Dlaczego TV firmy LG są złe?

Macleodd

New member
szczególnie chodzi mi o modele 37 lh 7000 lub 40 ld 550, wszyscy zachwalaja tylko samsungi, sony ( to rozumiem) ale sa drogie. Czy ktos może mi wyjaśnić na czym polega zła opinia LG. generalnie szukam TV na okres kolo 5 lat
 

Tulio24

New member
Generalnie też skłaniałbym się do produktów LG chociażby na moje niewygórowane wymagania i ceny. Użytkownicy, zwłaszcza Ci bardziej wymagający zarzucają im z tego co wiem słaby kontrast i przede wszystkim czerń. Od siebie powiem, że rodzice mają LG 32 cale, jakiś podstawowy model, jeszcze HD ready i obraz na kablówce cyfrowej od Vectry jest hm, przyzwoity, nie jakiś tam znów najgorszy. Ja jeszcze jestem niezbyt wymagającym użytkownikiem wiec mi takowy obraz by w sumie odpowiadał. Dlatego wybierając teraz TV 40 - 42 cale do 2500zł szukam czegoś odpowiedniego. Jednak jeśli nie będę w stanie kupić jakiego Philipsa czy Toshiby to poprzestanę na zakupie jakiegoś Lg w tej kwocie.
 

wujaszek

New member
Nie wiem skąd takie opinie... Każda firma ma modele dobre oraz takie, którymi zapycha rynek nieświadomych nabywców. Wg. mojej oceny LG LE550, który chcę kupić, wypadł lepiej niż EX700 od sony czy 8664 Philipsa - czerń była wg. mnie najciemniejsza na Phil i LG równo, ziarnisty obraz najbardziej na Sony, dopasowanie kolorów najbardziej podobało mi się na LG, płynność ruchów na LG/Phil taka sama tylko Philips miał jakieś dziwne rozmycie na krawędziach:/ A 5 lat może nie wytrzymać tak samo tv za 10k jak i za 1k :) To tylko elektronika :)
 

Nefar

New member
Bo LG robi tylko dobre pralki. Mam plazme lg i w porownaniu z panasonikiem (ten sam przedzial cenowy) to delikatnie mowiac kaszanka. Na pewno porownywalnie cenowo mozna kupic panasonic, sony, sharp czy toshiba i bedzie to znacznie lepszym wyborem.

Jesli cos kosztuje mniej niz podobny produkt innej firmy to jakis jest tego powod prawda? Dlaczego jedno wino kosztuje 3zl a inne 30?

Ja kupujac cos wychodze z zalozenia ze najlepiej jest kupic produkt firmy ktora sie w tym specjalizuje. Wybieram firme a potem szukam modelu ktory bedzie mnie satysfakcjonowal. Czesto okazuje sie ze tani model dobrej firmy jest lepszy niz wysoki model scierwa. Wide pv8 panasonica. Jedne z najlepszych plazm na rynku.

Oczywiscie nie sugerujcie sie moim zdaniem nie znam nowych modeli LG ale sama firma jako firma kojarzy mi sie z tandeta w ladnej obudowie. Zeby byla jasnosc mam plazme lg tylko i wylacznie dlatego ze nie chcialem wielkiego tv w malym pokoju a tylko lg i daewoo robilo plazmy 32 calowe. Co wiecej moja ma wade fabryczna ktora zauwazylem po kilku mcach uzywania. Klawisze na panelu sa przesuniete. (chcac sciszyc zmieniasz kanal itd). Wiec tylko potwierdzam regule w temacie shitowatosci telewizorow LG.
 

Ktosiek

New member
ja kupilem 42LE8500 i uwazam ze jest to bardzo dobry telewizor, masa ustawien, konfiguracji i czern super 0.00cd/m2
 

FrostBite

New member
Według mnie te opinie o LG to w pewnej części może być czarny PR konkurencji. Te firmy walczą ze sobą na bardzo różne sposoby. Oferta to jedno, ale działania w serwisach społecznościowych i forach to drugie, tym bardziej, że ciężko zweryfikować kto jest kim.
 

yareku

New member
nie ma co się sugerować

Kupno LCD to prawdziwa loteria jeśli chodzi o egzemplarz. Masa ludzi kupuje wadliwe LCD Sony ze skandalicznie nierównym podświetleniem, których firma nie wymienia. Tak samo Toshiba. Mam już drugi egzemplarz i też nie jest idealny, bardzo duży clouding z jednego rogu. To mają być japońskie firmy a mój poprzedni JVC właśnie się zepsuł i idzie już drugi raz do serwisu, niestety już po gwarancji. Także firma nie znaczy już praktycznie nic a japońskie telewizory nie mają z tym krajem nic wspólnego, są składane niechlujnie w Polsce i innych krajach Europy. Nie mówię, że LG jest lepsze ale mam w domu na razie 2 bezawaryjnie działające ekrany tej firmy, stary CRT LG i monitor LED. Dzisiaj za żadną firmą nie idzie jakość a przynajmniej ja nic nie wiem o takiej w branży TV.
 

Picuszek

New member
Generalnie chodzi właśnie przede wszystkim o bardzo słabą czerń oraz kontrast. Za to kolorki i kąty widzenia TV LG mają już bardzo dobre. Także do wyglądu oraz awaryjności sprzętu marki LG ja osobiście nie mogę się przyczepić a wręcz przeciwnie.
Ech, gdyby tylko czerń i kontrast były na przyzwoitym poziomie byłoby naprawdę super.
 
Ostatnia edycja:

Ktosiek

New member
Generalnie chodzi właśnie przede wszystkim o bardzo słabą czerń oraz kontrast. Za to kolorki i kąty widzenia TV LG mają już bardzo dobre. Także do wyglądu oraz awaryjności sprzętu marki LG ja osobiście nie mogę się przyczepić a wręcz przeciwnie.
Ech, gdyby tylko czerń i kontrast były na przyzwoitym poziomie byłoby naprawdę super.



czern 0,00 cd/m2 i kontrast 9.000.000:1 to zle ?????????????
oczywiscie mowie tutaj o LE8500
 

jtd

New member
Bez reklam
bez przsady.. kazdy tv wygaszony ma czern 0,00000 cd

LG czy to plazma czy lcd ma poprostu slaby kontrast i czern, jak ktos nie wierzy to niech sobie w sklepie porowna LG do Samsunga, Sony, Panasonica to zobaczy te roznice
 

Picuszek

New member
bez przsady.. kazdy tv wygaszony ma czern 0,00000 cd

LG czy to plazma czy lcd ma poprostu slaby kontrast i czern, jak ktos nie wierzy to niech sobie w sklepie porowna LG do Samsunga, Sony, Panasonica to zobaczy te roznice

Dokładnie, podawanie wyników szczytowego osiągnięcia inżynierów LG jest po prostu śmieszne.
 
Ostatnia edycja:

Ktosiek

New member
omg wcale tak nie jest, wiem bo kupilem LE8500 i jak mowie ze czern jest CZARNA to znaczy jest i ma 0,00cd/m2 ponieważ ten telewizor posiada inteligentne sciemnianie pixeli, poczytaj sobie na flatpanelshd.com
 

Picuszek

New member
omg wcale tak nie jest, wiem bo kupilem LE8500 i jak mowie ze czern jest CZARNA to znaczy jest i ma 0,00cd/m2 ponieważ ten telewizor posiada inteligentne sciemnianie pixeli, poczytaj sobie na flatpanelshd.com

Czy ty naprawdę jesteś taki głupi czy tylko takiego udajesz ? Przecież nikt z nas nie kwestionuje rewelacyjnych parametrów tego telewizora. Także LE5300 oraz LE5500 zapewne nie mają się czego wstydzić pod tym względem. Problem jednak w tym że są to wysokie modele LG natomiast cała reszta telewizorów tej firmy jest zwyczajnie gorsza od kosztującej tyle samo konkurencji. Teraz łapiesz ?
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

To może Sony tak samo zapodać z kosmosu np RGB i porównywać: kolory, czernie, biele.
Aby cokolwiek porównywać trzeba przyjąć minimalne kryteria.
Porównanie ful LED do krawędziowego to nieporozumienie co dalej 100Hz 200Hz może świetlówki.
starczyła jedna linijka i mamy 5 kategorii
A jak je do siebie próbować porównywać?
Starczy staranniej koło siebie ustawić telewizory które można porównywać.
Widocznie ktoś to zrobił porównał i nie gada o LG bo naraziłby się na śmieszność w oczach kolegów którzy też coś na temat wiedzą. Można napisać dzieło o rozmiarach encyklopedii o wyższości Fiata nad BMW i co przestanie się sypać zacznie szybciej jeździć.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
to nie mów o ogole tylko o konkretnych modelach, kazda firma ma bardziej udane i mniej udane konstrukcje, kazda ma plusy i minusy

Chciałbym tylko zauważyć że to nie jest temat o konkretnych modelach. Ale żeby sprecyzować to powiem że praktycznie wszystkie LG podświetlane zwykłymi świetlówkami CCFL są do d... :D Dopiero LED'y tej firmy mają naprawdę sens.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Jeden z userów w topicu dotyczącym LG8500 podał linka do testu tego modelu 55". Tam było porównianie zmierzonej czerni LG8500.
Na tle Sony EX700, Philipsa, chyba jakiegoś Samsunga (niestety nie pamiętam modelu) i plazmy Panasa 50VT20 (choć umieszczenie w tym porównaniu plazmy uważam za bezsens bo czerń na plaźmie zawsze będzie lepsza niż na LCD) czerń w lcd LG wyglądała sałabiutko, tzn. schodzila o połowę mniej niż konkurenci.
Tak jak napisałem powyżej zainteresowani mogą sobie to sprawdzić w topicu o LG8500
 
Do góry