denon x2000 problem z głośnikami z tyłu

morarz

New member
Witam,

Pierwsza rzecz to chciałbym odradzić na wstępie kupno amplitunera denon x2000 mam z nim same problemy. Dzisiaj nagle przestały działać tylne głośniki "Sourround Back". Nie mam pojecia jak to naprawić. Audyssey jak uruchomie to słychać szum z tych głośników ale i tak nic się nie dzieje na wyświetlaczu pisze MCH STEREO CBL, auto w lewym górnym rogu, pcm i dig w prawym. W karcie dźwiękowej nic nie było zmieniane. W opcjach menu wszystko jest jak powinno byc. Już mi ręce opadają z tym złomem. Z góry dziekuje za odpowiedź w tej sprawie.
 

morarz

New member
działa nie wiem jakim cudem, ale poprzestawiały się ustawienia type F/L small lub large. Dlaczego jak ustawie Subwoofer na LFE bez main to nie działa w ogóle ?
 

Krzaku666

Banned
Ale w jakiej sytuacji nie działa ?
To zależy od trybu działania...
Przestudiuj instrukcje, tam jest wszystko wyjasnione.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Spokojnie, amplitunery to sa skaplikowane urzadzenia i trzeba poswiecic troszke czasu na zrozumienie zasady ich dzialania i roznych konfiguracji. Takze na poczatek proponuje lekture forumowa, instrukcje obslugi i nasz poradnik ktory jest z forum w tym dziale.

W LFE subwoofer gra tylko kiedy amplituner dostaje sygnal 5.1 czyli ma dla niego sciezke + to co odetniesz od kolumn. Proponuje najpierw troszke poczytac albo poprosic kogos w temacie aby Ci to skonfigurowal bo skad my mamy wiedziec na odleglosc co masz zle ustawione ze Ci cos nie gra..
 
Ostatnia edycja:

morarz

New member
ja mam system 4 głośników plus subwoofer jak na razie. lfe+main działa elegancko. mam kartę dźwiękową sound blaster i mam podłaczoną tą kartę dźwiękową do amplituner poprzez światłowód (tam w amplitunerze w CBL/SAT jest takie wejście) a kartę przez usb mam podłączoną do komputera. Nie widzę tutaj żadnej filozofii podłaczenia. hdmi nie mam w komputerze. głośniki mam podłączone tak front left i right i sourround back left i right i tam jest ta opcja co do ustawień czy przednie są duże czy małe. U mnie kalibracja z Audyssey nie działa, chociaz mam plus do plusa i minus do minusa podłączone w każdym głośniku. Po teście znajduje wszystkie urządzenia (słychać je) ale po tym teście wyskakuje err. i nie wiem o co chodzi z tym błędem, tam też tak jest napisane w tym poradniku. Powiem Wam że z wyczucia tak ustawiłem jak w tym poradniku wszystko. Tylko właśnie LFE nie działa w ogóle, LFE-main działa ok.
Sry LFE samo działa, jak przestawiłem crossover wszystkich kolumn na 80Hz.
 

Krzaku666

Banned
Ale jak masz z tyłu dwa głośniki to mają być jako "Surround" a nie jako "Surround back" ... filozofia więc jest tylko żeby ją zgłębić trzeba sie zapoznać z instrukcją...
 

morarz

New member
nie wiem czy przypadkiem je właśnie na początku ustawiałem jako sourround i słabo działały. A dlaczego w ustawieniach Audyssey nie mogę zmienić tej opcji Dynamic EQ na on, mam off i nie moge tego przestawić.
 

Rafal7

Banned
a ja proponuje przywrócić go do ustawień fabrycznych,podejrzewam że tak jest w nim namieszane że przez pisanie posłów może być ciężko do czego kolwiek dojść.
 

morarz

New member
wszystko już gra, coś się samo przestawiłem, ale działa ok już, chodzi mi o tą opcję w audyssey Dynamic EQ mam Off i nie mogę tego przestawić i nie wiem dlaczego.
 

morarz

New member
na stronie internetowej nie mogę tego przedstawić:
View image: Bez tytułu
co to jest to assign mode ?
u mnie jest ustawione na sourround back, ale z tego co czytam to jhest dla ustawień 7.1, jakie wybrać dla 4.1 ? Mam Zone2, bi-amp, front b, front height.
 

morarz

New member
włączony jest na polski w menu ale i tak jest angielski... lipa. A mam też takie menu w Audio jak Surround Parametr i tam mam tak:
Cinema EQ Not available
Loudness Management Not available
Dynamic Compression Not available
Low Frequency Effect Not available
Center Image Not available
Panorama Not available
Dimension Not available
Center Width Not available
Delay Time Not available
Effect Level Not available
Room Size Not available
Height Gain Not available
Wszędzie mam not available i nie moge tego przestawić. To są ustawienia do video ?
 
Do góry