Dead Space 2

pav3l

New member
Bez reklam
Dla mnie najgorsza broń to plasma cutter i ten a'la shotgun, trzeba się sporo nastrzelać, nie ma jak to przejechać ripper'em, który też działa na dalsze dystanse (warto go ulepszać).
ja tam nie walę w gościa tym sprzętem, tylko odcinam mu kończyny. Potem jak jeszcze drga, wykańczasz butem. Dla mnie ta kosa nie jest zła...może tak, skuteczna.
 

pav3l

New member
Bez reklam
Ja mam inne pytanie. Jak robicie upgrade, to tam jest nazwijmy to "scieżka upgrade'u" - w formie drzewa. Możesz np. szybciej rozwijać capacity i reload zamiast np. atack points. Czy ktoś z was rozwinął na maksa jakąkolwiek broń? Np. Riffle. Chodzi o to, że trzeba mieć dużo tych power nodes, czy ja to się tam nazywa (kosztuje 10tysi w sklepie), żeby dokonać kolejnego upgrade'a. I kolejne pytanie, jestem na chapter 7 (w kosmosie-te lustra) i tych power node nie ma zbyt wiele, więc dokupuje jak mam Cash. Czasem trzeba jednak otworzyć za pomocą tych power node - jakieś zablokowane drzwi z bronią itd...Jak to jest - czy ja znajduję tak mało tych "power nodes" (1,2 na chapter), a wydaje mi się, że chodzę wszędzie, nie idę bezpośrednio za linią, dopóki nie splądruje wszystkiego (jak w bioshocku), czy tych power nodes, jest rzeczywiście tak mało....
Fakt, że zbiera się tony różnych śmieci, które można dobrze opylić i za to kupić power nodes....
 

kapsell

New member
Bez reklam
pyt. 1 tak, nie jedna. W jednej grze na prawie maxa jestes w stanie dopakowac 2 bronie. Wezlow mocy jest faktycznie malo i trzeba opychac rozne graty by je dokupywac. Ja dopakowuje w zasadzie tylko na ile sie da "obrazenia".

Mam zamiar podejsc do Hard Core ale nie che sobie styrac nerwow (na wracaniu 5 chapterow do tylu bo zgon...)wiec na razie "potrenuje" normalnie, aby zapamietac rozklady wyskakiwania chlopakow.
 

pa3

New member
Bez reklam
Faktycznie, tych Power Nodes jest mało, dodatkowo są rozmieszczone w różnych zakamarkach, najczęściej tam gdzie nie prowadzi linia (podpowiedz). Podobno można cofać nietrafione funkcje i rozwinąć inne, tylko nie wiem jak i gdzie to się robi.

Gra ukończona, pękło ok 11h, obawiałem się że rozgrywka będzie intensywna i koniec nastąpi po 5h, jednak się barrdzo myliłem. Naprawdę ciekawa oprawa graficzna, ruszające się tłoki, koparki, wszystko jakby w stanie surowym. Idąc dalej potrafi wystraszyć, dzięki czemu nie czuć że gra jest do bólu liniowa, chociaż otwarta przestrzeń zgubiłaby cały klimat.

P.S Trochę zagalopowałem się z budżetem i braknie mi $ na KZ3, więc jeśli ktoś ma ochotę, mogę odsprzedać - gra nówka, ma nieco ponad tydzień, cały zestaw jak w sklepie, info na PM.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Gra DS2 jest rewelacyjna :D Klimat ,grafa,grywalność sam miód !!! Multi lipne ale to szczegół :roll: Uciekam graaaaaaaaaaaaććććććććććc :mrgreen:
 

pav3l

New member
Bez reklam
Jestem na chapter 11 i trochę się martwię, że niedługo koniec. Więc zamówiłem sobie Dead Space (pierwszą część, biorę też na pieca) - za.....4,54 Ł :). DS2 wymiata, takie same oczekiwania mam co do 1ki i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Ktoś może powiedzieć, czy graficznie duża lipa jest w porównaniu z 2ką? Dobrze, że mnie wkręciliście dzięki temu wątkowi, bo daaaawno nie grałem w tak dobrą grę.
 

Luvczenko

New member
Jestem na chapter 11 i trochę się martwię, że niedługo koniec. Więc zamówiłem sobie Dead Space (pierwszą część, biorę też na pieca) - za.....4,54 Ł :). DS2 wymiata, takie same oczekiwania mam co do 1ki i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Ktoś może powiedzieć, czy graficznie duża lipa jest w porównaniu z 2ką? Dobrze, że mnie wkręciliście dzięki temu wątkowi, bo daaaawno nie grałem w tak dobrą grę.

DS1 !!!! zmiażdży cie calkowicie tak bylo w moim przypadku szczegolnie ostatni BOSS !!!
jak narazie DS1 to gra ktora zostanie mi dlugo w pamieci :evil: co do DS2 troche rozczarowal mnie ostatni BOSS troszki taki nijaki 8)
 

pav3l

New member
Bez reklam
No to dobrze to słyszeć. W łilkend skończę DS2, koło wtorku powinno być DS. ...i rzeźnia zacznie zacznie się od nowa...
 

Ogr

New member
Bez reklam
W pierwszej części jest prościej więc zacznij z wysokiego poziomu .Według mnie kombinezony w pierwszej odsłonie były ładniejsze ;) Zwłaszcza scorpion !
 

Ogr

New member
Bez reklam
Dla mnie bosowie z jedynki byli banalnie prości .W dwójce cała rozgrywka jest na podwyższonym poziomie !
 

kapsell

New member
Bez reklam
Dla fanow DS polecam animacje Dead Space Aftermath. Sa tez polskie napisy juz. Ciekawe wprowadzenie do wydarzen zachodzacych w DS2. Co do kreski sie nie wypowiadam bo to kwestia gustu (mi bardziej pasowalo Downfall) ale dowiadujemy sie kilku nowych faktow na temat Znaku, Unitologow czy wydarzen na Ishimirze.
 

pav3l

New member
Bez reklam
Tak w telegraficznym skrócie. Przyleciała Dead Space 1 w me progi, po odpaleniu, grafa zauważalnie gorsza (mówie o wersji na pieca), ale i tak bardzo dobra. Co mnie najbardziej ubodło, to sterowanie. W DS2, ZDECYDOWANIE płynniejsze i lepsze. Klimat - co tu pisać banały, zajebisty!
PS.
Jeszcze jedno. O ile DS2 zajmuje blisko 18gb, to wczytuje się (continue game) 10 sekund (zmierzyłem, autentyk), o tyle DS1 mająca niespełna 8gb na dysku, wczytuje się (continue game) 45 sekund. Oczywiście na tym samym sprzęcie. To jest dziwne, nie powiem irytujące...
 
Ostatnia edycja:
Do góry