Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

mayiv

New member
gifizoo napisał:
trzeba bedzie się rozejrzeć za dekoderem zintegrowanym z nagrywarką.

@gifizoo - dekoder z nagrywarką - super sprawa. Problem w tym, że spray twierdzi, że (być może) do końca roku zaczną parować karty z dekoderami. Wyłącznie sprayowymi. Czyli ciężko będzie odpalić coś własnego. Sprawa nieco ryzykowna, jeśli w grę wchodzi wydanie paruset złotych.
 

korel11

New member
Coś nowego: od kilku dni mam znacznie mniej kanałów zakodowanych - poprzednio rozkodowane były tylko trzy (TVP1, TVP2 i coś tam jeszcze). Teraz na oko tak ze 40% :)
Dodam, że nic nie zmieniałem w ustawieniach...
EPG nadal brak :-(, ale za to zielone prostokąty odeszły w niepamięć.
Czy ktoś ma już ten nowy firmware?
 

manowar

New member
brystol napisał:
chyba nie masz na myśli kanałów Voom i Astra HD bo to przecież reklamówki a nie tam żadne kanały. Na razie jest NG HD i tyle.
74 programy...., no tak a wśród nich takie hity jak kuchnia TV, TVN gra, romantica - bez komentarza. Ja płacę więcej bo na szczęscie dobrałem do pakietu C+, więc mam co oglądać ;) .

Z tego co wiem to Voom HD nie jest reklamówką. Oczywiście nie jest też polskim programem ale tak samo jak w przypadku Astry nacieszyć oko można. Czego nie można powiedzieć o kanałach SD :)

A tak wogóle to konsultant mi powiedział, że będzie TVN HD. No chyba, że się przesłyszałem. Właściwie to na rynku robi się ciepło, bo coraz więcej programów nadawanych jest w HD.

Myślę też, że wszyscy powinniśmy wziąć poprawkę na to, że Spray to nie UPC czy ASTER tylko mała firma, która ileśtam osiedli łapie w swojej rozciągłości a w porównaniu do konkurencji (DVB-C) ma HD.
 

brystol

New member
manowar napisał:
Z tego co wiem to Voom HD nie jest reklamówką. Oczywiście nie jest też polskim programem ale tak samo jak w przypadku Astry nacieszyć oko można.
Pracownicy Spraya twierdzą, że to reklamówka, więc i ja nie mam podstaw twierdzić, że jest inaczej ;). A jeżeli Voom jest reklamówką telewizji HD to Astra HD tym bardziej. Więc jednak wychodzi na to, że jest jeden kanał :( .
A tak wogóle to konsultant mi powiedział, że będzie TVN HD. No chyba, że się przesłyszałem. Właściwie to na rynku robi się ciepło, bo coraz więcej programów nadawanych jest w HD.
Też słyszałem o TVN HD i pisałem o tym parę postów niżej, ale słyszałem też na infolinii, że EPG najpóźniej do końca roku ! a nowe kanały/kanał do końca czerwca !!?? Tempo marne. Wiem, że czego nie ma na papierze tego nie ma w rzeczywistości ale handlowcy mówili co innego przy podpisywaniu umów (nowe kanały miały się pojawiać w styczniu najpóźniej w lutym). Cały czas nie rozumiem dlaczego nie ma C+ HD to by było najłatwiej wprowadzić a i klientów pewnie więcej by mieli na dodatkowy pakiet. Zresztą o czym tu gadać Pani na infolinii zdziwiła się, że jest C+ HD i powiedziała że to jeszcze sprawdzą :confused: :roll:.
 

mayiv

New member
Artykuł z SatKuriera mówi, że Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD pojawią się w ciągu kilku tygodni w kablówce Multimedia. I że UPC i Vectra też planują wprowadzić - do końca 2008. No ale UPC to sobie musi najpierw poradzić z wprowadzeniem cyfrówki ;).

Głęboko wierzę, że osoby podejmujące jakieś decyzje w Sprayu są lepiej poinformowane niż pani z infolinii. Bo cóż mi pozostało poza wiarą ;).

