Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

mayiv

New member
Trzy dni chodziło cacy, a dziś z rana problemy (podobne jak C+ w niedzielę) mają TVNy...

Może spróbuję zostać królikiem doświadczalnym i nie będę się zgłaszać z fakturą? ;)
 
Ostatnia edycja:

manowar

New member
mayiv napisał:
Trzy dni chodziło cacy, a dziś z rana problemy (podobne jak C+ w niedzielę) mają TVNy...

Może spróbuję zostać królikiem doświadczalnym i nie będę się zgłaszać z fakturą? ;)

Też do nich dzwoniłem dzisiaj ok. 10 i powiedzieli, że do 12 problem zostanie rozwiązany z TVN. W rezultacie problem rozwiązali o godz 11:30. W tym tygodniu mogę przyobserwować, bo mam urlop jeszcze ale w przyszłym licze na to, że wy będziecie aktywniejsi abym mógł zgłaszać reklamacje i przyokazji czekać na korekte fakturki ;)
 

brystol

New member
Joh napisał:
Dodatkowo zauważyłem inne "problemy" z dekoderem:
- telegazeta:
- brak polskich liter,
- po wyszukaniu strony, która zawiera więcej niż jedną podstronę telegazeta nie przeskakuje na kolejną podstronę - tak, jakby automatycznie włączany był "HOLD"
- co do telegazety to ogólna uwaga jest taka, że jest ona dostępna na niewielkiej liczbie kanałów - TVP i to chyba tyle - wydaję mi się, że w pierwszych dniach było lepiej (np. CANAL+), ale teraz to się zmieniło :confused:
Ano własnie wczesniej zapomniałem tego napisać ale u mnie tez nie działa telegazeta na dekoderze (HD) !. Jak coś chcę sprawdzić np. wyniki meczów to muszę przełączać na analog, bo w cyfrówce po prostu brak.... Czy u was też tak jest (posiadacze HD) ?

Joh napisał:
- funkcja TIMER'a - można sobie ustawić w dekoderze taką funkcję, która przypomina o jakimś programie - efekt jest taki, że na 10 sekund wcześniej pojawia się informacja o tym i "przy braku działania" po tych 10 sekundach przełącza się na ustawiony wcześniej kanał.
I tu jest pytanie do posiadaczy dekoderów HD czy u nas taka funkcja jest ? Ja wcześniej tego nie sprawdziłem ale faktycznie bez tej funkcji nagrywanie czegokolwiek z więcej niż jednego kanału staje się.... trudne.

Pozdrawiam
 

mayiv

New member
Sprawdzałem teletekst swego czasu, ale właściwie tylko na tvp - tam działał. Nie mam teraz pod ręką dekodera, ale chyba jeśli teletekst jest dostępny, to pokazuje się ikonka na pasku informacyjnym.

Na pewno przy podłączeniu kablem HDMI nie będzie teletekstu w telewizorze. Po prostu HDMI go nie przekazuje ze swej natury. Za to jest w dekoderze funkcjonalność wyświetlania teletekstu na OSD. Pod przyciskiem OPT+.

Timer znalazłem w menu, ale wygląda na to, że można ustawić tylko jeden na włączenie na dany kanał i tylko jeden na wyłączenie. I wygląda też na to, że przy aktywnym dekoderze timer włączający nie działa (czyli nie przełączy kanału).

@Joh: a co to w ogóle za dekoder jest ten SD? Ponoć jakiś TV Master cośtam-cośtam. Z Chin go może Spray przywozi :)?

Sprawdziłem kanał 301 - ciemność i u mnie wczora z wieczora była.
 

brystol

New member
mayiv napisał:
Sprawdzałem teletekst swego czasu, ale właściwie tylko na tvp - tam działał. Nie mam teraz pod ręką dekodera, ale chyba jeśli teletekst jest dostępny, to pokazuje się ikonka na pasku informacyjnym.
Na pewno przy podłączeniu kablem HDMI nie będzie teletekstu w telewizorze. Po prostu HDMI go nie przekazuje ze swej natury. Za to jest w dekoderze funkcjonalność wyświetlania teletekstu na OSD. Pod przyciskiem OPT+.
a jak to mozliwe, że przez HDMI na TVP 1 działa a na innych nie działa, mimo że jest ikonka w pasku informacyjnym programu ? Czasem nawet na TVP 1 nie chce działać nie mówiąc już o tym, że brak jest polskich znaków.

mayiv napisał:
Timer znalazłem w menu, ale wygląda na to, że można ustawić tylko jeden na włączenie na dany kanał i tylko jeden na wyłączenie. I wygląda też na to, że przy aktywnym dekoderze timer włączający nie działa (czyli nie przełączy kanału).
No to wygląda na to, że dekoder jest świadomie przystosowany do braku współpracy z nagrywarką. Ponoć jest wersja tego dekodera z HDD ale tylko w Niemczech i Skandynawii i to by po częsci tłumaczyło dlaczego tak jest :( .
 

mayiv

New member
Co do tej ikonki to nie jestem pewny, być może ona jest wyświetlana wtedy, gdy teoretycznie powinien być teletekst, nawet jeśli w praktyce go nie ma (sygnalizacja vs. zawartość). Wtedy faktycznie traci wartość informacyjną :).

U mnie telewizor zawsze mówi "Niedostępne" gdy próbuję włączyć teletekst z dekodera podłączonego po HDMI. No i nie spotkałem się nigdy z tym, żeby po HDMI był dostępny. Na pewno na dekoderach HD Cyfrowego Polsatu nie jest - za to działa po złączach analogowych (np. SCART). Teletekst działa mi (działał jakiś czas temu) na TVP na samym dekoderze - ten teletekst obsługiwany i wyświetlany przez dekoder z pilota dekodera, a nie przesyłany do tv.

Canal+ już jest "no access".
 
Ostatnia edycja:

Joh

New member
Witam,


mayiv napisał:
@Joh: a co to w ogóle za dekoder jest ten SD? Ponoć jakiś TV Master cośtam-cośtam. Z Chin go może Spray przywozi :)?

Sprawdziłem kanał 301 - ciemność i u mnie wczora z wieczora była.

Dekoder - wygląda to na jakąś chińszczyznę ;-) - nazywa się to Force (na stronie http://www.technisat-force.tv/) piszą, że to niby niemieckie. Samo pudełeczko wygląda na dość ładnie zrobione i pliot też dość przyjemny, ale te problemy, o których pisałem jakoś mnie "rewelacyjnie" do tego nie nastawiły. No, ale też za bardzo nie narzekam - tandeta to to nie jest :)

Kanału 301 nie ma - jak dzisiaj też nie będzie to jutro do nich napiszę.



Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,

Poświęciłem się i przejrzałem wszystkie programy cyfrowe pod względem telegazety.
Okazało się, że od mojego ostatniego postu sporo się poprawiło - nie wiem nawet kiedy - może to przy tych ostatnich problemach z TVN ?

W każdym razie telegazeta jest na:
TVP1
TVP2
TVP Info
TVN
Polsat
TV4
TVN7
TVPolonia
Canal+
Canal+Film
Canal+Sport
TVN Style
TVN Turbo
TV Trwam

Pamiętam też, że w listopadzie mieliśmy zmianę częstotliwości części programów analogowych i wówczas część programów "straciła" telegazetę, a u części się pojawiła.
Pojawiała się np. przy TVN Style, a znikła przy Eurosport, czy BBC World. Tak przy okazji - trochę bez sensu, że 3 programów analogowych brakuje na cyfrówce - tym bardziej, że dwa z nich to programy BBC, które lubię oglądać.

Czy ktoś wie może coś więcej o EPG - kiedy jest jakaś szansa?

Pozdrawiam
Robert
 

brystol

New member
No i znowu to samo z C+. Siły już nie mam do tego badziewia. Właśnie leci Borat, siedzimy sobie z żoną oglądamy a tu nagle w połowie filmu zielona pikselizacja. Jak to ma tak wyglądać to szkoda kasy na taką jakość.
 

mayiv

New member
Koło północy AleKino! zaczęło się rwać. Miałem nastawione nagrywanie na drugą i nagranie jest w porządku, więc kicha trwała dość niedługo. Acz wkurzające niewątpliwie. Swoją drogą, też miałem nadzieję jeszcze obejrzeć Borata, ale już C+ mam wyłączone. Cóż :)

@Joh: BBC Prime w ogóle wychodzi z Polski i go nigdzie nie będzie, za to może być inne BBC - kablówki mogą go zastąpić jednym z [SIZE=-1] Entertainment, BBCBBC Knowledge, BBC Lifestyle lub CBeebies. Co zrobi Spray - nie wiadomo, zresztą ich polityka informacyjna jest generalnie do bani i dowiemy się pewnie w momencie kiedy zmienią. Niestety działają metodą faktów dokonanych. Na przykład - poinformowali swego czasu o zmianie częstotliwości analogowych i dali nowy spis programów, a na nim nie było MTV (tego niemieckiego). Po kanale tym nie płaczę, ale wyglądało to tak, jakby starali się w pewien sposób to ukryć - informowali o zmianie częstotliwości a nie o znikaniu programów. Albo z samą cyfrówką - 20 listopada infolinia informowała, że cokolwiek o cyfrówce będzie wiadomo w grudniu, a bodajże 28 listopada poszła informacja prasowa, że od 1 grudnia sprzedają.

No dobra, ponarzekałem trochę, to teraz konstruktywnie. Żebym był zadowolony z usług wystarczy, że:
- będzie działało EPG - uściślę - będzie dobrze działało :);
- nie będzie problemów z sygnałem, kodowaniem, uprawnieniami na kartach czy dlaczego tam jeszcze nie działają/źle działają czasem kanały;
- ewentualne problemy będą usuwane na bieżąco w miarę możliwości, ale 24h na dobę (to standard np. w Cyfrowym Polsacie, a tu w analogu na restart dekodera jak im się zwiesił czasem - o 19:00 na przykład - trzeba było ponad 14 godzin czekać);
- będą informować z wyprzedzeniem o wszelkich ruchach w ofercie, bez ściemy i ukrywania takich rzeczy jak znikanie kanałów;
- będzie polska wersja językowa oprogramowania w dekoderach.
A zachwycony będę, gdy dadzą możliwość parowania karty ze swoim dekoderem (albo nie będą w ogóle parować), lub ewentualnie wprowadzą dekoder z nagrywarką.
[/SIZE][SIZE=-1]
Na razie moja ocena to 2 z plusem (za HD). Poprawa każdego z powyższych punktów to będzie pół stopnia w górę.
[/SIZE][SIZE=-1]
Mam nadzieję, że ktoś ze Spraya w końcu trafi na to forum ;). Mam nadzieję też, że można z nim/nią będzie pogadać i ustanowić jakiś sensowny kanał komunikacji z klientami.

[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:

Joh

New member
Witam,

Jeśli o mnie chodzi to wczoraj Canal+ nie oglądałem, ale dzisiaj rano miałem podobne problemy z Polsat Sport - napiszę chyba do nich w tej sprawie - podobnie, jak w przypadku 301 (Blue Hustler).

Przy okazji - macie problemy z TVP Info na analogu - u mnie od czasu włączenia cyfrówki jest słaba jakość tego programu ...

Co do BBC Prime to mnie bardzo zmartwiłeś - ale co to znaczy, że wychodzą z Polski? Na satelicie chyba będą, więc można będzie ich transmitować, czy też nie? Chyba, że chodzi tylko o polskie napisy, ale to bym jeszcze jakoś przeżył ...

Co do niemieckiego MTV - miałem dokładnie takie same odczucia - też dostałem pismo, że zmieniają częstotliwości i dorzucają 3 programy - nie było mowy o usuwaniu jednego. I podobnie jak Ty nie był to program, na którym mi strasznie zależało, ale chodzi o zasady - których jak widać Spray nie ma.

Napisałem do nich w tej sprawie, a ci mi wyskoczyli z tekstem o regulaminie i że mogą zmieniać programy - więc odpowiedziałem im też regulaminem, że mogą, ale powinni o tym informować, a to wygląda, jakby chcieli to ukryć ...

Zresztą podobnie napisałem o telegazecie, że po zmianie zniknęła z kilku programów, na co dostałem odpowiedź od "kompetentnej" panienki, że "telegazeta jest funkcja telewizora, co oznacza, że usługa ta nie leży po stronie Operatora" :confused: - nie wiedziałem, czy śmiać się, czy płakać po takiej odpowiedzi ...

Co do naszych uwag - to może wspólnie do nich napiszemy jakąś petycję z uwagami, prośbami ? Mieszkamy w różnych lokalizacjach, co oznacza, że doskwiera to różnym osobom, a nie tylko komuś, kto ma "swoje widzi-misie" ...


Pozdrawiam
Robert
 

Joh

New member
Witam,


mayiv napisał:
O BBC wiem z prasy. Można poczytać np. w tych miejscach:
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,4827095.html
http://www.satkurier.pl/?polskie_kanaly/&kat=150&id=39167
http://media2.pl/media/28516-nowe-kanaly-bbc-wchodza-na-polski-rynek.html

Wyborcza pisze "do końca stycznia kanał BBC Prime zupełnie zniknie z naszych telewizorów".



No cóż ... Jeżeli oferta BBC Prime znajdzie się na czterech nowych programach (a Spray umieści je w swojej ofercie) to nie jest tak źle. Z drugiej strony jednak bardzo zmartwiła mnie informacja o lektorach - bez oryginalnego języka sporo z tych programów traci bardzo dużo ... :(

Przy okazji - znowu pojawiły się kłopoty z Canal+. Dzwoniłem do Spray'a - miły pan mnie poinformował, że to są problemy z nadajnikami i niestety do poniedziałku sytuacja się nie poprawi (tzn. może się poprawić wcześniej, ale to jest bezpieczny termin, kiedy na pewno ma się to poprawić). Sytuacja ma być uwzględniona w następnej fakturze - zobaczymy na ile to prawda ;-)


Pozdrawiam
Robert
 

manowar

New member
Może trochę offtopic ale czy ktoś już próbował psuć (hakować) zabezpieczenia Spray ? Ciekaw jestem, bo przecież to mała sieć kablowa i raczej nie powinni stawiać tak mocno na bezpieczeństwo. Wystarczy spojrzeć na cyfrę czy polszmat o których to dosyć często się słyszy, że ktoś coś popsuł i pojawiło się kilkuset zadowolonych użytkowników darmowej telewizji. Oczywiście nie chodzi mi o psucie dla korzyści materialnych ale dla samej wiedzy.
 

eltar

New member
mayiv napisał:
[SIZE=-1]Mam nadzieję, że ktoś ze Spraya w końcu trafi na to forum ;). Mam nadzieję też, że można z nim/nią będzie pogadać i ustanowić jakiś sensowny kanał komunikacji z klientami.

[/SIZE]

trafi, trafi - jak im powiesz, że jest takie forum.
Rozmawiałem ostatnio z gościem na infolinii technicznej (w sprawie netu) i był zdziwiony, że coś o nich jest w sieci.
Może jakiś dział marketingu czyta czasami co w sieci się sieje o ich ofercie :confused:
 

Joh

New member
Witam,

No proszę - coś się jednak dzieje w tym Spray'u. Po moim telefonie i mailu wczoraj poprawa. Canal+ działa bez zastrzeżeń - na innych programach też nie zauważyłem problemów. Wrócił program z 301.

Przy okazji - jaką macie jakość TVP Info na analogu?

Pozdrawiam
Robert
 

korel11

New member
Zwracam honor...

Dziś przekopałem się przez dokumenty zamówienia aktywacji HD, aneksy do umów, etc i znalazłem, że jednak powinno być 199 brutto. W związku z tym zwracam honory panowie :)
Oczywiście zadzwoniłem zaraz do Spraya i okazało się, że czeka mnie w lutym zwrot kasy z kolejną FV.

mayiv - dzięki - u mnie tez do CA działa 1234 ;-)

W weekend na Boracie i innych kanałach np. Kuchnia TV też miałem te
zielone prostokąciki i rwący dźwięk. Dziś jest idealnie, coś musieli zmienić, ale za to bardzo spadła i to wyraźnie jakość kanałow w analogu - zwłaszcza na TVP1, MiniMini - widać jakby siatkę pasków...

Znikła Astra HD tzn. obraz jest czarny, choć na dekoderze pojawia się nazwa kanału i jest w menu... Oj, chyba ktoś na nas eksperymenty przeprowadza...
 
Ostatnia edycja:

mayiv

New member
Udało mi się porozmawiać z kimś ze Spraya bardziej obeznanym z tematem tv cyfrowej, kto wiedział co to jest EPG (nie po nazwie może, a może niewyraźnie wypowiedziałem ;), w każdym razie wiedział o co chodzi). Powiedział, że "ma być", ale nie był w stanie o żadnych terminach nic powiedzieć. Cóż, trzeba popytać jeszcze trochę...

Na stronie Humaksa jest o CXHD-1000C napisane:
"Timer function (coupled with EPG)".
Podejrzewam, że jak już zadziała EPG, to może być lepiej z timerami. Często w dekoderach jest tak, że ustawia się timery właśnie z EPG.

Od poniedziałku nie zauważyłem problemów z odbiorem (jak na razie całe trzy dni, jeszcze tylko 27 i podwyższę moją ocenę do trójki :twisted:)

A analoga to już dawno, dawno temu widziałem ;). Zwłaszcza, że sygnał przepuszczony szeregowo przez przelotki dwóch dekoderów w analogu już zupełnie źle wygląda...

Właśnie zadzwoniła do mnie pani ze Spraya z informacją, że system źle naliczył opłatę za aktywację i następna faktura będzie z rabatem. Tym samym kończę rolę królika doświadczalnego ;). Dobrze, że dzwonią osobiście z informacją. Do wizerunku firmy dołączam plusik, który kasuje minus z zawyżoną fakturą :eek:k:.
 
Ostatnia edycja:

brystol

New member
A ja stawiam potężny minus za brak Jetix Play dzisiaj od godz. 18.00. W sumie jest to kumulacja za zielone pixele na C+, czasowy brak innych programów oraz brak EPG (mamy 17 stycznia dekodery są od pierwszej połowy grudnia). Tak naprawdę nie powinni naliczać całej opłaty za usługę bo usługa jest niepełna i poszatkowana czasowym brakiem programów. Strona internetowa "milczy" choc powinny być jakieś zapowiedzi co wprowadzają czy coś w tym stylu.
 
Do góry