Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

mayiv

New member
O Jetiksa to nawet zgłaszałem usterkę, ale się w końcu doczytałem m.in. na wikipedii, że Jetix Play działa od 6 do 18. Niemniej komunikat, że "Communication with card failed" jest z deka mylący.
 

bartur

Member
Witam wszystkich,

No i w końcu również ja się doczekałem wizyty dwóch szybkich monterów. Dosłownie - przyszli, załozyli w 5 min, wyszli. Byłem pod wrażeniem, ale to pewnie wyrobiona rutyna po tych wszystkich instalacjach do tej pory...

Do rzeczy - przynieśli Humax'a HD, założyli mi splitter, wymienili kabelki antenowe na "swoje - lepsze", quality mam 100%, moc sygnału powyżej 60%.

Odbieram HDMI/Component na Sharpie 37P50 i opcjonalnie projektor BenQ W100, audio zapięte do ampa Onkyo po optic'u.

...no i nie wiem jak zacząć bo... w zasadzie WSZYSTKO mi się podoba. Sporo się naczytałem od przedmówców o różnych problemach, a tu oprócz tej kichy z brakiem EPG - wszystko super.

Nie oglądałem jeszcze za wiele (głównie zapping po kanałach), ale jakościowo jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie wiem - być może to kwestia telewizora (modele P50/P55 mają jeszcze matryce PAL), albo mi się dobry egzemplarz STB trafił bo puki co wszystko w porządku. Inna sprawa, że 'od zawsze' byłem wychowany na analogowej kablówce, C+ albo eNke widziałem tyle co u kumpli na imprezach, więc może też stąd nieco obniżony próg wymagań.

W każdym razie programy SD w większości dużo lepiej niż po analogu. W zasadzie wszystkie na plus, albo podobnie. Voom i NGHD rewelacja - mimo matrycy 576 obraz jest powalający (swego czasu Kiki chwalił te modele Sharpa za dobry processing HD do tych matryc i tu się zgadzam w 100%).

Oferta programowa też w porządku, wiadomo - nikomu w 100% się nie dogodzi, a tu w zasadzie wszystko co w kablówce analogowej plus masa bonusów. Hm... no i 300/301 po 23-ciej bardzo w porządku (ten cały soft-core coś w sobie ma...:mrgreen:)

Warstwa audio też zupełnie w porządku - czysto, bez opóźnień do video, część programów w DD, co dobrze słychać (lektor w centralnym) i czasem czuć (akurat trafiłem na jakiś film z efektami i mi sub mało nerki nie urwał)

Tak czy inaczej - polecam, jestem "za" i proszę o jeszcze:
- po pierwsze EPG, ale tu się powtarzam po przedmówcach
- po drugie więcej programów HD, ale znów się powtarzam
- po trzecie jak najszybszy update soft'u co by włączyć polskie czcionki, tudzież kilka innych wciąż niedostępnych opcji.

I mam jeszcze pytanie do znających temat, bo w tej materii jestem "lewy" - HDD recorder - jeżeli kupię, to czy da się to-to tak podłączyć, żeby nagrywać sygnał z set-top-box'a, czy jestem skazany na zapięcie nagrywarki do analoga?

Pozdrawiam wszystkich,
Bartur
 

brystol

New member
bartur napisał:
I mam jeszcze pytanie do znających temat, bo w tej materii jestem "lewy" - HDD recorder - jeżeli kupię, to czy da się to-to tak podłączyć, żeby nagrywać sygnał z set-top-box'a, czy jestem skazany na zapięcie nagrywarki do analoga?
Jestes skazany wg mnie na podpięcie do analoga, jezeli chcesz używac funkcji timera. Tak jest w moim przypadku, próbowałem wszystkiego i g...no. Jest tak jak wczesniej napisał mayiv, że jak nie będzie EPG to nie ma timera, dlatego m.in. uważam, że naliczają nam opłatę za niepełną usługę. Wszystko byłoby ok gdyby mieli zamiary szybko to nadrobić ale dzwonisz na infolinię i ręce opadają bo jak zapodasz hasło EPG to nikt nie wie o co chodzi :shock:.
 

korel11

New member
Dostałem fakturę korygującą ze Spraya. Zwracają różnicę do 199 PLN :)

Nadal nie mam Astry HD - znikła od kilku dni...

Cytat:
Napisał bartur
I mam jeszcze pytanie do znających temat, bo w tej materii jestem "lewy" - HDD recorder - jeżeli kupię, to czy da się to-to tak podłączyć, żeby nagrywać sygnał z set-top-box'a, czy jestem skazany na zapięcie nagrywarki do analoga?

