denon avr-x2000 jaki zestaw 5

Henry

Active member
Bez reklam
Przemyśl czy nie lepiej dołożyć do kolumn niż do amplitunera, przy słabych kolumnach nawet nie odczujesz, że masz dobry sprzęt
 

norbi1997

Member
Sorry, że tak przynudzam ale jeszcze mam pytanie....

1. Wharfedale DIAMOND 157
2. Wharfedale DIAMOND 10.7
3. JBL ES 90
4. JBL ES 100
5. Jamo S 608
Jak plasujecie te kolumny?
Oczywiście dodam że chodzi o Marantza Sr5007
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dorzuć jeszcze do listy Melodika BL 410 i przesłuchaj kolumn, wyrobisz sobie własne zdanie i zdecydujesz co ci się podoba. Jeden powie ci, że dane kolumny totalnie nie pasują do danego klocka, a dla ciebie będzie super. Jak to mówią, jeden woli trampki, a drugi sandały ;)
Ja na odsłuchu od razu odrzuciłem niektóre modele, a inne przeszły do finału i ponowny odsluch ;)
 

norbi1997

Member
Blackninja w stosunku do wspomnianego prze ze mnie Jbl'a czy wszystkich które wymieniłem - troszkę to wykracza poza założony budżet....
 

norbi1997

Member
Jest jeden mały problem - mieszkam na zadu.... i nie mam możliwości odsłuchu - dlatego polegam na waszych opiniach. JBL studio 290 kusi ale cena jednak zaporowa a jeszcze ampli..... tak więc - sam już nie wiem - może coś tańszego znajdziesz. Chciałbym przed świętami cieszyć się sprzętem w domu.........
 

Sdolas

New member
A może ampli używka ...
Ja w to poszedłem i to mi mocno obniżyło koszty, ampli sprawdzony przed sprzedażą, na gwarancji rocznej, na razie już mu leci trzeci miesiąc ....tfu, tfu.... a dostał już po garach nie raz :)
 

Sdolas

New member
To wróćmy może do początku
Witam
Panowie jaki polecalibyście zestaw do Denona avr-x2000 w cenie do ok 2.000....
Ty ten ampli już masz, bo w późniejszych postach wspominasz o innym modelu... ?
Szukasz do niego parę frontów za ok 2000 ?

Ja za swój zestaw dałem trochę ponad 4000, kupując Audio Pro Awanto wyszło by ok 500 zł taniej, więc kwestię ceny to niestety ale trzeba sobie "wytruptać" w salonie :)

I teraz ... czy te 2000 ma być na fronty i reszta później czy może kilka stówek dołożyć i wziąć takie Audio Pro w zestawie 5.0. Moje ucho mówiło mi 50/50 Audio Pro vs Diamond 10,7.
Ktoś inny zapewne poleci Ci inny zestaw w zakresie 2000-2500.
 
Ostatnia edycja:

norbi1997

Member
Sdolas - masz racje pisalem o Denonie ale koledzy wybili mi go z głowy na rzecz Marantz'a Sr5007 (a chodzilo o wyjście pre out) więc prawdopodobnie zostanę przy Marantzie.
Na samym początku chcialem na calość wydać 2 000 ale sam ampli kosztuje ponad dwa koła....
W takim razie postanowiłem podwoić kwotę - 2 000 na Marantza i 2 000 na dwie kolumny - resztę kiedyś dokupię.
Tak to się porobiło...

panowie a co myślicie o Taga Harmony Platinum v.2 F-100 - wiem, że na ich temat są rozbieżne opinie ale prezentuja sie niezwykle okazale - ale jak naprawdę jest w odsluchu ( no i cena niezła)
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
Bazując tylko na opiniach forumowiczów to taki trochę zakup kamikadze.
Mimo wszystko najlepszy jest test własnym uchem, bo jednak sporo zależy od upodobań i przyzwyczajeń do sprzętu którego się słucha na co dzień.
Może się okazać że mocno się zasugerujesz jakąś opinią, zaakceptujesz wygląd z fotek, sprzęt przyjedzie i będzie rozczarowanie. Do tego świadomość wydania nie małej przecież kasy.

Ja kupiłem ampli dobry miesiąc przed głośnikami, w domu posłuchałem sobie na tym co było pod ręką, ale dało mi to sporo, bo dowiedziałem się istotnej rzeczy osłuchowo, że słuchając w Pure Direct jak to zazwyczaj na odsłuchach, że zawsze mam sporą korektę góry i dołu. Dokonując ostatecznego wyboru wiedziałem że korzystając jeszcze z podbicia będzie na prawdę fajnie :)
A ty co wiesz ?
Tylko to co tu przeczytasz ?
Mimo wszystko proponuję odsłuch.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Najlepiej zrobić tak jak radzi Sdolas. Zwłaszcza zdjęcia nie oddają realnego wyglądu kolumn, ja dosyć mocno zdziwiłem się np. wyglądem Melodiki czy Monitor Audio, na fotkach dość przeciętne, a w rzeczywistości coś co móglbym śmiało wstawić u siebie w salonie. Kolejna kwestia i najważniejsza to jednak odsłuch. Jak już nie raz pisałem totalnie negatywnie zaskoczyły mnie kolumny, które mają podobno świetną relację ceny do dźwięku, a okazało się, że tańsze kolumny grają 100 razy lepiej.
Jeśli natomiast nie masz kompletnie możliwości odsłuchu to popytaj osób, które mają Marantza czy Denona.
Np.
-Sdolas ma podpięte Wharfadele 10.7- uważam, że to super kolmny o pełnym brzmieniu, którym niczego nic nie brakuje (góra, środek, fajny głęboki bas), pewnie Sdolas potwierdzi ;)
-Pawel Sz85 ma Roth Oli z Marantz'em, też świetny sprzęt, co prawda przesłuchiwałem nowej serii RA4 i ich odpowiednika Melodika i jedne i drugie są bardzo dobre ( z minimalną przewagą melodiki w brzmieniu i dość dużą w wyglądzie- nowa seria Roth'a jak dla mnie za plastikowo wygląda, a Melodika jak "Stare poczciwe" Roth Oli czyli bardzo dobrze ;))
-ja mam Boston Acoustics A360 i też jestem bardzo zadowolony.
-hans2 ma Indiany, też godne uwagi i fajnie się zgrywają ze sprzętem, który planujesz, choć wg. mnie o delikatniejszym brzmieniu niż opisane powyżej, co nie znaczy, że gorszym;), bo też powaznie brałem je pod uwagę, a co ważne za ok. 2k możesz mieć już 5.0 (katalogowo kosztują coś ok. 2.300)
To moje odczucia i potencjalne propozycje dla ciebie, pewnie każdy będzie miał inne:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja posiadam MA z yamahą i też sobie chwalę, co najważniejsze był to wybór poparty odsłuchami:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bo to świetny sprzęt i potwierdzający, że wygląd w necie nie odzwierciedla tego rzeczywistego;)
ja celowałem w BX6, ale niestety brakło trochę kasy, ale kiedyś kupię coś z MA:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
BX ładniejsze zdecydowanie ale owego czasu budżet na nie nie pozwalał. MR6 tez się świetnie prezentują . Wiadomo kwestia gustu:). Dobrze że 2 lata temu nagiąłem budżet o 2 tysie :)

Każdy sprzęt jest świetny kwestia tylko dopasowania pod siebie. Nie ma gorszych lepszych, po prostu nie wszystko jest dla każdego:). Sformułowania, gorsze, lepsze można używać w odniesieniu pod swój gust. Czyli "dla mnie grało to słabiej i jest gorsze" a nie "gra to słabo i jest gorsze" :). Strasznie mnie denerwuje jak ktoś tak się wyraża :). To co dla kogoś jest gorsze, dla innego jest świetne i gorsze od tego co ten ktoś posiada:). To tak jak z kobietami. O gustach się nie dyskutuje:)
 
Ostatnia edycja:

norbi1997

Member
Panowie zmuszacie mnie abym pojechał i odsłuchał - tylko, czy w sklepie będzie się sprzedawcy chciało moje fanaberie spełniać. Czy takowy sprzęt będzie.
To co piszecie bardzo pomoże - bo będę się takowych wytycznych przy wyborze trzymał
Sdolas - obczytuję wszystkie fora przed zakupem, już jakiś miesiąc czytam, czytam, czytam
Henry1979 - byłem już prawie pewien co do Indian ale według większości opinii bardzo delikatne....
W sobotę może się wybiorę na odsłuch zobaczymy co w sklepie zaproponują.

FFooXX5 ja tez naginam z 2000 zrobiło się sam nie wiem kiedy 4000
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry