Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

mayiv

New member
częstotliwość: na przykład 162000 kHz
symbol rate: 6952
network id na pewno zadziała jak się wpisze 0, a nie wiem czy dobrze pamiętam, że jest 41001.
 

sami01

New member
bocheno napisał:
Bardzo dziękuję za informacje, juz wszystko działa. Niestety "przebicia" pozostały...:-(

Zgłoś swój kłopot na 223030303 następnie wybierz '2' - wsparcie techniczne pomoże Tobie, napewno spróbuje :)
 

mayiv

New member
Pozmieniało się na satelicie i teraz paczka TVP jest na dwóch transponderach (10772 i 10860), więc częstotliwość 162 w Sprayu jest poskładana trochę inaczej. Problem w tym, że na 10860 czas jest za szybki o ponad godzinę (a na 10772 - tak jak był czyli jakieś 6-7 minut). Warto by było brać ten czas jednak z 10772, skoro nie można samemu nadawać. Jak na razie to mi rozwala mocno sprawy z nagrywaniem (często nagrywam z TVP Kultura). Dodam, że nie jestem szczęśliwy z tego powodu, a wręcz mnie to frustruje, gdy rano patrzę, że się nie nagrał film, albo nagrał się od połowy.

@sami01, mógłbyś szepnąć słówko technikom? Tu powinno być zupełnie bezboleśnie bez najmniejszych wątpliwości.

Jeszcze chwila i będę mógł podwyższyć moją ocenę o pół punkta w górę - od dłuższego czasu nie mam problemów z sygnałem. Dzięki sami01 może też pójść o kolejne pół punkta w górę - za lepszy kontakt ze Sprayem. Oby tylko jeszcze technicy stanęli na wysokości zadania, bo jak na razie w tej kwestii to nic się nie zmienia - nadawany czas coraz gorszy, EPG wciąż nie ma, soft wciąż po angielsku. Chyba przez chwilę po zmianach na satelicie nie było TVP Kultura, ale generalnie mały plus, że nie zauważyłem żeby się coś złego działo z paczką TVP. Bo - z doświadczenia - można się było spodziewać różnych cudów :twisted:.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
No i ja sie zaSPRAY'owalem. Po 6 latach malzenstwa z UPC postanowilem rozstac sie z nimi. W zasadzie to nie narzekalem na nich, ale jak zadzwonilem do BOK i powiedzieli mi, ze jesli chce przedluzyc umowe to musze podpisac nowa na 16 miesiecy, powiedzialem sobie koniec.
Po licznych bojach z ustalaniem terminu montazu wreszcie Pan monter sie zjawil. Mialem w domu polozony juz kabel jednak monter stwierdzil,ze wymieni na swoje - do kablowki + skretke do internetu. Nawet sie ucieszylem, ze wreszcie pozbede sie modemu do polaczenia z internetem. Wszystko poszlo w miare sprawnie do chwili odpalenia dekodera. Sygnal 62% jakosc 0. No i sie zaczelo szukanie przyczyny... sprawdzanie polaczen w mieszkaniu, korytarza itd. Sprawdzamy dekoder dalej nic.bPan instalator stwierdzil, ze trzeba bedzie wymienic dekoder na nowy i w dniu nastepnym przyniesie mi na wymiane. Mysle sobie, analogowy sygnal mam, internet mam jakos to przeboleje. Pan monter wyszedl, ja pilot w reke i szukam sygnalu... dalej nic. Ostatnia deska ratunku FORUM szukam, szukam, patrze a tu w ktoryms watku mowa o network id 41001 (zamiast 0000). Wciskam te cyferki i prosze wszystkie kanaly sie znalazly... radosci nie bylo konca:D . Po kilku dniach uzywania sygnalu cyfrowego mam mieszane uczucia, sa kanaly ze obraz naprawde super (polsat), natomiast niektore gorszej jakosci niz przez analog np. TV POLONIA. W wielu przypadkach widac pikseloze na przejsciach tonalnych (canal+). Byc moze jest to wina kompresji sygnalu, (niestety nie mialem wczesniej stycznosci z przekazem cyfrowym i moze to jest norma). Jesli chodzi o HD to tutaj nie ma sie do czego przyczepc obraz zyleta. Dekoder ma jedna straszna wade, kiedy jest w stanie czuwania caly czas swieci sie napis STANDBY, co powoduje ze pokoj mam w nocy rozswietlony przez wyswietlacz. Czy mozna to wylaczyc w menu bez wylaczania dekodera?
Mam nadzieje, ze kontakt z BOK bedzie w SPRAY duzo lepszy niz UPC.
Kiedy dzwonil do mnie handlowiec, zapewnial ze od marca bedzie TVN HD, tylko nie powiedzial od ktorego marca (2009?:mrgreen: )
 

brystol

New member
sami01 napisał:
Pierwsze słyszę żeby pracownicy na infolinni mówili że ma być TVN HD !?
W kontekście ostatniego posta napisanego przez "marmac500" :
marmac500 napisał:
Kiedy dzwonil do mnie handlowiec, zapewnial ze od marca bedzie TVN HD, tylko nie powiedzial od ktorego marca (2009?:mrgreen: )
łatwo wywnioskować można, że panuje tam wielki bałagan. Nikt nic nie wie, handlowcy informują klientów o różnych rzeczach po to żeby za chwilę pracownicy infolinii mogli temu zaprzeczyć. O TVN HD słyszałem w zeszłym roku, wiele razy dementowano (infolinia i forum j.w.) tą informację, a na forum dopisują się osoby które też taką informację otrzymały właśnie od handlowców.
Na stonie internetowej Spray'a jest napisane - Już wkrótce kolejne kanały HDTV. Sprytnie, bo wkrótce równie dobrze może oznaczać w grudniu 2008 r.
 

sami01

New member
mayiv napisał:
Pozmieniało się na satelicie i teraz paczka TVP jest na dwóch transponderach (10772 i 10860), więc częstotliwość 162 w Sprayu jest poskładana trochę inaczej. Problem w tym, że na 10860 czas jest za szybki o ponad godzinę (a na 10772 - tak jak był czyli jakieś 6-7 minut). Warto by było brać ten czas jednak z 10772, skoro nie można samemu nadawać. Jak na razie to mi rozwala mocno sprawy z nagrywaniem (często nagrywam z TVP Kultura). Dodam, że nie jestem szczęśliwy z tego powodu, a wręcz mnie to frustruje, gdy rano patrzę, że się nie nagrał film, albo nagrał się od połowy.

@sami01, mógłbyś szepnąć słówko technikom? Tu powinno być zupełnie bezboleśnie bez najmniejszych wątpliwości.

Jeszcze chwila i będę mógł podwyższyć moją ocenę o pół punkta w górę - od dłuższego czasu nie mam problemów z sygnałem. Dzięki sami01 może też pójść o kolejne pół punkta w górę - za lepszy kontakt ze Sprayem. Oby tylko jeszcze technicy stanęli na wysokości zadania, bo jak na razie w tej kwestii to nic się nie zmienia - nadawany czas coraz gorszy, EPG wciąż nie ma, soft wciąż po angielsku. Chyba przez chwilę po zmianach na satelicie nie było TVP Kultura, ale generalnie mały plus, że nie zauważyłem żeby się coś złego działo z paczką TVP. Bo - z doświadczenia - można się było spodziewać różnych cudów :twisted:.

Przestaję się wypowiadać w tym wątku, osoby zainteresowane śledzą wpisy - pracuje ten kto ma pracować, ponadto zauważyłem na Humaxie że pojawiła się synchronizacja czasu :)
 
Ostatnia edycja:

mayiv

New member
I tak ze zniecierpliwienia zrobiłem sobie własną wersję softu do Samsungowego dekodera - taką, która pobiera czas tylko raz i go nie aktualizuje w ogóle... Humaksa nawet mi się nie chce włączać prawie.

Wygląda na to, że jednak nie będzie pół punkta w górę za lepszy kontakt?...
 

mayiv

New member
Faktycznie działa dobrze czas - to miło! Jeszcze tylko EPG i będzie naprawdę dobrze!

Przy okazji: teletekst działa jakoś dziwnie - np. na TVP Kultura zauważyłem wczoraj, że strony z programem "na dziś" (301-304) były "niedzisiejsze". W analogu było ok. To tak informacyjnie, bo i tak nie korzystam z teletekstu (prawie).
 

Joh

New member
Witam,

Zegar faktycznie jest zsynchronizowany - mały plusik. Cały czas nie ma EPG i za to baaaaaaardzo duży minus - EPG jest dla mnie czymś, co jedonznacznie kojarzy się z telewizją cyfrową.

Dostałem nową fakturę ze Spray - jest nowa ulotka o Canal+, ale na temat Canal+ Sport2 nic nie znalazłem - jak to więc z tym jest?

Przy okazji - Spray wprowadza promocję na Canal+:
http://spray.pl/kanaly-premium.html

Rozumiem - promocja, przyciąganie klientó, ale nie bardzo rozumiem tego, że mam płacić teraz więcej miesięcznie, niż ktoś kto aktywuję sobie tę usługę teraz. Rozumiem, że dla Spray jestem gorszym klientem ...

Pozdrawiam
Robert
 

gifizoo

New member
Nowe usługi w Sprayu nie mają zapisów lojalnościowych. Wypowiadasz Więc umowę a w następnym miesiącu zamawiasz ponownie po promocyjnej cenie. Aktywacja 0PLN więc głowa nie boli.
Jest tylko mały haczyk: Oferta ważna do 31.03.2008, mozesz nie zdążyć :( .
 

Joh

New member
Witam

gifizoo napisał:
Nowe usługi w Sprayu nie mają zapisów lojalnościowych. Wypowiadasz Więc umowę a w następnym miesiącu zamawiasz ponownie po promocyjnej cenie. Aktywacja 0PLN więc głowa nie boli.
Jest tylko mały haczyk: Oferta ważna do 31.03.2008, mozesz nie zdążyć :( .

Właśnie myślałem, żeby tak zrobić, ale termin trwania promocji powoduje, że nie bardzo jest to możliwe.

No cóż - widać Spray postanowił dokoptować do paru innych firm, które dbają o to, aby pozyskać klientów, a jak już ktoś zostanie ich klientem, to mają go gdzieś ...

Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,

@sami01: a jak z tym Canal+ Sport2? Pisałeś, że widziałeś to na jakichś ulotkach - gdzie można zdobyć takie ulotki? :D

Pozdrawiam
Robert
 

sami01

New member
Joh napisał:
Witam,

@sami01: a jak z tym Canal+ Sport2? Pisałeś, że widziałeś to na jakichś ulotkach - gdzie można zdobyć takie ulotki? :D

Pozdrawiam
Robert
Na recepcji Spraya na stoliku.

Widzieliście?!
rozdzielono kanały: TCM od CN
 
Ostatnia edycja:

saczy

New member
sami01 napisał:
Widzieliście?!
rozdzielono kanały: TCM od CN

Dzięki sami01 za info, pytanie tylko, u kogo to działa, bo u mnie po staremu, zarówno na analogu jak i na cyfrze (zresetowałem nawet ustawienia w tunerze, aby mieć pewność, że się zaczyta i kicha :( )

Jarek
 

sami01

New member
saczy napisał:
Dzięki sami01 za info, pytanie tylko, u kogo to działa, bo u mnie po staremu, zarówno na analogu jak i na cyfrze (zresetowałem nawet ustawienia w tunerze, aby mieć pewność, że się zaczyta i kicha :( )

Jarek

Mój błąd - jeszcze nie, wrrr....... :???:
 

saczy

New member
sami01 napisał:
Mój błąd - jeszcze nie, wrrr....... :???:

Tak czy inaczej dzięki za info. Jakiś czas temu walczyłem z BOK i pytanie było kwitoawane stwierdzeniem, że nie ma technicznej możliwości.
Dobrze, że teraz możliwości się pojawiły :) - dziecko się ucieszy, że bajka przestanie się kończyć w połowie ;)


pozdrawiam
Jarek
 

mayiv

New member
Ja to głównie o to zabiegałem ze względu na filmy na TCM :). Pewnego razu w biurze obsługi na Armii Ludowej porozmawiałem nawet o tym z bardzo miłą panią na recepcji, która wysłuchała mnie, zrozumiała (mówiłem o tym, że jedyny problem może być z licencjami bo od strony technicznej wszystko powinno być prawie gotowe), zadzwoniła do studia, porozmawiała z jakimś panem, który obiecał przedstawić sprawę zarządowi (i że nie słyszał wcześniej o takich sugestiach ;)). Nie wiem w końcu jaką to drogą poszło, pewnie akurat moja wizyta miała niewielki wpływ na sprawę, ale gdy już będzie efekt - nastroi mnie zdecydowanie bardziej pozytywnie do komunikacji :).
 

saczy

New member
Zegar działający w czasie zimowym

Witam

Czy u Was także tuner Spraya pozostał w czasie zimowym? U mnie pomimo resetu nadal uparcie twierdzi, że jest o godzinę wcześniej, niż jest w rzeczywistości. Komuś udało się zwalczyć to draństwo?


Jarek
 
Do góry