DLNA & Sony Bravia

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam wszystkich !!
Jest to mój pierwszy wpis wiec jak każdy początkujący proszę o wyrozumiałośc :)
Chciałbym podłączyc mojego EX700 do laptopa za pomocą DLNA lecz ta rzecz jest mi znana dopiero od wczoraj :) Oczywiście poczytałem poprzednie wpisy i sprawa jest mi już ciut bliższa.
Ściągnąłem sobie program PS3 Media Server v1.10.51 lecz nie wiem jak się zabrac za jego obsługę :)

Nikt nie wie juz dzis jak ta wersja "nie działa"m zacznij od pms-setup-windows-1.20.412
Jak widać czytałeś ten wątek wyjątkowo niestarannie.

Na początek połącz Tv z lapkiem, krótkimkabelkiem, a potem mozesz, jak już Ci zadziała, za pomoca WiFi. Jeżeli nie poprawisz starannosci, to słabo to widzę, czy to za pomocą WiFi czy to przez kabel.

Pamietaj jednak że tysiącom ludzi "to działa"
Jeszcze jedno, jak zapragniesz sobie zepsuć instalację to poinstaluj różne kodeki. To najlepszy spoób aby skrzanić PS2MediaServer. On ma wszystko co jest potrzebne do działania. Musisz tylko wykazać się starannościa i cierpliwością.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Co prawda ja sie tak bardzo nie znam ale dlaczego wi-fi i DLNA w przypadku lapka to po prostu nie trybię A jak by tak kabelek DVI>HDMI albo HDMI>HDMI
bo nie wiem jakie masz wyjście z karty.Obraz to tak po mojemu powinien być lepszy.
P:lol:zdrawiam


Nie trybisz, bo brak Ci cierpliwości. Nie doczytałeś sie że ten wątek jest o Sony Bravia i DLNA.

Wątki o kablach DVI-HDMI czy też HDMI-HDMI są gdzie indziej i tyle.

Nie martw się, przyjdzie z czasem.
 

krzysium

New member
Robisz dobrze, ale nie wszystko.
Pozostaje Ci jezcze na kompie z Win 7 64 bit ustawić w panelu sterowania w opcjach udostępniania strumieniowego zezwolić kompowi udostepniać.

W parametrach PS3Media Server wskazać foldery multimedialne dla:
- obrazów,
- muzyki,
- filmów.

Jak juz Ci wszystko ruszy to z powrotem uruchom zaporę i ew cos poudostepniać, ale ja na swoim 64bitowcu niczego w zaporze nie musiałem zmieniać.


Witam.
Wszedłem na panel sterowania - centrum sieci i udostępniania - zmień zaawansowane ustawienia udostępniania - mam odpalone wszelkie udostępniania plików, katalogów, odnajdowanie sieci. W Dodatkowych ustawieniach "Wybierz opcje strumieniowego przesyłania multimediów..." mam ustawione wszędzie dozwolone oraz zezwalaj na wszystko. Niestety nadal TV nie widzi komputera:(

Czy ja muszę utworzyć grupę domową i tam coś poustawiać aby zaczęło to działać?

pozdrawiam
Krzysium
 

Cyborg65

New member
Witam

Doskonale wiem co czytam.
Zastanawiam się tylko nad sensem takiego działania w przypadku laptopa.
Rezygnuje z jakości obrazu dla DLNA.
Widzisz w tym sens.
Pozdrawiam
 

KajtAS

New member
Wielkie dzięki Gucio50 !!
Zrobiłem jak kazałeś :)
Zainstalowałem pms-setup-windows-1.20.412 i zaraz TVła mi go wykryła :)
Nawet nie musiałem podłączac kompa z TV przez przewód tylko TV-przewód-router-WiFi-laptop :)
Ściągam teraz filmy H264 żeby zobaczyc czy bedą mi latac :)
Jutro chciałbym zmienic system na Windows 7.
I to jest moje kolejne pytanie czy to dobry pomysł ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Doskonale wiem co czytam.
Zastanawiam się tylko nad sensem takiego działania w przypadku laptopa.
Rezygnuje z jakości obrazu dla DLNA.
Widzisz w tym sens.
Pozdrawiam

Ja widzę sens i to duzy, a konkretnie duzy ekran telewizora.
Filmy Full HD znacznie lepiej się ogląda na moim 52" Tv niz na kilkunastu calach laptopa.

A to ze ty wymysliłes sonie że jakość na Tv jest gorsza, to co nam do tego.
Czytaj uważniej, spokojmniej.
Odnosze wrażenie, że natym forum-wątku wykłócasz sie. Czyżby z PiS?

Weź też pod uwagę, że za pomocą DLNA kilka różnych urządzen moze jednoczesnie odtwarzać ten sam film albo różne.
Laptop, zwykle ma jeden mały ekran, zwykle NIEW FULL HD.

Pewnie tracę czas.:razz:
 

krzysium

New member
Nie, musisz jednak wgrać sobie najnowszą wersję PS3MediaServer, inaczej nic z tego.


Mam wgraną w tej chwili wersję 1.20.412. Wydaje mi się, że niestety jest to najnowsza wejrsja PS3MediaServer.
Może trzeba będzie wywalić ten komputer co mam, kupić nowy i zainstalować Windowsa XP albo 2000, może będą badziej nastawione na współpracę niż ten Win 7, który mam.

pozdrawiam
Krzysium
 

Cyborg65

New member
Ja widzę sens i to duzy, a konkretnie duzy ekran telewizora.
Filmy Full HD znacznie lepiej się ogląda na moim 52" Tv niz na kilkunastu calach laptopa.

A to ze ty wymysliłes sonie że jakość na Tv jest gorsza, to co nam do tego.
Czytaj uważniej, spokojmniej.
Odnosze wrażenie, że natym forum-wątku wykłócasz sie. Czyżby z PiS?

Weź też pod uwagę, że za pomocą DLNA kilka różnych urządzen moze jednoczesnie odtwarzać ten sam film albo różne.
Laptop, zwykle ma jeden mały ekran, zwykle NIEW FULL HD.
Pewnie tracę czas.:razz:

O czy ty w ogóle piszesz przewodem HDMI>HDMI na monitorze laptopa.?
I do tego proponujesz abym zaczął myśleć?
Dalej myślisz że jakość obrazu można tu jakoś porównywać?
To sobie to sprawdź.
Nadal twierdzę że DLNA w przypadku lapka to bezsens.
P:lol:zdrawiam
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Gucio50
No to powiem tak przypomniała mi się pewna nasza stara rozmowa.
Praktycznie nie używasz rip-ów odskakuje ci MKV .
A przy tym co jak się domyślam oglądasz masz to samo.
No nie każdy ma tak jak ty.
Mniejsza o większość , różnice są zależy co się ogląda.
AVi lepiej w DLNA MKV po HDMI.
P:lol:zdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
AVi lepiej w ... ...
MKV po ... ... ...
P:lol:zdrawiam

Też pozdrawiam, nadal uwazam, że obojertna jest technologia pokazywania.'Jeżeli nie jest "ułomnie skonfigurowana", to powinna pokazywać MAX z tego co materiał filmowy zawiera.

A więc dźwięk, oryginalna przestrzennosć i próbkowania,
Film oryginalna rozdzielczość oraz BitRate.
Cyba, ze poknocisz i każesz transkodować, wtedy
się NIE DZIW, ze masz kiepsko(mniej lub bardziej)

Więcej w tym temacie nie piszę juz. Pomagam tym, którzy mają kłopoty.
Ty jesteś ekspertem i ja nie mogę Ci nic konstruktywnego dodać czy poradzić.
 
