Dlaczego TV firmy LG są złe?

Macleodd

New member
A na marginesie jedna uwaga.
Rozmawiacie o cenach jak tylko rozmowa zaczyna się na temat obrazu podajecie porównania absurdalne np LG 42 LE 5500 cena z wyszukiwarki 3800 do 3900 sony KDL40 EX 500 cena ok 2800 pln
to faktycznie coś udowodniliście
Masz racje tych TV porównać raczej się nie da, jedno LED a drugie LCD.
Ja się zastawiam nad 37 LH 7000 cena 2300zł i sony 40 ex 500 cena 2800zł. Będę się skłaniał ku LG, choć czuje niedosyt, wolałbym sony, ale zawsze jakieś ale w tym przypadku brak funduszy. czekają jeszcze mnie parę inwestycji w tym roku, wiec nie ma jak odłożyć więcej kasy . Może za dwa lata kupie coś porządnego. dziękuje za wasze opinie. chyba że ktoś chce mi podarować 500 zł xD
 

luck-81

New member
Lg 42sl9500

Jeżeli pozwolicie podepnę się pod temat. Nie wiem o co tyle krzyku robicie. Ja w lutym kupiłem lg 42 sl 9000 i nie narzekam. Wykonanie fantastyczne prawie cały ze szkła. Tył metalowy a nie plastikowy więc dodatkowo odprowadza ciepło jak radiator na procesorze. Podświetlenie led prawie idealne. Delikatnie tylko rogi jaśniejsze ale wszędzie równo. Kolory Znakomite. Mam tez Philipsa pfl32 8404/12h i ten ostatni ma kolory nieco gorsze. Dlaczego. Już tłumacze Lg ma super matryce IPS która zostala wymyślona w 1994 roku przez firmę Hitachi. Była to najlepsza matryca pod słońcem.Wykorzystywali ją graficy do profesjonalnych zastosowań ze względu na to iż idealnie odwazorowuje barwy ma 24 bity, podczas gdy tak chwalony Sharp ma 10. Matryca Sharpa jest albowiem w moim Philipsie. IPS ma tylko 2 wady. Gorszą czerń i trochę większy pobór prądu. Jak kto woli. Aha lg ma fantastyczne menu i fajnego pilota. Do tego czyta bez problemu prawie wszystkie filmy z napisami. NIe ma co się bać lg. pozdr
 

Cyborg65

New member
Witam

No i właśnie głos rozsądku
Sony w cenie o której piszesz nie ma sensu.
Sprawa nr 2 z ciekawości zajrzałem do 2 molochów po pracy.
Patrząc na obraz w EX 500 w życiu bym go nie kupił, a o jakichkolwiek porównaniach do czegokolwiek szkoda wspominać. Czyja to robota i co ma na celu naprawdę nie mam pojęcia ale to co ujrzałem przerosło moją wyobraźnie. Chyba sam napiszę gdzieś do sony bo to zwyczajny skandal.
Po prostu musiałem zobaczyć bo nie mogłem uwierzyć.
Pozdrawiam dział reklamy i marketingu sony :fool::fool::fool:
 

adamo_

New member
Bez reklam
nastepny moj TV zapewne LED to będzie zdecydowanie LG, teraz mam Toshibę i średnio jestem zadowolony, uważam że przepłaciłem, ale to było 2 lata temu :) wiec obecnych LG z tamtymi tez nie ma co porównywac
 

Macleodd

New member
zastanawiałem się nad tym sonym ex 402 ale ma tyko 50Hz, co do reszty propozycji to proponujesz ze swego doświadczenia czy bo tak wszyscy piszą?
 

Macleodd

New member
ps3 podpiąć, generalnie nie znam się , ale tak specjalista z sony powiedział ze 50HZ może być mało xD a jak jakość obrazu na tym TV ? tam jest bravia engine 2 . i czy jakościowo mozna porównać z LG LH 7000. który lepszy ? ( może sie wydaje że sie napaliłem na LG, ale chcialbym kupi najlepszy sprzet za taka kasę ) Chciałbym aby odpowiedz oprzeć o argumenty
 

annddy

New member
zastanawiałem się nad tym sonym ex 402 ale ma tyko 50Hz, co do reszty propozycji to proponujesz ze swego doświadczenia czy bo tak wszyscy piszą?


Było pytanie ,co do 2300 oprócz LG to zaproponowałem taki zestaw do przeanalizowania.
Co bym wybrał?
Nie wiem.
Wiem jedno ,że kupuje się tylko dobry sprzęt ,albo nie kupuje się wcale.

TV LG nie sa zle, po prostu sa lepsze modele innych firm za te sama kase, ot cala sprawa.

I to jest prawda.
Nie jestem zafascynowany znanymi markami:blagam:,lecz poziom trzymają ,a Korea wciska nam często buble.
Jaki wolisz samochód japończyka czy koreańca? i dlaczego japończyka!?
 

Cyborg65

New member
annddy

Nawet o tym nie myśl.
Zaraz się dowiesz że Daewoo jest lepsze bo tańsze a jak zaczniesz o jakości to ci podsuną
do porównania instrukcje obsługi Mercedesa S Klasy.
Co do porównań z samochodami Sony raczej nie celuje w tańszy segment rynku więc po mojemu znajdą się tu lepsi. Zobacz przykład merca A
Wszędzie pierwszy nikt nie będzie, a o górna półkę zawsze będzie wojna na całego, oczywiście z
pożytkiem dla klienta.
Pozdrawiam :banned:
 
Ostatnia edycja:

Macleodd

New member
ja jeżdżę fordem ( wiem że gówno wart) ale ma już 20 lat i jest na chodzie oraz mało pali :cool: kiedyś Hondy byly symbolem japońskiego przemyslu i nie zawodności, a teraz tylko już na renomie jadą ;) myślę czy podobnie może być z sonym , że kazdy się na niego rzuca gdyż to wielki SONY. Fajnie postawić na stoliczku aby sąsiad, i rodzinka widzieli i zazdrościli :p (po to kupuje też swój TV xD)
 

Picuszek

New member
ja jeżdżę fordem ( wiem że gówno wart) ale ma już 20 lat i jest na chodzie oraz mało pali :cool: kiedyś Hondy były symbolem japońskiego przemyslu i nie zawodności, a teraz tylko już na renomie jadą ;) myślę czy podobnie może być z sonym , że kazdy się na niego rzuca gdyż to wielki SONY. Fajnie postawić na stoliczku aby sąsiad, i rodzinka widzieli i zazdrościli :p (po to kupuje też swój TV xD)

Heh, muszę przyznać że coś w tym jest. Mam wuja który obojętne jaki by sprzęt RTV nie kupował to i tak wybiera tylko i wyłącznie Sony.
Tak jakby sama marka i naprawdę duże pieniądze przeznaczone na nią czyniła jakość dżwięku i obrazu super.
No cóż, niech oszukuje się dalej :smile:
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Macleodd

Może tak.
Też śmigam starym Golfem ale starym Daewoo to jak widać na ulicach raczej nikt nie śmiga.
Przez to zaufałem Sony i nawet nie wykluczam że się zawiodę, myślę tylko że większe prawdopodobieństwo zawodu jest u innych producentów.
Akurat to moja działka wiesz ilu producentów wymienia w nowych samochodach wadliwe (czytaj źle zaprojektowane całe układy i podzespoły) nie tak dawno Fiat potężna serja sam z rdzewiejącymi przewodami hamulcowymi Opel sprzęgła skrzynie biegów po20000 30000 km nie zliczysz łożysk pompek
gumek "blaszek w zawiasach" o tym nikt nie płacze.
Bo gdyby nie cła to cała Europa i Ameryka dawno by zapomniała że miała swoje fabryki samochodów, więc wszelkie rewelacje podziwiaj przez palce.
Szczera rada i odnosi się nie tylko do samochodów.
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

