Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

n.o.c

New member
Joh napisał:
Witam,




Kto mi nagadał takich bzdur? Pracownik Biura Obsługi Klienta - ponoć rozmowy są nagrywane, więc łatwo chyba to sprawdzić - dzwoniłem w czwartek krótko po godz. 8:00.

Blue Hustler - pojawiło się wczoraj - nie był przez ok. tydzień (@mayiv też to potwierdzał.

TVP Info - nie było bodajże przez 2 dni, ale tylko wieczorami.

Poprawka - wczoraj późnym wieczorem też nie było.


National Geographic - nadal nie ma - nie wiem, czy o tym myślisz - w statusie abonamentu mam 0100000b


Pozdrawiam
Robert


Robercie, jeżeli sobie życzysz to odsłucham tą rozmowę i osoba, która przekazała ci takie informacje poniesie konsekwencje. Wystarczy mi data i godzina.

W kwestii Blue Hustlera, mogę jedynie zapewnić, że sprawa będzie monitorowana. Jeżeli sytuacja oczywiście się powtórzy, proszę natychmiast zgłaszać nawet na forum a wtedy będziemy diagnozowali problem.

TVP Info znikało na transponderze i się pojawiało. Niestety ze względu na to, że często nadawcy porafią jedynie powiedzieć "u nas działa" (soa#1), jeżeli do poniedziałku będzie objawiał się problem, administratorzy będą musieli przygotować failover.

W końcu kwestia NG. Po wczorajszej diagnozie mogę zapewnić, że dzisiaj do 18 problem zniknie. Problem ten dotyczy niewielu klientów.

Pozdrawiam

N.O.C.
 

jotgie

New member
Witam,

bardzo się cieszę, że zawitał na forum ktoś, kto jest (lub wydaje się - oby nie) kompetentny. Na pewno bedziemy wylewać swoje żale i patrzeć, czy coś się zmienia na lepsze :D

Przy okazji - czy przewidziane jest może w przyszłości wprowadzenie stacji radiowych?
 

n.o.c

New member
mayiv napisał:
Gratuluję jedynej słusznej decyzji o wzięciu udziału w dyskusji! :) Bądź co bądź wszystkim nam tu zależy na tym, żeby Spray serwował usługi wysokiej jakości - a współpracując będzie łatwiej.
Sugestie, a jakże, mam od samego prawie początku te same - oraz związane z nimi pytania:
* EPG, EPG i jeszcze raz EPG (czy przypadkiem stacja czołowa, której używacie nie ma translacji tsidów/onidów w EIT w locie? bo service_id i tak zostawiacie ten sam przeważnie. Można by wtedy EIT przynajmniej przepuścić dla tych "dużych" transponderów - TVP, Polsaty, TVNy - zawsze to by było coś).
* rozdzielenie Cartoon Network od TCM;
* soft po polsku - czy to w ogóle ma być? Dział rozwoju oprogramowania Humaksa jest w Warszawie i mam tam kumpla, ale on nie słyszał, żeby cokolwiek dla Spraya było robione;
* najbardziej pożądanym kanałem na najbliższe dwa miesiące jest Polsat Sport HD :).

Sobota, godz. 12:54: właśnie zauważyłem problem - Zone Europa rwie się mocno. Innych kanałów nie przeglądałem.
Sobota, godz. 15:13: już jest ok ;)

Kwestia EPG, jest dla nas aktualnie priorytetem i napewno będzie ona rozwiązana w niedlugim czasie. Niestety operacja ta wymaga dopracowania i jak zawsze testów. Bardzo długo czekaliśmy na nowy soft od Humaxa i to jest powód zwłoki, która spowodowała wiele zamieszania i negatywnych opinii. Oprogramowanie jest gotowe, prowadzimy testy i jak już zapowiedziałem po testach będzie sukcesywny zdalny UPGRADE. Oczywiście proszę abyście zwrócili uwagę na to, że napisałęm "sukcesywny" co oznacza, że nie u wszystkich naraz i w ciągu jednego dnia. Więc jeżeli ktoś zauważy u siebie EPG, inna zaś nie. Wcale nie oznacza to odrazu, że musi dzwonić do Spray i się upominać o swoje :).

Prośba rozdzielenia TCM/CN zostanie poruszona w odpowiednim kręgu.

Problem softu w języku polskim na Humaxach, ma być rozwiązany przy najbliższej zmianie oprogramowania o którym mówiłem powyżej.


Pozdrawiam
N.O.C.
 

n.o.c

New member
jotgie napisał:
Witam,

bardzo się cieszę, że zawitał na forum ktoś, kto jest (lub wydaje się - oby nie) kompetentny. Na pewno bedziemy wylewać swoje żale i patrzeć, czy coś się zmienia na lepsze :D

Przy okazji - czy przewidziane jest może w przyszłości wprowadzenie stacji radiowych?

Dział Nadzoru nad Siecią to trochę wyższy szczebel niż BOK i napewno będziemy potrafili coś poradzić na zaistniałe problemy zwłaszcza, że ilość klientów cyfrowej telewizji drastycznie wzrasta.

Odpowiadając na twoje pytanie. Radio jest dostępne narazie w formie analogowej. Niestety nie było żadnych decyzji ani technicznych ani marketingowych nt. wdrażania ów usługi.

Oczywiście, jeżeli macie jakieś pomysły, które mogłyby podnieść poprzeczkę i być bardziej konkurencyjnym operatorem, zapraszam do dyskusji i czekam na ciekawe pomysły.

Pozdrawiam

N.O.C.
 

mayiv

New member
n.o.c napisał:
[...]Oprogramowanie jest gotowe, prowadzimy testy i jak już zapowiedziałem po testach będzie sukcesywny zdalny UPGRADE.
[...] Więc jeżeli ktoś zauważy u siebie EPG, inna zaś nie[...]

Nie rozumiem - co ma upgrade softu Humaksa do EPG? Przecież nadawanie EIT ma tylko jedną rzecz wspólną z wersją softu - odpowiednią wersję językową. Ale przeważnie i tak EPG jest implementowane tak, że jak nie ma wybranego języka to wyświetlany jest pierwszy z brzegu/angielski/domyślny. No chyba, że zamierzacie nadawać w jakiś niestandardowy sposób, jakieś barker-channels wprowadzać, albo nadawać na PIDach innych niż 0x12 czy coś w tym stylu - ale nie wydaje mi się - a na pewno nie na początek - bo to robota wtedy i dla was i dla programistów Humaksa i pozostałych dekoderów.

Jak na razie działający u mnie Samsung, który ma obsługę języka polskiego nie wyświetla kompletnie nic z EIT, a zapewniam, że gdyby coś leciało w kablu zgodnie ze standardami to by wyświetlił.

Dobra, podejrzewam, że był jakiś skrót myślowy, którego nie zrozumiałem :).
 

n.o.c

New member
mayiv napisał:
Nie rozumiem - co ma upgrade softu Humaksa do EPG? Przecież nadawanie EIT ma tylko jedną rzecz wspólną z wersją softu - odpowiednią wersję językową. Ale przeważnie i tak EPG jest implementowane tak, że jak nie ma wybranego języka to wyświetlany jest pierwszy z brzegu/angielski/domyślny. No chyba, że zamierzacie nadawać w jakiś niestandardowy sposób, jakieś barker-channels wprowadzać, albo nadawać na PIDach innych niż 0x12 czy coś w tym stylu - ale nie wydaje mi się - a na pewno nie na początek - bo to robota wtedy i dla was i dla programistów Humaksa i pozostałych dekoderów.

Jak na razie działający u mnie Samsung, który ma obsługę języka polskiego nie wyświetla kompletnie nic z EIT, a zapewniam, że gdyby coś leciało w kablu zgodnie ze standardami to by wyświetlił.

Dobra, podejrzewam, że był jakiś skrót myślowy, którego nie zrozumiałem :).


Tablica SDT:

EIT Schedule Flag = Present
EIT Present/Following Flag = Present

Przykład dla TV POLONIA. Może ów samsung ma jakiś problem, który uniemożliwia mu odczytywanie EIT regenerowanego przez content managera np. zmiana informacji SID, ONID itp..

Pozdrawiam
N.O.C.
 

mayiv

New member
n.o.c napisał:
Tablica SDT:
EIT Schedule Flag = Present
EIT Present/Following Flag = Present
Przykład dla TV POLONIA.

