czy gry z PS2 działają na PS3?

Carty

New member
Jeśli szukasz tej kompatybilnej z PS2 to chyba nowej nie dostaniesz. Ja swoją kupowałem w grudniu zeszłego roku i znalezienie jej już wtedy graniczyło z cudem. Chyba najprędzej w salonach Sony możesz pytać, może gdzieś są niedobitki.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Można, tylko, że tym sposobem do prawie każdej gry musiałby wyjść stosowny patch - to już lepiej by to było załatwić jednym firmware'm - rozmarzyłem się? ;)

Pozdrawiam,
 

lotnik123

New member
Ps3

Witam
Mam kilka pytań dotyczacych tej konsoli:
1) Jak to jest z kupnem w USA z tego co sie orientuje to maja tam 110 V w gniazdkach? Trzeba kupowac jakies transformatory zeby dzialala w Polsce?
2) rozumiem ze wersja 80 GB mająca zarowno region USA czy Europa nie bedzie odtwarzc gier z PS2?
3) Jakie sa negatywy kupna w USA? Czy na tej konsoli beda dzialaly tylko gry na PS3 i nie bedzie mozna odtwarzac zadnych flmow np. Blu-ray?
4) Czy gry zakupione w USA beda dzialaly na PS3 kupionym w Polsce?


pozdrawiam
 

Mefju

New member
lotnik123 napisał:
Witam
Mam kilka pytań dotyczacych tej konsoli:
1) Jak to jest z kupnem w USA z tego co sie orientuje to maja tam 110 V w gniazdkach? Trzeba kupowac jakies transformatory zeby dzialala w Polsce?
2) rozumiem ze wersja 80 GB mająca zarowno region USA czy Europa nie bedzie odtwarzc gier z PS2?
3) Jakie sa negatywy kupna w USA? Czy na tej konsoli beda dzialaly tylko gry na PS3 i nie bedzie mozna odtwarzac zadnych flmow np. Blu-ray?
4) Czy gry zakupione w USA beda dzialaly na PS3 kupionym w Polsce?


pozdrawiam


Witam,
1.Tak , są trzy opcje , transformator , tania przejściówka lub kabel od monitora.Ja mam ps3 40 gb z USA, brat mi kupił jak z USA wracał , ja używam kabla od monitora ok. roku i jest ok.
2.Tylko ps3 60 gb z Europy odtwarza gry z ps2 , ewentualnie 80 gb z USA bo nasze 80-tki nie odtwarzają.
3.Wszystkie gry na ps3 będą działać , bo nie maja podziału na regiony , tylko filmy blu reja z free region będą działać no i oczywiste filmy z USA.
4.Jak mówiłem każda gra na ps3 będzie grała na każdej konsoli ps3.

Ogólnie nie opłaca się już sprowadzać z USA , kup nówkę w MM czy gdzieś , będziesz miał gwarancję , będziesz mógł oglądać filmy PAL i już.Pozdro.
 

neospiderman

New member
Aktualnie to już nie za bardzo przez ostatnich kilka miesięcy zmienił się kurs dolara [jak wiadomo poszedł sporo do góry względem złotówki] i ceny gier nie są już tak zachęcające.
 

Mefju

New member
Proszę, www.ebay.com , wpisujesz kolego nazwę gry i masz , ale nie polecam bo się po prostu nie opłaca , do tego ludzie rzadko wysyłają do Polski jak wysyłają to za grubą kasę , chyba , że ktoś ma znajomości i kupuje hurtowo.Pozdrawiam.
 

Bambolo82

Banned
Podobno po przełączeniu w tryb fabryczny (serwisowy) KAŻDEGO modelu PS3 (m in. 40GB, 80 GB, "slim") działają na nim gry z PS2 w trybie programowej emulacji!!!

Zobaczcie ten filmik, który pokazuje odpalenie God of War z PS2 na PS3 40GB w trybie serwisowym: http://www.youtube.com/watch?v=omWOdvGWKkM

Fake? Nie jestem taki pewien, bo filmik wygląd nawet wiarygodnie. Widać po obudowie że to nie jest PS3 60 GB oraz że do napędu BD wsadzana jest płyta z PS2. Widać też w menu XMB pomarańczową ikonę (factory/service mode), co raczej wygląda wiarygodnie.

Pojawiła się też ciekawa notatka prasowa na temat ukrytej kompatybilności z PS2 w nowszych modelach PS3 (od PS3 40 GB w zwyż): http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-ee-patent-tells-us-nothing-blog-entry

Kiedy zatem zostanie oficjalnie "przywrócona" emulacja PS2 w PS3??? Osobiście podejrzewam, że stanie to dopiero po tym jak sprzedaż PS2 spadnie prawie do zera. Z VGCharts wynika np. że w 2009 r. sprzedano na świecie aż ok. 3.5 miliona PS2 (co odpowiada prawie 60% sprzedaży Xbox 360 - 6 milionów oraz 50% sprzedaży PS3 - 6.5 miliona). Pomimo ogromnego piractwa, sprzedaję się też nadal sporo legalnych sztuk casual-owych gier na PS2 (np. singstar). Zródło: http://www.vgchartz.com/yearly.php

Widzimy zatem, że PS2 ma się dobrze i Sony zarabia na nim jeszcze sporo dodatkowych $$$-ów. Dynamika sprzedazy PS2 spada jednak bardzo szybko (aż -57% względem 2008 r.), gracze PS3 przesiadają się na PS3, a więc za rok czy dwa wszyscy dostaniemy może z powrotem emulację PS2 w naszych PS3. Fajowo by było, bo nigdy nie grałem np. Shadow of the Collosus, a na allegro to żaden kłopot żeby się obkupić takimi cukierkami... :eek:
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Po jaką cholere tyle osób chce tej wstecznej kompatybilności ? Mało jest gier na ps3 ? Podobają Wam się takie rozmyte, nie ostre obrazy jakie są wyświetlane z gier PS2 na dużym LCD ?

Chce Wam się grać w takie gry ? :hmm:
To może warto kupić sobie PS2..
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Z chęcią powitałbym możliwość odpalenie gier z PlayStation 2 na PS3. Chodzi tutaj o kilka fenomenalnych pozycji do których warto wracać/sprawdzić jeśli się ominęło. Nie wiem jak wam, ale mi nie uśmiecha się trzymać kilka konsol w salonie, czy podłączać za każdym razem.

Bambolo82 napisał:
Fajowo by było, bo nigdy nie grałem np. Shadow of the Collosus, a na allegro to żaden kłopot żeby się obkupić takimi cukierkami
W przypadku tego cudeńka jest jednak kłopot, a ceny są bardzo wysokie. Dlatego bardzo cieszy http://news.vgchartz.com/news.php?id=5336
 
Do góry