Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

mayiv

New member
Infolinia mówi: TVN HD, C+ HD, Discovery HD najpóźniej od 1 czerwca.

Hmmm, C+ to chyba istnieją Film HD i Sport HD? Nie dopytałem....
 

jotgie

New member
sami01, kurczę, to już mógłbys napisać co wiesz, teraz każdy ma na tą infolinię dzwonić...

EDIT: mayiv mnie ubiegł :D

najwazniejsze pytanie do n.o.c. - czy te kanały HD, które maja się pojawić, bedą w podstawowym pakiecie (bez zmiany abonamentu) czy w premium?

EDIT: domyslam się, że TVN HD i Discovery HD mogą być w podstawowym pakiecie, Canal+ Film i Sport HD - wiadomo :p
 
Ostatnia edycja:

sami01

New member
jotgie napisał:
sami01, kurczę, to już mógłbys napisać co wiesz, teraz każdy ma na tą infolinię dzwonić...

EDIT: mayiv mnie ubiegł :D

najwazniejsze pytanie do n.o.c. - czy te kanały HD, które maja się pojawić, bedą w podstawowym pakiecie (bez zmiany abonamentu) czy w premium?

EDIT: domyslam się, że TVN HD i Discovery HD mogą być w podstawowym pakiecie, Canal+ Film i Sport HD - wiadomo :p

Kanały HD wg oferty mają dojść do obecnego pakietu cyfrowego, kanał c+ sport2 do pakietu premium.
 

Joh

New member
Witam,

Dzisiaj zauważyłem, że na cyfrówce nie mam TV Trwam, natomiast na analogowej zamiast TV Trwam jest jakiś niemiecki Bibel TV...

Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,


Joh napisał:
Dzisiaj zauważyłem, że na cyfrówce nie mam TV Trwam, natomiast na analogowej zamiast TV Trwam jest jakiś niemiecki Bibel TV...

Trwam wróciło - teraz nie ma za to Polsat Sport Extra - ani na cyfrówce, ani na analogu ...



Pozdrawiam
Robert
 

n.o.c

New member
Joh napisał:
Witam,




Trwam wróciło - teraz nie ma za to Polsat Sport Extra - ani na cyfrówce, ani na analogu ...



Pozdrawiam
Robert

Problem, który wystąpił z kanałem Polsat Sport Extra, został dosyć szybko usunięty przez nadawcę.
 

zalew

New member
No to może ja w końcu wezmę udział w tej dyskusji:

Pytanko do spray'a (bo w sumie to nie wiem czy n.o.c. bedzie w stanie na nie odpowiedzieć):

Czy więc są szanse na nowe kanały HD do 1 czerwca? Jako że to już niedługo a tak naprawdę to póki co nie ma czego oglądać w HD...
 

zalew

New member
Jeśli to co jest na stronie okaże się prawdą to nawet więcej niż super! A swoją drogą to TVN HD nadają w 720p?
 

brystol

New member
Czy ktoś z was ma juz nowe kanały HD ? Ja szukam od wczoraj i nic nie widzę nowego a chyba wczoraj byl 10 maja.:???:
 

saczy

New member
Nowe programy w Sprayu

Witam

U mnie pomogło wyzerowanie tunera (ustawienie Default Settings).
Inne pytanie - czy u Was także TVN HD jest dziwnie nadawany w formacie 4x3, a w zasadzie w jakies dziwnej hubrydzie, bo wysokość jest OK, ale szerokość jest mniejsza? Mogę to rozciągnąć w telewizorz, ale wygląda to tak sobie. Programy nadawane w SD są przesklowywane przez tuner do 16x9, a rozdziałka 720p jakoś nie.


Jarek
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojawily sie wczoraj. Musialem wyszukac ponownie kanaly. Dzisiaj za to TVN HD mi nie dziala
 
Ostatnia edycja:

mayiv

New member
Są. Nie czekałem aż się samo zrobi, z menu wywołałem "Channel Search" i pojawiły się: Discovery HD Polish, TVN HD i CANAL+ Sport 2. Przy okazji pozmieniały się numerki - widać, że są dwa puste miejsca na C+Film HD i C+Sport HD (na stronie spraya w zakładce o HD piszą o nich, że wkrótce będą - swoją drogą przydałoby się też uaktualnić http://www.spray.pl/programy-cyfrowe.html). ASTRA HD wyleciało gdzieś daleko (i bardzo dobrze!).

O samych programach - Discovery HD wygląda (na pierwszy rzut oka) rewelacyjnie, a na TVN HD jeszcze nie trafiłem na żaden materiał w wysokiej rozdzielczości - różnicę więc widać było tylko w logo stacji i na żółtym trójkącie z wiekiem.

saczy napisał:
czy u Was także TVN HD jest dziwnie nadawany w formacie 4:3
To zależy - HD ma to do siebie, że jest zawsze w 16:9, więc jeśli materiał źródłowy jest w 4:3 to dodane są czarne paski już w samym sygnale. A TVN czasem nadaje materiały stworzone w 16:9 - wtedy jest na całym ekranie - trzeba dobrze trafić.
 
Ostatnia edycja:

zalew

New member
Ja jeszcze nic nie robiłem z dekoderem i zamiast Astry leci Discovery HD (pod nazwa Astra) i Voom nie działa... dziwne rzeczy, a miało sie pojawić samo
 

brystol

New member
sami01 napisał:
Na co czekasz, zgłoś ten ewenement an infolinie spraya
Spokojnie sami01 pytałem czy ktoś ma bo na stronie napisaliście cyt" Zmiany programów nastąpią w sposób automatyczny, w przypadku problemów z odbiorem nowych programów, prosimy o wyłączanie i ponowne włączenie dekodera". Włączyłem, wyłączyłem i nic, więc pytałem innych czy maja "automatycznie" ;) .
 

n.o.c

New member
brystol napisał:
Spokojnie sami01 pytałem czy ktoś ma bo na stronie napisaliście cyt" Zmiany programów nastąpią w sposób automatyczny, w przypadku problemów z odbiorem nowych programów, prosimy o wyłączanie i ponowne włączenie dekodera". Włączyłem, wyłączyłem i nic, więc pytałem innych czy maja "automatycznie" ;) .

W przypadku kiedy dekoder wskazuje poprawnie datę i godzinę, powinien automatycznie ok. godz. 3-4 nad ranem pobrać nowe ustawienia, wraz z nowym planem kanałowym.
 

korel11

New member
Miałem poprawnie nastawiony czas/datę i aż do 16 maja nic "się samo" nie zaktualizowało. Za to znikła "Dwójka" w cyfrze i Voom HD. Wyłączenie Humaxa z prądu nie pomogło. Zrobiłem sam Channel Searcha i teraz wszystko działa ;). TVN HD tylko w 720p.

Kiedy będzie nowy soft / menu po polsku?
Kiedy będzię EPG?

korel
 
Do góry