Z anteny kablówki nagrasz tylko sygnał analogowy. Natomiast Humaxa z nagrywarką możesz podłączyć na wiele sposobów, np. przez komponent + dźwięk przez SPDIF, albo przez HDMI.
Żeby jednak przepuścić dalej na TV taki sygnał cyfrowy, musisz mieć recorder z tzw. pass-trough czyli oprócz wejścia HDMI-in musi mieć wyjście HDMI-out - takich urządzeń nie ma zbyt wiele.
Osobna sprawa to zabezpieczenia przed kopiowaniem - nie wszystko da się w ten sposób nagrać :-(
 
Ostatnia edycja:

mayiv

New member
Joh napisał:
Przy okazji - jaką macie jakość TVP Info na analogu?

Dziś patrzyłem na analoga - na TVP Info kaszana (w odróżnieniu od kichy z EPG w cyfrowej ;)) - śnieg w strukturach zygzakowatych pionowych linii. To samo na kilku innych kanałach, m.in. Tele5.
 

korel11

New member
Potwierdzam - u mnie też TVP3 Info ma najsłabszą jakość za wszystkich kanałów, także w wersji cyfrowej.
Śnieżenia nie ma, ale na analogu widać pionowe, esowate prążki.
 

manowar

New member
mayiv napisał:
Dziś patrzyłem na analoga - na TVP Info kaszana (w odróżnieniu od kichy z EPG w cyfrowej ;)) - śnieg w strukturach zygzakowatych pionowych linii. To samo na kilku innych kanałach, m.in. Tele5.

Mi to wygląda na zakłócenia w dolnym paśmie ale mogę się mylić :) TVP 1 i parę innych publicznych jest w częstotliwości 162 Mhz. Sprawdź na kanałach w innej częstotliwości.

btw. Jak u was c+ ? Bo u mnie od około piątku problem się już nie powtarza.
Dajcie znać.
 

manowar

New member
korel11 napisał:
Dostałem fakturę korygującą ze Spraya. Zwracają różnicę do 199 PLN :)

Nadal nie mam Astry HD - znikła od kilku dni...

Cytat:
Napisał bartur
I mam jeszcze pytanie do znających temat, bo w tej materii jestem "lewy" - HDD recorder - jeżeli kupię, to czy da się to-to tak podłączyć, żeby nagrywać sygnał z set-top-box'a, czy jestem skazany na zapięcie nagrywarki do analoga?

Z anteny kablówki nagrasz tylko sygnał analogowy. Natomiast Humaxa z nagrywarką możesz podłączyć na wiele sposobów, np. przez komponent + dźwięk przez SPDIF, albo przez HDMI.
Żeby jednak przepuścić dalej na TV taki sygnał cyfrowy, musisz mieć recorder z tzw. pass-trough czyli oprócz wejścia HDMI-in musi mieć wyjście HDMI-out - takich urządzeń nie ma zbyt wiele.
Osobna sprawa to zabezpieczenia przed kopiowaniem - nie wszystko da się w ten sposób nagrać :-(

Właśnie, może zna ktoś jakieś obejście HDCP ? Przydałoby się jakiś meczyk nagrać albo cuś.
 

Joh

New member
Witam,

manowar napisał:
Mi to wygląda na zakłócenia w dolnym paśmie ale mogę się mylić :) TVP 1 i parę innych publicznych jest w częstotliwości 162 Mhz. Sprawdź na kanałach w innej częstotliwości.

btw. Jak u was c+ ? Bo u mnie od około piątku problem się już nie powtarza.
Dajcie znać.

Z Canal+ u mnie na razie OK. Za to wczoraj wieczorem podczas meczu piłkarzy ręcznych podobny problem pojawił się na Polsat Sport - nie było aż tak źle, jak na Canal+ (nie tak często), ale i tak to lekko denerwujące ...

Pozdrawiam
Robert
 

saczy

New member
Witam

Wydaje się, że problem był "globalny" ponieważ ja doświadczyłem zielonych kwadratów :) na Vivie. Coś się zaczyna sypać ten super wynalazek ze SPRAYa. Dobrze, że chociaż zostawili analoga - jakby co to bęszie można się przełączyć, a tuner traktować jako podstawkę pod kwiatki ;)


Jarek
 

daron

New member
Witam,

Jaki jest aktualny stan telegazety u Was (zwłaszcza na dekoderze HD) ? U mnie na dekoderze HD nie ma na żadnym kanale.

