie wiedzy.Jedyną rzecz jakiej nie obejrzałem dotychczas ani na WMS ani na PS3MS
jest..Ducks.Take.Off.2160p.QHD.CRF25.x264-CtrlHD.mkv
Film trwa 17s i ma 494Mb.
Całą resztę bez bólu.

Cyt:
Tom0000
Tylko, ze nie mam zamiaru używać komputera (bo po co )

Po to żebyś obejrzał wszystko co masz na tych dwóch dyskach a nie 2 pozycje ze 100
Wystarczający argument.

P:lol:zdrawiam.
 

Tom0000

New member
Cyt:
Tom0000
Tylko, ze nie mam zamiaru używać komputera (bo po co )

Po to żebyś obejrzał wszystko co masz na tych dwóch dyskach a nie 2 pozycje ze 100
Wystarczający argument.

Nie potrzebuje do tego komputera. Moj sat receiver doskonale poradzi sobie z plikami video.( Zreszta moja kolekcja (glownie teledyski) jest bardzo jednorodna. Wszystko trzymam w transport stream.)
A jak napisalem, sony jest lepszy od tego co mam tylko w pokazywaniu zdjec i do niczego innego jego procesora nie potrzebuje zatrudnic.
Byly czasy , ze kompa mialem wlaczonego non stop. Juz minely. Do przechowywania danych mam NASa , a do multimediow dedykowane urzadzenia , ktore z NASa potrafia wziac sobie jedzonko.

DLNA wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem dla wszystkich , szczegolnie tych z technika na bakier. Plug and Play (jesli tylko zadziala). Szkoda tylko , ze takie ogromne rozwiazanie daje sie nam kosztem zaniechania tych starych - sprawdzonych i musimy sie przebijac latami przez zle dzialajacy soft nowych pomyslow. Pewnie za 10 lat kazda implementacja DLNA bedzie dzialac sprawnie i bez bledow , ale to troche dlugi okres.

Zainstalowalem sobie na moim nasie serwer DLNA z innego zrodla niz dlink. W sumie nawet jest bez znaczenia czy dziala czy nie, poniewaz obciaza procek nasa tak mocno, ze wydajnosc podstawowej sprawy do jakiej sie nas uzywa - zapisu i odczytu danych po sieci - spada kilkukrotnie. Wiec gra nie jest warta swieczki.
Wyobrazcie sobie 50 gigowy (24h nagrywania) zgrany material na nasie i jego przegldanie po sieci na pcecie , gdzie kazdy przeskok podgladu o 10s czy o minute potrzebuje ze 2 sekundy na znalezienie odpowiedniego miejsca w pliku i przeslania danych do programu edytujacego. Uparty moze z czyms takim pracowac , ale czas na to potrzebny zaczyna byc mierzony godzinami.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
1 za 10 lat kazda implementacja DLNA bedzie dzialac sprawnie i bez bledow , ale to troche dlugi okres.

2Zainstalowalem sobie na moim nasie serwer DLNA z innego............

1Po porawnej konfiguracji co najmniej wild obskakuje wszystko ps3ms prawie wszystko

2 szkoda że nie zamontowałeś DLNA na comodore 64 .

Kolego tu jest potrzebny normalny komp nie kozak sprzed 5l zamontuj server na i7 lub i5 a wtedy zobaczysz jak błądzisz.Dobieranie materiału do zdolności urządzeń w omawianym temacie to bezsens.Ma chodzić wszystko film z kamery zdjecia z wakacji i wszystkie formaty filmów łącznie z formatami teledysków.To cała przewaga nad twoją kombinacją.
Czy jest bez znaczenia to oceń sam
P:lol:zdrawiam
 

Tom0000

New member
Kolego Cyborg65.
Komputer powiadasz ? A czemu nie klaster 250 komputerow? Abo cala siec akademicka z crayem na czele. Jakas gigantomania.
Wyeksportowanie katalogu z kilkoma plikami jpg nie wymaga zasobow nowoczesnego komputera.

Natomiast najwyrazniej dzialanie DLNA moze tego wymagac, wiec zastosowanie tego do powyzszego traci jakikolwiek sens. Typowe podejscie ostatnimi laty bardzo popularne - rob prawie nic ale zuzyj do tego zasoby calej planety. ;)
 

Cyborg65

New member
Witam

Nie ma się co unosić.I dlaczego nagle odnosisz się do zdjęć, mówimy o plikach video. A całkiem nie wiem skąd ci sie wzieło ileś tam kompów. Zejdż na ziemię człowieku masa ludzi tak ogląda filmy tylko nie ty i nie zaprzęga do tego 250 kompów co najmniej zastanawiające
Do transkodowania w locie potrzebny jest mocny proc, może nie mocny ale nie taki śmieszny.
Wydawanie opinij że coś jest złe bo mi nie działa, a całkowite pomijanie kwestii dlaczego nie działa to bezsens.
Ktoś kto założy server po ludzku na normalnym kompie będzie zadowolony Ty próbujesz na nowo stworzyć "Dziady" i ci nie chce działać.
Pomyśl dlaczego, czy to wina DLNA, czy serwera, czy wreszcie twojego dziwnego podejścia do sprawy.
"Nie bo wymyśliłem coś bez sensu i nie chodzi"
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysium

New member
Nie wiem.
Najpierw podłącz Tv z kompem bezposrednim kablem
Wyłącz zaporę
W ustewieniach centrum sieci i udostępniania ustaw udostępnianie strumieniowe.

