Cyfra+HD

olekp

New member
spoko kupisz na raty
a obraz naprawdę jest sporo lepszy
ja poszedłem też po Philipsa, podłaczyli mi oba i wyszedłem z Humaxem
nie porównasz jak nie widzisz obydwu obrazów a różnica jest duża
 

effe

New member
Kurczę tylko ten cholernik humax nie pasuje mi kolorystycznie do sprzętu:) Występuje może w odcieniu czerni?;) A może jest coś zbliżonego? Albo lepszego i w kolorze czarnym?

A poza tym jestem ze szczecina i gdzie tutaj dostane te dekodery: humax, lub ferguson? W mediamarkt prowadzą taką sprzedaż? albo może w innym sklepie?

A o edycji postów pan @effe słyszał?!
 

olekp

New member
będzie czarny Humax

po jakichś targach w relacji na Satkurierze była informacja o czarnym Humaxie, to ma być jesieną i będzie model z dyskiem twardym, ten będzie czarny zdaje się że to był symbol HDR 5000 (numerek ten za literki nie ręcze)
 

effe

New member
Ciekaw jestem ile ten humax nowy będzie kosztował? Jak dla mnie to cena za dekoder ok. 1000zł to lekka przesada. No chyba, że jest rzeczywiście jak piszecie, tzn. że dekoder humax, ferguson, topfield chodzą bardzo szybko, nie zawieszają się tak często, obraz i dźwięk jest o wiele lepszy od philipsa. Posiadam tego philipsa ale na obraz nie narzekałem, jak dla mnie jest wystarczający, no ale jeśli ma być o wiele lepszy to czemu się ie skusić na jakiś lepszy dekoder. Prosiłbym jeszcze o jakieś konkretne opinie na temat 3 producentów dekoderów. Poczytałem troche na tym forum o fergusonie najnowszym i wiele osób się żaliło. A humax to najpopularniejszy dekoder jak zauważyłem. Mało jest za to o topfieldzie. Jak oceniacie te trzy pozycje? Nad którą warto się głębiej zastanowić?
 

olekp

New member
wydałeś kilka tysięcy złotych na ekran LCD, bo zgaduję że nie podłaczasz wszystkiego do 22 calowego kineskopu to po co jeśli podłaczysz do niego sygnał niskiej jakości.
Po prostu weż i każ podłaczyć Humaxa i Philipsa do telewizora i porównaj.
Niestety zesatw tuner - telewizor bedzie ci działął tak jak działa najgorszy jego element. Jeśli tuner poda nieczysty obraz to najlepsza matryca cudów z tym nie zrobi. Zresztą policz za Philipsa musisz dać 699 zł lub co miesiąc 15 zł. Dobry tuner poużywasz 5-6 lat, 60 mies policz ile to 15 zł x 60
Wyjdzie na te same pieniądze a z lepsza jakością obrazu.

A nowy Humax ma być nagrywarką HD, więc zamiast kupować nagrywarkę zewnętrzną i nagrywać z sygnału VIDEO analogowego bedziesz miał zapis cyfrowego strumienia danych na dysku w jakości idealnie takiej jak nadał nadawca. Ja za to jestem gotów zapłacić 2,5 tys
 

effe

New member
Masz rację wiem, że jeśli się wydało za telewizor tyle kasy to nie ma co oszczędzać na sygnałach czy innych elementach. Ja dostałem dekoder za 299zł philipsa i nie płace nic miesięcznie dodatkowo. tylko abonament.
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
Masz rację wiem, że jeśli się wydało za telewizor tyle kasy to nie ma co oszczędzać na sygnałach czy innych elementach. Ja dostałem dekoder za 299zł philipsa i nie płace nic miesięcznie dodatkowo. tylko abonament.

Majac swoj tuner placisz tanszy abonament o 10, czy 15 zlotych.A jak dasz polecenie zaplaty lub zaplacisz za rok z gory dodatkowo -15% od abonamentu.I wten sposob zaoszczedzam 25% z abonanamentu.
 

olekp

New member
effe napisał:
Masz rację wiem, że jeśli się wydało za telewizor tyle kasy to nie ma co oszczędzać na sygnałach czy innych elementach. Ja dostałem dekoder za 299zł philipsa i nie płace nic miesięcznie dodatkowo. tylko abonament.
tylko że opcji bez opłat już nie ma
od 1 lipca jest albo 699 zł zakup albo 15zł/mies dzierżawa,
natomiast dla mnie nie koszty a obraz był argumentem ostatecznym,
nie bez znaczenia był też fakt że Humax ma wyjście optyczne dźwięku , daje lepszy dźwięk i pasowało do mojego kina domowego.
Tak naprawdę wybór najtańszego tunera to oszczędność 5% na inwestycji składającej się z ekranu, nagłośnienia i tunera. A to niestety źródło sygnału czyli tuner ma znaczenie strategiczne dla jakości tego co oglądamy.
 

maszek

New member
Bez reklam
effe napisał:
maszek no nie wiem, ja mam lcd firmy samsung 32s71b i obraz jest naprawdę idealny jak dla mnie. oczywiście jeśli chodzi o HBO to jak się podejdzie do ekranu to rzeczywiście widać niedoskonałości. a jak hbo wygląda na humaxie? i czy tego humaxa da rade gdzieś kupić na raty?
Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać. Kiedy kupowałem Humaxa w Centrum Cyfry, mieli na wyposażeniu LCD Sharpa full HD i podłączone do niego oba dekodery: filka i humka. To, co ujrzałem przekonało mnie o słuszności wyboru.:) HBO wyglada tak, jakby nie mieli zamiaru niczego poprawiać. Na raty? Poszukaj w necie. przykład
 

_siwy_

New member
maszek napisał:
Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać. Kiedy kupowałem Humaxa w Centrum Cyfry, mieli na wyposażeniu LCD Sharpa full HD i podłączone do niego oba dekodery: filka i humka. To, co ujrzałem przekonało mnie o słuszności wyboru.:) HBO wyglada tak, jakby nie mieli zamiaru niczego poprawiać. Na raty? Poszukaj w necie. przykład

Czy obraz kanałów SD na cyfrze po podłączeniu po componencie lub HDMI do TV LCD jest porównywalny jakościowo z tymi samymi na N?? Gdzie można obejrzeć działanie C+ w takiej konfiguracji?
 

maszek

New member
Bez reklam
_siwy_ napisał:
Czy obraz kanałów SD na cyfrze po podłączeniu po componencie lub HDMI do TV LCD jest porównywalny jakościowo z tymi samymi na N?? Gdzie można obejrzeć działanie C+ w takiej konfiguracji?
Mój lcd pracuje z Humaxem po hdmi. Jak poszukasz na forum to znajdziesz wypowiedzi, że wg niektórych obraz SD jest lepszy do komponencie niż po HDMI. Nie mam N-ki więc Ci nie pomogę. O jaką konfigurację pytasz w działaniu C+?
 

_siwy_

New member
No właśnie o konfigurację C+ podłączona do LCD po HDMI lub component. Domyślam się ze jest lepiej niż po EURO ale czy znacząco lepiej? Miałem kiedyś cyfre z ich dekoderem i po EURO to tak sobie wyglądało na LCD.
 

maszek

New member
Bez reklam
_siwy_ napisał:
No właśnie o konfigurację C+ podłączona do LCD po HDMI lub component. Domyślam się ze jest lepiej niż po EURO ale czy znacząco lepiej? Miałem kiedyś cyfre z ich dekoderem i po EURO to tak sobie wyglądało na LCD.
HDMI zdecydowanie przewyższa EURO. Component przekaże Ci tylko sygnał video - audio musisz podać oddzielnym kablem.
 

_siwy_

New member
maszek napisał:
HDMI zdecydowanie przewyższa EURO. Component przekaże Ci tylko sygnał video - audio musisz podać oddzielnym kablem.

Chodzi mi tylko o porównanie jakości obrazu SD miedzy EURO a HDMI/component. Czy na LCD da sie to oglądac? Mocno widać pixeloze? Jak z ostrością i kolorami?
Zastanawiam się nad powrotem do C+ i chciałbym porównać to co pamiętam z połączenia EURO z tym co mozna zobaczyć po HDMI/component.
 

iqpablo

New member
_siwy_ napisał:
Chodzi mi tylko o porównanie jakości obrazu SD miedzy EURO a HDMI/component. Czy na LCD da sie to oglądac? Mocno widać pixeloze? Jak z ostrością i kolorami?

ja ostatnio zmienioem obraz z hdmi (musialem podlaczyc blu-raya :) )na component i lesli chodzi o c+ wydaje sie byc lepszy obraz po komponencie na philipsie. przynajmniej u mnie.

w euro to sie nie baw bo jest tragedia. przetestuj sobie sam jakosc hdmi i component.
 

_siwy_

New member
Czyli o tym co pamietam z połączenia starego dekodera po EURO mogę spokojnie zapomnieć?? Chciałbym zobaczyć obraz z jakiegoś dekodera co ma HDMI/component. Czy w salonach cyfry mają już taki sprzęt?
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
_siwy_ napisał:
Chodzi mi tylko o porównanie jakości obrazu SD miedzy EURO a HDMI/component.
@siwy, nie zrozum mnie źle, ale zacznij PROSZĘ na początek np. od tego wątku. Pod opisem złączy masz linki do kilku fotek obrazujących, jak dane połączenie wpływa na jakość sygnału.
 

_siwy_

New member
Chyba ty mnie jednak nie zrozumiałes ;) Wiem jakie są różnice między poszczególnymi połączeniami, ale chodzi mi konkretnie o sygnał CYFRY+. Sygnał ma znacznie, czyż nie? Proste pytanie: Da sie oglądać SD z cyfry po HDMI na LCD??
 

BartekB

New member
_siwy_ napisał:
Czy obraz kanałów SD na cyfrze po podłączeniu po componencie lub HDMI do TV LCD jest porównywalny jakościowo z tymi samymi na N?? Gdzie można obejrzeć działanie C+ w takiej konfiguracji?
Witam,
jestem właśnie na świeżo po przejściu do Cyfry+ z 'n' i z wielkim zdziwieniem zauważyłem, że na standardowym dekoderze Phila obraz SD po HDMI jest wyraźnie lepszy niż obraz tych samych kanałów SD z 'n' - również po HDMI.
Co ciekawsze, na Philu daje się nawet popatrzyć na takie kanały jak AXNy czy Cinemaxy, czego nie da się powiedzieć o oglądaniu ich na tunerze 'n'.
Oczywiście efekt pozytywnej różnicy zanika w kilka dni po przejściu do Cyfry (niestety jakość SD tych kanałów jest zdecydowanie marna) jednak na gorąco po przepięciu widać zdecydowaną różnicę 'in plus' dla Phila Cyfry względem tunera 'n'.
Taką samą pozytywną różnicę zauważyłem na kanałach państwowej tv jak również na kanałach ITI.

Oglądam to na tv SXRD 55A2000
 

_siwy_

New member
Aha, czyli ogólnie lepiej niż na n. TVP1 i TVP2 na n to porazka, nie wiem skąd oni biorą ten sygnał. Pixele tam są wielkości okolo 1cm2.
O taką odpowiedź mi chodziło. Można sie spodziewać, ze na Humaxie czy podobnym tunerze bedzie jeszcze lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry