Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

n.o.c

New member
tomitek napisał:
Witam sąsiada.
W temacie ostatnio poruszanym to Polsat Sport HD bardzo ładnie sie prezentuje. TVN HD z kolej wygląda cieniutko (720p i skaczący format) - no ale cóż niby test.
Pytanie do n.o.c. czy program VOOM HD będzie nadawany w polskiej wersji językowej (czytałem gdzieś, że istnieje takowa i ma być w ofercie UPC)

Jeżeli kanał Voom HD, będzie nadawany w języku polskim, nasza firma poczyni wszelkie kroki aby znalazł się on w naszej ofercie w tym właśnie języku.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Polsat Sport HD wedlug mnie jakosc naprawde bardzo dobra. Mecze oglada sie z duza przyjemnoscia. Ach zeby TVN mial chociaz taka jakosc, bo jak narazie miernota, oj miernota.
Nawet obrazy ze studia nie dorownuja Polsatowi czego zupelnie nie rozumiem bo sprzet musi spelniac wymagania techniczne HD.
 
Ostatnia edycja:

zalew

New member
Ja natomiast odnoszę wrażenie iż obraz na Polsacie Sport HD (i tylko na nim) co kilkanaście sekund spowalnia i widać wtedy wyraźnie przeplot... dosyć denerwująca sprawa, szczególnie podczas dynamicznych akcji...

Ale z drugiej strony nie mam żadnych trzasków i zakłóceń obrazu (pixelizacji)
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwna sprawa ja z kolei mam spowolnienia, ale na Voom HD. Kiedy kamera jedzie od lewej do prawej w miare szybko widac efekt poklatkowy. Polsat u mnie idealnie:D ale co z tego jak 0:2:sad:
 

zalew

New member
W sumie to Voom nadaje z kiepskim bitratem (przynajmniej to tak wygląda) ale skoro tylko u mnie jest problem z Polsatem Sport będę musiał coś pokombinować - wybredne te Humaxy, może soft coś zmieni?

0:2 to totalna klapa jak by na to nie patrzeć... może z Austrią będzie lepiej, oby nie czekała nas powtórka z MŚ - wygramy dopiero gdy wszystko stracimy :<
 

mayiv

New member
zalew napisał:
Ja natomiast odnoszę wrażenie iż obraz na Polsacie Sport HD (i tylko na nim) co kilkanaście sekund spowalnia i widać wtedy wyraźnie przeplot... dosyć denerwująca sprawa, szczególnie podczas dynamicznych akcji...

Oglądałem mecz poza domem, na szczęście udało się zorganizować dekoder HD Cyfrowego Polsatu - i zaobserwowałem podobny efekt. Więc być może tak nadają... Dzisiaj dopiero obejrzę jakiś mecz na Humaksie - będę wiedział na pewno czy to wygląda tak samo.
 

korel11

New member
n.o.c napisał:
[...] Dzisiaj w nocy między 23-6 proszę o pozostawieni swoich odbiorników w trybie czuwania "standby", co oznacza wyłączenie odbiornika z pilota przyciskiem power lub off. Dla zniecierpliwionych, proponuję wyszukanie automatyczne kanałów. Wejść do Menu, wybrać Options -> Channel Search, poda hasło: 0000, następnie wpisać częstotliwość (frequency) 162000, symbol rate: 6952, network id: 00000.

Nowe kanały powinny pojawić się na kanałach: 14,15 oraz 88.

Życzę miłego oglądania.

Humax pomimo pozostawienie na standby sam się nie dostroił. Po ręcznym channel searchu - owszem - pojawiły się PSat Sport HD, C+ Film HD i C+ Sport HD za to znikła Kuchnia TV. Żona zagroziła rozwodem. Pomógł ponowny channel search :).
 

Joh

New member
Witam,

Nie wiem, czy mi się wydaję, ale wygląda, jakby na 4FunTv pojawiły się "przebłyski" EPG ...

Pozdrawiam
Robert
 

zrusin

New member
Witam!
Od niedawna jestem posiadaczem HDTV w Sprayu. Mam pytanie, jak podłączyć dekoder humax do kina domowego. Z tyłu dekodera jest wyjście SPDF cyfrowe i to jest chyba jedyna możliwość. Nie wiem jednak jakim kablem to zrobić.
Drugie pytanie , telewizor do dekodera mam podłączony oczywiście po złączu HDMI jednak telewizor nie widzi podłączonego urządzenia i nie synchronizuje go tak żebym mógł telewizor oraz dekoder włączyć i wyłączyć jednym pilotem. Telewizor jest marki Sony ustawienia w nim dokonałem zgodnie z instrukcją domyślam się, że w dekoderze powinienem poczynić również jakieś ustawienia ale to menu w innym języku sprawia że nie wiem jak się do tego zabrać.
Na koniec dodam, że Panowie z firmy Spray zamontowali mi dekoder HDTV sprawnie i w wyznaczonym terminie. Jednak po zakończonym montażu gdy chciałem im zwrócić dekoder cyfrowy SD Spraya, który dotychczas posiadałem - poinformowano mnie, że muszę osobiście pojechać do siedziby Spraya i go oddać. Dlaczego oni go nie przyjęli nie mam pojęcia.
Jakieś dziwne te zasady utrudniające życie abonentom.

Przepraszam za być może śmieszne pytania ale jestem "lajkonikiem" w tej dziedzinie.

Pozdrawiam
 

htb

New member
Mam pytanie do posiadaczy. Jak wyglada jakosciowo roznica miedzy tv cyfrowa a HDTV, chodzi mi oczywiscie o kanaly nie nadawane w HD ?
 

adam79

New member
problem z kanałami HD

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem spraya. Wczoraj panowie podłączyli dekoder i wszystko wyglądało cacy. Niestety po pewnym czasie kanały HD (Voom HD, C+film HD, C+sport HD i Polsat sport HD) zaczęły mieć starsze zakłócenia, zacinały się - miejscami pojawiał się komunikat "Bad or no signal". Dodam, że kanały DC HD i NG HD działają bez zarzutu. Dziś rano kanały C+ HD działały dobrze, a Voom Hd i PS HD nadal się krzaczą. Mam już dzwonić do b.o.k. czy "ten typ tak ma" i nic z tym się nie da zrobić ??

pozdrawiam
Adam
 

n.o.c

New member
adam79 napisał:
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem spraya. Wczoraj panowie podłączyli dekoder i wszystko wyglądało cacy. Niestety po pewnym czasie kanały HD (Voom HD, C+film HD, C+sport HD i Polsat sport HD) zaczęły mieć starsze zakłócenia, zacinały się - miejscami pojawiał się komunikat "Bad or no signal". Dodam, że kanały DC HD i NG HD działają bez zarzutu. Dziś rano kanały C+ HD działały dobrze, a Voom Hd i PS HD nadal się krzaczą. Mam już dzwonić do b.o.k. czy "ten typ tak ma" i nic z tym się nie da zrobić ??

pozdrawiam
Adam

Proszę zgłosić usterkę do BOK Spray S.A. Prawdopodobnie jest to kwestia za niskiego lub zbyt wysokiego poziomu na wejściu do odbiornika STB.
Po wyregulowaniu sygnału, problem ustąpi.
 

adam79

New member
adam79 napisał:
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem spraya. Wczoraj panowie podłączyli dekoder i wszystko wyglądało cacy. Niestety po pewnym czasie kanały HD (Voom HD, C+film HD, C+sport HD i Polsat sport HD) zaczęły mieć starsze zakłócenia, zacinały się - miejscami pojawiał się komunikat "Bad or no signal". Dodam, że kanały DC HD i NG HD działają bez zarzutu. Dziś rano kanały C+ HD działały dobrze, a Voom Hd i PS HD nadal się krzaczą. Mam już dzwonić do b.o.k. czy "ten typ tak ma" i nic z tym się nie da zrobić ??

pozdrawiam
Adam

Problem rozwiązany. Wczoraj był facet ze spraya - początkowo wymienił dekoder i okazało się, że pomogło ... na chwilę. Ostatecznie wyregulowany został sygnał (stłumiony z 76% na 58%) i teraz działa ok.
 

Bunio123

New member
Nowości w Spray?

Witam,

Jako nowy abonent Spraya chciałem zapytać czy w najbliższym czasie planowane jest wzbogacenie oferty programowej , zwłaszcza HD? Za miesiąc Olimpiada w Pekinie i fajnie byłoby móc ją obejrzeć np na Eurosporcie HD, który jest juz w większości kabłówek (nawet w Aster od którego się uwolniłem:) .)

Dziękuję za jakieś wieści i pozdrawiam,
Bunio123
 

sidnej

New member
Ktoś tu wcześniej wspominał że w pakiecie HD jest polsat Sport Hd, ale na stronie spray tego nie widzę. Więc jak to z tym jest?
 

adam79

New member
Tak jak pisałem wcześniej - Polsat Sport HD jest. Zapewniam Cie. Ma dopisek "test" i możne dlatego jeszcze go nie ma z rozpisce. Meczyki na Euro oglądało sie aż milo.

pydr.
Adam
 

mayiv

New member
Joh napisał:
Nie wiem, czy mi się wydaję, ale wygląda, jakby na 4FunTv pojawiły się "przebłyski" EPG ...
Widziałem, potwierdzam - tylko na 4FunTV i tylko present/following! Liczę na resztę niedługo :)

zrusin napisał:
Od niedawna jestem posiadaczem HDTV w Sprayu. Mam pytanie, jak podłączyć dekoder humax do kina domowego. Z tyłu dekodera jest wyjście SPDF cyfrowe i to jest chyba jedyna możliwość. Nie wiem jednak jakim kablem to zrobić.
Pewnie cyfrowym by było najlepiej - nie zaglądałem ostatnio na plecy sprzętu, ale na stronie humaksa napisano, że ma "optical digital S/P DIF", więc kabel optyczny powinien się nadać. A jak nie to pewnie 2xCINCH, ale to automatycznie Dolby 5.1 odpada wtedy.

zrusin napisał:
Drugie pytanie , telewizor do dekodera mam podłączony oczywiście po złączu HDMI jednak telewizor nie widzi podłączonego urządzenia i nie synchronizuje go tak żebym mógł telewizor oraz dekoder włączyć i wyłączyć jednym pilotem.
Nie jestem pewny czy HDMI umożliwia takie rzeczy - być może, ale na paru telewizorach i dekoderach nie zdarzyło mi się zaobserwować tej funkcjonalności - w przeciwieństwie do podłączania SCARTem.

htb napisał:
Mam pytanie do posiadaczy. Jak wyglada jakosciowo roznica miedzy tv cyfrowa a HDTV, chodzi mi oczywiscie o kanaly nie nadawane w HD ?
Nie do końca rozumiem o co chodzi -
1. różnica między kanałami SD na różnych dekoderach (pakiet cyfrowy vs. pakiet HD)? na różnych kablach?
2. różnica między SD a HD?
3. coś innego?
HDTV to też cyfrowa telewizja, tyle, że wysokiej rozdzielczości. Cyfrowa - znaczy mniej więcej tyle, że (przy sygnale bez dużych zakłóceń) obraz jest przetworzony na liczby u nadawcy, a u odbiorcy pojawiają się dokładnie te same liczby, które są przetwarzane z powrotem na obraz. Potem już tylko jest kwestia ewentualnego przetwarzania obrazu (takie doprawianie - np. wyostrzanie, skalowanie - efekt może być różny) na dekoderze/telewizorze i kwestia połączenia dekodera z telewizorem (jeśli analogowo - to z pewną stratą).

Popytałem u specjalistów jak to jest z tym obrazem - chodzi o te wyraźne granice między bardzo podobnymi kolorami - mówią, że to kwestia kompresji - gdy jest płynne przejście między odcieniami kolorów kodery tak to konwertują, żeby się lepiej kompresowało - niestety nie wygląda to wtedy dobrze. Na meczach Euro łatwo to było zauważyć na trawie - blisko wyglądała rewelacyjnie (bo były spore różnice cieni), a daleko zlewała się w jednolitą zieloną plamę. A najbardziej to chyba raziło przy czołówkach Euro na niebieskim tle. Co ciekawe - w takich przypadkach podłączenie analogowo daje lepsze efekty wizualne, bo te granice mięczy odcieniami lekko się rozmywają. Natomiast na HDMI wszystko jest ostro i wyraźnie - w tym przypadku - "niestety" :). A swoją drogą taki sam efekt widziałem na satelitarnym Premiere HD.

Do sprawdzenia by pewnie było czy na satelicie na Polsacie Sport HD jest tak samo/porównywalnie.

Euro oglądało się świetnie! Taką obserwację mam, że szybko się człowiek przyzwyczaja do takiej jakości i potem oglądanie meczu w SD jest lekko frustrujące :)

Pozdrawiam!
 

adam79

New member
Bunio123 napisał:
Witam,

Jako nowy abonent Spraya chciałem zapytać czy w najbliższym czasie planowane jest wzbogacenie oferty programowej , zwłaszcza HD? Za miesiąc Olimpiada w Pekinie i fajnie byłoby móc ją obejrzeć np na Eurosporcie HD, który jest juz w większości kabłówek (nawet w Aster od którego się uwolniłem:) .)

Dziękuję za jakieś wieści i pozdrawiam,
Bunio123
A może TVP HD ??
 
Do góry