Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

sidnej

New member
mayiv napisał:
Z tego co pamiętam w początkach cyfrówki sprayowej kilka osób wykonało nieco inne podłączenie od pierwotnego - a polegało to na wyrzuceniu trójnika (splittera) i podłączenie TV analogowej szeregowo za dekoderem za pomocą białego kabla z pudełka. Pamiętam, że gdy dekoder pokazywał siłę sygnału w okolicy 15% (jakość 100%) to problemy były (zielone piksele, bad or no signal), a po wyrzuceniu splittera pokazał ok. 60% siły sygnału i zdecydowanie się polepszyło.

No i tu jest zonk bo mi na tych kanałach HD które nie odbierają (pikseoloza totalna i zanik obrazu) pokazuje w statusie siłę 100% i jakośc 100%
 

moratar

New member
Jeśli siła jest na 100% to chyba za dużo.

Wie może ktoś o co chodzi z Dolby Digital na wyjsciu z dekodera? Mam Humaxa 1000c. W momencie gdy włączam digital out na optyku to ampituner widzi że jest to Dolby Digital, ale nie ma dźwięku. Tak samo z telewizorem jak włączam Dolby digital po HDMI to mam cisze na filmach które lecą w Dolby Digital 5.1 np te na kanale opisanym jako Canal+ SPORT HD. Filmy nie nadawane w DD słychać normalnie.
Film niby jest HD wyświetla się znaczek DD, takie normalne D i odwrócone D biale na czarnym tle i literka D. Ale po włączeniu Dolby Digital po HDMI lub po włączeniu Dolby Digital Output ON na optyku - jest tylko cisza.
Ampituner mam Onkyo SR604E (obsługuje DD 5.1)a tv panasonic 42PZ800.

Podejrzewam że dekoder nie wystawia Dolby Digital 5.1 tylko jakiś inny format Dolby Digital, np Dolby Digital DTS 5.1 lub Dolby Digital 2.0 Stereo, albo Dolby Surround EX.
Jaki format DD jest na dekoderze na wyjsciu optycznym, i jak uniknać konwertowania dźwięku przez Humaxa?

A może dekoder poprostu nie jest wstanie przesyłać DD5.1 po optyku ani HDMI.


Dzięki za Euro Sport, dziś dałem channel search i znalazł :) na standby nie updatuje mi sie dekoder :/
 
Ostatnia edycja:

jotgie

New member
podłączałem mojego humaxa i optykiem i coaxialem do starego denona i działa - denon 'widzi' Dolby Digital, chociaż czasem jest tak, że pomimo tego znaczka DD na ekranie, 'łapie' tylko stereo. Ale dzwięk jest. Patrzyłes ustawienia w dekoderze? W pierszej zakładce (preferencje) masz ustawienie A/V - tam mozna właczyć i wyłączyć DD, i włączyć DD na kablu HDMI.
 

moratar

New member
Tak sprawdzałem, w sumie są tylko 2-a ustawienia dla optyka :p Dolbi digital on lub off. Wiadomo że musi być on.
Zazwyczaj dźwięk jest, jeśli nie leci 5.1. Dźwięk przestrzenny 5.1 i tak jest od święta i tylko na filmach w Canal+. Nie każdy film w Canal+ leci w 5.1 Zazwyczaj jest 1-en film dziennie na 5.1. Więc na kanałach jak National geographic itp nie ma co sprawdzać bo tam jest tylko dolby digital stereo.
 

adam79

New member
n.o.c napisał:
Właściwie to zapomniałem o tym wspomnieć. Tak, potwierdzam. Dziś od godziny 14 ruszyła testowa emisja programu Eurosport HD na kanale 65. Osoby, które są zainteresowane, muszą w nocy przełączyć dekoder w tryb STANDBY lub też wyszukać od nowa kanały (dla niecierpliwych).

Życzę miłego oglądania.

Pozdrawiam


jak to jest?? U mnie nic nie ma, a w b.o.k. powiedzili mi, że nie ma (tzn. ze jest w fazie testów)
 

jotgie

New member
Ponoć 'wszystkim' się samo update'uje i wskakuja nowe programy w nocy. Mi to sie jednak nigdy nie udało, więc robię recznie:

Menu -> Options -> Channel Search,
hasło: 0000,
frequency 162000
symbol rate: 6952
network id: 00000

potem ok i jak wyszuka to save i eurosport HD powinno się pojawic. Jedyny minus takiej operacji - całe favourites szlag trafia... i trzeba ustawiać od nowa...
 

korel11

New member
moratar napisał:
Tak samo z telewizorem jak włączam Dolby digital po HDMI to mam cisze na filmach które lecą w Dolby Digital 5.1 np te na kanale opisanym jako Canal+ SPORT HD. Filmy nie nadawane w DD słychać normalnie.
:/

Żeby w telewizorze mieć dźwięk Dolby po podłączeniu HDMI musisz mieć odbiornik TV z dekoderem Dolby Digital!
Czyli nie wystarczy podłączyć kabel i przesłać nim sygnał - TV musi jeszcze umieć go zdekodować :)

Masz taki? ...nie?? To żeby mieć jakikolwiek dźwięk po HDMI ustaw w Humaksie w menu A/V Control \ HDMI \ PCM ;-)

Owszem, dżwięk na większości kanałow przeważnie to zwykłe Stereo zakodowane w Dolby Digital 2.0.
DD 5.1 bywa na C+ oraz TVN HD.
Na szczęście dobre apli dają sobie z tym radę (ProLogic IIx)...i bach - jest 5.1 z 2.0!

Z innej beczki: po wywaleniu rozdzielacza sygnału na kilku analogowych kanałach pojawiła się lekka kaszka, ale po co komu nalog skoro Humax daję radę i jest dobrej jakości cyfra?

Potwierdzam też pojawienie się Eurosportu HD (również musiałem wyszukać przez Channel Search) oraz filmów w 16:9 w AleKino! (niestety nadal w SD).

Do NOC / BOK:
Kiedy wreszcie EPG i nowe menu, po polsku???

Pozdro
korel
 

moratar

New member
Było by troche bez sensu jakbym się pytal dlaczego mi nie działa DD5.1 jeśli ampituner by mi go nie supportował :p lub tv. Już pisałem wcześniej jaki sprzet mam 42pz800 i onkyo sr604e. Apli na 100% go obługuje, oglądam filmy z DD5.1 na dvd bez problemu .

ok inaczej...
Przez skonfigurowanege wejscia hdmi na apli leci mi film "300" z DD przez dvd. Odpinam kabel hdmi od dvd i podłączam do humaxa. Obraz jest apli mówi że jest DD i słychac tylko cisze (nie nie jest przyciszone).
Odpinam kabel od apli i podłączam do TV obraz jest, telewizor wyświetla że dostaje dźwięk w DD i słychać cisze.
Tak jest przy ustawieniach na humaxie HDMI - dolbi digital i Digital output on.
Przy podłączeniu prze optyka do apli jest tak samo, apli mowi że dostaje dźwięk w DD i jest cisza.
A tak wogóle DD można włączac szybciej z pilota opt+ można zmienić ścieżke dźwiękową nawet w locie z polish stereo na DD orginal.


Czyli albo mam walniety dekoder i nie dekoduje DD prawidłowo, albo niepoprawnie wystawia Format DD, lub wystawia go w jakimś dziwnym formacie. Np zamiast tego co daje canal+ na kanale HD czyli DD 5.1 format jest zmieniany na DD+.


Tak sobie dalej sprawdzam i wydaje się że rzeczywiście Spray konwertuje sygnał na Kanale 14 Canal+ SPORT HD z DD5.1 na DD+, nawet w faq na swojej stronie chwalą się że wysyłają coś w DD+.
Ciekawe po co? Na stronie Canal+ nie widzie aby dawali cokolwiek w DD+.

No coż w sumie fajnie że przez tydzien był darmowy Canal+ :p przynajmniej widać że nie warto go będzie brać skoro namieszane jest w kodekach dźwięku.

Hehe może zadzwonie na infolinie i dowiem się co dają w DD+ bo jeśli canal+ to troche dziwnie żeby upscalować formaty dźwięku, w tej chwili na 14 powinien lecieć film w Dolby Surround a na orginalnej scieżce jest cisza :/. A na Discovery HD, Dolby Surround leci normalnie. Potem leci na 14 film z DD5.1 i tez kicha.
Może ma to jakiś związek z tym że subtitles też się nie wyświetlają.

Mam dziwne wrażenie że bule za telewizje która powinna byc telewizją testową i darmowa :/
 
Ostatnia edycja:

korel11

New member
Bezsensowne mieszanie kablami

Po co ta kabelkologia stosowana???
Zamiast przekładać co chwila kabel, dokup drugi przewód HDMI :-D i podłącz na stałe DVD do 1 złącza HDMI a Humaxa do 2 i gotowe :)

Dźwięk z TV wyprowadź do ampli np. optykiem, jeśli ten TV ma taką opcję - tak jak np. w Panasonicu TH42PZ81B, który przepuszcza sygnał DD 5.1 w ten sposób.

Jeżeli tak jak piszesz wyjmujesz kabel z DVD i podpinasz "na gorąco" do dekodera, a w TV tkwi on stale w tym samym wejściu, to może w tym przyczyna - urządzenia z HDMI muszą się ze sobą wpierw "dogadać"
(w dużym uproszczeniu) zanim będą wymieniać sygnał - więc może TV nie rozpoznaje Humaxa?

Czy podpinałeś Humaxa bezpośrednio do tego Onkyo inaczej niż przez HDMI i czy dźwięk wówczas był?

Co do podejrzanego DD+ na 14 to u mnie jest zwykłe DD ;-). To co w FAQ na stronce operatora to tylko info jakie możliwe są formaty dźwięku w DVB-C a nie komunikat, że Spray nadaje DD+...
 
Ostatnia edycja:

sidnej

New member
MAM PROBLEM Z NETEM SPRAY

Kabel spray mam podłączony do rutera i z rutera do kompa i do ps3, raz na 24 godziny mniej więcej rozłącza mi się net i aby go uruchomić na nowo muszę kabel spray z rutera przełożyć do kompa i wtedy net zaskakuje i jak sporrotem przełoże go do rutera i ruter podłączę do kompa to działa i tak przez następne kilkanaście godzin i znowu muszę wykonywać tę samą operację, trochę to dla mnie dziwne i niezbyt normalne czy ma ktoś takie lub miał problemy z netem spray?

To wygląda tak jakby celowo mnie rozłączali a podobno nie mają żadnych ograniczeń .
(odrazu uprzedzę że nie zawiesz się ruter bo po pierwsze resetowanie go nic nie daje a po drugie jak przekładam te kable to nie musze go resetowac żeby potem net znowu zaskoczył)

help;)
 

moratar

New member
korel11 napisał:
Czy podpinałeś Humaxa bezpośrednio do tego Onkyo inaczej niż przez HDMI i czy dźwięk wówczas był?
Nie chodzi o to czy był jakiś dźwięk na jakimś kanale, tylko konkretnie 5.1

Podpinałem humaxa:
do onkyo po hdmi i wyjsciem z onkyo hdmi do tv (jest obraz,brak dźwięku)
do onkyo po optyku i do tv po hdmi (jest obraz brak dźwięku)
do tv po hdmi i optykiem z tv do onkyo (jest obraz brak dźwięku)
do tv po hdmi i stereo do onkyo (jest obraz brak dźwięku)
do SB x-fi titanium pro po optyku i do tv po hdmi (jest obraz na tv, na karcie dźwiękowej widze że jest cisza, więc nie ma sensu podpinać dalej)

Po wypięciu dvd z wejscia hdmi na onkyo i wpięciu w to miejsce humaxa (jest obraz brak dźwięku), po zmianie kanału na taki bez dd5.1 (jest obraz i dźwięk), po zmianie kanału z powrotem na taki z dd5.1 (jest obraz, brak dźwięku)

Po podpięciu dvd do onkyo jest dźwięk 6-cio kanałowy DD.
Po podpięciu x-fi do onkyo po optyku format DD live jest dźwięk 6-cio kanałowy.

Pisząc brak dźwięku chodzi oczywiście o brak dźwięku 6-cio kanałowego na apli i tv, po zmianie kanału telewizyjnego na taki z stereo, jest dźwiek stereofoniczny.

Na kanałach takich jak HD-discovery, HD- National geographic, tvn, wykrywany jest dźwięk DD i normalnie go słychać.
Na kanałach na których jest możliwość wybierania ścieżek dźwiękowych, na angielskiej ścieżce dźwiękowej "D ORY D" jest cisza, na polskiej stereofonicznej ścieżce dźwiękowej jest dźwięk.
Czyli standartowa ścieżka opisane przez spray jako "L Polish R" odgrywana jest poprawnie, scieżka "D Polish D" odgrywana jest poprawnie, ścieżka opisana jako "D ORY D" jest wykrywane DD i cisza na 6-ciu kanałach.

A kolejnego kabla HDMI już nie będe kupował mam ich z 5-ć

hmm a tak konkretniej działa komuś poprawnie apli przy wybranej ścieżce "D ORY D" i apli podlączonym po optyku z humaxa, na kanale 14?
 

jotgie

New member
Jeżeli na kanałach takich jak HD-discovery, HD- National geographic, tvn, wykrywany jest dźwięk DD i normalnie go słychać, to znaczy, że dekoder działa poprawnie i wysyła do ampli taki format jak trzeba.

Jeżeli na kanałach na których jest możliwość wybierania ścieżek dźwiękowych, na angielskiej ścieżce dźwiękowej "D ORY D" jest cisza, na polskiej stereofonicznej ścieżce dźwiękowej jest dźwięk, to na 99% oznacza (niestety nie mam C+ żeby to sprawdzić) że SPRAY 'obciął' oryginalną ścieżkę dźwiękową, wysyłając nam tylko polską a po oryginalnej został tylko nagłówek... (nie jestem pewny, ale cos mi świta, że na jakimś kanale gdzie miałem ścieżki do wyboru, nie wszystkie działały... ale to było dawno i nie wiem na którym kanale - teraz szukałem i nie znalazłem)
 

n.o.c

New member
jotgie napisał:
Jeżeli na kanałach takich jak HD-discovery, HD- National geographic, tvn, wykrywany jest dźwięk DD i normalnie go słychać, to znaczy, że dekoder działa poprawnie i wysyła do ampli taki format jak trzeba.

Jeżeli na kanałach na których jest możliwość wybierania ścieżek dźwiękowych, na angielskiej ścieżce dźwiękowej "D ORY D" jest cisza, na polskiej stereofonicznej ścieżce dźwiękowej jest dźwięk, to na 99% oznacza (niestety nie mam C+ żeby to sprawdzić) że SPRAY 'obciął' oryginalną ścieżkę dźwiękową, wysyłając nam tylko polską a po oryginalnej został tylko nagłówek... (nie jestem pewny, ale cos mi świta, że na jakimś kanale gdzie miałem ścieżki do wyboru, nie wszystkie działały... ale to było dawno i nie wiem na którym kanale - teraz szukałem i nie znalazłem)

Cześć nadawców nadaje różne ścieżki dźwiękowe, niestety jeżeli jest to scieżka inna niź Polska czy Angielska, najczęściej jest dodatkowo kodowana, dlatego też nie jest puszczana dalej. Jeżeli zaś chodzi o scieżkę angielską ew. scieżkę angielską w DD, to najczęściej jest puszczana w sieć prosto od nadawcy tak jak on nadaje. Jeżeli istnieje sytuacja w której istnieje ikonka DD a nie ma scieźki w wyborze oznacza to, że z przyczyn technicznych (np. aby nie robić smaku klientom na coś co nie działa) została scieźka wyłączona.
 

Joh

New member
Witam,

Od kilku dni mam problemy (po prostu nie ma) kilku programów na cyfrówce. W tej chwili to Canal+Sport2 (13) i Spice TV (300). Parę dni temu dzwoniłem do Spray'a i mówiłem o tym (także o TV1000) - pojawił się tylko TV1000, a pozostałe nie.

Ktoś też ma takie problemy?

Może n.o.c. coś pomoże? ;-)

Pozdrawiam
Robert
 

sidnej

New member
do N.O.C:
Czy informacja poniżej cytowana za portalem wirtualnemedia.pl dotyczy również naszego Spray??

"- Wszyscy operatorzy kablowi, ubiegający się emisję sygnału TVP HD w trakcie igrzysk w Pekinie, otrzymają na to zgodę - poinformowano portal Wirtualnemedia.pl w TVP.
- TVP prowadziła rozmowy z kilkudziesięcioma operatorami kablowymi spełniającymi kryteria technologiczne dla nadawania w standardzie HD. Sygnał na igrzyska olimpijskie dostaną wszystkie kablówki - mówi nam Aneta Wrona, rzecznik prasowy TVP."

pozdrawiam
sidnej
 

hubciopl

New member
sidnej napisał:
do N.O.C:
Czy informacja poniżej cytowana za portalem wirtualnemedia.pl dotyczy również naszego Spray??

"- Wszyscy operatorzy kablowi, ubiegający się emisję sygnału TVP HD w trakcie igrzysk w Pekinie, otrzymają na to zgodę - poinformowano portal Wirtualnemedia.pl w TVP.
- TVP prowadziła rozmowy z kilkudziesięcioma operatorami kablowymi spełniającymi kryteria technologiczne dla nadawania w standardzie HD. Sygnał na igrzyska olimpijskie dostaną wszystkie kablówki - mówi nam Aneta Wrona, rzecznik prasowy TVP."

pozdrawiam
sidnej

Tak zapewne za 6 zł - jak Eurosport HD

pzdr
 

adam79

New member
a miało byc tak pięknie ...

Jutro zaczynają się igrzyska a tu na kanale 65 czarny ekran, "No acess". Ponowne wyszukiwanie nie pomogło. Coś wiadomo w tej kwestii ?? A miało być tak pięknie ...:(

pzdr.
Adam
 

hubciopl

New member
adam79 napisał:
Jutro zaczynają się igrzyska a tu na kanale 65 czarny ekran, "No acess". Ponowne wyszukiwanie nie pomogło. Coś wiadomo w tej kwestii ?? A miało być tak pięknie ...:(

pzdr.
Adam

No właśnie dlatego pisałem w porzednim poście że 6 zł.
Wczoraj dostałem FV oraz list informujący o nowych "Pakietach" HD i co widzę - "Pakiet Eurosport HD" a w nim tylko ES HD i koszt 6 zł, tak samo Polsta Sport HD - 6 zł za jeden kanał. Włączam kanał 65 i 88 a tam "No Access", więc dzwonię na InfoLinie a Pani zdziwiona i wpiera mi że nie mają Eurosport HD - total bałagan.
Dlatego pewnie jak wprowadzą TVP HD to napewnie nie za darmo.

pzdr
 

jotgie

New member
do dzis uwazałem, że spray to dobra firma. czasem jak każdej zdarzaja się wpadki, ale ogólnie mialem o nich dobre zdanie. do dziś.

kupiłem telewizję HD - pakiet z dekoderem (bez kabelka HDMI, że przypomnę). dostałem tzry kanały HD - national geografic, voom i jeszcze jakiś inny badziew, oraz solenna obietnicę, że będą kolejne kanaly HD. No i się pojawiły... wszyscy zadowoleni podziękowali, pozachwycali się ESP HD i POLSAT HD, a SPRAY na dzień przed olimpiadą zablokował te kanały, każąc sobie dodatkowo za nie płacić... czar prysł.

jak to nazwać? bezczelnością? cwaniactwem? złodziejstwem? jakies inne określenia, nie naruszające regulaminu tego forum?

płacę za telewizję cyfrową HD. płacę tez za analogową, mimo, że nie korzystam. A w pakiecie dostaję DWA KANAŁY HD! (national i discovery - reklamówki sie nie liczą) Czy teraz za kazdy dodatkowy kanał HD będę miał płacic dodatkowo? Na mnie nie zarobicie. Nie zamierzam przepłacać za cos, co mi się należy. Jesli nie wy mi dacie, da mi kto inny. Konkurencję macie silną.

Dziękuję za taką współpracę.
 

brystol

New member
jotgie napisał:
płacę za telewizję cyfrową HD. płacę tez za analogową, mimo, że nie korzystam. A w pakiecie dostaję DWA KANAŁY HD! (national i discovery - reklamówki sie nie liczą)

Dokładnie. Popieram przedmówcę w 100%. Firma Spray poleciała sobie z klientami w kulki, w myśl hasła doić frajerów -mają telewizory do odbioru Sygnału HD to niech płaca za każde pstryknięcie pilotem.
Też jestem rozczarowany tym podejściem bo o ile można powiedzieć ze 6 zł za dwa canal plus (sport i film) to jeszcze w miarę uczciwa cena, o tyle zagranie z eurosportem i polsatem to już czysty wyzysk. Gdyby dali np. "pakiet sport" (eurosport i polsat) za 6 zł to kto wie, choć to też nieładnie ze względu na wykupiony "rzekomy "pakiet HD.
No ale cóż stare powiedzenie "chytry traci dwa razy" dobrze określające obecne działania Spraya, może przyczynić się do zatrzymania rozwijającej się oferty HD w firmie Spray a w ostateczności do odpływu wielu klientów do konkurencji.
Przypominam, że EPG wciąż brak a mamy już sierpień.

P.S.
Na szczęście olimpiada mnie nie interesuje (wyjazd na urlop) więc na pewno nie będę "szczęśliwym" posiadaczem kanału Eurosport HD w "promocyjnej" cenie 6 zł. :).

EDIT:
własnie odwiedziłem stronę Spraya i zauważyłem ich stare hasło reklamowe:
"Uwolnij się od sztuczek z gwiazdką – nie natniesz się na ukrytych kosztach"
ale nowe hasło to juz kuriozum:
"Uwolnij się od znikających programów –nie zabieramy ale dodajemy programy"
niezłe co :eek:k: .
 
Ostatnia edycja:
Do góry