Pozdrawiam,
daron
 

manowar

New member
daron napisał:
Witam,

Jaki jest aktualny stan telegazety u Was (zwłaszcza na dekoderze HD) ? U mnie na dekoderze HD nie ma na żadnym kanale.

Pozdrawiam,
daron

Miałem kiedyś tutaj korespondencje z kolegą z forum na privie. Podobny problem pojawił się przed jego oczyma. Problem został rozwiązany w sposób trywialny, mianowicie wystarczyło na pilocie od Humaxa wcisnąć TEXT zamiast na pilocie od telewizora.

Cheers,
 

daron

New member
manowar napisał:
wystarczyło na pilocie od Humaxa wcisnąć TEXT zamiast na pilocie od telewizora.

O to właśnie chodzi, że to nie ten trywialny "problem". Dla ścisłości dodam, że właśnie po wciśnięciu TEXT na pilocie od Humaxa widać tylko '100 NO TELETEXT'.
 

manowar

New member
daron napisał:
O to właśnie chodzi, że to nie ten trywialny "problem". Dla ścisłości dodam, że właśnie po wciśnięciu TEXT na pilocie od Humaxa widać tylko '100 NO TELETEXT'.

No to pewnie jest to jeden z tych dekoderów, obdarzonych mocą "nie posiadania" obsługi TXT :p A sprawdzałeś, czy przy przełączaniu kanału, pojawia się na programie, taka ikonka z trzema paskami ( oznacza program z teletextem ). Jak wczoraj sprawdzałem dla świętego spokoju, działało. Sprawdź na kanałach TVP.
 

daron

New member
manowar napisał:
No to pewnie jest to jeden z tych dekoderów, obdarzonych mocą "nie posiadania" obsługi TXT :p A sprawdzałeś, czy przy przełączaniu kanału, pojawia się na programie, taka ikonka z trzema paskami ( oznacza program z teletextem ). Jak wczoraj sprawdzałem dla świętego spokoju, działało. Sprawdź na kanałach TVP.

Parę dni temu jeszcze "obsługiwał" TXT. Sprawdzałem także na TVP. Na pasku info ikona pojawia się, ale to tyle. Od subtitles'ow tez ikonka pojawia sie. Jak wszystko działało ikonka pojawiała się na wszystkich kanałach nawet na tych gdzie telegazety nie było.

EDIT: Po wizycie fachowca ze Spraya
1. Dekodery występują z różnymi chipsetami. Aktualnie ponoć otrzymałem najnowszy. (pytanie czy najlepszy)
2. Na nowym egzemlarzu telegazeta działa.
3. Widać, że troszkę różni sie także oprogramowaniem
4. Działa timer - dekoder wł/wył się na wybranym kanale i o wybranej godzinie.
 
Ostatnia edycja:

saczy

New member
Witam

Właśnie jestem po rozmowie z supportem spray'a. U mnie także pojawił się problem z telegazetą. Pomogło przywrócenie ustawień defaultowych i ponowne przeprogramowanie tunera. Przed wykonaniem tego kroku radzę spisać ustawienia sieci, bo może być problem ze zgadnięciem :grin:

Jarek
 

RysiekHD

New member
U mnie szczesliwie pikseliozy dawno nie doznalem (pare tygodni), natomiast regularnie na kazdym kanale jak humax dziala pare godzin, a czasami po 5 minutach zaczyna sie zatrzymywanie obrazu, jakby z zwolnionym tempie z przeskakiwaniem klatek. Pomaga zmiana kanalu i powrot.
Ale chyba nie nalezy to do standardu tc cyfrowych i mozna wymagac od Spraya aby te usterke usunal - pewnie znowu wymiana dekodera (juz raz mi wymieniali dekoder po pixeliozie, fakt ze pozniej znowu sie pojawiala ale rzadziej).

Powaznie zatsanawiam sie czy nie przezucic sie na cyfre lub N-ke? Ale nie mam z nimi doswiadzczen? Mozecie porownac ci z was co je mieli i sa na sprayu?
 

mayiv

New member
To na 99% jest błąd w oprogramowaniu dekodera. Praktyka w tym biznesie jest taka, że producenci oprogramowania dostają zgłoszenia o błędach do poprawienia od operatorów telewizji, a ci od klientów. Im więcej zgłoszeń, tym bardziej operator będzie naciskać producenta softu. A kiedy to się uda poprawić to już zależy mocno od stosunków Spray-Humax.
 
Do góry