denon avr-x2000 jaki zestaw 5

norbi1997

Member
Witam
Panowie jaki polecalibyście zestaw do Denona avr-x2000 w cenie do ok 2.000 - wiem, że to mało jak na przyzwoity dźwięk. 50/50 filmy i muzyka (orkiestry, poważna)
Poradźcie coś!!!!:blagam:
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz Indiana Line Nota 555 Indiana Line nota, 11068 - kolumny, hi-fi, hi-end
Bardzo fajnie grają z Denonem X2000, do takiej muzyki jak słuchasz to mi osobiście super pasowały, czysty ciepły dźwięk.
Cena co prawda nieznacznie przekracza budżet, ale warto dołożyć dwi, trzy stówy;)
napisz na priv do Blackninja, na pewno wykombinuje jakąś fajną cenę.
Tak w ogóle to polecam, żebys sam się przekonał i gdzieś ich posłuchał
 

Sdolas

New member
Jeśli to mają być głośniki tylko do klasyki to Indiany fajnie zgrają, czysto.
Ale jak ktoś lubi trochę różnorodnści i do tego nisko schodzący dół to tu tego nie będzie.
 

norbi1997

Member
Dzięki za szybkie podpowiedzi.

Panowie napisałem, że muzyka poważna - ale typowo orkiestra - chodzi mi o wszystkie dźwięki - w orkiestrach symfonicznych występują zarówno bardzo niskie dźwięki jak i wysokie rejestry, nie chodzi mi o koncerty fortepianowe.
Te Indiana Line bardzo fajnie wyglądają i opinie też mają nie najgorszą....ale czy dadzą radę?
Nie napisałem jaki pokój a mianowicie 4x6 gdzie telewizor jest na środku ściany 6-cio metrowej dwa metry przed nim kanapa. Denona też jeszcze nie mam..... ale czytając różne opinie na różnych forach - skłaniał bym się właśnie do niego chyba, że w tej cenie było by coś bardzo odbiegającego od x2000
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja mam tego Denona i z czystym sumieniem go polecam, mam porównanie do Yamahy 675 (znajomy ma taki ampli i często u niego go słucham) oraz do Onkyo 626, którego to chciałem kupić, ale Denon lepiej mi grał w Stereo. Ja mam co prawda mocniejsze kolumny, ale na moje ucho to maja one zbliżone pasmo do Indiany.
Indiana to był rownież mój typ, ale postanowiłem zwiekszyć sumę na całość, stąd wybrałem droższe, co do Noty, to mają dość zrównoważone brzmienie, w moim odczuciu wszystkiego wystarczająco, testowałem je i na mocniejszym rocku, spokojniejszym reggae i VooVoo gdzie jest masa dźwieków (od saksofonu po kontrabas) i nie miałem odczucia aby czegokolwiek mi brakowało. Co do pomieszczenia, to ja mam zbliżone metrażowo i czasem mam wrażenie, że moje kolumny są aż nadto ;)
Pewnie gdybym nie mógł wydać tyle ile wydałem, to z Denonem gościła by u mnie Nota;). W tej cenie ciężko mi było znaleźć kolumny o takim designie i brzmieniu, a jedno i drugie było dla mnie ważne.
Ale tak jak pisałem wcześniej, umów się gdzieś, weź swoje najlepsze płytki żeby posłuchać tych i innych kolumn w połączeniu z X2000
 

hans2

Banned
Jeśli to mają być głośniki tylko do klasyki to Indiany fajnie zgrają, czysto.
Ale jak ktoś lubi trochę różnorodnści i do tego nisko schodzący dół to tu tego nie będzie.

zgadza sie ze nie sa to kolumny do ostrej muzyki, ale co do basu to nie masz racji.
bas w nich nie wychodzi na przod ale schodzi bardzo nisko.
 

Sdolas

New member
Jednemu brakuje, a drugiemu aż nadto ;)
Takie są już te nasze uszy i gusta, dlatego poczytać warto, ale posłuchać koniecznie trzeba.
Słuchałem z moim 2113 sporo kolumn, na każdych te same utworki, ok 10-15 min na zestaw.
Indiany słuchałem tylko raczej to była seria wyższa czyli Tesi.
Moje ucho mówiło że były to bardzo fajnie, wyraźnie grające w górze i w środku kolumny, podobnie jak Tagi Slim, oba zestawy porównywalne, ale oba jak dla mnie ze zbyt słabym basem.
Zdecydowanie lepiej w całokształcie wypadały Wafle 10,7 i Audio Pro Avanto, co wybrałem widać.
Dali też słuchałem, nie wiem skąd ten ogólny zachwyt tymi kolumnami :)
 

norbi1997

Member
Dlatego tez mam obawy - skoro TESI jest mocniejsza, to NOTA może faktycznie za grzeczna taka sierotka Marysia w`swojej rodzinie. Jest jeszcze DIVA ale ta już wykracza poza zasięg :)
Lubię dobry mocny bas, ale żeby był czysty i niekoniecznie dominujący.
Może jeszcze coś zaproponujecie - choć jak na razie skłaniam się nad Indiana a może faktycznie rozważyć Wharfedale Diamond ...
 

hans2

Banned
nie wiem ile w tym prawdy ale bodajze na forum audiostereo czytalem ze akurat tesi maja mniej basu niz noty. moze to wyjasnia sprawe.
 

Sdolas

New member
Nie gdybaj, tylko szukaj salonu gdzie mają zestawy które cię interesują i posłuchaj, wybierz lidera i szukaj najlepszej ceny :)

A co do basu, to faktycznie może być tak że te Indiany mogą mieć nisko schodzący bas, tylko są to kolumny konstrukcyjnie małe, na pewno mniejsze od Diamondów 10,7, głośnik niskotonowy mniejszy więc i pewnie ciśnienie mniejsze i być może stąd moje odczucie że Diamondy grają przyjemniej w dole.

Kolejna sprawa to wielkość pomieszczenia, u mnie to spory salon z otwartą kuchnią więc głośniki mają co wypełniać.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jeszcze weź pod uwagę to, że w X2000 masz korektor więc możesz sobie ustawić barwę pod siebie ;)
 

norbi1997

Member
Panowie jeszcze jedna sprawa - w innym wątku koledzy przekonali mnie na rzecz Marantz'a Sr5007 (chodzi o pre-out) hmmm cena ciut wyższa ale do przełknięcia...
Co w takim razie proponujecie do takiego ampli. Czy te same co do Denona?
 
Do góry