Cyfra+HD

tilman

New member
Adam Dydo napisał:
Próbowałem przeszukać częstotliwość 11,278 GHz z modulacją DVB-S2/8PSK i niestety „NIC” , kompletne „ZERO”. Posiadam TF 7700 HSCI, według wskaźnika poziomu sygnału wynika, iż mam POZIOM-90 % a JAKOŚĆ-0%. W tym samym czasie na tej samej częstotliwości, lecz z modulacją DVB-S POZIOM-99% a JAKOŚĆ-86% przy padającym deszczu. Czyżby faktycznie antena była źle ustawiona?
Pozdrawiam.

Witaj,

to zobacz teraz. Kanały przełączono w nocy. Jeśli będziesz miał problem z ich wyszukaniem, na czas wyszukiwania wyciągnij moduł z kieszeni. Wszystko powinno być OK. pzdr
 

Adam Dydo

New member
:)
lepp napisał:
Niestety mam ten sam problem z Fergussonem 8800. Nic nie znajduje na tej częstotliwości.
Faktycznie zmiana nastąpiła w nocy. Teraz wszystko jest OK.:)
Poza tp.130 (11,117 GHz) brak programów (przynajmniej u mnie) z paczki 3 wymiary Discovery:confused:
 
Ostatnia edycja:

Adam Dydo

New member
tilman napisał:
Witaj,

to zobacz teraz. Kanały przełączono w nocy. Jeśli będziesz miał problem z ich wyszukaniem, na czas wyszukiwania wyciągnij moduł z kieszeni. Wszystko powinno być OK. pzdr
Dzięki tilman.
Wszystko jest OK, poza tp.130 (11,117 GHz) brakuje mi programów Discovery Trawel & Living, Discovery Civilisation i Discovery Science. Nie widać ich na tej częstotliwości.:(
 

stereoman

New member
Witam

Pisałem o tym w innym wątku dzisiaj, bo też C+Film HD, NG H i C+Sport HD nie widać, tzn. kanały są na liście tylko...serwis niedostępny...

Używam do tego ferdka modułu Predator 4.6

Coś może wymyślimy wspólnie:grin:

pzdr
 

jarmalik

Member
Bez reklam
U mnie na Humaxie 2000 wszystkie kanały HD działają, ale tylko na Astonie, natomiast T-Rex się blokuje! Nawet gdy w jednym slocie jest karta Cyfry z Astonem a w drugim pusty T-Rex to następuje blokada i tuner się zawiesza! Poza tym nie zauważyłem żadnej poprawy w jakości programów - więcej - w tej chwili na Canal+ Film HD nadają niby film w HD "Siła spokoju" - niestety, jakość jest beznadziejna i od HD daleko o lata świetlne:(
 

stereoman

New member
Mój:p T-Rex nie blokuje, bo inne kanały/w tym dwa HD nie nasze/ odbieram.
Ale przed zmiana odbierał programy HD z C+, to czemu teraz nagle taki myk?

pzdr
 

lepp

New member
Bez reklam
Stereoman, co znaczy, że kanały są na liście? Wgrałeś nową listę kanałów czy ferdek znalazł te kanały na satelicie?
 

stereoman

New member
To po kolei...
Nie miałem tego transpondera 11278 i musiałem go wklepać, a potem ustawić ustawienia

tp. 4 (11,278 GHz, pol. V SR=27500 FEC=2/3 DVB-S2)

tak, że miałem i jakość sygnału i siłę sygnału i przeszukałem ten transponder i te trzy kanały się zgłosiły.
Wszystko gra, po za tym że brak dźwięku i obrazu:???:

pzdr
 

qba13

New member
stereoman napisał:
To po kolei...
Nie miałem tego transpondera 11278 i musiałem go wklepać, a potem ustawić ustawienia

tp. 4 (11,278 GHz, pol. V SR=27500 FEC=2/3 DVB-S2)

tak, że miałem i jakość sygnału i siłę sygnału i przeszukałem ten transponder i te trzy kanały się zgłosiły.
Wszystko gra, po za tym że brak dźwięku i obrazu:???:

pzdr


Pytalem dzis w fergusonie, w tym tygodniu ma byc gotowa lista kanalow do sciagniecia. W tym momencie ostatnia wersja to ta z 8-ego lutego.
Poczekamy, zobaczymy
 

lepp

New member
Bez reklam
Wklepałem sobie już wcześniej tego transpondera w opcji "edycja transpondera" i nic nie pomogło. Wszystkie dane chyba ok. Co to znaczy tp. 4 ?

Lista kanałów chyba nic nie da, pewnie nowy soft będzie potrzebny albo w c+ coś naprawią.
 
J

Judash

Guest
Zrobilem przeszukanie wszystkich transporderow , ale wczesniej usunalem wszystkie niedzialajace programy.Po tym zabiegu dzialaja 3 HBO, 3 Discovery, MTV two tylko kanalow HD cyfry brak.
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Zrobilem przeszukanie wszystkich transporderow , ale wczesniej usunalem wszystkie niedzialajace programy.Po tym zabiegu dzialaja 3 HBO, 3 Discovery, MTV two tylko kanalow HD cyfry brak.

Sam odbiornik tego nie znajdzie bo transponder nie jest zaprogramowany i musisz to zrobić samodzielnie. Oto cała procedura:
1. Ustaw w menu kanał startowy na któryś z niekodowanych / ja dałem TVP kultura/,
2. Wyłącz dekoder wyłącznikiem i wyciągnij kartę C+ z modułu,
3. Włącz zpowrotem dekoder - załaduje program i zgłosi się TVP kultura j/w,
4. Wejdź w menu na opcję "szukaj programy",
5. W szukaj programy na samej górze pokazuje opis satelity - ma być HB... i zostawiasz to w spokoju przesuwaj kursor w dół na transponder,
6. W ktansponderze naciśnij "OK" wyświetli się lista, na której niestety niema tego właściwego. Dlatego przewijaj listę do chwili ukazania się napisu "użytkownika",
7.Na użytkowniku wciśnij "OK" i wyświetlą się kolejno pola do wpisów:
a/ Częstotliwość- wpisujesz 11278 ,
b/ Polaryzacja- odznaczasz "Pionowa",
c/ Transmisja SR- odznaczasz "27500",
c/ Transmisja - odznaczasz "DVB-S2",
d/ Fec - odznaczasz 2/3 ,
e/ Modulacja - odnanaczsz "8PSK",
Po tym naciśnij "zapisz" - odbiornik zapisuje "Twój nowy transponder" i przechodzi do okna wyszukiwania kanałów. W tym czasie odbiornik wyświetla już znaleziony transponder w postaci dwóch pasków - siły i jakości sygnału.

8. W wyszukiwaniu kanałów masz już teraz satelitę HB i Twój transponder. Teraz odznacz: Wyszukiwanie -Pakiety, Typ mieszany-Wszystkie, Typ kanału - Wszystkie.
9. Naciśnij szukaj - za chwilę odbiornik znajduje Twoje 3 kanały HD - naciśnij zapisz i wyjdź z menu.
10. Po włożeniu karty C+ odpalasz ponownie. Na satelicie HB na końcu listy kanałów TV są twoje 3 X HD, które dołączasz do ulubionych i oglądasz. Pozdrawiam.

Ps. Ja wyciągnąłem kartę C+ tak na wszelki wypadek i być może nie jest to konieczne.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Dziekuje kol. Lech, Twoja instrukcjia jest 100% konkretna ;).Dodam tylko, ze pozwolilem sobie wkleic Twoj tekst na innym forum, chyba nie masz nic przeciw temu (mam nadzieje) ;)?
 
Ostatnia edycja:

Adam Dydo

New member
Witram szanownych kolegów.
Właśnie dzisiaj zameldowały się na tp.130 (11,117 GHz) kanały z paczki "3 wymiary Discovery". Teraz mam komplet. Posiadam TF 7700 HSCI, moduł C+HD (z ostatnią aktualizacją), konwerter momoblok GI-205 Platinum X, antena Triax 80. Sam proces dotyczący zmian przebiegał u mnie bez większych problemów, nie była potrzebna regulacja anteny, kanały HD C+ wystartowały za pierwszym razem. Myślałem że będzie gorzej.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Dziś po wklepaniu ręcznie częstotliwości dolny pasek zaczał wariować, skakał od zera do 99%. Tego nie było wczoraj więc postanowiłem spróbować poszukać kanałów. Za 6 czy 7 podejściem dodał kanały do listy.
Podobno miałabyć lepsza jakość. Na razie NG wyglada słabiej, Sport fatalnie, leci mecz naszej ligi wiec łudzę się, że to akurat taki słaby sygnał.
Poza tym często zrywa i wyskakuje brak sygnału. Pewnie to poprawią, ewentualnie potrzebny bedzie zakup dużej anteny.
 
Do góry