Dlaczego TV firmy LG są złe?

Hartson

New member
Bez reklam
Kupno LCD to prawdziwa loteria jeśli chodzi o egzemplarz. Masa ludzi kupuje wadliwe LCD Sony ze skandalicznie nierównym podświetleniem, których firma nie wymienia. Tak samo Toshiba. Mam już drugi egzemplarz i też nie jest idealny, bardzo duży clouding z jednego rogu. To mają być japońskie firmy a mój poprzedni JVC właśnie się zepsuł i idzie już drugi raz do serwisu, niestety już po gwarancji. Także firma nie znaczy już praktycznie nic a japońskie telewizory nie mają z tym krajem nic wspólnego, są składane niechlujnie w Polsce i innych krajach Europy. Nie mówię, że LG jest lepsze ale mam w domu na razie 2 bezawaryjnie działające ekrany tej firmy, stary CRT LG i monitor LED. Dzisiaj za żadną firmą nie idzie jakość a przynajmniej ja nic nie wiem o takiej w branży TV.

Generalnie się z Tobą zgadzam. Niestety wszystkie firmy "jadą" już tylko na nazwie. To nie te czasy, kiedy jak ktoś kupował CRT Sony Trinitron lub Panasa (obydwa wtedy tylko "Made in Japan") to wiedział, że 15 lat bez zepsucia ma jak w banku. Kiedyś ceniono jakość, teraz liczy się ilość. Ot, taka chałtura.
Nie wiem, obecnie chyba tylko Loewe i B&O cenią jakość. Ale to zupełnie inna półka cenowa.
 

Picuszek

New member
Generalnie się z Tobą zgadzam. Niestety wszystkie firmy "jadą" już tylko na nazwie. To nie te czasy, kiedy jak ktoś kupował CRT Sony Trinitron lub Panasa (obydwa wtedy tylko "Made in Japan") to wiedział, że 15 lat bez zepsucia ma jak w banku. Kiedyś ceniono jakość, teraz liczy się ilość. Ot, taka chałtura.
Nie wiem, obecnie chyba tylko Loewe i B&O cenią jakość. Ale to zupełnie inna półka cenowa.

Nie ma bata, dobre musi kosztować :D A do wymienionych przez ciebie producentów wypadałoby dodać jeszcze Hitachi.
 
Ostatnia edycja:

Tulio24

New member
Dokładnie, dyskusja zeszła trochę na niewłaściwy tor. Owszem LG jako marka ma tez wysokie, zaawansowane modele w cenach 4000 - 6000zł, nie da się ukryć. Ale z tego co zauważyłem to grom ich modeli jest w segmencie najniższym - średnim. No i tu chyba zauważalne są różnice w jakości między LG, a np Phillipsem i Samsungiem. LG jednak zazwyczaj od podobnego modelu konkurencji jest zazwyczaj ok. 200 - 300zł tańsze. Dlatego jeśli już będę kupował TV i nie będę w stanie wysilić się na "Filipka" to wybiorę właśnie LG 42LD550 lub ostatni hit jaki znalazłem Toshiba 40XV733G.
 

Macleodd

New member
Panowie dziękuje za pomoc ;) ale szczegolnie chodziło mi o modele LG 37 LH 7000 i 42 LD 550 macie jakies zdanie na ich temat. Bo dokładać 500zł aby kupic sony 40 EX 500 to trochę dużo. Samsung C650 i B650 mają mnostwo jakis jak dla mnie nie potrzebnych funkcji jak internet TV itp.a co z jakością samsungów, gdyz chcialbym aby jakość sprzetu obrazu była wysoka gdyz mnie nie stać na kupno za 2 lata nowego TV :(
 

Tulio24

New member
Ja również dołączam się do pytania. Czy znacie lepsze propozycje w okolicach 2500zł niż:
LG 42LH4000 i
LG 42LD550
Samsung 40 cali z podobnymi parametrami to już wydatek niemal 3000zł, tak samo Phillips. Pozostaje jeszcze
Toshiba 40XV733G w cenie 2200zł.

 

Picuszek

New member
Ta Toshiba bez dwóch zdań będzie dużo lepszym wyborem niż LG.
I nie bójcie się tak bardzo tego Samsunga, C650 to naprawdę bardzo dobry sprzęt.
 

Cyborg65

New member
Po pierwsze jaki jest sens produkowania TV na 15 lat.
Jak zakupisz dzisiaj TOP to za rok będzie to mocny przeciętniak a za dwa ....... .
Po drugie dla Niemca czy Belga 1000 Euro to jak dla polaka 1000 PLN
Jak byś mógł kupić Sony EX 7.. 40" za 1000 PLN nie zastanawiał by się czy pogra 10 lat pewno byś nabył HX za 2000 i niskie półeczki miałbyś w głębokim poważaniu.
Nikt nie zrobi specjalnych cen na jakiś rynek a na drugą Irlandię ja bym za szybko nie liczył.
Jeszcze jedna sprawa jak ktoś "oszczędzi" 300 czy 400 PLN i da radę przez pięć lat patrzeć na efekty oszczędności, to naprawdę podziwiam cierpliwość.
Pozdrawiam :-D
 
Ostatnia edycja:

Macleodd

New member
Byłem dzis w markecie i troche sie pobawiłem na TV a dokładnie mówiąc LG 37 LH 7000 i sony 40 EX 500. miałem USB z filmami i LG odtwarza .mkv i divixy a sony tylko divix mało tego jakośc jest koszmarna w sonym w porównaniu z LG. I teraz jestem w kropce bo wszyscy tak sony zachwalają xD
 

Cyborg65

New member
Witam

Często poruszany temat włącznie z forum Sony
Fabryczne ustawienia są do kitu
Musisz podjechać do sklepu firmowego niebo a ziemia.
Bez ustawień nie porównasz zresztą Samsung podobnie ale znacznie lepiej.
Wiesz gwizdek jest traktowany marginalnie czy mają tu rację czy nie zależy co komu pasuje ma DLNA
a gzie nagrasz coś na gwizdek jak podłączysz go pod kompa to format nie ma znaczenia.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Macleodd

New member
byłem gdyz miescił sie obok marketu ;) pixeloza straszna i nie wiem czy jakas zmiana ustawien pomoże w LG było o niebo lepiej
 

Picuszek

New member
Też nie mogę uwierzyć w to o czym pisze Macleodd. Coś mi tu śmierdzi i to nawet mocno :smile:
 
Ostatnia edycja:

Macleodd

New member
Chce tylko kupić dobry telewizor, nie wiem skąd wywnioskowałeś że handluje LG, ale jesteś w błedzie, na siłe wyprowadzać Cię z błędu nie będę. Nie znam sie na TV, nie jestem znawcom obrazu ale pixeloze i prawie czysty obraz rozróżnić potrafię, a kupowanie tylko SONY ze wzglęgu na markę to troche dziwne podejscie do sprawy. Wydać dodatkowo 500zł to dużo, ale wydałbym gdyby było istotnie warto. a teraz jestem w kropce. znow na analogu ogladałem F1 na sonym i byl super obraz. a może bedzie lepszy obraz filmu jesli podepnę komputer na HDMI i bede przez niego oglądał. Chcialbym to sprawdzic ale troche głupio latac z swoim lapkiem po euroRTV agd xD
 

Cyborg65

New member
Witam

Kwestia zasadnicza czy słyszałeś kiedykolwiek przysłowie:
Nie stać mnie na tanie rzeczy.
Naprawdę warto zapamiętać.
Inna sprawa to DLNA, odnosi się do sieci LAN może być jeden komp i jeden TV ale tyko może, i raczej w odniesieniu do stacjonarnych kompów, a obsługa to znaczy włączenie filmu czy foty można porównać do podstawowych funkcji komórki wiesz: książka adresowa, połącz, zakończ.
Ja akurat AVI klepię właśnie przez DLNA obraz często lepszy niż w niejednej stacji TV a sam obraz tv z kablówki więc to nie antena, pomijam cyfrówkę i oczywiście HD.
Jedyne problematyczne filmy to stare AVI i to nie jest wina telewizora tylko AVI.
Może przez nieuwagę do prób wgrałeś coś co było po prostu pod ręką nowsze filmy powinny latać OK,
Wystarczy byle jaki odcinek jakiegokolwiek serialu nowego oczywiście
I ostatnia uwaga jak wskazuje sama etykietka to telewizor Full HD a więc na pewno lepiej rozwija skrzydła przy np MKV jak przy AVI pewno nikt nie myślał o rzucaniu widza na kolana przez analogowe stacje.Po prostu jak coś jest do wszystkiego najczęściej nie nadaje się do niczego.
Na górze strony masz próbki tv łyka mpeg2 m2t warto dograć na gwizdka.
Pozdrawiam :-D
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Byłem dzis w markecie i troche sie pobawiłem na TV a dokładnie mówiąc LG 37 LH 7000 i sony 40 EX 500. miałem USB z filmami i LG odtwarza .mkv i divixy a sony tylko divix mało tego jakośc jest koszmarna w sonym w porównaniu z LG. I teraz jestem w kropce bo wszyscy tak sony zachwalają xD
Ja akurat posiadam tv sony kdl-40x3500 i to jeszcze starszy model sprzed kryzysu i jakoś obraz mam bardzo dobry szczególnie w HD, mimo że wtedy kontrast był o niebo niższych parametrów.
Swoją drogą jak go przywieźli podłączyłem to też chciałem go oddać. Wszystko kwestia ustawienia.
Nie neguje żadnej z firm tv ani też żadnej nie zachwalam. Każdy producent oferuje różne modele i wszystko kwestia gustu.
Nie twierdzę ,że takie dodatki jak .mkv po usb sie nie przydają, ale akurat tv ma służyć głównie jako odbiornik obrazu a za dodatki odpowiada u mnie player sieciowy.:)
 

Macleodd

New member
w załączniku umieściłem parametry filmu który oglądałem :) jest on z 2010 lub 2009 jakoś tak. W markecie jak to w markecie specjalistów się tam nie znajdzie. a w salonie sony sprzedawca nawet próbował swoje filmy odtwarzać z pendriva i efekt był niestety podobny. żałuje że sony nie odtwarza .mkv bardzo by to ułatwiło życie ale cóż ...bedzie trzeba biegac z lapkiem
 

Attachments

  • film.JPG
    film.JPG
    33,9 KB · Wyś: 592

wujaszek

New member
Chce tylko kupić dobry telewizor, nie wiem skąd wywnioskowałeś że handluje LG, ale jesteś w błedzie, na siłe wyprowadzać Cię z błędu nie będę. Nie znam sie na TV, nie jestem znawcom obrazu ale pixeloze i prawie czysty obraz rozróżnić potrafię, a kupowanie tylko SONY ze wzglęgu na markę to troche dziwne podejscie do sprawy. Wydać dodatkowo 500zł to dużo, ale wydałbym gdyby było istotnie warto. a teraz jestem w kropce. znow na analogu ogladałem F1 na sonym i byl super obraz. a może bedzie lepszy obraz filmu jesli podepnę komputer na HDMI i bede przez niego oglądał. Chcialbym to sprawdzic ale troche głupio latac z swoim lapkiem po euroRTV agd xD

Nareszcie ktoś, kto ma oczy takie jak ja :D Również oglądałem sony (akurat 700) i obraz był ewidentnie ''ziarnisty'' bez znaczenia na ustawienia trybów czy Hz. Porównywałem z LG5500 (w którym wszystko włączyłem i wyłączyłem) i jak by tego nie ustawić, to Sony (we własnej prezentacji HD na obu ekranach) wyglądał gorzej. Kolory aż tak nie odbiegały, rzecz ustawień i preferencji - czerń była dość czarna ;) Nie mówię, że była jakaś masakra, syngał HD i analog wyglądały dobrze na sony - ale patrząc jednocześnie na LG była ewidentna różnica. Także podpinam się pod tę ocenę :) Kupowanie Sony bo to ''sony'' mija się z celem, bo tak jak ktoś wspomniał tv na 15 lat nie ma sensu, a jak kupić to coś co od samego początku nas 100% satysfakcjonuje nawet z dopłatą, która i tak się zwróci w ''zadowoleniu z zakupu'' :)
 

Hartson

New member
Bez reklam
Ta Toshiba bez dwóch zdań będzie dużo lepszym wyborem niż LG.
I nie bójcie się tak bardzo tego Samsunga, C650 to naprawdę bardzo dobry sprzęt.

Zgadzam się, to naprawdę dobry LCD, w dobrej cenie. Ja go widziałem w Saturnie, gdzie stał obok topowego modelu 40C8000 i to właśnie C650 miał lepszą czerń. W modelu C8000 była zaniebieszczona.
Co do jakości, nie ma co kombinować, bo teraz mamy takie czasy, że nie ma jakości. Poza firmami wymienionymi przeze mnie we wcześniejszym poście, uzupełnionymi przez Hitachi.
 

Cyborg65

New member
Witam

Nie pomyliłeś pliku skąd to wytrzasnąłeś ma być film nie pokaz slajdów

Są lepsze rozwiązania do sprawdzania parametrów.
Zresztą nie mam zamiaru nikogo na siłę o czymkolwiek przekonywać niektórzy twierdzą że LG jest lepsze od reszty inni że MP3 128 kb/s to muzyka kwestia gustu i preferencji.
Pozdrawiam:banned:
PS
A na marginesie jedna uwaga.
Rozmawiacie o cenach jak tylko rozmowa zaczyna się na temat obrazu podajecie porównania absurdalne np LG 42 LE 5500 cena z wyszukiwarki 3800 do 3900 sony KDL40 EX 500 cena ok 2800 pln
to faktycznie coś udowodniliście
 
Ostatnia edycja:

tas23

New member
No to ja wrócę do tematu przewodniego, bo chyba trochę zboczyliśmy:)

Dlaczego nie kupię już LG? No bo tak:
- mam plazmę 50PC51 (wiem, że to nie LCD, ale jak rozumiem bardziej nas tutaj marka interesuje)
- obudowa trzeszczy jak cholera - TV stoi w sypialni i przez pierwsze tygodnie bardzo mnie to denerwowało. Teraz już się przyzwyczaiłem. Nie wiem z czego to wynika, zmian temperatury nie ma, podłoga się nie trzęsie, a ten stoi i "czeszczy"...
- 100Hz rzeczywiście jest jak się ogląda TV, ale jak podpinasz komputer to już jest 50-60Hz (na oko oceniam), w związku z tym film można obejrzeć, ale już w Internecie sobie nie pogrzebię. Oczywiście o tym nigdzie informacji nie znalazłem.
- mój braciak ma identyczną u siebie, u niego już nie trzeszczy, bo jedna śrubka wyrwała plastikowe gniazdo, w które była wkręcona i naprężenia zniknęły:) Tylko mu elementy obudowy się rozeszły trochę.
- wentylator wyje mi jak 2 letni dysk, niby nic, ale ciągle się zastanawiam kiedy mi się psy z okolicy zaczną zbiegać na te popiskiwania,
- zepsuły mi się gniazda HDMI i serwis chyba ze 3 razy się ze mną umawiał i nie przyjeżdżał. Za pierwszym razem to się nawet z pracy zwolniłem, żeby mogli w ciągu godzin pracy przyjść, ale potem to już mi się nie chciało i zapraszałem Panów po 18:00. Finalnie naprawili (wymiana całego podzespołu, który zawiaduje wszystkimi wejściami), ale teraz mam gorszą jakość obrazu i nic z tym się nie da zrobić - "element jednostkowo może się między sobą różnić niektórymi parametrami".

Zalety też ma:
- wielki (50"), do sypialni jak znalazł:)
- niezły obraz SD (do momentu wymiany tego elementu), a oglądam go z 2,5m.
- nic się nie wypala,

A że mam okazję go sprzedać za podobną cenę jak kupiłem dwa lata temu, to się nie zastanawiam:)

Pozdrawiam
Marcin
 
Do góry