Wierzę, tak jest zapewne na Hotbirdzie. Ale czy są w kablu puszczane sekcje EIT na PIDzie 0x12? Jeśli tak, to czy sid, tsid i onid z SDT dla konkretnego serwisu zgadzają się z sidem, tsidem i onidem z EIT dla tego serwisu?

n.o.c napisał:
Może ów samsung ma jakiś problem, który uniemożliwia mu odczytywanie EIT regenerowanego przez content managera np. zmiana informacji SID, ONID itp..
Zależy na czym polega to re-generowanie - jeśli parametry identyfikujące serwis (sid,tsid,onid) w EIT są różne od tych w SDT, to to nie jest zgodne ze standardem (jak będę w poniedziałek w robocie, to nawet mogę zacytować normę). A jeśli są, to to jest warunek wystarczający dla poprawnego działania na Samsungu i pewnie wszystkich innych dekoderach.

Aż sobie z ciekawości przyniosę w przyszłym tygodniu sprzęt i sprawdzę dokładnie co leci w kablu.
 

Joh

New member
Witam,

n.o.c napisał:
Robercie, jeżeli sobie życzysz to odsłucham tą rozmowę i osoba, która przekazała ci takie informacje poniesie konsekwencje. Wystarczy mi data i godzina.

;) Nie zależy mi szczególnie na tym, aby ktoś ponosił jakieś konsekwencje - pytałeś po prostu, kto mi takich bzdur naopowiadał to Ci odpowiedziałem ...
Bardziej dla Ciebie napisałem, że jak chcesz to możesz sobie przesłuchać ...

Tak ogólnie to przyznaję, że o ile ogólnie nie mam większych zastrzeżeń do BOK'u, to czasem spotykam się z odpowiedziami, które nawet dla mnie, jako laika są absurdalne np. że telegazeta to funkcja telewizora i nie ma tu nic wspólnego dostarczany sygnał ...

n.o.c napisał:
W kwestii Blue Hustlera, mogę jedynie zapewnić, że sprawa będzie monitorowana. Jeżeli sytuacja oczywiście się powtórzy, proszę natychmiast zgłaszać nawet na forum a wtedy będziemy diagnozowali problem.

TVP Info znikało na transponderze i się pojawiało. Niestety ze względu na to, że często nadawcy porafią jedynie powiedzieć "u nas działa" (soa#1), jeżeli do poniedziałku będzie objawiał się problem, administratorzy będą musieli przygotować failover.

W końcu kwestia NG. Po wczorajszej diagnozie mogę zapewnić, że dzisiaj do 18 problem zniknie. Problem ten dotyczy niewielu klientów.

Faktycznie - wszystkie problemy w weekend się nie pojawiały (NG się rzeczywiście pojawił w sobotę po południu :)

Co do uwag, czy sugestii to przyłączam się do tego co było napisane - EPG.

Mogę po raz kolejny napisać o nowych programach (inne programy BBC, TVP Historia, TVP Sport, Kino Polska - to tak na początel) które chętnie bym widział, ale rozumiem, że to nie leży w Twoich kompetencjach ...

Może będziesz wiedział np. dlaczego programy BBC, które są w ofercie telewizji analogowej nie są dostępne na cyfrówce? Co stanowi tu problem? Dla mnie osobiście przełączanie się co pewien czas dla dwóch programów jest nieco uciążliwe ...

I jeszcze kwestia Canal+ Sport2 - nieco ponad miesiąc temu będąc w siedzibie Spray'a dopytałem się o ten program (wcześniej ktoś wspominał o tym tutaj na liście) i dowiedziałem się, że prace nad jego wprowadzeniem trwają i w ciągu dwóch miesięcy powinno się to udać. Mam nadzieję, że to też nie były "bzdury" ;-) i faktycznie to prawda - jeżeli tak - jak wygląda kwestia tego programu?

Pozdrawiam
Robert
 

brystol

New member
:hmm: To ja w takim razie mam pytania do n.o.c.
Ile czasu trwaja prace nad wprowadzeniem do oferty firmy Spray nowego kanału i czy w związku z tym mamy szansę obejrzeć mistrzostwa europy w piłce nożnej w jakości HD (polsat sport/ekstra) ?
Czy sa przewidziane dodatkowe (do tego co jest) kanały w jakości HD w tym roku ?

Diekuję za uwagę.
Pozdrawiam.
 

jotgie

New member
brystol, pojechałeś na maksa :D podpisuję się dwiema rękami, nogami i czym jeszcze sobie tylko życzycie, żeby był kolejny program HD, najlepiej sportowy i w dodatku na mistrzostwa :mrgreen:

radio na analogu faktycznie znalazłem, niestety moje dwa ulubione programy mają zakłócenia - Anatyradio i Złote Przeboje i bardzo często zanika na nich RDS...
 

n.o.c

New member
Wszystkie wasze sugestie, zostaną przekazane do wyższego decyzyjnego szczebla.

Napewno mogę obiecać, że zostaną wdrożone w niedługim czasie przynajmniej 2 programy w jakośći HD. Jako pracownik N.O.C miałem okazję je widzieć i cieszyć się niesamowitą jakością na telewizorze LCD Full HD.


Jak tylko otrzymam informację zwrotną odnośnie waszych sugestii, pozwolę sobie napisać na forum.

Pozdrawiam
N.O.C
 

mayiv

New member
mayiv napisał:
Aż sobie z ciekawości przyniosę w przyszłym tygodniu sprzęt i sprawdzę dokładnie co leci w kablu.
Tak napisałem, tak zrobiłem. Zgrałem sobie po 100 sekund z każdej częstotliwości na kompa i wrzuciłem w analizator. A oto rezultaty:
- NA KAŻDEJ Z CZĘSTOTLIWOŚCI PID 18 (0x12) JEST PUSTY!!! Co oznacza, że dane EIT (czyli zawartość EPG) nie jest nadawana W OGÓLE! I niby to ma być poprawione przez aktualizację softu Humaksa? I pewnie jak soft Humaksa się zaktualizuje, to też automagicznie EPG we wszystkich innych dekoderach (w tym SD) zacznie działać? :x

n.o.c. podawało przykład z flagami w SDT dla TV POLONIA. Co prawda flagę o EIT dekodery i tak przeważnie ignorują i po prostu nasłuchują samych danych, ale popatrzmy; oto więc rzeczone SDT:
Kod:
Service Description Section Actual (table_id = 66 [0x42])
  table_id = 66 [0x42]
  section_syntax_indicator = 1
  section_length = 148 [0x94]
  transport_stream_id = 162 [0xA2]
  version_number = 10 [0xA]
  current_next_indicator = 1
  section_number = 0
  last_section_number = 0
  original_network_id = 1
  OBJECT_ITER (size: 27 bytes)
    service_id = 7100 [0x1BBC]
    EIT_schedule_flag = 1
    EIT_present_following_flag = 1
    running_status = 4
    free_CA_mode = 0
    descriptors_loop_length = 22 [0x16]
    Service Descriptor (descriptor_tag = 72 [0x48]) (size: 22 bytes)
      descriptor_tag = 72 [0x48]
      descriptor_length = 20 [0x14]
      service_type = 1
      service_provider_name_length = 7
      service_provider_name = "CYFRA.+"
      service_name_length = 10 [0xA]
      service_name = "TV.POLONIA"
  OBJECT_ITER (size: 28 bytes)
    service_id = 7101 [0x1BBD]
    EIT_schedule_flag = 1
    EIT_present_following_flag = 1
    running_status = 4
    free_CA_mode = 0
    descriptors_loop_length = 23 [0x17]
    Service Descriptor (descriptor_tag = 72 [0x48]) (size: 23 bytes)
      descriptor_tag = 72 [0x48]
      descriptor_length = 21 [0x15]
      service_type = 1
      service_provider_name_length = 7
      service_provider_name = "CYFRA.+"
      service_name_length = 11 [0xB]
      service_name = "TVP.Kultura"
  OBJECT_ITER (size: 17 bytes)
    service_id = 7102 [0x1BBE]
    EIT_schedule_flag = 0
    EIT_present_following_flag = 0
    running_status = 4
    free_CA_mode = 1
    descriptors_loop_length = 12 [0xC]
    Service Descriptor (descriptor_tag = 72 [0x48]) (size: 12 bytes)
      descriptor_tag = 72 [0x48]
      descriptor_length = 10 [0xA]
      service_type = 1
      service_provider_name_length = 3
      service_provider_name = "TVP"
      service_name_length = 4
      service_name = "TVP1"
  OBJECT_ITER (size: 17 bytes)
    service_id = 7103 [0x1BBF]
    EIT_schedule_flag = 0
    EIT_present_following_flag = 0
    running_status = 4
    free_CA_mode = 1
    descriptors_loop_length = 12 [0xC]
    Service Descriptor (descriptor_tag = 72 [0x48]) (size: 12 bytes)
      descriptor_tag = 72 [0x48]
      descriptor_length = 10 [0xA]
      service_type = 1
      service_provider_name_length = 3
      service_provider_name = "TVP"
      service_name_length = 4
      service_name = "TVP2"
  OBJECT_ITER (size: 21 bytes)
    service_id = 7104 [0x1BC0]
    EIT_schedule_flag = 0
    EIT_present_following_flag = 0
    running_status = 4
    free_CA_mode = 0
    descriptors_loop_length = 16 [0x10]
    Service Descriptor (descriptor_tag = 72 [0x48]) (size: 16 bytes)
      descriptor_tag = 72 [0x48]
      descriptor_length = 14 [0xE]
      service_type = 1
      service_provider_name_length = 3
      service_provider_name = "TVP"
      service_name_length = 8
      service_name = "TVP.Info"
  OBJECT_ITER (size: 26 bytes)
    service_id = 61911 [0xF1D7]
    EIT_schedule_flag = 0
    EIT_present_following_flag = 0
    running_status = 4
    free_CA_mode = 0
    descriptors_loop_length = 21 [0x15]
    Service Descriptor (descriptor_tag = 72 [0x48]) (size: 21 bytes)
      descriptor_tag = 72 [0x48]
      descriptor_length = 19 [0x13]
      service_type = 1
      service_provider_name_length = 8
      service_provider_name = "TV.TRWAM"
      service_name_length = 8
      service_name = "TV.TRWAM"
  CRC_32 = 1181614095 [0x466E000F]
Flagi ustawione dla TV POLONIA i TVP Kultura. A co z TVP1, TVP2, TVP Info? Przykład był mocno wybiórczy - pomijając jego nieistotność.

Z ciekawostek: wiecie jak Spray "zsynchronizował" czas? Wyłączył CAŁKIEM na niektórych częstotliwościach - najpewniej tych problemowych - chociażby na powyższej 162. Skutek: przy włączeniu dekodera na kanale na przykład TVP1 bez przełączania na inne kanały na czas można czekać i czekać i czekać, a on i tak nie przyjdzie. Przełączenie na TVN - momencik i jest. Dodam, że według standardu DVB maksymalny czas powtórzeń DOWOLNEJ tablicy, w tym i tej z czasem (TDT/TOT) to 30 sekund. No ale i tak jest lepiej, żeby tego czasu nie było gdzieniegdzie niż miałby być zły.

Inna ciekawostka: na częstotliwości 594 leci sobie soft do... jakiegoś Philipsa i to w dodatku zrobionego z systemem kodowania NagraVision (w odróżnieniu od wykorzystywanego w Sprayu Conaksa), czyli prawdopodobnie śmieć z satelity. Fakt, niczemu to nie wadzi poza zjadaniem pasma, a z tego co widziałem to jeszcze miejsca jest całkiem sporo i można trochę upchnąć.

n.o.c. - mam sprzęt i wiedzę, żeby weryfikować to co opowiadacie o tym co leci w streamie, więc bez ściemy proszę. A teraz oczekuję odpowiedzi: kiedy zaczniecie transmitować EIT?
 
Ostatnia edycja:

daron

New member
mayiv napisał:
... Dodam, że według standardu DVB maksymalny czas powtórzeń DOWOLNEJ tablicy, w tym i tej z czasem (TDT/TOT) to 30 sekund ...
Troszkę przecholowałeś z tym czasem powtórzeń. Wartość ok. 30 w porządku ale jednostka powinna być raczej w ms. Jeżeli mnie pamięć nie myli to norma mówi dokładnie o 25 ms pomiędzy poszczególnymi sekcjami danej tablicy. Więc całkowity czas ściągnięcia tablicy zależy od jej wielkości. Czas oczekiwania 30 sekund na dane z EIT, nie mówiąc o bardziej niezbędnej tablicy jaką jest SDT, jest nieakceptowalny.
Tak na marginesie to chyba nikt nie obiecywał, że Spray będzie zgodny z normami DVB. Jest wielu nadawców, którzy np. mają swój własny format nadawania danych EPG (które mogę być całkiem czymś innym niż dane EIT) w celu zaoszczędzenia pasma, nie mówiąc o nie przestrzeganiu czasów powtórzeń.
Traktowanie EIT jako zawartości EPG nie jest jedyną możliwością, aczkolwiek jest metodą szybką i skuteczną w przypadku aktualnego oprogramowania dekoderów Spraya.

Ni mniej ni więcej jestem za jak najszybszym uruchomieniem informacji o eventach na serwisie i umieszczeniem danych EPG.

Jednak pamięć mnie myliła. 25 ms to czas minimalny dla powtórzeń. Mkasymalny zeleży od tablicy. Dla TDT/TOT jest to rzeczywiście 30 sekund, dla EIT (pomijając jej rozróżnienia) od 2 do 30 s, dla SDT w przypadku SPRAY do 2 s. Czyli generalnie mayiv ma rację i wiedział co pisze.
Jakże mogłem myślec inaczej ;)
 
Ostatnia edycja:

mayiv

New member
daron napisał:
Tak na marginesie to chyba nikt nie obiecywał, że Spray będzie zgodny z normami DVB. Jest wielu nadawców, którzy np. mają swój własny format nadawania danych EPG (które mogę być całkiem czymś innym niż dane EIT) w celu zaoszczędzenia pasma, nie mówiąc o nie przestrzeganiu czasów powtórzeń.
Zgadza się, pisałem też (nieznacznie :)) o tym wcześniej, natomiast n.o.c sugerowało, że dekoder, którego używam ma problem z odbiorem - a to w odpowiedzi na moje "gdyby coś leciało w kablu zgodnie ze standardami to by Samsung wyświetlił". No i powoływało się na flagi EIT w SDT.

daron napisał:
Jednak pamięć mnie myliła. 25 ms to czas minimalny dla powtórzeń. Mkasymalny zeleży od tablicy. Dla TDT/TOT jest to rzeczywiście 30 sekund, dla EIT (pomijając jej rozróżnienia) od 2 do 30 s, dla SDT w przypadku SPRAY do 2 s. Czyli generalnie mayiv ma rację i wiedział co pisze.
Jakże mogłem myślec inaczej ;)
No może trochę za duży skrót myślowy mi wyszedł ;). W zasadzie chodziło mi tylko o to, że po nagraniu 100 s TDT/TOT powinno się złapać przynajmniej 3 razy :). I EIT też.
 
Ostatnia edycja:

n.o.c

New member
mayiv napisał:
Zgadza się, pisałem też (nieznacznie :)) o tym wcześniej, natomiast n.o.c sugerowało, że dekoder, którego używam ma problem z odbiorem - a to w odpowiedzi na moje "gdyby coś leciało w kablu zgodnie ze standardami to by Samsung wyświetlił". No i powoływało się na flagi EIT w SDT.


No może trochę za duży skrót myślowy mi wyszedł ;). W zasadzie chodziło mi tylko o to, że po nagraniu 100 s TDT/TOT powinno się złapać przynajmniej 3 razy :). I EIT też.

Macie racje, sprawdziłem sam osobiście i w tablicach EIT nic nie leci. Pytałem administratora dlaczego, skoro SDT wyświetla, że EPG dla kanału jest obecne. Dostałem informację zwrotną, że czekamy na upgrade nie softu od STB, ale na upgrade multipleksera strumieni, który ma funckjonalność SI Server. Upgrade softu w humaxach i TeVe ma dotyczyć języka polskiego i problemów, które zostały w ów swofcie rozwiązane (zauważone przez klientów). Więc przepraszam wszystkich za nieprawdziwe informacje, wynikające z mojego niedoinformowania.

Jeśli chodzi o moją sugestię to oczywiście była to tylko i wyłącznie sugestia a nie diagnoza.

Co do TOT/TDT to dostałem informację, że dane o czasie pobierane są z serwera NTP, następnie pidy TOT/TDT są regenerowane z offsetem na wszystkich strumieniach, na wszelki wypadek sprawdzę czy nie jest to bynajmniej kwestia jakiegoś policingu, który nie przepuszcza pytań do NTP ale wtedy nie byłoby wogóle czasu.

Sprawdziłem też TS 594. Prawdopodobnie Mayiv chodziło ci nie o soft ale o
PID z ECM phillipsa, który jest załączony do drugiego języka na Jetix Play.
 

mayiv

New member
Z tym TDT/TOT to brzmi dobrze - zerknę jeszcze raz na to - widać coś się popsuło albo u was, albo u mnie :). Wieczorem dam znać.

n.o.c napisał:
Sprawdziłem też TS 594. Prawdopodobnie Mayiv chodziło ci nie o soft ale o
PID z ECM phillipsa, który jest załączony do drugiego języka na Jetix Play.
Tam to wygląda na sekcje DSMCC, które zresztą zawierają (w tym przypadku) nazwę pliku (Philips-cośtam_ssd1.lbs) - PIDu nie pamiętam, wieczorem mogę podać, żeby uzgodnić czy o to samo chodzi. A takie rozszerzenie i format nazwy (*_ssd1.lbs) nadaje NagraVision przy podpisywaniu softu do aktualizacji. Mi tam to nie przeszkadza, tylko się zdziwiłem ;).

UPDATE: ok, posprawdzałem to wszystko. Z TDT/TOT to wygląda na to, że czas jest, a mi złe statystyki na częstotliwościach 162 i 594 pokazuje program zgrywający/monitorujący. Gdy się zgrany stream wrzuci do analizatora, to ten znajduje TOT. Z drugiej strony dekoder na TVP1 przez więcej niż minutę nie chciał złapać czasu - nie wiem co o tym myśleć albo w czym problem. No w każdym razie cofam to, co pisałem, przepraszam za zamieszanie, zwracam honor, a dodatkowo po opisie jaki przedstawił n.o.c stwierdzam, że mi się to rozwiązanie podoba :).

PID z DSMCC to 970 (0x3CA).
 
Ostatnia edycja:

brystol

New member
A ja znowu pozwolę sobie podrążyć swoje.
n.o.c napisał:
Napewno mogę obiecać, że zostaną wdrożone w niedługim czasie przynajmniej 2 programy w jakośći HD. Jako pracownik N.O.C miałem okazję je widzieć i cieszyć się niesamowitą jakością na telewizorze LCD Full HD.
Jak rozumiem nie możesz podać nazw testowanych kanałów ale czy mógłbyś zdradzić choć ich tematykę (np. sport, film, itp) ?
 

n.o.c

New member
brystol napisał:
A ja znowu pozwolę sobie podrążyć swoje.
Jak rozumiem nie możesz podać nazw testowanych kanałów ale czy mógłbyś zdradzić choć ich tematykę (np. sport, film, itp) ?


Myślę, że będziecie conajmniej zadowoleni. Dodatkowo na testy niedługo dojdą kolejne kanały HD. W pierwszej serii można sie spodziewać kanałów o tematyce: dokumentalny, publicystyczno-filmowy, sportowy. Niebawem później o ile nie odrazu będą kanały sportowe i filmowy.
 

Rauko-WoW

New member
OK. To mnie bardzo pociesza :), bo właśnie chciałem zacząć korzystać z usług SPRAY i trochę się wahałem, ze względu na bardzo małą ilość kanałów HD w ofercie (brak nawet Canal+ HD, który jest w ofercie SD).
 

sami01

New member
Rauko-WoW napisał:
OK. To mnie bardzo pociesza :), bo właśnie chciałem zacząć korzystać z usług SPRAY i trochę się wahałem, ze względu na bardzo małą ilość kanałów HD w ofercie (brak nawet Canal+ HD, który jest w ofercie SD).
W ofercie SD nie ma i nie było kanału 'C+ HD', co do kanału c+ sport 2 to max. do czerwca ma dołączyć do oferty premium.

Ceny pakietów nie ulegną zmianie

Co do nowości kanałowych proszę zadzwonić na infolinię, mają oficjalne informacje kiedy i jakie, nowe kanały mają się pojawić
 
Do góry