Pytanie takie mam: w programie PS3MS poprzez wifi mogę przeglądać zdjęcia i muzykę w mp3 (znaczy że program działa poprawnie) natomiast gdy chcę oglądnąć plik filmu w .avi to wyświetla mi się komunikat "brak elementów do wyświetlania". Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Pytanie takie mam: w programie PS3MS poprzez wifi mogę przeglądać zdjęcia i muzykę w mp3 (znaczy że program działa poprawnie) natomiast gdy chcę oglądnąć plik filmu w .avi to wyświetla mi się komunikat "brak elementów do wyświetlania". Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna?

Przyczyny mogą być dwie, albo i cztery/

1. Niepoprawny format pliku.
Łatwo to sprawdzić ponawiając próbę na "bezposrenim kablu" TV - Komputer z PS3MediaServer
Jak też nie, to raczej wina plików, albo

2. Pliki maja zbyt wielka przepływność dla Twojego Telewizora.
Mój telewizor, zaczyna wariować, gdy przepływnosć przekracza 15,5Mbit/s
Mam telewizor z przed 3 lat i pomimo najnowszego ( z lipca ub. roku), ma to zasr..e ograniczenie. :(


3. No i trzecia banalna, wybierasz w menu telewizora np muzyke a pokazuje sz folder z filmem. :mrgreen:

4. Zbyt kiepskie urządzenia wiFi. To też sprawdzisz bezpośrednim kablem.

Oczywiscie może być tak, że źle wybierasz w menu, zbyt powolne WiFi oraz niewłaściwy format dla pary Tv+PS3MediaServer.


Pamiętaj innym działa, więc sie nie załamuj tylko próbuj.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za szybką odpowiedż mimo że mi nie pomogła za bardzo:) Zapomniałem dodać że przesyłanie .avi w "tradycyjny sposób" czyli z laptopa na ps3 a potem na tv przebiega bez zakłóceń. Podłącze bezpośrednio laptopa do tv kablem jak radzisz i ew. potem pofatyguję się do jakiegoś sony center.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio50, nie przyszedł Ci do głowy jakiś nowy pomysł żeby zaczęło palić w końcu u mnie to dlna?


pozdrawiam
Krzysium

Mam, na początek zrób rak.
Komputer z "gołym windows", zadnych k-liteów i kodeków.
Wgraj WSZYSTKIE, zalecane i pozostałe aktualizacje Windows.

Połącz kablem komputer z telewizorem
Zainstaluj ostatnia wersje PS3MedisServer

Ustwa w konfiguracji PS3MS foldery z filmami, zdjęciami i muzyką
Wgraj tam zdjecia, pliki filmowe i mp3 - na początek po kilka

Uruchom PS3MediaServer, zobacz co na pierwszej zakładce pokazuje?
Jaki TV i jaki transfer.


Pisz jak Ci idzie.

Jaki masz telewizor, jak sony bravia to dalej mogę Ci pomagać.
 

pandzik

Member
Bez reklam
Witam,

Dziś podlączyłem do sieci moją Bravie. Kabelkiem do routera. Poza nim mam w sieci m.in. laptopa Samsung r522.

Ściągnąłem PS3MS 1.20.412 i na niezmienionych ustawieniach TV potrafi przeczesywać udostępnione katalogi, niestety bez możliwości odtworzenia filmów. Przy próbie wyskakuje info: "Brak dostępu do serwera. Sprawdź ustawienia serwera".

Jak nietrudno się domyśleć szukam pomocy. :]


Edit. Serwer działa. Niestety praktycznie cały czas mecz NBA w 720p h264 tnie na maxa.
Zwykłe dvixy odtwarzają sie płynnie ale z napisami bez czcionki polskiej.

Edit. Podłączenie lapka kablem do routera nie pomaga. Filmy różnego rodzaju w HD tną beznadziejnie.
Najwyższa przepływność 78643 kb/s
 
Ostatnia edycja:
Do góry