Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

gorylla

New member
Bez reklam
A mi się na kanałach HD nic nie tnie i nie kosteczkuje. Jestem więc bardzo zadowolony i przedłużyłem umowę na 14 miesięcy. Wziąłem wszystkie bez wyjątku HD, które mam dołożone do familijnego z HBO. Łącznie abonament wyszedł 82,90zł. Dla mnie jak najbardziej do przyjęcia, bo mam praktycznie wszystko, czego potrzebuję i co oglądam. Pozdr.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Dla poprawy Twojego samopoczucia powiem, że zdarza się, ale bardzo, bardzo rzadko, więc jest to problem całkowicie pomijalny i zupełnie nieodczuwalny w użytkowaniu. Wczoraj sporo oglądałem NG Wild HD i zero problemów, a obraz żyleta, aż oczy bolą.

Jedyne, co mi obecnie jeszcze przeszkadza, to słabo działające EPG- albo go w ogóle nie ma na niektórych kanałach, albo jak już jest, to z różnymi krzakami w miejscach polskich znaków. Przed aktualizacjami było z tym lepiej. Jak poprawią działanie EPG to Samsung 370 będzie dekoderem bez wad (przy zaznaczeniu, że nie jestem fanatykiem tunerów z nagrywarkami).
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
Kolega aby nie pracuje dla Polsatu? Tak chwali i chwali tylko, jako jedyny jest w 100% zadowolony.

Ja mam proste i chyba najbardziej obiektywne porówananie. Na jednej antenie przepinam kabel między PACE HD z Cyfry+, a Echostarem HDS-400E z cyfrowego Polsatu.

Na dekodezre CP ewidentnie raz na jakiś czas przycina HD, pojawiają się piskele albo takie dziwne pionowe bloki(Polsat HD, Polsat Spoer HD, Eurosport HD), zacina czasami obraz. Nie wspomnę o tym, że muszę panel dekodera kartką zasłaniać(tuż za stzrałkami) bo inaczej nie działa pilot.Masakra jakaś.

Dekoder od cyfry też jest daleki od ideału, wolno reaguje na pilota, szczególnie jak się grzebie w nagraniach ale przynajmniej nie rwie mi obrazu.

Nie wiem czy to wina dekodera czy operatora ale fakt jest faktem - cyfrę ogląda mi się znacznie bardziej komfortowo i bezproblemowo.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pc4150

New member
A mi się na kanałach HD nic nie tnie i nie kosteczkuje. Jestem więc bardzo zadowolony i przedłużyłem umowę na 14 miesięcy. Wziąłem wszystkie bez wyjątku HD, które mam dołożone do familijnego z HBO. Łącznie abonament wyszedł 82,90zł. Dla mnie jak najbardziej do przyjęcia, bo mam praktycznie wszystko, czego potrzebuję i co oglądam. Pozdr.


HMMM... Ogromny dziw ... xD Płacisz abo 84zł w PolSZacie i jest happy ... ;D Nie wiem czy obecnie Ci ludzi są normalni... Przecież za tą cenę możesz sobie wziąć pakiet komfortowy + canal+ + pace PVR HD
I masz najlepsze ligi i filmy zdecydowanie bardziej atrakcyjne aniżeli na HBO
 

dark99

New member
Kolega aby nie pracuje dla Polsatu? Tak chwali i chwali tylko, jako jedyny jest w 100% zadowolony.

Ja mam proste i chyba najbardziej obiektywne porówananie. Na jednej antenie przepinam kabel między PACE HD z Cyfry+, a Echostarem HDS-400E z cyfrowego Polsatu.

Na dekodezre CP ewidentnie raz na jakiś czas przycina HD, pojawiają się piskele albo takie dziwne pionowe bloki(Polsat HD, Polsat Spoer HD, Eurosport HD), zacina czasami obraz. Nie wspomnę o tym, że muszę panel dekodera kartką zasłaniać(tuż za stzrałkami) bo inaczej nie działa pilot.Masakra jakaś.

Dekoder od cyfry też jest daleki od ideału, wolno reaguje na pilota, szczególnie jak się grzebie w nagraniach ale przynajmniej nie rwie mi obrazu.

Nie wiem czy to wina dekodera czy operatora ale fakt jest faktem - cyfrę ogląda mi się znacznie bardziej komfortowo i bezproblemowo.

Pozdrawiam

A powiedz jaka jest u Ciebie jakość kanałów SD z Cyfrowego Polsatu? Ja mam tuner Echostar 7200 HD i plasmę Pnasonic 42 cale i jakość jest dość marna. Nieźle odbiera Polsat News i Polsat sport, ale np HBO i Cinemax to porażka, tak jak spora większość innych kanałów. Do jakości HD nie mam zastrzeżeń. Czeszę mam CORAB 90 cm i konwerter Maximum 0,1 db
 

gorylla

New member
Bez reklam
Kolego/koleżanko Lasica (bo z postu nie zorientowałem się co do płci ;)). Jest mi niezmiernie przykro, że jestem zadowolony z Polsatu, ku Twojej rozpaczy. A co gorsza, z Polsatem z racji zawodowych nie mam chociażby najmniejszych związków. Zresztą chociażby w tym wątku (i na forum satkuriera) są moje posty, w których wcześniej wieszałem wcześniej psy na Polsat za olewanie mnie podczas walki o kanały HD, czy też za makabryczne cięcie kanałów HD na wcześniejszych softach. Nawet w poście który cytujesz napisałem, że EPG działa słabo, więc nie jestem w 100% zadowolony. Do tego mogę dodać beznadziejną infolinię z totalnymi laikami i olewusami, słabą ofertę dekoderów z gównianymi Echostarami z zaprogramowaną listą polsatowską, tnący się pilot, brak możliwości przełożenia terminu płatności, dość drogie (acz sympatyczne) VOD i pewnie jak bym pomyślał to jeszcze coś bym miał do zarzucenia. Ale w sumie są to rzeczy mało istotne, które nie zmieniają mojego zdania, że oferta CP bardzo mi odpowiada.

Nie mam żadnego interesu, aby Was kitować, że kanały HD mi się tną, skoro tak nie jest. Jedyne co się potrafi bardzo rzadko zdarzyć, to lekkie "przykosteczkowanie"- zaobserwowałem je tylko na EurosporcieHD, Polsacie SportHD Polsacie HD. Poza tym wszystko idealnie.

Z niedziałającym w moim Samsungu pilotem radzę sobie bezproblemowo. Nie wiem jak to z nim jest, ale czasami jakby się "zawiesił" i na nic nie reaguje. Wtedy wystarczy na chwilkę wyjąć baterie i wszytko wraca do normy.

Kolego pc4150. Nie jestem byle frajerzyną, który idzie do sklepu i łyka wszystko co mu wcisną. Wybór Polsatu naprawdę nie był przypadkowy, bo rozwalałem na czynniki pierwsze oferty wszystkich platform pod kątem przydatności akurat dla mnie, a nie dla Ciebie. I dla mnie oferta CP jest najlepsza, bo za umiarkowane pieniądze najbardziej uniwersalna. W "głębokim poważaniu" mam Twój dekoder PVR, bo swoją drogą nie mam za bardzo czasu na oglądanie bieżących programów, a gdzie jeszcze znaleźć czas na oglądanie zgranych audycji. Zachodnie i polskie ligi zupełnie mnie nie interesują. Fanatykiem najnowszych filmów nie jestem, więc nie potrzebuję super-nowości filmowych. Na jedno moje słowo znajomi przyniosą mi kilkadziesiąt najnowszych pozycji filmowych (nierzadko w dobrym mkv), ale i tak nie znajdę czasu i chęci na ich obejrzenie, a tylko dyski mam tym shitem darmo pozapychane. Wystarczy mi to, jak na jakiś czas w wolnej chwili obejrzę jakąś premierę na HBOHD czy FilmboxieHD, a zawsze znajdzie się tam ciekawy film, którego nie oglądałem. Do tego klasyka na TCM i nic więcej mi nie potrzeba.


Dla mnie dużo ważniejsze jest obejrzenie wszystkich transmisji z F1 łącznie z treningami, dobrej siatkówki czy boksu. A tego poza Polsatem niemalże nie uświadczysz. Nawet w Twoim wypasionym C+ z (!)dekoderem PACE PVR (!).

That's it. Kolejne sugestie co do wyższości platform polecam przenieść na właściwy ku temu wątek. Macie tam spore pole do popisu, bo np. kolega mat74 zapewne nie da Wam spokoju indoktrynując wyższością n-ki nad innymi platformami.
 

Lasica

New member
A powiedz jaka jest u Ciebie jakość kanałów SD z Cyfrowego Polsatu? Ja mam tuner Echostar 7200 HD i plasmę Pnasonic 42 cale i jakość jest dość marna. Nieźle odbiera Polsat News i Polsat sport, ale np HBO i Cinemax to porażka, tak jak spora większość innych kanałów. Do jakości HD nie mam zastrzeżeń. Czeszę mam CORAB 90 cm i konwerter Maximum 0,1 db

Nie mam ani Cinemaxa ani HBO :D Z tego co pamiętam jak miałem włączone pzrez pierwszy miesiąc to jakość była rzeczywiście niezbyt ciekawa. Pocieszę Cię, że na cyfrze te same kanały wygladają porównywalnie.

