DENON AVR 4810 - kiedy???

squad05

New member
a może yamaha dsp-z11??
przy wyborze takich klocków to poszukaj sklepu gdzie maja taki model, wpłać kaucje i do domu testować - chyba najlepsze rozwiązanie.
 

Mumin6666

New member
laki37 napisał:
I jeszcze jedno Pytanie Jeżeli okaże się ze AVR-4810 bedzie dopieo w nowym roku - to nie pozostaje mi nic innego jak targniecie sie na AVC-A1HDA.
Prosze o opinie czy warto?

Nie sadze,modul przedwzmacniacza jest bardzo podobny,wiec lepszy dzwiek uzyskasz kupujac 4308+dobra koncowke mocy [dobra,tzn na pewno nie CA],niz kupujac AVCA1HDA.Ten klocek jest atrakcyjny i robi wrazenie wizualne ale za takie pieniadze mozna miec o wiele lepszy dzwiek.
Mozesz kupic 5 lub 7 kanalowa koncowke,albo np 2 kanalowa do frontow i 5 kanalowa na reszte,cenowo wyjdzie pewnie podobnie jak sam AVCA1HDA a dzwiekowo to inna liga.
Jesli chodzi o sam preamp/procesor to tez pomysl czy koniecznie musi byc Denon???Na rynku sa sprzety ktore naprawde graja,jesli chcesz sie bawic w DVD A to szkoda troche tego wszystkiego na Denona.
Podpowiadajac,Arcam,Primare,Anthem,a idac wyzej Krell i ML ale to juz powazna kasa.
Ktos Ci tu dobrze poradzil z ta kombinacja dzielona,tylko takie maja sens.
Zintegrowane amplitunery sprawdzaja sie w tanich systemach KD,to nie ma nic wspolnego z muzyka.
 

Mumin6666

New member
kiki napisał:
dostępność na dniach.
kondensatory hi-end o poj. 36.000 μF :D

Uzywanie zwrotu hi-end w odniesieniu do Denona to jest naduzycie.
Hi-end to nie tyle sprzet za bajonskie pieniadze [co wielu ludzi mylnie sadzi] ile po prostu budowanie sprzetu ktory odtwarza muzyke w najbardziej emocjonalny mozliwie sposob,w najbardziej naturalny i do tego,niezbyt liczac sie z kosztami przy projektowaniu takowego.
Przy okazji Denona nic sie nie zgadza.
Ten sprzet gra zimno,bezdusznie,mechanicznie,bez emocji a skalkulowany jest b precyzyjnie i ma wliczony globalny marketing.
Sorry ale to ze ma kondzioly 36 000 to nic nie znaczy.Technicsy z lat 80tych serii 8,9 maja dwa razy wieksze kondzioly:)Ale tam jest zasilacz jak w 5 Denonach,jest z czego ladowac by oddac impuls...
Pamietam jak wyszedl 4305,przynioslem do domu i az sie spocilem-taki byl piekny:)Ale jak go wlaczylem-czar prysl.Jezu jakie to bylo dziadostwo.Nie dalo sie go sluchac.Ale wylaczony na polce wygladal pieknie.
 

laki37

New member
Dzieki za rady! Ja nie jestem znawca ani wyznawca adiofilizmu. Poprostu chce mieć sprzęt na miarę moich potrzeb. Po odsluchu i konsultacjach denon zrobił na mnie dobre wrażenie - podjolem decyzje i zamowilem avc. A dostałem go za naprawdę godziwe pieniążki.
Wszystkim dziękuje za wsparcie.
 

Mumin6666

New member
laki37 napisał:
Dzieki za rady! Ja nie jestem znawca ani wyznawca adiofilizmu. Poprostu chce mieć sprzęt na miarę moich potrzeb. Po odsluchu i konsultacjach denon zrobił na mnie dobre wrażenie - podjolem decyzje i zamowilem avc. A dostałem go za naprawdę godziwe pieniążki.
Wszystkim dziękuje za wsparcie.

Czyli dales sie omamic marketingowi Denona i umiejetnosciom sprzedawcow.Ci,czasami,umieja wcisnac kit.
Nie rozumiem jak mozesz sadzic ze dany sprzet jest na miare Twoich potrzeb jesli nie masz porownania z innym.Po prostu ktos mowic Ci ze to jest dobre i Ty to lykasz.
Ale jesli Ci ten Denon pasuje,to ominela Cie tzw audiofilia nervosa,najgorsza z chorob:)
Niektorzy cierpia na nia latami,wydaja kupe kasy i nadal sprzet nie gra tak jakby chcieli:)
A efektu idealnego,niestety,osiagnac sie nie da.
Ja to zrozumialem i zatrzymalem sie na pewnym poziomie.
Ale sprzet ktory mam nie blyszczy reklama i kapie merketingiem.
On po prostu GRA.
I nie jest to budzetowy system,ale nie zaluje ani jednej zlotowki.
Denon jeszcze 15 razy zmieni cyferki w amplitunerach i potani koszty a moj sprzet bedzie ciagle ten sam.I nie zebym sie chwalil,tylko martwi mnie ta wiara Kowalskiego w slowo pisane.Mysle ze 70% mojej radochy ze sprzetu ktory mam wynika z faktu ze sam go wybralem,przebralem,odszukalem ze sterty chlamu ktory proponuja seciowki i sklepy dealerskie.
Media Markt pisze ze jest najtanszy i zostawiamy tam grube miliony.
A to NAJDROZSZY ze sklepow w PL....
 

pawliszak

New member
.:-D ...I poszedłbym jeszcze dalej tzn. wnioskuję założyć "podforum" typu "Kiki & Blackninja odpowiadają, czyli Pan ze sklepu ma zawsze rację!",
zaoszczędzi to zbytecznej paplaniny ludzi, którzy siedzą w temacie ...;), a interes będzie lepiej (szybciej) funkcjonował! To chyba jasne i ...proste?
 

Deimos

Banned
Kolego Mumin6666, dziwne rzeczy prawisz bo tutaj twierdzą, że Denon jest HI-End i da się z niego słuchać nawet muzyki w sposób audiofilski:
http://audio.com.pl/testy/denon-avc-a1hd:13
Tutaj w znanym magazynie HI-FI-CHoice też kłamią:http://www.audiostereo.pl/Potwor_i_spolka___Denon_AVC_A1HD_45650.html
A testujący, to nie jacyś amatorzy z Koziej Wólki.
Nagroda E.I.S.A w kategorii HI-End dla AVC, to też tylko marketing za ładny wygląd w/g Ciebie?
Rozumiem, że swoją wiedze opierasz na doświadczeniu i po odsłuchach wspomnianego AVC?
Dźwięk z Denona 4305 to raczej liga typu Onkyo 905-906, które miałem niedawno w bezpośrednim porównaniu do AVC (ponad tydzień testów w domu) i jakość dźwięku sporo odstaje w stosunku do AVC.
Zaprzyjaźniony audiofil i sprzedawca określił dźwięk stereo z AVC pomiędzy wzmacniaczami Denona PMA 1500 a PMA 2000, czyli bardzo dobrze, jak na wzmacniacz AV.
Więc jaka alternatywa, kupować tani amplituner z pre-out i do niego doczepić kilka wzmacniaczy typu PMA 2000 lub z podobnego przedziału cenowego, to dopiero cenowo wyjdzie lepiej ?
Wystarczy policzyć - wyjdzie o wiele drożej.
 
Ostatnia edycja:

przemowroc

New member
Akurat wzmacniacze denona które podałeś to kicha maksymalna. Do hi-fi im daleko a co dopiero do hi-end. Jest wiele wzmacniaczy w kategorii cenowej pm-1500 które grają a nie udają. Denon, marantz, onkyo , yamaha to korporacje nastawione na marketing i maksymalne zyski a z prawidłową reprodukcją dzwięku nie mają nic wspólnego.
 

Deimos

Banned
No to wygląda na to, że 50-ciu niezależnych ekspertów srodze się pomyliło przyznając swego czasu wyróżnienie E.I.S.A dla Denona PMA 1500AE za jakość dźwięku.
No. ale dobrze, że na naszym forum mamy lepszych ekspertów;)
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Artykuły pochwalne to zwylke piszą dystrybutorzy sprzętu.
Natomiast rzetelny test w fachowej prasie jest bardziej wiarygodny niż gadanie jakiegoś ludka, który nawet nie słyszał AVC, ale twierdzi, że to jest marketing, a nie HI-End.
I tak jest w wielu innych wypowiedziach wielu forumowiczów, nie widział nie słyszał, ale wie najlepiej...
Jak chcesz wierzyć takim opiniom, no to ok. Twoja sprawa.
Dla mnie fachowy test poparty jeszcze wynikami laboratoryjnymi jest zawsze bardziej wiarygodny niż gdybanie kogoś, kto sprzęt widział w internecie.
No ale jak twierdzisz, ze eksperci w testach wszędzie kłamią (piszą pochwały za pieniądze) - to podaj ich wszystkich do sądu.
 
Ostatnia edycja:

przemowroc

New member
Tak się składa, że słuchałem pma-1500 i nadal twierdzę że wydawanie na niego kwoty oscylującej w granicach 3000zł jest totalnym nieporozumieniem. Jest wiele sprzętów tańszych a grających co najmniej tak samo jak hi-endowy denon. Cóż kupując amplituner za 10, 15 tysięcy złotych oczekiwałbym zdecydowanie lepszej jakości niż przytoczony Denon. Zaznaczam również że mówię o sekcji stereofonicznej. Ps Chciałbym aby było więcej takich ludków jak ja którzy swoją opinię budują na doświadczeniach, odsłuchach a nie "fachowych" gazetach, rankingach i zapewnieniach producenta itp....
 

Mumin6666

New member
Deimos napisał:
Kolego Mumin6666, dziwne rzeczy prawisz bo tutaj twierdzą, że Denon jest HI-End i da się z niego słuchać nawet muzyki w sposób audiofilski
Rozumiem, że swoją wiedze opierasz na doświadczeniu i po odsłuchach wspomnianego AVC?
Dźwięk z Denona 4305 to raczej liga typu Onkyo 905-906.
Więc jaka alternatywa, kupować tani amplituner z pre-out i do niego doczepić kilka wzmacniaczy typu PMA 2000 lub z podobnego przedziału cenowego, to dopiero cenowo wyjdzie lepiej ?
Wystarczy policzyć - wyjdzie o wiele drożej.

1.EISA oczywiscie pomaga wybrac,wskazuje na ciekawe urzadzenia pojawiajace sie w danym sezonie na rynku,ale na Boga nie traktujmy tego jak wyroczni,bo wiadomo ze te wszystkie testy sa robione w jednym celu-aby skierowac kosnumpcje w okreslona strone,czyli mowiac prosciej-pokazuja szarej masie na co ma wydac kase.
2.Swoja wiedze,a raczej swoje zdanie,bo do wiedzy jeszcze daleko,opieram na ponad 15tu latach hobby zwanego audiofilizmem,po przetestowaniu w domu we wlasnym systemie amplitunerow,wzmacniaczy,dvd,kolumn KUPIONYCH a nie wypozyczonych przez lata w roznych miejscach i ciaglemu dazeniu do zbudowania systemu ktory mnie zadowoli.
Wspomnianego AVC rowniez mialem.I zgadza sie,jest to najlepszy Denon.Ale dla mnie to zadna rekomendacja skoro nadal nie da sie tego sluchac,przynajmniej nie na takim poziomie do jakiego ja przywyklem.Denon gra sucho,bezdusznie,matowo,metalicznie i nie pojawia sie podczas jego sluchania zadne uzucie,zadna emocja.Nic.Mozna wlaczyc,zaparzyc herbate,wylaczyc i wyjsc z domu.Moze to jest styl zycia propagowany przez media ale zapewniam Cie ze sa urzadzenia ktore potrafia przykuc do fotela a sluchanie ich wyzwala rozne emocje w czlowieku.Konczac temat Denona-dla mnie jest to sprzet designerski nadajacy sie do nowoczesnie urzadzonych mieszkan,bardzo ladnie wygladajacy i beznadziejnie brzmiacy,czyli dla typowych japiszonow ktorzy i tak nie zwracaja uwagi na to co leci.
3.Alternatywa?Prosze bardzo.Kupujesz przedwzmacniacz KD i do tego zintegrowana 5-kanalowa koncowke mocy.Wyjdzie cenowo jak AVC a grac bedzie o klase lepiej.Jesli konkretnie mam Ci wskazac firmy i modele,chetnie to zrobie mam co najmniej 3 przyklady w zanadrzu.
Oczywisie caly czas mowie o sprzecie ktory testowalem w domu a nie o nagrodach EISA i testach w Gali.
A nawet jesli wyjdzie drozej,to przynajmniej nie beda to pieniadze wywalone w bloto.
 

Deimos

Banned
Rozumiem, że po tylu latach doświadczeń zbudowałeś sobie bardzo dobry zestaw (może nawet idealny), wrzucisz jakieś fotki? Twierdzisz, że użytkowałeś AVC, to powiedz mi do czego jest w nim system BGC i kiedy go wykorzystujemy? I czy można go uruchomić w prosty sposób z pilota, czy też trzeba sięgnąć głębiej w menu?
Jeżeli go faktycznie miałeś i użytkowałeś, to bez trudu na to proste pytanie odpowiesz.:)
A co do 5-kanałowej końcówki mocy, to było kiedyś, teraz do głosu dochodzą systemy 7.1.
A w podpisie moim chyba widać jaką końcówke mocy używam na trzy przednie kanały, aby poprawić tego sucho i bezdusznie grającego jak twierdzisz Denona.
Ja kinem domowym zajmuje się od 1992r i w tym czsie miałem u siebie bardzo dużo różnych firm, zwykle zmiana była co półtora roku, więc sprzętu przetestowałem sporo...
No, ale chętnie wysłucham Twojej koncepcji budowy lepszego zestawu kinowego.
 
Ostatnia edycja:

Mumin6666

New member
Deimos napisał:
Dobre, :):) :)
Chyba już po dyskusji...no ale wciąż nie trace nadzieji.

Niestety nie wszyscy siedza 24h na HDForum.W niedziele probowalem odpisac ale cos sie dzialo z Forum,w koncu mnie wywalilo i dalem sobie spokoj.
A w tygodniu rzadko mam czas na takie glupoty,chyba ze wieczorem:)
No dobrze,po kolei:
-fotek nie wrzuce,bo z jakiej racji?jesli bylibysmy znajomymi to pewnie moglibysmy sie spotkac i porownac nasze systemy ale nie jestesmy a ja nie zwyklem przechwalac sie i zamieszczac foto na forach publicznych
-Twoje przytyki na mnie nie dzialaja,uwierz ze sprzet zbieram swiadomie i nie rusza mnie nawet gdyby ktos go krtytkowal,za to Ty widze spac nie mozesz ze ktos skrytykowal Denonka i wyszlo szydlo z wora jakie to badziewie:)No coz prawda boli...
Jesli chodzi o moj system to jak pisalem mam dwa na razie moze zaczniemy od KD.Procesor Krella Showcase 7.1.Koncowka 5kanalowa Proceeda Amp5 i na fronty Krell KSA200.Zasilam tym Matrixy 801,Matrix HTM i Matrixy 805.Na razie 5.1 moze kiedys pomysle o 7.1 jesli uda mi sie kupic dodatkowe Matrixy 805 za dobra kase,inne kolumny nie wchodza w gre.
Jesli chodzi o BluRaya,pisalem juz gdzies,mam Sony BDPS550 i obraz jest super ale dzwiek rzadziutki wiec cos pewnie niebawem kupie.
Obraz z projektora HD i oprocz tego LED Samsunga - 46B6000.
To tyle.
Nie bede sie rozpisywal napisze tylko ze Krell rozniosl nie tylko Denona ale i pare innych sprzetow w drobrny mak.
Kupilem go jakis czas temu i jesli zmienie,to na Lexicona ale ciezko jest toto zdobyc,zreszta na razie nie ma takiej potrzeby.Do stereo mam lepszy preamp a w kinie nawet przy koncertach ten Krell brzmi swietnie a slae ogniwo czyli Bluraya i tak zmienie niebawem.
Pa:)
 

Deimos

Banned
No tak Denon to badziewie, bo Ty to stwierdziłeś jako jedyny na świecie (a wszystkim, którzy go testowali słoń nadepnął na ucho), ale wciąż nie mam odpowiedzi na moje pytanie odnośnie BGC.
No ale jak fotek boisz się umieścić na forum, to możesz podesłać na deimos77@go2.pl
No chyba, że się czegoś obawiasz, albo masz coś na sumieniu, no ale skoro sprzęt uczciwie zakupiony, no to nie widze podstaw do obaw.:)
No ale tak patrze i ten Twój wzmacniacz ma tylko 5x125W/8ohm, czyli połowe tego co mam z Monstera. A cenowo niczym się nie różnią(ceny w USA):) Monster zabija go samą mocą na dzień dobry i tak samo Lexicona RX-7 Power Amplifier.
A Signal Noise ratio to ten Twój Amp 5 ma żałosne 80dB, w stosunku do Monstera (110dB), to porażka, a jak "kłamią" fachowe pisma to parametr świadczący o klasie wzmacniacza.
A w Lexiconie RX-7 ten parametr to 100dB.


 
Ostatnia edycja:

Mumin6666

New member
Deimos napisał:
No ale tak patrze i ten Twój wzmacniacz ma tylko 5x125W/8ohm, czyli połowe tego co mam z Monstera. A cenowo niczym się nie różnią(ceny w USA):) Monster zabija go samą mocą na dzień dobry i tak samo Lexicona RX-7 Power Amplifier.
A Signal Noise ratio to ten Twój Amp 5 ma żałosne 80dB, w stosunku do Monstera (110dB), to porażka, a jak "kłamią" fachowe pisma to parametr świadczący o klasie wzmacniacza.
A w Lexiconie RX-7 ten parametr to 100dB.

Czytaj wolniej,ze zrozumieniem,poczekaj az cisnienie spadnie i wtedy odpisuj,bedzie mniej bykow,bo znowu musze tlumaczyc:
-Proceed Amp5 zasila central i tyly,w przyszlosci moze bedzie zasilal druga pare 805 [jesli sie zdecyduje i je znajde]
-frontowe kolumny zarowno w KD jak i w stereo zasila Krell KSA200 i wybacz ale jesli mialbym wskazac cos lepszego od niego to na pewno nie bedzie to zaden Monster,niech sobie ma swoja moc i tlumienie...moze topowy MBL,moze Mac,moze duze Levinsony,ale kosztuja fortune a na razie mnie na to nie stac...z calej gory koncowek ktore sluchalem ten Krell ma najbardziej piorunujaca dynamike i bas a przy tym niezwykla barwe i przestrzen...ani Pass,ani Plinius,ani Adcom,ani Proceed,ani Electrocompaniet nie moga sie z nim rownac,nie mowiac o polce Rotela czy Denona bez wzgledu na model...takze integry Krella 300 i 400 brzmia przy nim jak zabawki
-glownie chodzilo mi jednak o to ze Showcase bije AVC na glowe,bo koncowki mozna podpinac rozne,zawsze efekt bedzie nieco inny,a procesor/przedwzmacniacz jest b wazny i tu niestety kazda integra to lipa,liczy sie tylko kobinacja pre/po i to tez zalezy jaka...Showcase brzmi fenomenalnie,na dobra sprawe moze tez grac w stereo,to juz zboczenie kupowac inny pre do stereo,ale jednak chyba jestem zboczony:)brakowalo mi ciut ciut i majac pre stereofoniczny tego ciuta mam:)

jesli chodzi o Lexicona,nie napalam sie,moze kiedys zmienie a moze nie,tak czy inaczej na dzien dzisiejszy moge z reka na sercu powiedziec ze gdybym wygral w totka i mogl wydac ile chce na sprzet,zostawilbym Showcase i KSA200,zmienilbym moze Ampa5 na cos mocniejszego bo rzeczywiscie moglby mocniejszy byc a skupilbym sie na kolumnach i koncach do stereo:)
KD brzmi u mnie absolutnie fantastycznie i wlasciwie nie mam zastrzezen.
Do koncertow mam zastrzezenia ale najpierw wymienie Bluraya i zobaczymy.

Konczac watek AVC,spij spokojnie,to na pewno dobry sprzet.
DLA MNIE jest to klocek w ktorym 60% placi sie za reklame i marke Denona a 40% to jego realna wartosc.Jest niezla integra chociaz dla mnie brzmi rzadziutko,ale z kazda lepszej klasy kombinacja pre/po przegra sromotnie.
Tak po prostu jest.Preamp odgrywa ogromna role w systemie,wez sobie pozycz jakis preamp do domu tylko bron boze nie Denon:)moze jakiego AudioResearch na poczatek i moze zrozumiesz.
 
Do góry