DENON AVR 4810 - kiedy???

laki37

New member
Witam

Mam pytanie w związku z planowanym zakupem kina domowego opartyego na Denon AVR 4308A i do tego stosownych kolumn marki KEF seria QX..
Czy jest już ustalona data premiery / zwolnienia do sprzedaży następcy czyli DENONA AVR 4810? Jakie są parametry, czy będzie wi-fi oraz czy warto czekac?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dostępność na dniach.
Dodatkowe funkcje: wbudowany moduł Wi-Fi, obsługa 4 stref multiroom, wyjście
component oraz optyczne dla strefy 2, tuner DAB, 11 terminali głośnikowych z
moŜliwością elastycznej konfiguracji, kondensatory hi-end o poj. 36.000 μF :D
 

laki37

New member
kiki napisał:
dostępność na dniach.
To znaczy w na początku sierpniea czy, wrześnie? - jestem przed zakupem - ceny mam dogadane - jutro mam wpłacać zaliczke!!!
?????? czekać czy kupowac poprzedni model ?????
czyli AVR 4308A + DVD 3800BD + Kefy XQ40, XQ30
 

laki37

New member
Prosze sprawdź datę i cene?

O której mam cie ścigać i jak??????

Pozatym teraz można kupić Odtwarzacz DVD3800DB - ceny wysprzedażowe
nie wspominajac o reszczie (wakacje i plaża w interesach)

Pozdrawiam Laki
 

Potito

Banned
Laki 37 - Jezeli mozna to dodam tylko cos od siebie .... Jezeli mozesz sobie pozwolic to kup DENONA 4308 (zapewne bedzie tanszy od 4310) i do tego dolacz sobie wzmacniacz zintegrowany. Z konfiguracji jaka zamierzasz sobie sprawic naprawde warto dolozyc do dobrgo wzmacniacza. XQ40 napedzane Denonem czy to 4308 czy 4310 pokaza tylko czesc swoich mozliwosci. Doskonale wiem co pisze bo sam mam takie kolumny w domu.

Po doslownie tygodniu od zakupu ampli + XQ40 kupilem dobry wzmacniacz bo to co soba reprezentowaly amplitunery nawet z najwyzszych polek to byla parodia dzwiekowa w stereo. Roznicy nie da sie opisac :)

Co do amplitunerow jednak to nie ma sobie rownych ARCAM AVR600. Reszta jest po jednych pieniadzach ;D Czy wydasz 10tys na najlepszego DENONA czy 6tys na najlepsze ONKYO roznicy praktycznie nie uslyszysz. Natomiast jak sparujesz amplituner z dobrym wzmacniaczem uzyskasz dzwiek o takiej jakosci jaka zapewne oczekujesz wydajac tak powazne pieniazki.

Od razu zaznacze ze spokojnie mozesz polaczyc wzmacniacz z amplitunerem poprez PRE-OUT. Oczywiscie glosniki przednie na stale masz podpiete do wzmacniacza a amplituner podczas dzialania korzysta poprzez wzmacniacz z frontow. Wszystkie ustawienia przednich kolumn normalnie przeprowadzasz na takiej samej zasadzie jakbys mial je podpiete bezposrednio do amplitunera.

Jednymi slowy nic nie tracisz a bardzo duzo zyskujesz.

Jezeli chcialbys podyskutowac o takich pozytywnych polaczeniach to zapraszam. Akurat w kwestii KEFa serii XQ mam najwiecej wiadomosci praktycznych i wiedzy co i jak najelpiej polaczyc aby bylo idealnie. Nie sa to moze tanie rozwiazania ale sadzac po aspiracjach Twoich sprzetowych nie szukasz tanich ale bardzo dobrych rozwiazan :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

laki37

New member
Na pewno skorzystam z twoich porad, poczekajmy jak już będę miał sprzęt w domu. To za pewne się pokarzą pytania.
A co do wzmacniacza to już o tym myślałem, ale na razie troszkę muszę odczekać (kasa), nacieszyć się z tego co będzie u mnie grało, a po jakimś czasie zacznę odkrywać nowe brzmienie ze wzmacniaczem.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

laki37

New member
Potito - jakie kabelki polecasz na odleglość 17,5 mb na kanał - chodzi o tylne glosniki efektowe, lub w audi na kanały z płyt SACD. (zamieniłem xq30 na xq40 - minimalna różnica w cenie)
Co do Amplitunera to czekam do września z decyzją co kupić, może znajdę miejsce odsłuchu tego acrama avr 600 i Denona avr 4810 dla porównania, a jak nie to kupie Denona 4308A + wzmacniacz CAV840 - tylko czym będe napendzał drugą parę XQ40? Czytałem również że bardzo ważne jest napędzanie głośnika centralnego - czy to prawda? Może do tego zestawu kolumn zastosować wzmacniacz wielokanałowy? Co to jest końcówka mocy?

Wiem że to wiele pytań, ale potrzebuje takiej małej pigułki wiedzy!

Z góry dziękuje.
Pozdrawiam;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z całą pewnością najszybciej odsłuchasz na targach IFa w Berlinie .
We wrześniu odbędą się w Polsce spotkania dealerskie -tam też będą (chyba 24.09.) . I powinny być na AudioShow w Warszawie - 7-8.11. Hotel Sobieski
 

laki37

New member
KIKI z twojej wypowiedzi saduje że sprzedaż nowego amplitunera rozpocznie nie na poczatku września? czy dopiro po spotkaniu dealerskim? - a to by mnie powaliło - nie chciał bym, czekac kolejnego miesiaca???

A jakie kable byś polecał? nawiazuje do watku wyżej?
 
Ostatnia edycja:

laki37

New member
kiki napisał:
z całą pewnością najszybciej odsłuchasz na targach IFa w Berlinie .
We wrześniu odbędą się w Polsce spotkania dealerskie -tam też będą (chyba 24.09.) . I powinny być na AudioShow w Warszawie - 7-8.11. Hotel Sobieski

KIKI
Sprawdzałem na liście wystawców - i na Targach denona niema :(

Masz juz może jakieś przecieki co do Terminu sprzedaży - bo cene juz znam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dopiero dziś wróciłem z targów.
Na targach niestety jak wiesz nikogo z Denona nie było - więc zapytam jutro co się dzieje z tym modelem.
 

Deimos

Banned
Ostatnia edycja:

laki37

New member
DENON AVR-4810 czy może AVC-A1HDA?

kiki napisał:
dopiero dziś wróciłem z targów.
Na targach niestety jak wiesz nikogo z Denona nie było - więc zapytam jutro co się dzieje z tym modelem.

Podpytaj sie co i jak? Przedewszystkim Kiedy bedzie dostepny w sprzedaży?

I jeszcze jedno Pytanie Jeżeli okaże się ze AVR-4810 bedzie dopieo w nowym roku - to nie pozostaje mi nic innego jak targniecie sie na AVC-A1HDA.
Prosze o opinie czy warto?
Dla przypomienia Posiadam zestaw głosników 5.1 firmy KEF XQ40 + XQ40 + XQ50C + XQ60(SUB)

Będe wdzieczny za wsparcie i rzetelną odpowiedź!
 
Do góry