DLNA & Sony Bravia

adh1

New member
Witam serdecznie, ja również przyłączam się do prośby kolegi FUX, aby, jesli to tylko możliwe, a będący w stanie to zrobić będą mieć trochę czasu, stworzyć w miare prostą instrukcję ustawień, może ze screenami PS3,
miłego weekendu
adh
 

slimak

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Sony wypuściło taka rzecz
http://www.sony.pl/product/usb-media-players/smp-u10
To odtwarzacz "wszystkiego" filmy, muzyka, zdjęcia, na telewizorze z USB.

Ten rewelacyjny sprzęcik odtwarza tylko materiał SD (mpg1, 2, 4 oraz DivX) i robi interpolacje do formatu 720p / 1080i / 1080p.

Jak chcesz pudełko wszystko odtwarzające z DLNA zainteresuj się może tym.

Xtreamer 550zł :-(
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Xtreamer__-__Media_Player_i_Streamer-2274.html

http://www.xtreamer.pl/data/Xtreamer_instrukcja_PL_v1_0.pdf
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Kupiłem to cacko Sonego za 300zł i powiem tak że długo trzeba czekać zanim wyświetli się cokolwiek na ekranie może dlatego że mój dysk zewnętrzny to 1TB. Jakość zdjęć i filmów wyświetlanych jest baaardzo słaba, spore straty przez to urządzenie. Dla porównania PS3 daje o niebo lepszą wręcz super idealną jakość. W moim odczuciu sprzęcik sonego nie jest wart polecenia.

Pozdrawiam
 

MadenO

New member
corvax napisał:
Napisałeś, że filmy z USB potrafi czytać każdy szmelc, nawet jakiś tam Funaj. Otóż mówię Ci, że nie każdy - Bravie NIE POTRAFIĄ CZYTAĆ FILMÓW Z USB (daję sobie dłoń uciąć jeśli odtworzysz chociażby avi z pendrive np na Bravii serii W5500).

Witam wszystkich
O tygodnia jestem użytkownikiem tv 40W5500 i póki co mogę potwierdzić opinię powyżej, z usb nie udało mi się odtworzyć żadnego materiału video. W instrukcji do tv strona 25/PL zapisane jest że "Z urządzenia USB mogą być odtwarzanie pliki wideo zapisane w następujących formatach:
– MPEG1 (pliki z rozszerzeniem “.mpg”)" więc firma ma jekieś dziwne podejście wycinając wsparcie dla obsługiwanych wcześniej formatów.
Problem odtwarzania video rozwiązałem na dwa sposoby, #1 korzystając z wiadomości z wątku (PS3MS), oraz #2 kabelek DVI/HDMI 10 metrowy ;) i teraz nie me żadnego problemu z żadnym z formatów...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
MadenO napisał:
Problem odtwarzania video rozwiązałem na dwa sposoby, #1 korzystając z wiadomości z wątku (PS3MS), oraz #2 kabelek DVI/HDMI 10 metrowy ;) i teraz nie me żadnego problemu z żadnym z formatów...

Gratulacje, Twoja postawa jest "super" ;)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:eek: Napisał do mnie VIOLATOR74

VIOLATOR74 napisał:
Zainteresowalo mnie to DLNA bo mimo iz w technice nie jestem zacofany,komputery itd to o tym nie slyszalem. Co to jest to DLNA . No bo jak odtworze dzieki temu plyte nagrana w AVCHD , skoro moj rekorder DVD tego nie rusza raczej


Oto moja odpowiedź dla Niego. ;)

1. W dziale kamery jest wątek DLNA, tam pytaj a ja Ci odpowiem, być może inni koledzy coś BĘDĄ MIELI DO DODANIA :eek: albo zainteresuje ich temat.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44304

2. Zasada ogólna DLNA jest taka.

Masz sieć domową LAN. Urządzenia (telewizory, komputery, dekoder nki, amplkituner) są podłaczone do tej sieci za pomocą kabla Ethernet lub WiFi, obojetnie.

W sieci występuja serwery strumieniowe. Komputery Vaio, Komputery z Windows Media Player z Windows 7, oraz programy media serwer na różnych kompach, lub tylko na jednym

W sieci występują rendery, odbiorniki treści
- telewizory, amplitunerery, inne kompy i telefony komórkowe zaopatrzune w ClientMediaServer

No i teraz te renderery moga sobie odtwarzać co serwery umieja podać.

Niezaleznie od siebie i asynchronicznie.

Powiedzmy masz film na serwerze a dwa telewizory niezaleznie od siebie mogą ten fiilm odtwarzać jakby to były osobne w czasie procesy.


Są serwery DLNA "softwarowe" oraz specjalnie budowsne komputery.
HP lub Sony Vaio.

Niektore telewizory np Sony Bravia mają wbudowanego klieanta DLNA
podobnie Samsung. Mogą więc pokazywać filmy, pokazy slajdów i grać muzykę mp3, z któregos MediaSerwera, to jest komputera, który pełni role serwera multimedialnego, strumieniowego.

Coraz częściej urządzenia domowe, np amplitunery ONKYO maja wbudowane DLNA.

Niektóre sieci osiedlowe, maja biblioteki filmów-wypozyczalnie strumieniowe, odbierane przez DLNA lub dodatkowe "pudełko" gdy Tv nie mie DLNA.


Z konkretnym rozwiazaniem bywa różnie. Przeczytaj ten wątek.

Ale jest coraz lepiej, w tej chwili jest naprawdę dobrze.
Mozna odtwarzać muzykę slajdy w pełnej jakości dxwięku i rozdzielczości obrazu. Filmy, moje z kamery m2ts, odtwarzam w FullHD.

Całą sprawę DLNA, stowarzyszenie DLNA, objęte są między innymi: Sony, Panasonic, toshiba, Samsung, Onkyo, H/K, Microsoft.

Rzecz będzie więc rozwijana i udoskonalana.
Sam pomysł aby domowe urządzenia, wymieniały się treściami jest w mozliwościach przebogaty.
Wyobraż sobie że ogladasz mecz w salonie, idąc do sypialni zauważasz że Tv w sypialni 2właśnie "właczył" ten mecz dla Ciebi(nie od początku) a sieć wyłączyła program w salonie.

Idziesz do kuchni, Twoja lodówka ma wyświetlacz LCD, moja ma ... ...

Mozliwości w przyszłości są nieograniczone, pomimo wyraźnej niechęci nawet na tym forum. Nie będę pokazywał palcem, ale sam się przekonaj czytając ten wątek.

Ja mam próby juz za soba. Umiem wyświetlać zdjęcia, muzykę i filmy w najwyższej jakości.

Co jest potrzebne.
Telewizor z DLNA na początek oraz komputer, na ktorym zainstalujesz softwarowy media stream serwer.
Z moich doswiadczeń wyciągam takie wnioski

Najlepsze efekty dla muzyki i zdjęć (jpeg i mps) dał mi Serwer strumieniowy"zaklęty" w Windows Media Player 12 z Windows 7.

Najlepsze efekty z filmami mam z programem PS3 Java Media Server.

Więc różne treści z komputera do domowej sieći LAN/DLNA podają u mnie 2 programy, z jednego fizycznego kompa.

Ma on kartę nVidia 9500, 1GB Ram, 60Gb HD i procesor Pentium IV, 2 GHz.
Wcale nie jakaś rakieta.

Telewizor mam Sony Bravia z serii V, a więc najtańszy i najprostrzy z Sony.
Ma on wgrane ze strony Sony najnowsze oprogramowanie przeznaczone dla serii Bravia V.

Co prawda, dla archiwizacji, wykonuję kopię filmów z mojej kamery za pomocą Pinnacje Studio 14, na płytach DVD/AVCH. Mogę je pozyczać znajomym, jezeli byli razem ze mna na wczasach a nie maja DLNA.

Ale film, produkcji Pinnacle Studio 14, jest umieszcony na dysku mego komputerka strumieniowego i u mnie "na telewizorze oglaa się" za pomocą DLNA.


Czego i Tobie zyczę.

Wracajac do pytania
VIOLATOR74 napisał:
... ... jak odtworze dzieki temu plyte nagrana w AVCHD ... ...

Odtworzysz plik multimedialny za pomocą DLNA na rendererze, czyli na przykład telewizorze z funkcją DLNA.
Kopiujesz płytę do folderu komputera, który udostępnia multimedia strumieniowo, ogladasz potem kiedy chcesz i na czym "możesz", niestety wymagany jest sprzęt Tv/Telefon/laptop/komputer, który ma wbudowany DLNA lub wgrany softwarowy Client for DLNA.


Standard DLNA przewiduje zdalny odbiór treści z:
karty telewizyjnej serwerz strumieniowego,
napędu DVD lub Blu-Ray z tegoż serwera,
odbiór treści multimedialnych z internetu np z wypozyczalni,

Ale jeszcze występują pewne problemy a właściwie te ostatnie 3 "ficzery" to blizka ale jednak przyszłośc w naszym słonecznym kraju. :)
 
Ostatnia edycja:

siwyyy77

Member
Więc tak moja bravia dostanie dostęp do sieci za jakieś 2 tygodnie, ale mam pytanko.
Mam podpięty LCD do sieci, na kompie udpstępniamy pliki... mnie interesują filmy i mamy film powiedzmy z dziękiem zakodowanym w DD, ew DTS, że nie wspomnę o nowszych dekoderach HD;)
Rozumie, że dźwięk pójdzie tylko jako taki z głośników TV, mam też amplituner Onkyo 507, ale to model budzetowy bez DLNA więc czy jest możliwość puszczenia przez niego dzwięku na zestaw kolumn 5.1 i cieszyć się dźwiękiem przestrzennym gdy film puszczam z komputera :hmm:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
siwyyy77 napisał:
... ... mam też amplituner Onkyo 507, ale to model budzetowy bez DLNA więc czy jest możliwość puszczenia przez niego dzwięku na zestaw kolumn 5.1 i cieszyć się dźwiękiem przestrzennym gdy film puszczam z komputera :hmm:
Ciekawe jak?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
siwyyy77 napisał:
to właśnie ja się pytałem o to;) :confused:
I też sądziłem, że to niemożliwe:???:

Film na telewizorze puszczasz "NIE Z KOMPUTERA" a z DLNA.
Jeżeli Tv ma wyjście a amplituner wejscie to co moze stać na przeszkodzie odtwarzanie dźwieku z Telewizora na amplitunerze.
 

tomeko12

New member
siwyyy77 napisał:
Mam podpięty LCD do sieci, na kompie udpstępniamy pliki... mnie interesują filmy i mamy film powiedzmy z dziękiem zakodowanym w DD, ew DTS, że nie wspomnę o nowszych dekoderach HD;)
Rozumie, że dźwięk pójdzie tylko jako taki z głośników TV, mam też amplituner Onkyo 507, ale to model budzetowy bez DLNA więc czy jest możliwość puszczenia przez niego dzwięku na zestaw kolumn 5.1 i cieszyć się dźwiękiem przestrzennym gdy film puszczam z komputera :hmm:
Zrobiłem małe testy filmów z dźwiękiem DD i DTS.
Jeżeli TV otrzymuje z serwera plik z dźwiękiem DD (2.0 lub 5.1 - innych nie miałem pod ręką) to odtwarza dwa kanały przez głośniki TV, dodatkowo przez wyjście optyczne wysyłany jest dźwięk DD taki sam jak z serwera (czyli jeżeli mamy kino domowe obsługujące DD 5.1, to możemy się cieszyć dźwiękiem przestrzennym).
W przypadku dźwięku DTS, TV nie odtwarza go i nie przesyła dalej przez wyjście optyczne, czyli lipa... Na szczęście ps3mediaserver konwertuje w locie dźwięk DTS na DD.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tomeko12 napisał:
W przypadku dźwięku DTS, TV .

Ale to wina TELEWIZORA a nie systemu DLNA. Jak telewizor lub amplituner z DLNA będą miały dekodery DTS, DTS True HD i HD Audio Master(a najnowsze maja) to problemu nie będzie.
 

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
Ale to wina TELEWIZORA a nie systemu DLNA. Jak telewizor lub amplituner z DLNA będą miały dekodery DTS, DTS True HD i HD Audio Master(a najnowsze maja) to problemu nie będzie.
Wiem, nie pisałem ogólnie o DLNA tylko odpowiadałem na pytanie dot. DTS-u i BRAVII
 

Miedzcu

New member
Witam ponownie :-D

Mam taki dylemat. Powiedzcie mi czy na 40 cali lepiej będzie wyglądać ten sam film w 720p ale w bezstratnym transkodowaniu przez PS3MS czy w 1080p ale już z ustawieniami w PS3MS "Good Quality" ?
 

tomeko12

New member
Gucio50 napisał:
Jest najnowsza, betowa wersja PS3 Java Media Server
http://ps3mediaserver.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=919
wersja pms-setup-windows-1.11.366

Poprawiono parę rzeczy, opisy pod tym linkiem.

Dla mnie najważniejszą poprawka jest "uzdatnienie" opcji "uruchom jako serwis dla Windows 7"

W poprzednich wersjach wyskakiwał błąd.
Jak ktoś chce, to pod http://www.megaupload.com/?d=N76J6EWB umieściłem pliki od zmodyfikowanej wersji 368 w której dodałem obsługę miniatur (trzeba sobie to rozpakować do folderu z zainstalowanym programem).
 

Miedzcu

New member
tomeko12 napisał:
Jak ktoś chce, to pod umieściłem pliki od zmodyfikowanej wersji 368 w której dodałem obsługę miniatur (trzeba sobie to rozpakować do folderu z zainstalowanym programem).
368 ? :-D gdzie taką możemy dostać?

Już ją znalazłem :)
 
Ostatnia edycja:

pferd

New member
mam taki problem:
chcialem ogladac filmy mkv divx po DLNA (40w5500)
na poczatek ustawilem serwer w Windows Media Player, Sony znalazl serwer i moge ogladac zdjecia, sluchac mp3 ale w katalogach z filmami pusto :(
wiec uruchomilem serwer w NERO - sytuacja ta sama, nie widzi avi
Sciagnolem i zainstalowalem PS3 Java Media Server 1.11.366 ale tu mam taki problem ze wywala mi info ze konsola PS3 nie podpieta do sieci i nic nie moge zrobic SONY wogole nie widzi serwera, odblokowalem w zaporze i nodzie i dalej nie mam serwera, z poziomu kompa nie moge nawiazac polaczenia w PS3 Java Media Server, sytuacja podobna jak zaindstalowalem TVersity - sony nie widzi serwera chociaz w diagnostyce TVersity mam info ze jest dysk z IP telewizora ale polaczenia nie moge nawiazac, co moze byc nie tak i gdzie szukac bledu, mam jeszce jedno pytanko: czy idzie cos zrobic aby zdjecia sie tak powoli nie ladowaly, troszke to upierdliwe takie czkanie na kazda fotke
pozdr
 

Gucio50

New member
Bez reklam
pferd napisał:
... ... czy idzie cos zrobic aby zdjecia sie tak powoli nie ladowaly, troszke to upierdliwe takie czkanie na kazda fotke
pozdr

Idzie, nalezy połaczyć TV z serwerem strumieniowym mozliwie szybkim połączeniem (Ethernet, WiFi)


Co do problemu z odtwarzaniem to MUSI CI SIE udać odtwarzanie filmów przez DLNA.
W zasadzie po przeczytaniu całego wątku powinienes dać sobie radę.
 
Do góry