Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

yaneq

New member
Bez reklam
plum1 napisał:
Witam. W satkurierze napisali o podwyżce opłat po okresie umowy na czas określony. Czy ktoś z was dostał info o podwyżce od CP listownie, tak jak przwiduje regulamin? Czy dobrze doczytałem, że przysługuje wtedy dwutygodniowy okres wypowiedzenia?

moja mama dzisiaj dostała. ma pakiet mini za 9,99, podwyższają na 11 zł z groszem. no ale przysyłają nową umowę na czas określony do podpisania, skubańce pier, nie mam innych słów. ciągle powatrzam, że polsat to straszne dziadostwo którę niestety muszę znosić i tolerować.

gorylla: zaraz lecę na forum satkuriera bo o nowych kanałach nic mi nie wiadomo. co do wiadomości na polsat HD chyba przesadziłeś bo ja tam full hd nie widzę. lepszą rozdzielczość ma pierwsza miłość, jak oni śpiewają i meczyki. trochę relacji ma bardzo dobry upscaling. reszta po polsatowsku czyli po dziadowsku.

właśnie patrzę i mam nowy kanał: polsat jim jam... właściwie to ma go mój synek :)
 

dark99

New member
Zakup anteny

Witam. Na 99% od 1.01.2010 ucieknę z Multimedii do Cyfrowego Polsatu z powodu planowanego usunięcia kanałów sportowych polsatu.. Mam pytanie- czy warto kupić większą antenę niż standartowa Cyfrowego Polsatu ,która ma chyba 50cm, oraz pozostały sprzęt, czyli konwenter itp.? Mam TV panasonic 42S10ES i zależy mi na dobrej jakości kanałów HD. Jeśli uznacie, że warto zainwestować w lepszy sprzęt, to poproszę o informację co i gdzie warto kupić. Pozdrawiam
 

yaneq

New member
Bez reklam
jeżeli chodzi o czaszę myślę, że tutaj nie ma kompromisów. standardowe antenki nie są tym co tygrysy lubią najbardziej :) jak już polecam czaszę "osiemdziesiątkę". kup coś sprawdzonego na rynku lub ewentualnie polsatowską z logiem HD. jak chcesz mieć mocny sygnał, zwłaszcza przy złej pogodzie nie powinieneś się zastanawiać nad większą czaszą.
 

dark99

New member
yaneq napisał:
jeżeli chodzi o czaszę myślę, że tutaj nie ma kompromisów. standardowe antenki nie są tym co tygrysy lubią najbardziej :) jak już polecam czaszę "osiemdziesiątkę". kup coś sprawdzonego na rynku lub ewentualnie polsatowską z logiem HD. jak chcesz mieć mocny sygnał, zwłaszcza przy złej pogodzie nie powinieneś się zastanawiać nad większą czaszą.
A co z konwenterem? Warto kupić jakiś lepszy> Np. tzw "zeza"?
 

yaneq

New member
Bez reklam
dark99 napisał:
A co z konwenterem? Warto kupić jakiś lepszy> Np. tzw "zeza"?
dwa miesiące temu było warto. tvp hd dostępny był na astrze. w tej chwili jest zakodowany. ale wiesz... masz kilka niemieckich kanałów hd, niemiecką vivę, chyba też mtv, dsf... jak dla mnie warto. zależy jakie kto ma preferencje. poszukaj w tym wątku wcześniej. dużo na ten temat pisano.
 

OSP110233

New member
yaneq napisał:
dwa miesiące temu było warto. tvp hd dostępny był na astrze. w tej chwili jest zakodowany. ale wiesz... masz kilka niemieckich kanałów hd, niemiecką vivę, chyba też mtv, dsf... jak dla mnie warto. zależy jakie kto ma preferencje. poszukaj w tym wątku wcześniej. dużo na ten temat pisano.

Specjalistą nie jestem ale kiedyś sam miałem podobną kwestię do rozważenia i wyszedłem z założenia, że w sumie antenę i konwenter kupuje się na jakiś czas.

Przy takim podejściu nikt nie będzie latał co rok/dwa lata po dachu albo kombinował zimą na balkonie jak ustawić antenę lub płacił monterowi za każdym razem jak zmieniamy platformę cyfrową (z myślę że wiele osób tak robi po okresie promocji lub czasu obowiązywania umowy).

To samo dotyczy konwentera. Zawsze lepiej mieć dostęp do dwóch satelit niż jednej lub większej liczby programów.