Czytałem gdzieś, że Voom HD jako kanał jest takim zlepkiem programów z 15-kanałowej platformy Vooma. Wygląda na to, że nawet jest na nim jakaś ramówka i cały czas jest nowa zawartość... A Astra HD w kółko puszcza te same kilka filmików jako promocję HD - a ja jeszcze napatrzyłem się na to przez parę miesięcy jak pracowałem nad dekoderem HD dla Polsatu ;). Dla mnie jest półtora kanału HD.
 

sami01

New member
brystol napisał:
Pracownicy Spraya twierdzą, że to reklamówka, więc i ja nie mam podstaw twierdzić, że jest inaczej ;). A jeżeli Voom jest reklamówką telewizji HD to Astra HD tym bardziej. Więc jednak wychodzi na to, że jest jeden kanał :( .
Też słyszałem o TVN HD i pisałem o tym parę postów niżej, ale słyszałem też na infolinii, że EPG najpóźniej do końca roku ! a nowe kanały/kanał do końca czerwca !!?? Tempo marne. Wiem, że czego nie ma na papierze tego nie ma w rzeczywistości ale handlowcy mówili co innego przy podpisywaniu umów (nowe kanały miały się pojawiać w styczniu najpóźniej w lutym). Cały czas nie rozumiem dlaczego nie ma C+ HD to by było najłatwiej wprowadzić a i klientów pewnie więcej by mieli na dodatkowy pakiet. Zresztą o czym tu gadać Pani na infolinii zdziwiła się, że jest C+ HD i powiedziała że to jeszcze sprawdzą :confused: :roll:.

Pracownicy Spraya nie twierdzą zgodnie że Voom to reklamówka, jest to zlepek jakiś programów z przewagą reklamówek (osobiście postrzegam w taki sposób ten kanał), astra hd - jak dla mnie nosi nazwę 'program' i tylko tyle, nigdy nie widziałem na niej nic ciekawego. NG - przyroda, zwierzątka i czasem wielkie budowle też bez rewelacji, więc panowie co osoba to inna ocena i jak sami wiecie wszytskim się nie dogodzi.
Pierwsze słyszę żeby pracownicy na infolinni mówili że ma być TVN HD !?

Co do koleżanki która nie wiedziała że C+ jest w HD, a to musi wiedzieć !? musi się interesować TV HD jeżeli pracuję na infolinni handlowej!?
W Sprayu są osoby które trzymają rękę na pulsie żeby było co oglądać, lecz chciałem zauważyć że nie jest tak łatwo pozyskać dodatkowy kanał będąć małą firmą, każdy nadawca żąda innej kwoty za udostępnienie jego kanału i spraya jeszcze nie stać widocznie na to, żeby specjalnie dla Was wprowadzać same nowości.

Jestem jednym z pracowników z infolinni Spraya i prywtanie czekam na UPC HD :)

pozdrawiam
 

brystol

New member
sami01 napisał:
Pierwsze słyszę żeby pracownicy na infolinni mówili że ma być TVN HD !?
A jednak ! Może warto czasem odsłuchać nagrania z rozmów ;) .
Co do koleżanki która nie wiedziała że C+ jest w HD, a to musi wiedzieć !? musi się interesować TV HD jeżeli pracuję na infolinni handlowej!?
Wszystko zależy od filozofii firmy i pracowników jakich się zatrudnia. Np. w mojej branży niedopuszczalne jest niewiedzieć co oferuje konkurencja. Oczywiście można powiedzieć "nie wiem", "pracujemy nad tym", "tego nie było na szkoleniu" itp., ale sam chyba przyznasz, że kanałów HD w Polsce jest kilka a nie kilkaset i nie trudno wszystkich zapamiętać. Czymś trzeba tego klienta zachęcić tym bardziej jak się ma dumne hasło "pierwsza telewizja HD w Stolicy". Odbiorników LCD jest coraz więcej....
W Sprayu są osoby które trzymają rękę na pulsie żeby było co oglądać, lecz chciałem zauważyć że nie jest tak łatwo pozyskać dodatkowy kanał będąć małą firmą, każdy nadawca żąda innej kwoty za udostępnienie jego kanału i spraya jeszcze nie stać widocznie na to, żeby specjalnie dla Was wprowadzać same nowości.
No właśnie. Cały czas się słyszy mała firma. Ok ale chcecie być małą firmą czy dużą firmą ? Pozyskiwać nowych klientów czy wystarczą wam Ci których macie ? Jasne jest, że powiększanie oferty wiąże się z kosztami, ale właśnie w ten sposób zdobywa się nowych klientów.
Jestem jednym z pracowników z infolinni Spraya i prywtanie czekam na UPC HD :)
Pięknie.:D
 

sami01

New member
brystol napisał:
A jednak ! Może warto czasem odsłuchać nagrania z rozmów ;) .
- Nie sposób odsluchać każdej rozmowy. Tych które słuchałem nie było nic o TVN HD.

Wszystko zależy od filozofii firmy i pracowników jakich się zatrudnia. Np. w mojej branży niedopuszczalne jest niewiedzieć co oferuje konkurencja. Oczywiście można powiedzieć "nie wiem", "pracujemy nad tym", "tego nie było na szkoleniu" itp., ale sam chyba przyznasz, że kanałów HD w Polsce jest kilka a nie kilkaset i nie trudno wszystkich zapamiętać. Czymś trzeba tego klienta zachęcić tym bardziej jak się ma dumne hasło "pierwsza telewizja HD w Stolicy". Odbiorników LCD jest coraz więcej....
Po części się z Tobą zgodzę, lecz w nie dokońca:
Pracowniką infolinni, nie zdradza się planów jakie kanały mają dołączyć do oferty tv dział handlowy i marketingu jak wie 'to trzyma to dla siebie'.
Załóżmy że powiemy ludzią że wprowadzą C+ HD, a wprowadzą TVN HD, to zapewne trafimy na kogoś kto poczuje się oszukany, będzie żądał ukarania pracownika który nie prawidłowo poinformował jego.

No właśnie. Cały czas się słyszy mała firma. Ok ale chcecie być małą firmą czy dużą firmą ? Pozyskiwać nowych klientów czy wystarczą wam Ci których macie ? Jasne jest, że powiększanie oferty wiąże się z kosztami, ale właśnie w ten sposób zdobywa się nowych klientów. Pięknie.:D

Dopiszę że wypowiadam się na tym forum jako osoba prywatna pracująca w Sprayu a NIE JAKO jej rzecznik prasowy, chcieć to móc ktoś, gdzieś kiedyś tak powiedział, wszytsko zależy od pracowników a nie od jednostek, staramy się. Chciałbym doczekać dnia kiedy ta firma będzię silna jak UPC, ale to jeszcze potrwa. Inwestują oj inwestują, tylko nie mówią gdzie :)

A co do UPC cyfrowej to tam gdzie mieszkam nie ma oferty Spray, jest jeszcze aster, ale jest drogi i wchodzi teraz multimedia, ale o niej za duzo dobrego nie wyczytałem.

Gdzieś wcześniej 'ktoś' napisał, żeby próbować na Sprayu wymóc wprowadzenie jakiś nowych kanałów HD i myślę, że jakby się trochę osób zebrało i byście napisali co chcecie, to wiem że dał bym radę spróbować pomóc Wam, lecz nie gwarantuję że by się udało, można spróbować :)
 
Ostatnia edycja:

Joh

New member
Witam,

Trochę mnie nie było, więc w kilku zdaniach napiszę swoje przemyślenia na temat uwag zamieszczonych w poprzednich postach i trochę swoich.

Potwierdzam problem z TVN24 (nie było też TVN Style) jakiś czas temu - wczoraj wieczorem znowu pojawił się problem z pikselizacją na Polsat Sport Extra.

Brak EPG przez tak długi czas faktycznie jest uciążliwy, ale chyba jeszcze bardziej te zegary, które na każdym programie pokazują inny czas.

Informacja o BBC Entertainment faktycznie pojawiła się na sieci, ale faktycznie szkoda, że nie było tego w rachunku - trochę to wygląda tak, jak z niemieckiem MTV (choć tam było dużo gorzej).

Co do zmian - to ja bardzo bym chciał pozostałe BBC i przede wszystkim BBC na cyfrówce !!! - choćby tylko te dwa, które są teraz - kompletnie nie rozumiem, czemu są tylko na analogu ...

W fakturze za styczeń był rabat za zawyżoną opłatę instalacyjną cyfrówki, ale Spray znowu mi podpadł. Rabat, o którym zapewniał mnie pan w infolinii, kiedy zgłaszałem problemy z Canal+ jakoś się nie pojawił. Po mojej interwencji przyznano mi parę złotych rabatu na podstawie reklamacji - ale na zupełnie inne programy. Wygląda na to, że to co mówią w infolinii to bajki, którymi nikt się nie przejmuje. Liczy się tylko faktycznie reklamacja, która jest odnotowana, a nie sytuacja, kiedy np. Canal+ nie da się oglądać i w Sprayu o tym wiedzą, więc wtedy informują, że sytuacja jest znana, pracują nad tym, i będzie to oczywiście uwzględnione w fakturze. Owego uwzględnienia jednak nie ma - trochę to śmieszne, bo przecież skoro problem był znany to w Sprayu doskonale o tym wiedzą i wszystkim powinni "z góry" taki rabat przyznawać. Widać, działa tutaj polityka, że jak się ktoś nie upomni, to może te parę złotych więcej od niego wyciągniemy.

@brystol - EPG do końca roku? Którego? 2008?!?

Pozdrawiam
Robert
 

mayiv

New member
sami01 napisał:
dał bym radę spróbować pomóc Wam
No, sami01, cieszę się, że się tu pojawiłeś :)

Co do oferty programowej to ja mam dwa postulaty:
1. rozdzielenie Cartoon Network od TCM (oba są całodobowe na satelicie);
2. Polsat Sport HD jak już ruszy - tam będzie Euro 2008 w HD - sądzę, że to może być naprawdę duży magnes dla klientów - nawet za dodatkową jeszcze opłatą.

A poza ofertą programową, to najważniejsze jest EPG. To naprawdę niezwykle istotna rzecz w tv cyfrowej. sami01, wiesz o co z tym chodzi? Technicy sobie dać rady nie mogą, czy co? Mogę pomóc za free ;)

Mniej ważna techniczna sprawa, ale denerwująca, to rozjechanie czasów. Ktoś z działu technicznego dzwonił i próbował mi wmówić, że nic się nie da z tym zrobić. A ja twierdzę, że takie mówienie to niekompetencja albo lenistwo - albo brak czasu. Jakoś niemieckie i szwedzkie kablówki sobie z tym radzą bez najmniejszego problemu. (A technicznie - skoro i tak składane są transport streamy z poszczególnych serwisów i PIDów z różnych transponderów i różnych satelitów, to na przykład można wszędzie, na każdą częstotliwość wrzucić PIDa 20 (0x14), na którym leci wyłącznie czas w tablicach TDT/TOT z JEDNEGO, wybranego transpondera, gdzie czas jest w miarę sensowny. Nie mówiąc o tym, że skoro nadawany jest własny NIT, to zapewne można i TDT/TOT własne puszczać - jeśli możesz ten fragment przekazać do ludzi odpowiedzialnych za technikę to będę wdzięczny). Niestety sprawa chyba została uznana za załatwioną poprzez ten telefon, że się nie da.

No i ostatnia rzecz - co jest z tym obiecywanym nowym softem co to miał być po polsku? Najpierw miał być w styczniu, potem w połowie lutego, a teraz? Jakiś kłopot ze strony Humaksa, czy technicy nie potrafią skonfigurować NITa/PMT tudzież innych tablic?
 
Ostatnia edycja:

brystol

New member
mayiv napisał:
Polsat Sport HD jak już ruszy - tam będzie Euro 2008 w HD - sądzę, że to może być naprawdę duży magnes dla klientów - nawet za dodatkową jeszcze opłatą.?
To by była rewelacja, ale za to to Polsat faktycznie nie mało sobie policzy.

@brystol - EPG do końca roku? Którego? 2008?!?
zapomniałem zapytać :oops:, ale chyba tak do końca :hihi: 2008 r.
 
Ostatnia edycja:

Joh

New member
Witam,

Ostatnio pisałem głownie na "nie", więc teraz jedna rzecz na plus. Wczoraj pojawiły mi się "napisy" - chodzi o te, które można wybrać przy wersji językowej. Nie wiem, jak jest przy dekoderach HD, ale na SD wcześniej to nie działało - tzn. można było wybrać, ale i tak nic się nie pojawiało.

To tyle na plus - chciałbym móc częściej pisać, choćby o takich małych plusikach ;-)

Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,


brystol napisał:
No to napisz na jakich kanałach to działa. Zobaczymy czy na dekoderze HD tez zadziała .



Proszę bardzo. Np.:
- National Geographic Wild,
- Viasat History,
- Viasat Explorer.

Pozdrawiam
Robert
 

sami01

New member
Co do dodatkowych kanałów takich jak C+ HD i polsat sport HD - nadawcy 'nie chca' podobno swoich sztandarowych produktów udostepniac innym dostawcą TV - ale nie jest powiedziane że z czasem nadawcą nie zmieknię pompka w tej kwestii - słyszałem że rozmowy trwają, wiecie że pojawił sie w ofercie premium kanał Canal+ sport 2
 
Ostatnia edycja:

sami01

New member
Joh napisał:
Witam,



To super wiadomość - prawdę mówiąc chciałem o tym właśnie tutaj napisać, że dobrze by było, aby dorzucili ten program do pakietu premium.

Tylko, co to oznacza, że się pojawił ?

Tzn, że na nowych ulotkach firmowych widziałem ten kanał jako dostepny w sprayu :)

Już jest? Na stronie Spray'a nic o tym nie piszą. To oficjalne info?
Ja tutaj sie wypowiadamy jako zwykły człowiek, nie znam oficjalnego info, podejrzewam że to jest jakaś niespodzianka dla klientów :)

Jeśli tak, to co muszę zrobić, żeby mi się pojawił na liście - mogę zrobić to sam, czy skontaktować się z kimś ze Spray'a?

Myślę że niebawem się sam pojawi na spisie kanałów :)
 

sami01

New member
mayiv napisał:
Hmmm, satkurier podawał (gdzieś wcześniej wrzucałem linka), że akurat C+ z kanałami HD wchodzi do kablówek (a w szczególności do multimedia, a w planie UPC i vectra), więc to tak nie do końca.
Polsatu Sport HD to w zasadzie jeszcze nie ma, więc na razie nie bardzo jest o czym gadać - ale przed samymi mistrzostwami, to kto wie. W sumie - mam znajomych w Cyfrowym Polsacie, podpytam - może coś wiedzą.

Co UPC to wg infolinii mają olbrzymie plany, a wg serwisantów nie zabardzo to się przekłada na kwestię techniczną - mają jakieś kłopoty z sygnałemw UPC
 

Joh

New member
Witam,

sami01 napisał:
wiecie że pojawił sie w ofercie premium kanał Canal+ sport 2

To super wiadomość - prawdę mówiąc chciałem o tym właśnie tutaj napisać, że dobrze by było, aby dorzucili ten program do pakietu premium.

Tylko, co to oznacza, że się pojawił ?

Już jest? Na stronie Spray'a nic o tym nie piszą. To oficjalne info?

Jeśli tak, to co muszę zrobić, żeby mi się pojawił na liście - mogę zrobić to sam, czy skontaktować się z kimś ze Spray'a?

Pozdrawiam
Robert
 

mayiv

New member
Hmmm, satkurier podawał (gdzieś wcześniej wrzucałem linka), że akurat C+ z kanałami HD wchodzi do kablówek (a w szczególności do multimedia, a w planie UPC i vectra), więc to tak nie do końca.
Polsatu Sport HD to w zasadzie jeszcze nie ma, więc na razie nie bardzo jest o czym gadać - ale przed samymi mistrzostwami, to kto wie. W sumie - mam znajomych w Cyfrowym Polsacie, podpytam - może coś wiedzą.

Sprawdziłem - na razie nie widać nowego kanału, tzn. nie jest sygnalizowany w kablu.
 
Ostatnia edycja:

bocheno

New member
parametry

Czy ktoś z Was mógłby mi podać parametry ustawnia (tj. Frequecy, Symbol Rate, Network ID) HUMAX-a 1000c w Spray-u. Mam problem jak opisywany wcześniej z zielonymi paskami na ekranie przy "oglądaniu" kanałó innych niż HD i żeby zobaczyć co będzie to zresetowałem ustawinia dekodera i nie zapisałem wcześniej tych danych a teraz nie mogę nic ustawić. Bardzo proszę o pomoc.
 
Do góry