Dead Space

Banzai

New member
Miałeś dobry kombinezon na starcie ;)

A tak przy okazji
"Kickin it" - wyrwij się z uchwytu 10 razy

Pod rząd, czy w całej grze?

EDIT
Skończyłem :) Oczywiście ten pierwszy raz ;) ale mam teraz pytanie. Czy zaczynając grę od początku (z ostatniego save'a) możemy wybrać poziom trudności?
Odpaliłem grę z tego save'a i zaczynam znów grę na poziomie normal, a chciałem wskoczyć na hard i mieć wszystko to co zdobyłem na końcu gry. Da się tak, czy trzeba zaczynać "golasem" na nowym poziomie?
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Podłączam się do pytania Kolegi Banzai :D Co prawda jestem gdzieś w 10tym rozdziale, ale dziś powinienem ukończyć pierwszą przygodę. Kwestia nakreślona przez Banzai mnie nurtuje, bo mierzę w Maxed Out i zastanawiałem się, jak ten temat ugryźć.

Ile razy trzeba przejść grę, żeby zebrać wystarczającą ilość Power Nodów? Dwa wystarczą? Wałkowanie gry na jednym poziomie trudności to kiepski pomysł :rolleyes:

W MGS 4 świetnie to rozwiązano - przechodząc na wyższy poziom trudności zabierało się cały, dotychczasowy dorobek. To ma sens :cool:
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Rozpoczynając grę po raz drugi (ten sam save) nie można zmienić trybu trudności. Identycznie było w przypadku np. Resident Evil 4.
 

Banzai

New member
Uuuuu, to szkoda :( Tak jak myślałem, bo nie było opcji, żeby zmienić poziom.
No ale trudno, zacząłem drugie podejście i upgrade'uje sobie obecnie bronie.
 

dienekes' shade

New member
Ja również rozpocząłem, z marszu, drugie podejście. Uh, końcówka była całkiem kokretna :eek:k:

Planuję zakup bajeranckich dodatków, ale to pewnie dopiero po reklamacji tego awaryjnego cholerstwa. Ogrze, jak coś, wchodzisz w to?


Ps. I tu rada (notoria powszechna, ale co tam) - nie zostawiającie Dual Shock' a np. na stoliku rtv podczas początkowej sceny w grze. Zabiegany zostawiłem tak pada i wyszedłem z pokoju. Po chwili zostałem "przywołany" przez konsolę rumorem oraz idącym w ślad za nim hukiem. Tak, ds 3 łupną przasnie o podłogę ;) Działa, ale mam nauczkę.
 

dienekes' shade

New member
Czy ktoś jeszcze otarł się o zawał przez "Don't get cocky, kid" ??

Właśnie to zdobyłem. IMO, to najtrudniejsza rzecz w Dead Space :rolleyes:

Za ten wyczyn powinno być złoto :roll: Uff...
 

Banzai

New member
Oooo to gratuluję :eek:k:

Ja jestem za cienki na tym działku i asteroidy jak i bossa kończę z minimalną ilością osłony. Popróbuję jeszcze trochę, ale chyba już się muszę pogodzić z brakiem tych pucharków :( Nie wspominam już o zaliczenie impossible :???:
 

dienekes' shade

New member
Dziękuję. Epizod z działkami, z racji koszmarnego sterowania, nie pasuje do tej świetnej gry. Gdyby nie mechanika, byłby całkiem fajnym urozmaiceniem.

O ile "Don' t get cocky, kid" było koszmarem, to już "Slugger" był IMO całkiem łatwy (puchar w pierwszym pojdejściu).

Nie poddawaj się. :eek:k:Asteroidy są generowane losowo. Najczęściej, lecą tak, że nie da się tego przejść powyżej 50%. Ułożenie się zmienia. Trzeba trafić w dobry moment. Po około 12 próbach udało mi się ukończyć na 57%, co wcale nie jest dobrym wynikiem. Jednakże, dla trofea, wystarczyło, więc... :mrgreen:

Banzai, platyna czeka :D Jeszcze nie wiem, jak jest na Impossible, ale z tego, co czytałem, jest znacznie łatwiej niż w Uncharted na Crushing...

Mam nadzieję, że prawda leży gdzieś pośrodku i że zmagania na Niemożliwym będą równe z tymi z UDF...

Tak, jak pisałem, obsługa tych dział to największe wyzwanie w DS (do tej pory), tym bardziej, że poziom trudności nie ma najmniejszego wpływu na te event' y.

Powodzenia!
 

Banzai

New member
dienekes' shade, jak już wiesz "slugger'a" załatwiłem i zostały asteroidy. Pytane techniczne. Waliłeś z obu spustów, czy z jednego ?
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ja proponuje z obu na zmiane lewa ,prawa i tak cały czas :)nie zatną się!!! Miałem jedno podejscie a juz zostało mi 48%;) więc jestem dobrej mysli:) Narazie luz mecząca gra zostały mi dwa trofea :( Jutro rozwale Asteroidy a nastepnie hard core w którym jestem w 4 akcie :D Jest masakra trzeba planować atak i obrone :D Świetna gra !!!!!!!!
 

dienekes' shade

New member
Banzai, w single tłukłem z jednej lufy, prawej :D W duże i te szybkie z obu na raz, bo, jak wiesz, rozpadają się na 3-4 części.

Swoją drogą, nie testowałem sposobu Ogr' a. Warto go wypróbować :eek:k: Czytałem też metodę pt. "w lewe - z lewej, w prawe - z prawej". Tak, czy owak, przegrzanie ADSu w niewłaściwym momencie = load game :mrgreen:
 

dienekes' shade

New member
No dobrze, One Gun zdobyty. Zostało tylko jedno trofeum:krol:

Dziś Dead Space, po raz pierwszy od dnia zakupu, opuścił czytnik i powrócił do pudełka. Świetna gra :eek:k:

Ps. Do Impossible wrócę, ale muszę odpocząć od ciągłego odrąbywania kończyn i dzikich wrzasków przeszywających otoczenie.
 

dienekes' shade

New member
Motyla noga, powiedziałem sobie, że za 4te przejście gry wezmę się dopiero za parę tygodni i po zakupie stosownych słuchawek...

Nie gram od wczoraj, a już mnie korci, żeby złapać się za Impossible :rolleyes:
 

mishimaz

New member
dead space - piksele?

Witam

Mam mały problem z grafiką w dead space. Wydaje mi się ona lekko rozpikselowana. Zdaję sobie sprawę, że na krawędziach mogą być ząbki wynikające z braku AA. Jednakże przyglądając się wyraźnie teksturom na potworkach lub napisom przelatującym nad włazami statku wyraźnie widać jakby były "posklejane" z setek kwadracików. Patrząc na zdjęcia w Internecie z wersji PS3 widzę ładniejsze obrazki.
Konsolę mam podpiętą pod JVC LT42 V80BU.
Czy ktoś zauważył u siebie podobny problem?
 

mishimaz

New member
dead space - piksele?

Witam

Mam mały problem z grafiką w dead space. Wydaje mi się ona lekko rozpikselowana. Zdaję sobie sprawę, że na krawędziach mogą być ząbki wynikające z braku AA. Jednakże przyglądając się wyraźnie teksturom na potworkach lub napisom przelatującym nad włazami statku wyraźnie widać jakby były "posklejane" z setek kwadracików. Patrząc na zdjęcia w Internecie z wersji PS3 widzę ładniejsze obrazki.
Konsolę mam podpiętą pod JVC LT42 V80BU.
Czy ktoś zauważył u siebie podobny problem?
 
Do góry