Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

Joh

New member
Witam,

saczy napisał:
Witam
Czy u Was także tuner Spraya pozostał w czasie zimowym? U mnie pomimo resetu nadal uparcie twierdzi, że jest o godzinę wcześniej, niż jest w rzeczywistości. Komuś udało się zwalczyć to draństwo?
Jarek

Mój (SD) od razu przestawił godzinę na dobrą - nie ma problemu.

Przy okazji - z tego co się dowiedziałem na temat Canal+ Sport2 to trwają dopiero prace na wprowadzeniem tego programu - ponoć w ciągu dwóch miesięcy ma się pojawić.

Pozdrawiam
Robert
 

mayiv

New member
U mnie dekoder HD sam się przestawił na czas letni. Być może to właśnie kwestia ustawień w menu - nie mam pod ręką dekodera, żeby sprawdzić, ale często bywa, że można strefę czasową ustawić ręcznie, albo na auto - wtedy jest sterowana tym co leci w kablu.
 
Ostatnia edycja:

saczy

New member
Zmieniłem na GMT+2 i po kłopocie.
Widać, że po raz kolejny w przypadku Spraya "w kablu leci" sieczka.
Ciekawe co z obiecanym rozdzieleniem TCM od Cartoon Network, o EPG to już nawet nie wspomnę, bo chyba nigdy się nie doczekamy.
Cóż amatorszczyzna na najwyższym poziomie :(


Jarek
 

brystol

New member
Cóż amatorszczyzna na najwyższym poziomie :(
Niestety zgadzam się z kolegą, nie mam juz siły prosić się o rzeczy oczywiste. Czekam jak wejdzie Aster z HD i wtedy zobaczymy, jezeli oferta będzie choć odrobinkę lepsza to podziękuję panom ze Spraya.
 

korel11

New member
Gdzie dociera Spray

Jest np. na Ursynowie :)

U mnie dekoder HD sam się przestawił na czas letni

CN/TNT nadal nie rozdzielone, za to od dawna już nie było
żadnych "zielonych prostokątów" czyli wzięto pod uwagę
nasze zgłoszenia i sygnał jest teraz OK

POZDRO
korel
 

mayiv

New member
Ciekawostka: na stronie Spraya jakiś czas temu była informacja, że z dekoderem HD nie ma kabla HDMI. Teraz jest informacja, że nie ma ani kabla HDMI ani kabla Component ;).

A promocja Canal+ przedłużona do końca maja (kwiecień za 0, potem za 30).

Za mniej więcej miesiąc mija pół roku od pierwszych instalacji - to będzie dobry czas na podsumowanie tego okresu i przypomnienie co się (nie) działo.
Sprayowcy! - macie jeszcze szansę zdążyć coś wprowadzić. :twisted:
 

mataman

New member
Bez reklam
Kurka mieszkam na ursynowie i powiedzieli mi że na mojej ulicy nie można. To jakieś strasznie wybiurcze okablownie maja chyba.
 

Joh

New member
Witam,

Od kilku dni mam problemy z telewizją cyfrową - wieczorem nie mam programów (National Geographic, TVP Info, Blue Hustler) - macie coś takiego?

Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,

mayiv napisał:
Stan na teraz, godz. 23:07:
TVP Info, National Geographic są, BH nie ma.

U mnie wczoraj było podobnie, ale ostatnio różnie z tymi programami - dzień wcześniej np. nie było też TVP Info ...

Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,

mayiv napisał:
A promocja Canal+ przedłużona do końca maja (kwiecień za 0, potem za 30).

Niezły szwindel z tą promocją - dzwoniłem do nich i dowiadywałem się o co chodzi mając na celu skorzystanie z niej. Nie mogę tego zrobić, bo przy umowie na czas nieokreślony rozwiązanie umowy następuje z miesięcznym wypowiedzeniem, czyli jeśli zrezygnuję w kwietniu to umowa przestaje obowiązywać pod koniec maja, a więc nową mogę podpisać dopiero w czerwcu, a wtedy promocja już nie obowiązuje ... Tyle w tym temacie ...

Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,


Joh napisał:
U mnie wczoraj było podobnie, ale ostatnio różnie z tymi programami - dzień wcześniej np. nie było też TVP Info ...

A teraz znowu oprócz BH nie ma też National Geographic ...



Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,

Joh napisał:
A teraz znowu oprócz BH nie ma też National Geographic ...

Z tego co się dowiedziałem przed chwilą ponoć są problemy z tymi dwoma programami - mają zostać rozwiązane do końca tygodnia (do piątku).

Pozdrawiam
Robert
 

n.o.c

New member
Joh napisał:
Witam,



Z tego co się dowiedziałem przed chwilą ponoć są problemy z tymi dwoma programami - mają zostać rozwiązane do końca tygodnia (do piątku).

Pozdrawiam
Robert

Witam, niewiem kto ci nagadał takich bzdur, że problem zostanie rozwiązany do piątku. Proste sprostowanie:

Blue Hustler - wczoraj pracownik Spray N.O.C (Network Operation Center) sprawdzał czy pojawia się program o 23:00. Dodatkowo zostało sprawdzone, czy na transponderze jest aktywność tego kanału i czy zostaje on poprawnie zdekodowany. Nie widać też było a żeby istniały w strumieniu jakiekolwiek różnice pomiędzy tym co przychodzi z transpondera a co jest puszczane dalej w QAM (Oprócz 3-4% stopniua kompresji).

TVP Info - Problem pojawia się na transponderze z którego pobierany jest program. Interweniowane u nadawcy.

National Geographic - Jeżeli nadal występuje problem i kanału nie widać to poproszę cię o podanie numeru w HEXach przy informacjach o wykupionych subskrybcjach w dekoderze ( np. 0x1000000f).

Jeżeli macie jakieś dodatkowe sugestie, problemy, pytania, zapraszam do dyskusji.

- Dział Nadzoru nad Siecią ( Spray N.O.C. )
 

Joh

New member
Witam,


n.o.c napisał:
Witam, niewiem kto ci nagadał takich bzdur, że problem zostanie rozwiązany do piątku. Proste sprostowanie:

Blue Hustler - wczoraj pracownik Spray N.O.C (Network Operation Center) sprawdzał czy pojawia się program o 23:00. Dodatkowo zostało sprawdzone, czy na transponderze jest aktywność tego kanału i czy zostaje on poprawnie zdekodowany. Nie widać też było a żeby istniały w strumieniu jakiekolwiek różnice pomiędzy tym co przychodzi z transpondera a co jest puszczane dalej w QAM (Oprócz 3-4% stopniua kompresji).

TVP Info - Problem pojawia się na transponderze z którego pobierany jest program. Interweniowane u nadawcy.

National Geographic - Jeżeli nadal występuje problem i kanału nie widać to poproszę cię o podanie numeru w HEXach przy informacjach o wykupionych subskrybcjach w dekoderze ( np. 0x1000000f).

Jeżeli macie jakieś dodatkowe sugestie, problemy, pytania, zapraszam do dyskusji.

- Dział Nadzoru nad Siecią ( Spray N.O.C. )

Kto mi nagadał takich bzdur? Pracownik Biura Obsługi Klienta - ponoć rozmowy są nagrywane, więc łatwo chyba to sprawdzić - dzwoniłem w czwartek krótko po godz. 8:00.

Blue Hustler - pojawiło się wczoraj - nie był przez ok. tydzień (@mayiv też to potwierdzał.

TVP Info - nie było bodajże przez 2 dni, ale tylko wieczorami.

Poprawka - wczoraj późnym wieczorem też nie było.


National Geographic - nadal nie ma - nie wiem, czy o tym myślisz - w statusie abonamentu mam 0100000b


Pozdrawiam
Robert
 
Ostatnia edycja:

mayiv

New member
n.o.c napisał:
Jeżeli macie jakieś dodatkowe sugestie, problemy, pytania, zapraszam do dyskusji.

- Dział Nadzoru nad Siecią ( Spray N.O.C. )
Gratuluję jedynej słusznej decyzji o wzięciu udziału w dyskusji! :) Bądź co bądź wszystkim nam tu zależy na tym, żeby Spray serwował usługi wysokiej jakości - a współpracując będzie łatwiej.
Sugestie, a jakże, mam od samego prawie początku te same - oraz związane z nimi pytania:
* EPG, EPG i jeszcze raz EPG (czy przypadkiem stacja czołowa, której używacie nie ma translacji tsidów/onidów w EIT w locie? bo service_id i tak zostawiacie ten sam przeważnie. Można by wtedy EIT przynajmniej przepuścić dla tych "dużych" transponderów - TVP, Polsaty, TVNy - zawsze to by było coś).
* rozdzielenie Cartoon Network od TCM;
* soft po polsku - czy to w ogóle ma być? Dział rozwoju oprogramowania Humaksa jest w Warszawie i mam tam kumpla, ale on nie słyszał, żeby cokolwiek dla Spraya było robione;
* najbardziej pożądanym kanałem na najbliższe dwa miesiące jest Polsat Sport HD :).

Sobota, godz. 12:54: właśnie zauważyłem problem - Zone Europa rwie się mocno. Innych kanałów nie przeglądałem.
Sobota, godz. 15:13: już jest ok ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry