czy gry z PS2 działają na PS3?

tomter

New member
Witam kupiłem PS3 60 GB, włożyłem gierkę z PS2 i konsola woła jekiejś karty pamięci z PS2 na której bedzie zapisywać gierki? muszę coś takiego dokupić?
 

Tomasson225

New member
Musisz założyć w opcjach games utworzenie "wirtualnej jednostki pamięci PS2". Wtedy konsola założy Ci na dysku "kartę" o pojemności 8 mb i tam będą się zapisywać save'y z gier :)
 

Kent

New member
A ja mam pytanie, czy nie będę miał problemów z emulacją gier Ratchet z PS2? W ogólnym spisie gier kompatybilnych z PS3 jest napisane, że pójdą, ale mogą występować zauważalne problemy. Tyle że ten spis dotyczy softu 1.80, a ja mam 2.10 i nie wiem, czy mam kupić :/
 

Carty

New member
Pierwszy Ratchet poza tym, że się w ogóle uruchomi, to kompletnie nie nadaje się do grania. Kolejnych części nie miałem, więc się nie wypowiadam.
Nie wiem jednak na ile się sugerować gwiazdkami kompatybilności na stronie Sony, bo o ile Ratchet dostał jedną zasłużenie, to jedną też dostał God of War, a tego przeszedłem na PS3 i poza drobnymi problemami z wyglądem punktu save w kilku lokacjach gra działa bez zarzutu.

Korzystając z wątku o kompatybilności z PS2 dodam, że w spisie Sony brakuje nie wiedzieć czemu God of War 2 (skandal normalnie:twisted:). Ja zaryzykowałem i zakupiłem ją mimo wszystko - pomijając fakt że ten tytuł jest wart absolutnie każdej złotówki, to gra na PS3 chodzi wyśmienicie.

Wszystkie tytułu grane już na sofcie 2.10
 

tomter

New member
pożyczyłem od kumpla Teken 5 z PS2, czy istnieje możliwość zgrania go na dysk w PS3 i odpalania z dysku bez płyty?
 

Fatal1ty

New member
Sluchajcie jest sens kupic 40gb czy lepiej gdzies szukac wersji 60gb?? W ogole Sony zamierza wydac wersje 80gb na EU?
 

szakal9999

New member
Sony nie zamierza raczej wydać wersji 80GB, bo w stanach ją wycofuje ze sprzedarzy. Jeszcze chyba nie wiadomo czym ją zastąpią.
 

albertlewko

New member
witam
chcialbym wrocic do tematu ps3 z USA i i gier kupionych w Polsce.
bo ostatnio przegladalem gry w mm i z tylu znalazlem ze jest przeznaczona na region 2. pan z mm kiedy go zapytalem o regionalizacje to powiedzial ze gry na ps3 maja blokade regionalna. to ja juz sam nie wiem jak to jest bo na forum czytalem ze nie maja.
ma moze ktos ps3 z USA i kupywal juz gry w Polsce??
z gory dzieki za odpowiedz
POZDRAWIAM
 

tomter

New member
wszyscy twierdzą, że nie, ale jeden sprzedawca z sieci Avans, wkręcił mojemu kumplowi, że i owszem, jak weźmie PS3 z 40GB dyskiem to spokojnie pogra w gry z PS2
 
???????

witam
czy odpalał ktoś na PS3 SILENT HILLE 2,3,4
bo chcę kupić,ale nie chcę wyrzucić kasy w błoto
z góry dzięki za odpowiedź:krol:
 

cliner

New member
Kompatybilnosc starszych gierek

Na stronie Playstation Store mozna kupic starsze gierki,ktore po sciagnieciu na dysk instaluja sie bezproblemowo.Ceny sa naprawde niskie.Jest to sposob na granie na PS3 z 40Gb w gry niekompatybilne bezposrednio z czytnika.
 
Do góry