Cyfra+HD

Adam Dydo

New member
lepp napisał:
Dziś po wklepaniu ręcznie częstotliwości dolny pasek zaczał wariować, skakał od zera do 99%. Tego nie było wczoraj więc postanowiłem spróbować poszukać kanałów. Za 6 czy 7 podejściem dodał kanały do listy.
Podobno miałabyć lepsza jakość. Na razie NG wyglada słabiej, Sport fatalnie, leci mecz naszej ligi wiec łudzę się, że to akurat taki słaby sygnał.
Poza tym często zrywa i wyskakuje brak sygnału. Pewnie to poprawią, ewentualnie potrzebny bedzie zakup dużej anteny.
Jeżeli posiadasz oryginalną (małą) antenę CYFRY to myślę że będzie wymagała ona precyzyjnego ustawienia w stosunku do satelity. Uważam że to powinno załatwić sprawę, chociaż z całą pewnoscią większa antena będzie dużo lepsza.

Pozdrawiam
 

lepp

New member
Bez reklam
To jest mała oryginalna od C+, była 4 miesiące temu instalowana przez fachowca i wszystko łącznie z HD śmigało. Dlatego licze, że jeszcze dopracują to nadawanie.
 

walt

New member
Witam
U mnie podobnie jak u kolegi Adam Dydo instalacja przebiegła bezboleśnie:) Programy w HD wyglądają bardzo ładnie (może nawet lepiej jak poprzednio?) Jedyne co mnie martwi to brak EPG na programie HBO-wcześniej miałem.Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
pozdrawiam

__________________

Ferguson HD8800
 

Adam Dydo

New member
lepp napisał:
To jest mała oryginalna od C+, była 4 miesiące temu instalowana przez fachowca i wszystko łącznie z HD śmigało. Dlatego licze, że jeszcze dopracują to nadawanie.
Tak. Tylko wcześniej programy HD nadawane były w modulacji DVB-S, a teraz zmieniono modulację na DVB-S2/8PSK (teoretycznie lepszą). Problem może być w oprogramowaniu odbiornika lub modułu CI. Cyfra+ lubi robić takie niespodzianki tym którzy nie korzystają z ich firmowych odbiotników (prywatne spostrzeżenie).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Adam Dydo

New member
walt napisał:
Witam
U mnie podobnie jak u kolegi Adam Dydo instalacja przebiegła bezboleśnie:) Programy w HD wyglądają bardzo ładnie (może nawet lepiej jak poprzednio?) Jedyne co mnie martwi to brak EPG na programie HBO-wcześniej miałem.Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
pozdrawiam

__________________

Ferguson HD8800
Dokładnie to samo jest u mnie.

Pozdrawiam
 

lepp

New member
Bez reklam
Skoro już działa to nie sadze, żeby to był problem oprogramowania ze strony odbiorników lub modułów. Poza tym problem mają tez użytkownicy oryginalnych Philipsów. Będę się martwił jeśli problem nie zniknie w ciągu kilku dni. wczoraj nie było u mnie nic, dziś kanały już sa wiec postęp ogromny.
Co do HBO to włączyli już EPG.
 

DanielS

New member
Panowie co do kanałów HD to już było wiele razy napisane i w wielu miejscach. Ci , którzy mają problemy z ich odbiorem lub odbierają z przycięciami - mają albo za małe anteny albo niedostatecznie dokładnie ustawione. NIC INNEGO. Ja mam PVR od C+ i Topfielda i wszystko działa bezproblemowo po zmianach. Jeśli nie jesteście w stanie ustawić sobie dokładnie anteny - to niestety albo trzeba kupić większą albo zatrudnić na godzinkę profesjonalnego instalatora :(
 

Adam Dydo

New member
lepp napisał:
Skoro już działa to nie sadze, żeby to był problem oprogramowania ze strony odbiorników lub modułów. Poza tym problem mają tez użytkownicy oryginalnych Philipsów. Będę się martwił jeśli problem nie zniknie w ciągu kilku dni. wczoraj nie było u mnie nic, dziś kanały już sa wiec postęp ogromny.
Co do HBO to włączyli już EPG.
Jak widać Cyfra+ staje na głowie aby zadowolić swoich abonentów. Z całą pewnością postępy będą widoczne z dnia na dzień.

Kolega DanielS, ma rację, delikatna korekta anteny może załatwić sprawę.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Co do stawania na głowie to ciekaw jestem z jaką szybkością zareagują na mojego maila z wczoraj wieczorem , że na tunerach PVR od C+ rozjechało się całkwoicie tygodniowe EPG po wybraniu na pilocie funkcji PROGRAM.
Chciałem wczoraj korzystając z tej funkcji nagrać Labirynt Fauna i niestety :) Okazało sie , ze nie nadaje go C+Film HD a National Geographic HD :) Przesuneły im się kanały i pozycje ale przez to nie można zaprogramować nagrywania. Mam nadzieję, że to poprawią szybko ...a moze już poprawili ? Ma ktoś możliwość sprawdzenia na tunerze PVR HD ?
 

stereoman

New member
U mnie wciąż brak obrazu i dźwięku, mimo że te 3 kanały HD są na liście.
Mam ferdka 8800HD i moduł T-Rex 4.6

Coś się w tym gryzie.
Może jakieś sugestie?:eek:k:

pzdr
 

lepp

New member
Bez reklam
Ale kartę C+ masz prze moduł czy bezpośrednio. U mnie knały sie pojawiły ale się czasem przycinają. Na razie zalecam spokój, może cos poprawią, zwiększa siłę sygnału, albo coś innego. Jaką masz siłę sygnału na tych kanałach? Lub na wyszukiwaniu ręcznym kiedy wklepiesz tą częstotliwość.
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Dziekuje kol. Lech, Twoja instrukcjia jest 100% konkretna ;).Dodam tylko, ze pozwolilem sobie wkleic Twoj tekst na innym forum, chyba nie masz nic przeciw temu (mam nadzieje) ;)?

Spoko przecież to miejsce jest po to by sobie wzajemnie pomagać.
 

walt

New member
stereoman napisał:
U mnie wciąż brak obrazu i dźwięku, mimo że te 3 kanały HD są na liście.
Mam ferdka 8800HD i moduł T-Rex 4.6

Coś się w tym gryzie.
Może jakieś sugestie?

- nie jestem specjalistą :) ale z tego co wiem do odbioru cyfry+ na tym ferdku(mam takiego samego) nie potrzeba zadnego modułu....
u mnie wszystko działa bez modułu:D
pzdr.
 

earksob

New member
zmiana parametrów nadawania HD w C+

moje obserwacje - trudno mi ocenic, czy zmiana wplynela na poprawe jakosci programow HD - ale za malo mialem czasu, wiecej bede mogl powiedziec po weekendzie jak obejrze mecze naszej ligi.....
jedno co zauwazylem to przed zmiana dosc czesto byly "przyciecia" i "zamrozenia" obrazu na ok 0,5-1sek, po zmianie ustapily zupelnie
mimo ze korzytam z "zwyklej" anteny C+ (60cm), dekoder Philips bez nagrywarki, poziom sygnalu mam "4" na pasku sygnalu
tak wiec pod tym wzgledem jest zdecydowanie lepiej

zwraca tez uwage fakt, ze od 7go C+ Sport HD nadaje naprawde z porzadnym bitratem, oby tak dalej
http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi?01300000000000000844-v
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Też mam taką małą antenę i o dziwo wczoraj pół dnia nic nie było, a sygnał 94%, nei wiem jak to się ma do skali w Philipsie. Poczekam jeszcze trochę zanim zacznę kręcić talerzem lub go wymieniać, ale dziwi mnie ta sprawa. Problemy mają osoby z antenami 85cm, sprzętem oryginalnym i nieoryginalnym. O co chodzi?
 

DanielS

New member
Mają źle ustawione anteny, konwentery , słabą instalację, nieaktualne softy modułów, w ferdkach powinny być karty w czytniku uniwersalnym a nie w module , w topfieldzie żeby wyszukac z nowych częstotliwosci trzeba wyjąc moduł C+HD i wtedy się znajdą :) itp, itd :) :)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
U mnie chodzi na HUMAXIe 2000 na module Aston. Dzisiaj pojawiło się EPG na NGHD oraz FilmHD! Mam antenę 90 cm z serwisu Cyfry. Dwie rzeczy jednak szwankują. Pierwsza, że często nie chcą wchodzić od razu niektóre kanały, zwłasza TVN-y (pojawia się okno o braku uprawnień). Pomaga tylko wyłączenie i włączenie dekodera. Druga "wtopa" jest taka, że po włożeniu T-Rexa (Predator 3.66) zamiast lub obok Astona, dekoder działa dopóki nie przełączy się na jeden z kanałów HD Cyfry (nie dotyczy FTA HD). Wtedy nie ma żadnego obrazu ani dźwięku i dekoder kompletnie się zawiesza - pomaga tylko zimny restart:twisted: na Astonie lub bez modułu.
 

earksob

New member
Lepp,

lepp napisał:
Też mam taką małą antenę i o dziwo wczoraj pół dnia nic nie było, a sygnał 94%, nei wiem jak to się ma do skali w Philipsie.

"4"ka w Philipsie to 80% sygnału - wskaznik poziomu sygnalu jest wyskalowany do 5 z skokiem co 1
niestety nie ma w tych dekoderach ani zdzbla informacji nt stopy bledu na danym kanale
jest tylko ten "ogólny" poziom sygnalu i nic poza tym
 

DanielS

New member
jarmalik napisał:
U mnie chodzi na HUMAXIe 2000 na module Aston. Dzisiaj pojawiło się EPG na NGHD oraz FilmHD! Mam antenę 90 cm z serwisu Cyfry. Dwie rzeczy jednak szwankują. Pierwsza, że często nie chcą wchodzić od razu niektóre kanały, zwłasza TVN-y (pojawia się okno o braku uprawnień). Pomaga tylko wyłączenie i włączenie dekodera. Druga "wtopa" jest taka, że po włożeniu T-Rexa (Predator 3.66) zamiast lub obok Astona, dekoder działa dopóki nie przełączy się na jeden z kanałów HD Cyfry (nie dotyczy FTA HD). Wtedy nie ma żadnego obrazu ani dźwięku i dekoder kompletnie się zawiesza - pomaga tylko zimny restart:twisted: na Astonie lub bez modułu.
Ale to , że Ci coś szwankuje na tvn lub t-rex to przecież nie jest wina C+. Wiele osób używa Topfielda z Astonem lub z modułem od C+HD i wszystko śmiga. Są tez osoby , które mają tunery HD od cyfry i również jest wszystko ok . Tutaj akurat sądzę , że problem który opisujesz to bardziej problem z softem lub t-rexem niż wina C+. A to , że akurat problem powstał w wyniku zmian nadawania .... hmmm .... trzeba próbować , szukać lub poczekać na nowe softy , upgrade modułów, a może nawet ustawić antenę, itp , itd Niestety jak się ma tunery niezależne oraz moduły nikoniecznie zgodne z zaleceniami platformy to jest takie ryzyko :(

Ja sądzę, że nie jest możliwe by kilka nascie osób opisywało , że w pewnej konfiguracji wszysto u nich smiga elegancko a inne osoby w takiej samej konfiguracji sprzętu mają problemy. To musi być coś z ustawieniami , modułami, tunerami , softami , antenami , konwenterami. Jakby to było coś od C+ to wszyscy by mieli problemy takie same a tak nie jest.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
DanielS napisał:
Ale to , że Ci coś szwankuje na tvn lub t-rex to przecież nie jest wina C+.

Tvn trybi na Astonie, a więc na module kiedyś zalecanym przez sprzedawcę Cyfry. Problem w tym, że przed tymi zmianami z 7 na 8 wszystko grało jak ta lala. Także T-rex chodził bez zarzutu.
 
Do góry