Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

jotgie

New member
u mnie tez sie samo nie zaktualizowalo. dwojka tez znikneła. postanowilem użyć chanel search (nie wiedziałem jakie liczby tam wpisac - nic nie znajdywalo, dopiero jak wpisałem w network ID same zera, to znalazło listę programów). dwójki jak nie było tak nie ma, ponadto zniknął polsat. poza tym, czekanie na załadowanie kanału jest denerwujaco długie....
 

jotgie

New member
ok - juz dziala. trzeba bylo wpisac odpowiednie numerki w chanel search...

(sorki jesli post pod postem, ale przez te reklamy zniknela mi opcja edytuj)
 

n.o.c

New member
jotgie napisał:
ok - juz dziala. trzeba bylo wpisac odpowiednie numerki w chanel search...

(sorki jesli post pod postem, ale przez te reklamy zniknela mi opcja edytuj)

Problem dotyczył dekodera SD czy HD ? Czy dekoder był przełączany w tryb Standby na noc, czy uruchomiony cały czas ?

Jestem zainteresowany szczegółami, pomogło by to następnym razem uniknąć takich sytuacji i ew. zgłaszania problemów do BOK.
 

tucz

Member
Laickie pytanie:
Spray dziala na wlasnym okablowaniu? Musza miec okablowanie w bloku, aby kogos podpiac? :hmm:
W jakich rejonach wawy dzialaja?
Ja mieszkam przy Górczewskiej
 

jotgie

New member
n.o.c napisał:
Problem dotyczył dekodera SD czy HD ? Czy dekoder był przełączany w tryb Standby na noc, czy uruchomiony cały czas ?

Jestem zainteresowany szczegółami, pomogło by to następnym razem uniknąć takich sytuacji i ew. zgłaszania problemów do BOK.

HD - najprawdopodobniej wylaczony z guzika na noc - dlatego sie nie zaktualizowal.

przydalby sie jakis kanal info w tv, w ktorym byscie informowali, ze bedzie aktualizacja, jakas chwilowa przerwa w dzialaniu jakiegos kanalu, albo tak jak teraz zeby podac instrukcję recznej aktualizacji...
 

_oper_

New member
n.o.c napisał:
Problem dotyczył dekodera SD czy HD ? Czy dekoder był przełączany w tryb Standby na noc, czy uruchomiony cały czas ?

Jestem zainteresowany szczegółami, pomogło by to następnym razem uniknąć takich sytuacji i ew. zgłaszania problemów do BOK.
U mnie akurat dekoder HD, był zwykle w standby na noc, ale po informacjach o nowych kanałach nawet specjalnie zostawiłem włączony na 2 noce (wcześniej był wyłączony z zasilania na chwilę) - i nic. Dopiero reset do ustawien fabrycznych i skanowanie kanałów pomogło (samo skanowanie wczesniej nic nie znajdowalo).

Jak widze to nie pierwsza tego typu uwaga, wiec chyba coś jest na rzeczy...

I jeszcze szczegół - nowe kanały HD nie pojawiły się w "żółtej zakładce" HD Channels.

Kiedy EPG??:D
 

Joh

New member
Witam,

jotgie napisał:
przydalby sie jakis kanal info w tv, w ktorym byscie informowali, ze bedzie aktualizacja, jakas chwilowa przerwa w dzialaniu jakiegos kanalu, albo tak jak teraz zeby podac instrukcję recznej aktualizacji...

Z tego co pamiętam to od paru miesięcy jest jakiś "Info Spray" na analogu, ale jak ostatnio tam patrzyłem to była tylko informacja, że wkrótce pojawi się tam program informacyjny i obraz z kamery na jakieś skrzyżowanie w Warszawie ;-)

Pozdrawiam
Robert
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie dekoder HD tez sie sam nie zaktualizowal tak wiec n.o.c podaje bledne informacje. Aktualizacji softu jak nie bylo tak nie ma, EPG nie ma. Chyba wroce do UPC...
W dekoderze, po wlaczeniu menu nie znika ono samoistnie po kilku sekunadach tylko trzeba uzywac klawisza BACK co jest bardzo irytujace(moze cos sie zmieni po upgrade softu, tylko kiedy?)
 

adam79

New member
witam wszystkich,

Mam pytanko, czy wśród forumowiczów jest ktoś korzystający z usług Spray z osiedla Derby (Białołęka)?? Jeśli tak to bardzo prosze o wasze opinie, komentarze.

pzdr.

Adam
 

n.o.c

New member
tucz napisał:
Laickie pytanie:
Spray dziala na wlasnym okablowaniu? Musza miec okablowanie w bloku, aby kogos podpiac? :hmm:
W jakich rejonach wawy dzialaja?
Ja mieszkam przy Górczewskiej

Naturalnie pracujemy na własnym okablowaniu. Gdybyśmy wykorzystywali okablowanie innych firm, nie byli byśmy w stanie zagwarantować jakości świadczonych usług. Dodatkowo na sieć łączona jest przez światłowody, które znajdują się na terenie niemalże całej warszawy.

Bemowo, Bródno, Tarchomin, Ursus, Ursynów i parę innych. Najlepiej aby sprawdzić dostępność usługi zadzwonić pod numer w mojej stopce.
 

n.o.c

New member
jotgie napisał:
HD - najprawdopodobniej wylaczony z guzika na noc - dlatego sie nie zaktualizowal.

przydalby sie jakis kanal info w tv, w ktorym byscie informowali, ze bedzie aktualizacja, jakas chwilowa przerwa w dzialaniu jakiegos kanalu, albo tak jak teraz zeby podac instrukcję recznej aktualizacji...
Pracujemy nad tym bardzo mocno. Niebawem kanał informacyjny o nowych programach pojawi się automatycznie w miejscu nowych kanałów.
 

n.o.c

New member
marmac500 napisał:
U mnie dekoder HD tez sie sam nie zaktualizowal tak wiec n.o.c podaje bledne informacje. Aktualizacji softu jak nie bylo tak nie ma, EPG nie ma. Chyba wroce do UPC...
W dekoderze, po wlaczeniu menu nie znika ono samoistnie po kilku sekunadach tylko trzeba uzywac klawisza BACK co jest bardzo irytujace(moze cos sie zmieni po upgrade softu, tylko kiedy?)

Wystarczy pozostawić włączony dekoder na noc a informację o nowych kanałach pobiorą się automatycznie w okolicach godziny 3-4. Jeśli chodzi o Menu to w większości dekoderów czy to DVB-C czy DVB-S po włączeniu przycisku Menu, nie znika ono samoistnie.
 

_oper_

New member
n.o.c napisał:
Wystarczy pozostawić włączony dekoder na noc a informację o nowych kanałach pobiorą się automatycznie w okolicach godziny 3-4.
Pisano juz tutaj, że nie u wszystkich dokonało się to automatycznie, wiec prosze przyjmij do wiadomosci, że sprawa zapewne powróci przy następnej zmianie. Wolisz zrobić coś aby to sprawdzić, czy za jakiś czas mieć problem już z dużo większą ilością zgłoszeń, bo przybyło abonentów?

Myśle ze każdy u którego nie zadziałalo chetnie poda ci np dane swojego dekodera czy cokowiek co może być pomocne w rozwiązaniu problemu. Nie wyłączając mnie.

Pozdrawiam
oper
 

jotgie

New member
n.o.c. napisal 'wlaczony' - chyba trzeba to rozumiec, ze nie stand-by... tylko kto zostawia wlaczony sprzet na noc? wiekszosc wlasnie na stand-by, niektorzy nawet (jak ja) wylaczaja z guzika.
 

mayiv

New member
n.o.c napisał:
Jeśli chodzi o Menu to w większości dekoderów czy to DVB-C czy DVB-S po włączeniu przycisku Menu, nie znika ono samoistnie.

Zgadza się. Menu nawet nie powinno znikać - to by dopiero zgłoszeń było :). marmac500 zapewne pisał o pasku informacyjnym (tym po wciśnięciu <i>) na Humaksie. Fakt, że przy przełączaniu kanałów pasek sam znika, a jak się go z pilota włączy to trzeba go i wyłączyć. Można to uznać zarówno za błąd jak i za funkcjonalność - kwestia gustu... Ja bym wolał, żeby sam znikał.

jotgie napisał:
n.o.c. napisal 'wlaczony' - chyba trzeba to rozumiec, ze nie stand-by...

A ja bym jednak stawiał na to, że może musieć być w standby o 03:00 - to w sumie dość częsta praktyka (a to dlatego, że w trybie aktywnym jest trochę więcej problemów do rozwiązania, np. co zrobić gdy kanał, na którym właśnie użytkownik sobie coś ogląda, zmieni pozycję). No ale to kwestia softu, sygnalizacji i uzgodnień między Humaksem i comhemem (w bieżącej wersji softu) albo Humaksem i Sprayem (w - miejmy nadzieję ;) - nowej wersji softu). A przede wszystkim - od strony nietechnicznej - to kwestia precyzyjnego informowania użytkowników - polecam przyłożyć się do rzetelnego redagowania wiadomości i wykorzystać do komunikacji miejsce na odwrocie faktur ;).

Do tego dodam: to, że jakiś mało ważny kanał wylatuje to nie jest powód do wstydu dla operatora - klienci przez to nie uciekną, a jeśli operatorowi zależy na minimalizowaniu telefonicznej obsługi, to informuje użytkowników z odpowiednim wyprzedzeniem - nieprawdaż? Przykład na dziś (mizerny, w przeszłości bywały znaczniejsze): TVN Gra kończy nadawanie 31 maja - z powodu niskiej oglądalności ;).

Idąc za przykładem przedmówców zapytuję na koniec: n.o.c. - jak tam idzie z EPG? Macie jakieś przybliżenia co do momentu, kiedy to może zadziałać?
 

marlab

New member
Humax a nagrywarki cyfrowe

Mieszkam na Kabatach, mam łącze internetowe od Spray'a, nie mam HD ale chyba się zdecyduję. Mam następujące dwa pytania:

1. Czy przy połączeniu dekodera HD nie zauważyliście jakiegoś negatywnego wpływu na pracę Internetu? Lub na odwrót.

2. Czy z dekoderem Humaxa współpracuje jakaś nagrywarka lub urządzenie pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw "TimeShift"? Bardzo zależy mi na tej funkcji i właściwie od tego uzależniam kupno lub nie telewizji cyfrowej wraz z HD - nie mam czasu non-stop siedzieć przed TV lecz chcę nagrywać te programy które mnie interesują i odtwarzać je w wolnych chwilach.



Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

mayiv

New member
marlab napisał:
1. Czy przy połączeniu dekodera HD nie zauważyliście jakiegoś negatywnego wpływu na pracę Internetu? Lub na odwrót.
Nie. Dekoder jest urządzeniem wyłącznie odbiorczym, więc - przy prawidłowej konstrukcji :) - nie ma prawa nic zakłócać. A sygnał jest nadawany cały czas - czy masz podłączony dekoder czy nie.

marlab napisał:
2. Czy z dekoderem Humaxa współpracuje jakaś nagrywarka lub urządzenie pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw "TimeShift"?
Wszelkie nagrywarki potrafiące nagrać sygnał analogowy ze złącz typu SCART, Component powinny zadziałać. Na dziś działają też dekodery z nagrywarką, które obsługują Conaksa, ale to się może zmienić.
Jeśli chciałbyś nagrywać coś cyfrowo przez HDMI, to może być kłopot. Zapewne HDCP nie pozwoli nagrać (chyba, że nie jest w Humaksie zaimplementowane - ale wątpię - musiałby ktoś przetestować) - a zresztą takich nagrywarek to chyba niewiele jeszcze i tak jest. Do HD powinien się nadać analogowy Component.

To tak głównie teoretycznie - ja testuję wyłącznie konfigurację z osobnym dekoderem (ale nie HD) z wbudowanym twardym dyskiem i nie miałem bezpośredniej styczności ze zwykłymi nagrywarkami, więc mogę się mylić.
 
Do góry