Czy można mieszać głośniki w zestawie 5.0

radiuszek

New member
Super , dzięki za podpowiedź
czytałem na forum że nie z każdym ampli dany zestaw wypada podobnie , więc myślę że Twoja propozycja jest konkretnie do mojego pioneer VSX 923,
4200 zł ciut przekracza budżet , zakładany był 3500zł , podniosłem do 4000zł , ale to już naciągnięte na maxa ....
Pozdro
 

tdoman

New member
Ikony On Wall to akurat w moim pomieszczeniu idealne rozwiązanie. Plaskie, nie przeszkadzają w przejściu, potrafią zagrać mięchem, szczególnie w koncertach, są sporych gabarytów jak na ektowe - komora jest płaska, ale za to zeroka i wysoka, wiec grają bardzo dobrze oraz mają ciekawie zakrzywiony front. Nie jest on równoległy do tylnej ścianki, dzięki czemu są lekko skierowane do srodka sceny. Dlatego tym załatwiają odpowiedź na Twoje pytanie. Niby powinne być nakierowane na ucho, ale z drugiej strony gdzies czytalem, ze typowo scienne są projektowane konkretnie by przylegać do sciany, rownież tak są strojone, zwrotnica i te sprawy, więc ja bym się nie obawiał.

Tak, to fajne kolumny ale raczej nie podołam finansowo Ikonom MK2 - same surroundy kosztowałyby prawie tyle ile początkowo planowałem wydać na cały zestaw 5.0

Znalazłem idealne surroundy do moich potrzeb lokalowych - Harman Kardon HKS 4 BQ - wiem że to duży kompromis, ale druga opcja to powrót do koncepcji stereo - a ja jednak chciałbym spróbować kina. Może ktoś podpowiedzieć z jakimi frontami można próbować je zestawić? Wymogiem jest przedni bassreflex - mój typ na razie to Dali Lektor 6 lub Zensor 5. Grałoby to na ampli Marantz NR1504 lub z Denonem X1000. Ma sens takie zestawienie? Alternatywnie rozważam jeszcze Marantza SR5007, chociaż nie wiem czy na 17m2 w bloku wykorzystam zapas mocy.

Będę wdzięczny za wasze opinie

Td
 
Do góry