Wilga

New member
Nieobiektywne Forum

Z żalem stwierdzam,że problemem tego forum jest nieobiektywność. Zostało ono zdominowane przez Kikiego. Wg niego najlepsze TV LCD to Sharp i Toshiba. Reszta chowa się a zwłaszcza LG i Samsung.
Jest to dziwne zwłaszcza ,że LG i Samsung to czołowka światowa w wielkości produkcji i jako nieliczni produkują własne matryce a na forach i stronach amerykańskiech Toshiba i Sharp to producenci "niszowi" których obecność rejestruje się z pewnym zdziwienieniem. Moje wrażenia ze sklepów Euro i Saturn są takie ,że na przykład LG 42LE5500 ma znacznie lepszy obraz niż tak zachwalany Sharp 40LE705.
Dodatkowo portal flatpanels.com przyznał ocenę "reccomended" dla modeli lg 42sl8000 i 42le8500 i uważa je za najszybsze modele LCD które kiedykolwiek testował. Jaki cel ma zatem ta cała dyskusja?

LG jest robione w Polsce zatem powinniśmy je wspeirać a nie pałować się bez sensu

Pozdrawiam wszystkich dyskutantów i Kikiego
By the way Kiki - kiedy zrobisz test Samsunga lub LG
Od zachwalania Toshiby już mi się xxxxxx chcę:wink:

Pozdro
Wilga
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Cyborg65

New member
Picuszek

Nie wiem jak to gzie wygląda ale u mnie tak
TV Sony
Ampli Pioneer
Głośniki Tonsil
Sub Magnat
DvD Samsung
Nadal uważasz że patrzę tylko na na firmę przy zakupie.
A nawiasem
Forum to miejsce do wyrażania swoich opinii czy się to komuś podoba czy nie taki jest tego sens.
Pozdrawiam :roll:
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Nie wiem jak to gzie wygląda ale u mnie tak
TV Sony
Ampli Pioneer
Głośniki Tonsil
Sub Magnat
DvD Samsung
Nadal uważasz że patrzę tylko na na firmę przy zakupie.
A nawiasem
Forum to miejsce do wyrażania swoich opinii czy się to komuś podoba czy nie taki jest tego sens.
Pozdrawiam :roll:

Nie rozumiem czemu się do mnie przyczepiłeś, przecież nie mówiłem o tobie :smile:
 

Hartson

New member
Bez reklam
Z żalem stwierdzam,że problemem tego forum jest nieobiektywność. Zostało ono zdominowane przez Kikiego. Wg niego najlepsze TV LCD to Sharp i Toshiba. Reszta chowa się a zwłaszcza LG i Samsung.
Jest to dziwne zwłaszcza ,że LG i Samsung to czołowka światowa w wielkości produkcji i jako nieliczni produkują własne matryce a na forach i stronach amerykańskiech Toshiba i Sharp to producenci "niszowi" których obecność rejestruje się z pewnym zdziwienieniem. Moje wrażenia ze sklepów Euro i Saturn są takie ,że na przykład LG 42LE5500 ma znacznie lepszy obraz niż tak zachwalany Sharp 40LE705.
Dodatkowo portal flatpanels.com przyznał ocenę "reccomended" dla modeli lg 42sl8000 i 42le8500 i uważa je za najszybsze modele LCD które kiedykolwiek testował. Jaki cel ma zatem ta cała dyskusja?

LG jest robione w Polsce zatem powinniśmy je wspeirać a nie pałować się bez sensu

Pozdrawiam wszystkich dyskutantów i Kikiego

By the way Kiki - kiedy zrobisz test Samsunga lub LG
Od zachwalania Toshiby już mi się xxxxx chcę:wink:

Pozdro
Wilga


No i co z tego, że to producenci niszowi, choć ja wcale tak nieuważam. Loewe też jest producenten niszowym, a jakością wykonania "zjada na śniadanie" wszystkie wymienione przez Ciebie marki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry