denon avr-x2000 jaki zestaw 5

Henry

Active member
Bez reklam
Ja podwoiłem:p, początkowo miało być wszystko za 3,5k, ale się nie dało, moje ucho mi nie pozwoliło :grin: i na same kolumny wydałem więcej.

norbi, z którego regionu Polski jesteś? może polecimy jakieś miejsca, gdzie zaakceptują twoje fanaberie;). ja przesłuchania niektórych zestawów robiłem po kilka razy i panowie sprzedawcy byli bardzo wyrozumiali, ponoć byli bardziej upierdliwi ode mnie:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
FFooXX5 ja tez naginam z 2000 zrobiło się sam nie wiem kiedy 4000
no ja z 4 tysi nagiąłem trochę do ponad 6 tysi ale dziki kolegą poszedłem droższą ale zdecydowanie lepszą drogą pewnie, gdyby nie to pewnie dziś był bym już na etapie wymiany na coś lepszego. A tak od samego startu mam już dobry podkład:)
 

Sdolas

New member
Krosno, za daleko od Poznania czyli w tej lokalizacji nie pomogę.
Mnie się wydaje że podstawa to odsłuch na pierwszy rzut kilku zestawów mimo wszystko w założonym budżecie. Niestety może się okazać że łatwo ulec namowie sprzedawcy że " warto dołożyć 500 zł do ....czegoś tam, bo te to już są z zupełnie innej półki jakościowej. Ja powiem szczerze sporo czytałem co jest dostępne w przedziale cenowym który mnie interesuje i odsłuchałem kilka zestawów gdzie na koniec zostawiłem dwa do wyboru. Nie sugerowałem się w ogóle tym co mówił sprzedawca, a o waflach nie miał dobrego zdania, czyli pewnie nie miał na nich zbyt dużej marży :).
Mało ogólnie jest na tym forum o Audio Pro Avanto, a odsłuchowo wypadały bardzo pozytywnie i zrobione były wyjątkowo estetycznie. Do tego cena rewelacja.

Norbi
Ten preout jest Ci niezbędny, bo jak nie to popatrz może właśnie na 2113, zastąpił go x2000 a różnica funkcyjna jest niewielka, a można dorwać go w fajnej cenie, ja kupiłem za 1450 :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Mało ogólnie jest na tym forum o Audio Pro Avanto, a odsłuchowo wypadały bardzo pozytywnie i zrobione były wyjątkowo estetycznie. Do tego cena rewelacja.

Zgadzam się, jak dla mnie jedynym ich mankamentem był boczny głośnik basowy, dlatego u mnie odpadły w przedbiegach, ale cena + brzmienie kuszące, a wykonanie też bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło.

Bardzo mało na forum jest też o Eltaxach, a jak na ich cenę to też bardzo fajnie brzmiący budżetowy sprzęt.
 

Sdolas

New member
Bo Eltaxy się kojarzą z masówką sprzedawaną w MM czy Saturnie.

A u mnie Audio Pro były właśnie 50/50 z waflami :), spory salon to by mogły sobie oddychać na boki.
Żonka mi pomogła w wyborze stwierdzając niezwykle merytorycznie ... te ładniejsze ;)
I tak już zostało, czego ani trochę nie żałuję :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Sdolas, to co w takim razie z tak wychwalaną na tym i innych forach Tagą 606? W porównaniu w Elatxami czy Wharfadela Vardus to niebo a ziemia.
Swoją drogą, rozmawiałem w sklepie ( po kilku razowych odsłuchach różnych kolumn, ze sprzedawcą, odnośnie tej Tagi i powiedział, że nawet dokładnie nie przyglądał sie tav 606, a sprzedaja tego całą masę. Sprzęt przychodzi od dystrybutora i od razu do klienta. Przy moim początkowym budżecie, jako, że byłem u nich osobiście, a nie zamawiałem w necie, na dzień dobry odradzili Tav 606, zaproponowali inne tańsze i faktycznie zagrały lepiej
 

Sdolas

New member
Tagi to słuchałem jakąś linię slim, konstrukcyjnie i brzmieniowo bardzo podobne do Indiana Line Tesi, dla mnie nie do odróżnienia. Niestety ja lubię basik :D, więc po porównaniu ich tego samego dnia do wafli czy Audio Pro nie było w ogóle nimi zainteresowania z mojej strony. To już bardziej mi podchodziły ES80, tylko te znów za ostre za wyraźne ...
Niektórzy kojarzą firmę Taga podobnie jak Koda, czyli dziś jest na rynku a jutro ...
a Tagi warto posłuchać, F-80 i F-100 o których wspominał autor ponoć grają dobrze. Osobiście nie miałem przyjemności posłuchać bo w salonie nie było, a tam gdzie były to znów nie mieli ani Audio Pro ani wafli więc zostałem przy wyborze w jednym salonie.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Tagi to słuchałem jakąś linię slim, konstrukcyjnie i brzmieniowo bardzo podobne do Indiana Line Tesi, dla mnie nie do odróżnienia. Niestety ja lubię basik :D, więc po porównaniu ich tego samego dnia do wafli czy Audio Pro nie było w ogóle nimi zainteresowania z mojej strony. To już bardziej mi podchodziły ES80, tylko te znów za ostre za wyraźne ...

Ale Indiana Nota, juz trochę tego basu ma ;), te 10.7, razem BA A360 i Melodika były w moim ścisłym finale, więc gust co do basu mamy pewnie zbliżony:D.
A moja żona z tej trójki wybrała BA, pokazałem zdjęcia, oczywiście bez info o cenach i "pozwoliłem' dokonać ostatecznego wyboru, żeby później nie było... ;)

z tego co wiem to troche mniej dynamiczne niz np Rothy czy Wharfedale.
mniej wyeksponowane skraje pasma dla mnie akurat są zaletą.

Bo Nota to świetne kolumny, gdybym miał tylko ok. 2 tyś na cały zestaw 5.0, to lepszych w tej cenie się nie dostanie i czystym sumieniem godne polecenia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Ci żonaci mają lepiej, jak coś by było nie tak, to zawsze będzie na kogo zrzucić winę:D, Jak przytargałem sprzęt do domu, to było wielkie zdziwienie, ze takie duże, ale w końcu to nie ja takie wybrałem, ja tylko kupiłem i przywiozłem:p
 

norbi1997

Member
Heco Metas XT 701
Heco Celan XT 701
Heco music style 900
widzieliście te kolumienki a może ktoś je słyszał...?

Żony nie mam :) he he to teraz nie wiem czy to in + czy -
Żonę muszę mieć żeby kolumny kupić...? ;)
Da się załatwić. Koleżanka z pracy mówi mi, że szybki, cywilny ślub i po problemie - dostane od kolegów z forum kolumny w prezencie ślubnym.
Flaszkę (nie jedną) jak przywieziecie sprzęt na wesele - stawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Żona wymagana nie jest;), a co do tego wesela, to Dukla to fajne miejsce i zawsze można przyjechać, a jak więcej osób się dorzuci to pewnie z prezentem;).

Heco Metas 701 słyszałem, jak ktoś inny odsłuchiwał z Yamahą A830 i są ok.
Mam propozycję, abyś wybrał kilka typów i na nich się skupił. Napisz może do Blackninja, co mógłby zaproponować i za ile. Te, które były wymieniane będą miały bardzo zbliżone brzmienie, więc może cena i powiedzmy wygląd (jesli dla ciebie jest ważny) pomogą podjąć ci decyzję. Listę kolumn w tej cenie można jeszcze rozszerzać, ale pytanie czy masz na to czas i czy warto, skoro parametry i brzmienie będą podobne.
inna sprawa, jak planujesz rozszerzenie zestawu, zwróć uwagę na ceny pozostałych kolumn, po ile central i surroundy
 

norbi1997

Member
I właśnie tak chyba zrobię - mam już kilka typów. W piątek lub sobotę, może uda mi się wyrwać na sprawdzenie - bynajmniej zobaczę jak w rzeczywistości wyglądają i brzmią.
 

Sdolas

New member
Najpierw zadzwoń, dowiedz się co mają, często jeśli klient jest zainteresowany konkretami to nawet skombinują zestaw na odsłuch. Może trochę na to poczekasz ale warto.
No i nie słuchaj na przypadkowym ampli tylko na takim jaki będziesz miał.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Koleżanka z pracy mówi mi, że szybki, cywilny ślub i po problemie

Albo niech koleżanka z pracy wybierze i będzie na nią ;)
a tak serio to zrób jak mówi Sdolas, to najpierw podzwoń, żebyś na darmo nie jeździł, bo zostaje ci chyba albo Rzeszów albo Kraków, a to jest kawałek
 

Sdolas

New member
Sorry a offtop ...
było o małżonkach ciut i przypomniał mi się komentarz po wyjęciu ampli z pudełka :)
.... ale brzydkie to coś ....
.... a gdzie ja tu teraz płytę CD włożę ... :D

pozdo
 
Do góry