Antena 80 - 100 cm to koszt od 70 do 160 zł zależy co wybierzemy, zaś konwenter Monoblock np. Golden Interstar albo Inverto to cena ok. 60 zł. Po zamontowaniu anteny jedyne co nam zostaje to podłączenie tunera sat, bez względu na platformę.

Uważam też, że w dobie TV LCD lub plazm nie warto brać tunerów SD bo zazwyczaj zamykamy sobie drogę do kanałów HD (np. w CP problemem jest wymiana tunera SD na HD), a w kwestii zmiany telewizora decyzję podejmujemy praktycznie z dnia na dzień. Potem następuje zdziwienie i konsternacja, że programy na naszym pięknym LCD nie prezentują się tak ładnie jak powinny.

Faktem jest, że Tunery HD poprzez wyjścia HDMI czy chociażby Component, skalują obraz do wyższych rozdzielczości i większość kanałów SD wygląda przyzwoicie a na pewno lepiej niż przy połączeniu SCART.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Święte słowa. Sam bym tego lepiej nie napisał. To chyba prawdziwie złoty środek.

yaneq- z tym FHD to po prostu źle mi się pomyślało. To oczywiste, że nie FHD, a jakieś zaledwie HDReady (jak wszystkie HD w Polsce).

Ale mam do Ciebie inne pytanie. Czemu tak cały czas narzekasz na ten Polsat? Najpierw wybierasz platformę z jakichś tam powodów, a później non-stop wieszasz na niej psy. To przecież świadczy poniekąd o Tobie i jakości/rozsądku Twoich wyborów. Ja- pomimo pewnych problemów- ogólnie jestem bardzo zadowolony. Czy naprawdę aż tak załamująca jest dla Ciebie oferta Polsatu, czy narzekasz już tylko tak dla zasady.

Tak samo nie mogę czasami czytać opinii na Satkurierze, bo mnie krew zalewa. Ludziom zawsze jest coś źle, zawsze muszą na coś narzekać, a nikt nie napisze, że jest coś dobrze, że coś poprawiono, że fajnie, że dodano jakiś kanał. A jak nawet dodali, to od razu wszyscy zamiast się cieszyć, to zaczęli narzekać, że audycje, programu, jakość i inne rzeczy słabe i znów to samo jak mantra - Polsat to dziadostwo. To jest chore, to tragiczna wręcz polska przypadłość.

Jak narzekałem na cięcie kanałów HD to ukazała się aktualizacja i teraz jestem bardzo zadowolony. Mam wystarczającą ilość kanałów w dobrej cenie. Jak jeszcze dorzucą parę HD do pakietu, to będzie ekstra i niczego więcej na pewno nie będę szukał. A oficjalne zapowiedzi już są, więc zapewne niebawem coś się pojawi.

A Ty tylko dziadostwo i dziadostwo i końca tego narzekania nie widać...

Dodam, że czytałem sporo wypowiedzi ludzi o n-ce i cyfrze i tam też nie jest tak różowo. Też jest masa problemów ze sprzętem, kompatybilnością dekoderów, dodawaniem/odejmowanie kanałów, zmianami cenników, zawiraniem i wypowiadaniem umów i z innymi duperelami. Wiem na przykład, że jakiś czas temu Cyfra w sposób perfidny robiła ludzi w ch..., kiedy przy podpisywaniu umowy na określone pakiety dawała promocję na całą ofertę, a jak nie wypowiedziałeś tej promocji, zamiast wrócić do pakietu docelowego liczyli za max ofertę. Moją koleżankę tak zrobili i "nieco" ją poniosło.

Po prostu czasami wydaje się nam, że tam gdzie nas nie ma jest najpiękniej.
 

yaneq

New member
Bez reklam
dlaczego polsat? to proste. F1 w 16:9 to był główny powód wyboru tej platformy. nic innego. reszta nie ma znaczenia. a narzekam bo są amatorami i tyle. owszem poprawiło się trochę ostatnio, no ale skoro płacę to chcę dobrego traktowania a nie patrzenia na mnie z góry. a tak niestety w tej platformie jest. mają te około dwa koma dziewięć miliona klientów a podejście do nich jak za komuny. w czasach wolnego rynku niestety ale za klientem trzeba biegać i tyłeczek mu lizać. tutaj jest inaczej, masz podpisz umowę i spadaj dziadu. ja to tak czuje i będę gorylla narzekał do dnia gdy się to nie zmieni na lepsze.

faktem jednak jest, że polsat się stara. zwłaszcza w dziedzinie oferty sportu. na plus są także ceny, zdecydowanie najlepsze na rynku w zakresie cena/oferta. kanałów HD mają mało, ale to nie ma aż takiego znaczenia. dodają często nowości do swojej oferty. tak jak np. ostatnio polsat jim jam. mój synek jest wniebowzięty ty programem. i tyle :D
 
Ostatnia edycja:

dark99

New member
gorylla napisał:
Święte słowa. Sam bym tego lepiej nie napisał. To chyba prawdziwie złoty środek.

yaneq- z tym FHD to po prostu źle mi się pomyślało. To oczywiste, że nie FHD, a jakieś zaledwie HDReady (jak wszystkie HD w Polsce).

Ale mam do Ciebie inne pytanie. Czemu tak cały czas narzekasz na ten Polsat? Najpierw wybierasz platformę z jakichś tam powodów, a później non-stop wieszasz na niej psy. To przecież świadczy poniekąd o Tobie i jakości/rozsądku Twoich wyborów. Ja- pomimo pewnych problemów- ogólnie jestem bardzo zadowolony. Czy naprawdę aż tak załamująca jest dla Ciebie oferta Polsatu, czy narzekasz już tylko tak dla zasady.

Tak samo nie mogę czasami czytać opinii na Satkurierze, bo mnie krew zalewa. Ludziom zawsze jest coś źle, zawsze muszą na coś narzekać, a nikt nie napisze, że jest coś dobrze, że coś poprawiono, że fajnie, że dodano jakiś kanał. A jak nawet dodali, to od razu wszyscy zamiast się cieszyć, to zaczęli narzekać, że audycje, programu, jakość i inne rzeczy słabe i znów to samo jak mantra - Polsat to dziadostwo. To jest chore, to tragiczna wręcz polska przypadłość.

Jak narzekałem na cięcie kanałów HD to ukazała się aktualizacja i teraz jestem bardzo zadowolony. Mam wystarczającą ilość kanałów w dobrej cenie. Jak jeszcze dorzucą parę HD do pakietu, to będzie ekstra i niczego więcej na pewno nie będę szukał. A oficjalne zapowiedzi już są, więc zapewne niebawem coś się pojawi.

A Ty tylko dziadostwo i dziadostwo i końca tego narzekania nie widać...

Dodam, że czytałem sporo wypowiedzi ludzi o n-ce i cyfrze i tam też nie jest tak różowo. Też jest masa problemów ze sprzętem, kompatybilnością dekoderów, dodawaniem/odejmowanie kanałów, zmianami cenników, zawiraniem i wypowiadaniem umów i z innymi duperelami. Wiem na przykład, że jakiś czas temu Cyfra w sposób perfidny robiła ludzi w ch..., kiedy przy podpisywaniu umowy na określone pakiety dawała promocję na całą ofertę, a jak nie wypowiedziałeś tej promocji, zamiast wrócić do pakietu docelowego liczyli za max ofertę. Moją koleżankę tak zrobili i "nieco" ją poniosło.

Po prostu czasami wydaje się nam, że tam gdzie nas nie ma jest najpiękniej.
Jakie jeszcze kanały HD mają być dostępne wkrótce? Ja od kiedy kupiłem Panasonic 42S10e i zobaczyłem , jak odbierają kanały HD nie chcę oglądać już nic innego. Wolę mieć dwa nowe kanały HD niż 10 SD,. Pozdrawiam
 

zoltan

New member
Cyfrowy POLSAT HD prepaid, Moduł CAM - kilka pytan...

Od 3 miesiecy jestem uzytkownikiem tunera Azbox Premium HD. Przez te 3 miesiace korzystalem na nim z oferty TnK. Teraz z racji tego, ze zbliza sie zima i wieczory sa dlugie to i wiecej oglada sie telewizji. Chcialbym na ten okres zimowy wziac sobie Polsat Cyfrowy w ofercie prepaid. Chodzi mi dokladnie o zakupu takiego modulu CAM do Polsatu Cyfrowego. Podobno bedzie dzialal z moim sprzetam, ale to sie okaze dopiero po aktywacji. Mam natomiast pytanie do osob, ktore z czegos takiego korzystaja. Czy te pakiety i kanaly HD sa bezplatne przez ten podany okres bez zadnych warunkow? Na razie mysle o uzytkowaniu tego tylko przez ten okres 4 miesiecy, a dopiero pozniej zobacze, czy warto im dalej placic.
 

gorylla

New member
Bez reklam
dark99 napisał:
Jakie jeszcze kanały HD mają być dostępne wkrótce? Ja od kiedy kupiłem Panasonic 42S10e i zobaczyłem , jak odbierają kanały HD nie chcę oglądać już nic innego. Wolę mieć dwa nowe kanały HD niż 10 SD,. Pozdrawiam

Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale. Podałem te, które na "giełdzie" stoją najwyżej i są co do nich przecieki z CP. A co rzeczywiście będzie to czas pokaże. I to zapewne niebawem, bo święta blisko i taka ofensywa HD Polsatowi by się teraz przydała (bo konkurencja trochę im w HD uciekła).
 

rafanox

New member
OSP110233 napisał:
S



Uważam też, że w dobie TV LCD lub plazm nie warto brać tunerów SD bo zazwyczaj zamykamy sobie drogę do kanałów HD (np. w CP problemem jest wymiana tunera SD na HD), a w kwestii zmiany telewizora decyzję podejmujemy praktycznie z dnia na dzień. Potem następuje zdziwienie i konsternacja, że programy na naszym pięknym LCD nie prezentują się tak ładnie jak powinny.

Faktem jest, że Tunery HD poprzez wyjścia HDMI czy chociażby Component, skalują obraz do wyższych rozdzielczości i większość kanałów SD wygląda przyzwoicie a na pewno lepiej niż przy połączeniu SCART.
No fakt, przez HDMI przesyłamy sygnał cyfrowy, bez niepotrzebnej konwersji.
Jednak problem stanowi jakość kanałów " HD", napisałem to w cudzysłowie, bo te wszystkie HD to kastraty które napewno, nie oferują 720p.
Dzisiaj pooglądałem sobie intro z gry Motortorm Pacific Rift i to się nazywa HD pełną gębą, detale szczegóły, woda, góry: masakra Polsatu HD i nokaut.
Najbliższy ideałowi był obraz z TVP HD niestety dziady zakodowali. Polsat HD to typowy kastrat, przeskalowywany do HD z niskiej rozdzielczości, no może trochę wyższej niż zwykłe SD. Faktem jest że wygląda to lepiej niż zwykły Polsat ale do HD to droga daleka ho ho daleka.

I tak marketingowcy z Polsatu robią nam pięknie sieczkę z mózgu. Bo to nie są żadne HD, choć obraz lepszy niż w SD.

Chciałbym poznać opinie posiadacza Napędu BLUE RAY, jak prezentują się na nim nowoczesne filmy ( nie przegrywki z lat 50-ątych)
Sam mam napęd blue ray w PS3 ale filmy za 100 zł mnie nie interesują.

Zaznaczę jeszcze że swoją opinie oparłem o tuner polsatu HD samsung, podpięty kablem HDMI, rozdzielczość ustawiona na 1080, to nawet trochę za dużo jak na mój telewizor :D
 

yaneq

New member
Bez reklam
eutosport 2 HD już mamy na polsacie. zakodowany i nie sądzę, że będzie dostępny za free od 1 grudnia. chociaż byłoby pięknie. ale oferta ciągle rośnie. od września jakby nie patrzeć mamy polsat HD i eurosport 2 HD. dwa kanały od września to jest już jakiś postęp. słabo na tle konkurencji ale zdecydowanie na plus! pakiet 4 kanałów hd za 15 złotych uważam za rozsądny cenowo, chociaż brakuje urozmaicenia. jest ich ciągle zbyt mało.

dla tych co nie zauważyli "polsat oferuje prawie VOD"! jest tego trochę. oferta jak na początek dość duża. jednak 5 zł za film to rozbój w biały dzień. nie wiem jakie są ceny w wypożyczalniach, ale wydaje mi się, że jednak nie mniejsze... mimo to płacę 5 zł za kanał HD na miesiąc a tutaj mam płacić min. 5 zł za film. oceńcie to sami. gorylla mnie zjedzie, ale polsat znowu pojechał amatorsko dla ślepego ludu. daleko im jeszcze z techniką do n i cyfry :)
 
Ostatnia edycja:

kiloan

New member
Yaneq, wczoraj dzwonił do mnie facet z CP, w odpowiedzi na moje e-maile i telefony o przysłanie porozumienia na kanały HD. Zaproponował mi przysłanie porozumienia na kanały HD po 6 zł za kanał. Na moje pytanie o pakiet HD za 15 zł (lub po 5 za kanał), usłyszałem, ze obecnie nie ma takiej oferty. Ma być dostępna podobno wkrótce!?
Proponował podpisanie umowy na czas nieokreślony, aby po wejściu "tej lepszej" oferty ją wypowiedzieć.
Wobec tego zapytałem po co na stronie CP umieścili pakiet kanałów HD za 15 zł?
Na to pytanie mi nie odpowiedział....:(
Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
dla tych co nie zauważyli "polsat oferuje prawie VOD"! jest tego trochę. oferta jak na początek dość duża. jednak 5 zł za film to rozbój w biały dzień. nie wiem jakie są ceny w wypożyczalniach, ale wydaje mi się, że jednak nie mniejsze... mimo to płacę 5 zł za kanał HD na miesiąc a tutaj mam płacić min. 5 zł za film. oceńcie to sami. gorylla mnie zjedzie, ale polsat znowu pojechał amatorsko dla ślepego ludu. daleko im jeszcze z techniką do n i cyfry :)

Nie mogłem Cię nie objechać, bo sam się poprosiłeś! :D :p

Oczywiście żartuję, ale istotnie, pozwolę się nie zgodzić.

Jeszcze nie przetestowałem VODA (PPV), ale 5 zł za film nie wygląda jeszcze najgorzej. Przejrzałem wczorajsze propozycje i np. za "Małpy w kosmosie" nie dał bym i złotówki, ale za "Slumdoga" jak by był w dobrej jakości to bym się mógł szarpnąć. A właśnie- czy ktoś już się skusił na film PPV i może ocenić jamkość? Myślę, że 5zł za "w miarę" nowy film to w miarę uczciwa cena, w sumie podobnymi kwotami operują wypożyczalnie. Zawsze to dobrze, że Polsat w ogóle coś robi i to mnie cieszy. A jak usługa będzie się rozwijać to będziemy myśleć dalej, czy ich rugać czy chwalić. Na razie wstrzymuję się od oceny, ale z wyraźnym wskazaniem na plus.

A propos- yaneq- jak to się stało, że masz Eurosport2HD od września- bo z moich informacji wynika, że włączyli go dopiero około tygodnia wstecz (niestety tylko do pakietu sportowego, więc nie mogę się im cieszyć). Może pomyliłeś z Polsatem Futbol?

kiloan, ja też chciałem zmienić pojedynczo łuskane HD na pakiet, ale konsultant odmówił zawarcia takiego porozumienia, bo oficjalnie oni nie mogą jeszcze tego pakietu sprzedawać. Myślę, że jest to spowodowane tym, że Polsat nie wie jeszcze, ile kanałów HD może dorzucić, żeby sprostać wymaganiom rynku (część kanałów jest chyba jeszcze negocjowana) i jak wtedy skalkulować koszt pakietu. Uważam, że po prostu ogłaszając cenę pakietu Polsat trochę sfalstartował i teraz piernicząc w stylu "bułkę przez bibułkę" hamują zapędy napalonych na HD użytkowników.
 

mb79

New member
Największa nowość w CP to kolejna zmiana układu kanałów.
Od wczoraj klnę niemiłosiernie ale też dziękuję bo upewniło mnie to decyzji o rezygnacji z CP. Można było spokojnie wsadzić te beznadziejne VOD na kanałach powyżej 100 i nie było by zamieszania.
Rozwalili BBC i inne kanały od 1 do 100 i układaj sobie człowieku listę ulubionych od nowa.
 

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
A propos- yaneq- jak to się stało, że masz Eurosport2HD od września- bo z moich informacji wynika, że włączyli go dopiero około tygodnia wstecz (niestety tylko do pakietu sportowego, więc nie mogę się im cieszyć). Może pomyliłeś z Polsatem Futbol?

od września... w sensie niedosłownym czytaj od września do dnia dzisiejszego.
kiloan: nie komentuje. ja p... to typowe jak na polsat, nie mam słów. też ostatnio poprosiłem o umowę na kanały HD. jestem ciekaw co tam przyślą. jeżeli będzie to jakaś starsza umowa piszę skargę, ja już się nie cackam z tymi amatorami.

kanały domyślne faktycznie porozwalali. to już nie chodzi o to, kto ma własną listę czy ktoś jej nie ma. chodzi o to, że wielkie grono użytkowników korzysta z listy domyślnej. a wpierniczanie pseudo vod (ppv jak słusznie pisze gorylla) na środku w liście i rozwalenie wszystkich kanałów jest już nie małym przegięciem. pojechali standardowo, amatorsko, bez uwzględnienia potrzeb klienta.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja ułożyłem własną listę i mam w d. listę polsatowską. Dlatego te VOD-y mi nie przeszkadzają, a wręcz zwisają. Jak będę chciał skorzystać to się najwyżej przełączę na listę polsatu. Dlatego jestem megaszczęśliwy, że wybrałem dekoder Samsunga.
 
Do góry