Najładniej SD na Polsacie odbierają u mnie kanały grupy Polsat i TVNy.

Mam zwykłą antenę 70 chyba i jakiś standardowy konwerter od Polsatu.

Ja Polsatu praktycznie nie oglądam. Włączam go tylko na Ligę Mistrzów i F1 :)

Pozdrawiam
 

bzyq

Member
Witam.
Czy mógłby mi ktoś napisać jak sprawuje się Dekoder HD DVR Echostar 7400 tzn. czy się zawiesza, jakość programów (mam plazmę Panasa 42 cale), działanie pilota itp.
W maju kończy mi się umowa i nie wiem czy zawierać nową z CP czy może przejść do UPC. Z racji oferty programowej żadna inna oferta mnie nie interesuje.
Dzięki za jakiekolwiek info.
Aha w obecnej umowie korzystałem z ich dekodera Samsung DSB-H370G, ale dla mnie działanie ( albo raczej jego brak) to jakieś nieporozumienie. Nie ma dnia żeby się w nim coś nie zawiesiło :(
 

marfm76

New member
Cytat z cyfrowypolsat.dbv.pl
"...Miłą niespodziankę zaserwował Cyfrowy Polsat fanom sportu. Na pozycji 20 listy Cyfrowego Polsatu pojawił się kanał Orange Sport Info. Kanał jest dostępny dla abonentów pakietu Relax Mix.
Parametry odbioru:
tp. 10796.00 V
ID: Orange Sport Info Polska
Service ID: 15711
Video PID: 170
Audio PID: 120
Kodowanie: Mediaguard 3 (Cyfra+), Viaccess 3.0 (Orange), Nagravision 3 (Cyfrowy Polsat)..."
Jeszcze jakby dodali główny Orange Sport to już był bym całkiem HAPPY :eek:k:
 

yaneq

New member
Bez reklam
patrz... nie zauważyłem.
niespodzianki są ale i też jest jak zwykle w polszajsie tj. odkodowali kanały HD do dnia wysyłki umowy na te kanały. jakiś czas temu znowu je zakodowali, a umowy ani widu ani słychu. paranoja.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Widać Polsat ma w d... aneksowanie istniejących umów w okresie promocyjnym, bo ja też się nie doczekałem takiego aneksu.

Natomiast jak aneksowałem ostatnio przedłużenie umowy (bo wygasała) na kolejne 13 mies. to umowa przyszła za 5 czy 6 dni od rozmowy z konsultantem. Więc można! Ale widać tylko w przypadku zawierania kompleksowych kontraktów, a nie pyrszczenia po 1, 2 czy kilka kanałów.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Witam, czy w Pakiecie HD (ta cała paczka) znajduje się kanał Discovery HD Showcase ? Na stronie jest informacja jakby był on dostępny tylko osobno ?

I jeszcze jedno, czy na Polsat HD w czasie meczów np. ligi mistrzów, jakość obrazu jest taka jak być powinna dla HD ?
 

bzyq

Member
Jakość transmisji meczów na Polsacie HD jest bardzo dobra. Dużo lepiej niż w standardowej rozdzielczości. Oglądam te mecze na 42 calowej plazmie i wszystko jest ok, żadnej pikselozy nie stwierdziłem
 

yaneq

New member
Bez reklam
sporadycznie chwalę polsat, ale jakość meczy na polsat hd jest wyśmienita!
discovery showcase hd nie ma standardowo w pakiecie hd, z tego co wiem kosztuje dodatkowe 5 zł
 

sikor78

New member
pytanie o modul cam

Witam . Posiadam umowe z CP jeszcze na rok ale chcialbym wymienic dekoder ,
Wlasnie . Czy jak zakupie modul CAM z nieaktualna karta czy ten modul bedzie dzialal jezeli wstawie do niego moja wlasna karte ?? czy moze modol cam takze jest sparowany z karta ??

dziekuje z odpowiedz:?:
 

diablo1

New member
koniec umowy

mam pytanko do polsatowcow.konczy mi sie 13sto miesieczna umowa z cp(pakiet familijny) i napewno bede chcial ja rzedluzyc ,tylko nie wiem czy bardziej oplaca sie zakonczyc ja pisemnie ,odeslac dekoder i podpisac potem calkiem nowa czy przedluzac istniejaca.inna platforma nie wchodzi w gre(formula 1).dzieki
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ale F1 w Polsce w ogóle nie ma w HD ba ogólnie FOM się nie zdecydował jeszcze na transmisje w tej jakości ;)
 
Do góry