TV na liscie serwerów MUSI zobaczyć Twój komp.

Popróbuj zobaczymy co się da. A da się napewno.

Niestety na razie "przegrywam" z DLNA. Podłączyłem komputer bezpośrednio do telewizora. Wyłączyłem zaporę oraz wyłączyłem antyvira. W ustawieniach centrum sieci mam ustawione udostępnianie strumieniowe. Funkcja renderer w TV jest włączona.
Po odpaleniu PS3 media server w zakładce ŚLEDZENIE program przeszukuje komputer, odpala różne rzeczy. W końcu poszukuje kart sieciowych i znajduje obydwie, które mam na płycie głównej. Do tej, do której jest podłączony kabel pokazuje create socket: adres karty:5001. Następne jest using UUID: i kupa cyferek i literek. Następnie It's ready! You should see the server appears on XMB. Czyli powinno palić, a w zakłądce status pisze, że Konsola PS3 nie została znaleziona itd.
Jak sprawdzam na TV, to niestety nie ma żadnych serwerów.

Ciekawi mnie co ja źle robię. Czy czegoś jeszcze nie włączyłem lub nie wyłączyłem w kompie, bo myślę że jest to z nim problem. Nie bardzo rozumiem czemu na in XP chodzi, na Win7 home chodzi a na Win 7 Ultimate x64 nie chodzi.

Chętnie skorzystam z jakiś wskazówek.
pozdrawiam
Krzysium
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ciekawi mnie co ja źle robię. Czy czegoś jeszcze nie włączyłem lub nie wyłączyłem w kompie, bo myślę że jest to z nim problem. Nie bardzo rozumiem czemu na in XP chodzi, na Win7 home chodzi a na Win 7 Ultimate x64 nie chodzi.

Chętnie skorzystam z jakiś wskazówek.
pozdrawiam
Krzysium

Robisz dobrze, ale nie wszystko.
Pozostaje Ci jezcze na kompie z Win 7 64 bit ustawić w panelu sterowania w opcjach udostępniania strumieniowego zezwolić kompowi udostepniać.

W parametrach PS3Media Server wskazać foldery multimedialne dla:
- obrazów,
- muzyki,
- filmów.

Jak juz Ci wszystko ruszy to z powrotem uruchom zaporę i ew cos poudostepniać, ale ja na swoim 64bitowcu niczego w zaporze nie musiałem zmieniać.
 

KajtAS

New member
52 ex700

Witam wszystkich !!
Jest to mój pierwszy wpis wiec jak każdy początkujący proszę o wyrozumiałośc :)
Chciałbym podłączyc mojego EX700 do laptopa za pomocą DLNA lecz ta rzecz jest mi znana dopiero od wczoraj :) Oczywiście poczytałem poprzednie wpisy i sprawa jest mi już ciut bliższa.
Ściągnąłem sobie program PS3 Media Server v1.10.51 lecz nie wiem jak się zabrac za jego obsługę :(
Laptop który chcę sprzężyc z TV to Toshiba z Vistą.
Komputer moja BRAVIA wykrywa a także filmy zdjęcia i utwory które się na nim znajdują lecz, gdy chcę uruchomic jakikolwiek film wyskakuje komunikat "BRAK ELEMENTÓW DO WYŚWIETLENIA".
Jeśli chodzi o zdjęcia to mogę je otworzyc tylko w folderze INCOMING (ten folder jest pozostałością po programie Emule:) ) wiec jeśli tam przeżuce jakieś foty to TVła je nagle widzi :)
Jakiego powinienem użyc programu ?
Dodam jeszcze że Telewizor mam podłączony przewodem do routera, a laptop ma połączenie przez Wi-Fi.
Proszę pomóżcie, gdyż nie jestem ekspertem w tych sprawach, a z chęcią obejrzałbym sobie film z komputera :)
Proszę w szczególności chyba najczęstszego bywalca tego forum GUCIO50, bo czytałem wcześniejsze wpisy i nie jednemu już zdołałeś pomóc :)
 

Cyborg65

New member
Witam

Co prawda ja sie tak bardzo nie znam ale dlaczego wi-fi i DLNA w przypadku lapka to po prostu nie trybię A jak by tak kabelek DVI>HDMI albo HDMI>HDMI
bo nie wiem jakie masz wyjście z karty.Obraz to tak po mojemu powinien być lepszy.
P:lol:zdrawiam
 
Do góry