Cyfra+HD

karoo

New member
Ktoś może wie, czy w ofercie pre- paid CYFRA + premium jest Canal+ HD?
A te nowe kanały HD dostępne od lipca będą dostępne na tej karcie bez dodatkowych opłat, czy nie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!!!;)
 

DanielS

New member
karoo napisał:
Multiplez to opcja CANAL+ za 30 zł czy coś innego?


POZDRO!!!

Tak. Czyli żeby miec C+ HD musisz mieć wykupiony Multiplex za chyba 29 PLN a do tego C+HD x 2 - za 6 PLN. NGHD za 6 PLN jak pisałem wcześniej można dokupić już do podstawowego. ( zresztą multiplex też do podstawowego można dokupić ) .
 

iqpablo

New member
chamy z c+ beda lupic 15 zl miesiecznie za dekoder hdtv, nie dosc ze zaplacilem chamom 300 zl aktywacji to teraz jeszcze chca chamy jedne 15 zl miesiecznie.
 

makisiaki

New member
iqpablo napisał:
chamy z c+ beda lupic 15 zl miesiecznie za dekoder hdtv, nie dosc ze zaplacilem chamom 300 zl aktywacji to teraz jeszcze chca chamy jedne 15 zl miesiecznie.

Jakie 15zł ???
Będziesz płacił dodatkowo za HD 6zł (Canały+HD) i 6zł (NGHD).
To jest te zapowiadane 10zł, które później w plotkach przerodziło się w 15zł a wyszło naprawdę 12zł.
Mając dekoder PhilipsHD (299zł) nie płacisz już za wynajem sprzętu.
 

iqpablo

New member
makisiaki napisał:
Jakie 15zł ???
Będziesz płacił dodatkowo za HD 6zł (Canały+HD) i 6zł (NGHD).
To jest te zapowiadane 10zł, które później w plotkach przerodziło się w 15zł a wyszło naprawdę 12zł.
Mając dekoder PhilipsHD (299zł) nie płacisz już za wynajem sprzętu.

masz racje niekompetentni ludzie w BOK c+ udzielili mi zlej informacji. co za bajzel maja w tej c+.
 
Ostatnia edycja:

iqpablo

New member
DanielS napisał:
Wszyscy czy tylko nowi abonenci , którzy zdecydują się na wykup opcji HD ?


niekompetentni ludzie w BOK c+ udzielili mi zlej informacji. co za bajzel maja w tej c+. jak ktos zaplacil 299 to nie bedzie placil 15 zl miesiecznie, a teraz maja zniesc oplate 299 zl, ale w zamian bedzie sie placic 15 zl miesiecznie - czyli tylko ci nowi klienci beda placic.
 

DanielS

New member
iqpablo napisał:
niekompetentni ludzie w BOK c+ udzielili mi zlej informacji. co za bajzel maja w tej c+. jak ktos zaplacil 299 to nie bedzie placil 15 zl miesiecznie, a teraz maja zniesc oplate 299 zl, ale w zamian bedzie sie placic 15 zl miesiecznie - czyli tylko ci nowi klienci beda placic.

No i wszystko jasne. Ta informacja jest prawidłowa i powinna służyć wszystkim , którzy chcą się zdecydować na tuner HD od Cyfry i anakes do umowy.
Ja czekam do września i ocenię ofertę HD na rynku. Wtedy udam się do salonu Cyfry podpisać aneks i wymienić Pionka na moduł albo zrezygnuję z ich oferty i poszukam czegoś innego :)
 

kp@

New member
czarne pasy pionowo i poziomo w C+HD

Dotychczas znałem tylko 2 sposoby nadawania obrazu w tzw" C+HD":
  1. obraz 16:9 wypełnia cały ekran lub z niewielkimi pasami poziomymi
  2. obraz 4:3 wypełnia cały ekran za wyjatkiem pasów pionowych z boku obrazu.
Ostatnio poznałem trzeci sposób nadawania gdy obraz jest 16:9 i posiada pasy ze wszystkich jak przy nadawaniu przy C+SD ale w przypadku HD nie można tego obrazu powiększyć do pełnego ekranu.
Czy ktoś mi może to wyjasnić skąd sie bierze ten trzeci sposób nadawania?:confused:
 

karoo

New member
Ktoś może wie, czy w ofercie pre- paid CYFRA + pakiet premierowy(499zł) jest Canal+ HD?
A te nowe kanały HD dostępne od lipca(CANAL+ FILM HD< NATIONAL GEOGRAFIG HD) będą dostępne na tej karcie bez dodatkowych opłat, czy nie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!!!
 

dnc

Moderator
VIP
kp@ napisał:
Dotychczas znałem tylko 2 sposoby nadawania obrazu w tzw" C+HD":
  1. obraz 16:9 wypełnia cały ekran lub z niewielkimi pasami poziomymi
  2. obraz 4:3 wypełnia cały ekran za wyjatkiem pasów pionowych z boku obrazu.
Ostatnio poznałem trzeci sposób nadawania gdy obraz jest 16:9 i posiada pasy ze wszystkich jak przy nadawaniu przy C+SD ale w przypadku HD nie można tego obrazu powiększyć do pełnego ekranu.
Czy ktoś mi może to wyjasnić skąd sie bierze ten trzeci sposób nadawania?:confused:

Opisany przez Ciebie format to nic innego jak materiał źródłowy był w 16/9 a dopasowano go do 4/3. Stąd obraz stał się jeszcze mniejszy, a czarnych pasów przybyło. Tak robi wiele stacji, ale jesli rozdzielczosc jest SD, to te pasy są mniejsze. Jeśli natomiast jest HD to obraz robi się dziwny tak jak zauważyłeś.
 

kp@

New member
dnc napisał:
Opisany przez Ciebie format to nic innego jak materiał źródłowy był w 16/9 a dopasowano go do 4/3. Stąd obraz stał się jeszcze mniejszy, a czarnych pasów przybyło. Tak robi wiele stacji, ale jesli rozdzielczosc jest SD, to te pasy są mniejsze. Jeśli natomiast jest HD to obraz robi się dziwny tak jak zauważyłeś.
To jest wyjatkowe pójscie na łatwiznę poniżej krytyki bo sam obraz własciwy robi sie jeszcze mniejszy:(
 

maszek

New member
Bez reklam
karoo napisał:
Jaki jest najtańszy dekoder HD do CYFRA+?
Czy obraz na nim jest leszy czy gorszy niż na dekoderze PHILIPS?

POZDRO!!!
Oprócz Philipsa HD oferowanego przez C+, do odbioru C+HD nadają się tylko te tunery, które obsługują moduły HD Cyfry. Niestety wiąże sie to z kosztem powyżej 1000zł. Sam używam Humaxa 2000. Możesz jeszcze wybrać Topfielda. LINK Co do obrazu - philek HD nie dorównuje im do przysłowiowych pięt (niestety).
 

Lech

New member
Bez reklam
karoo napisał:
Ktoś może wie, czy w ofercie pre- paid CYFRA + pakiet premierowy(499zł) jest Canal+ HD?
A te nowe kanały HD dostępne od lipca(CANAL+ FILM HD< NATIONAL GEOGRAFIG HD) będą dostępne na tej karcie bez dodatkowych opłat, czy nie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!!!

Zasadniczo musisz mieć odpowiedni dekoder i lub dekoder i moduł dekodujący HD. Jeżeli masz dekoder HD C+ to oni przesyłają Ci kanały, które możesz odbierać, natomiast z wolnego dekodera to ty wybierasz kanały, które chcesz oglądać. Cyfra nic nie mówi o wolnym odbiorze HD, mówi natomiast o umowie na HD i o opłatach. A oto cytat z C+:

Od lipca CYFRA+ oferować będzie kanały HD w ramach dwóch opcji dodatkowych: CANAL+ HD (zawierającej CANAL+ Sport HD i CANAL+ Film HD) w cenie 6 zł miesięcznie oraz National Geographic Channel HD w cenie 6 zł miesięcznie. CYFRA+ przedłużyła do końca lipca darmowy dostęp do oferty CANAL+ HD dla aktualnych abonentów. Dla tych, którzy zdecydują się na zakup CYFRY+ w HD w wakacje, opcja CANAL+ HD dostępna będzie bezpłatnie do 3 miesięcy. CANAL+ HD aktywować będą mogli abonenci pakietu Prestiżowego lub opcji zawierających CANAL+, a National Geographic Channel HD – abonenci pakietów Prestiżowego, Komfortowego i Podstawowego. Aby uzyskać dostęp do opcji HD, niezbędne jest podpisanie aneksu do umowy. Abonenci, którzy odbierają już CANAL+ Sport HD, automatycznie zyskują dostęp także do CANAL+ Film HD.

Tak więc jak mówią holendrzy za darmo to tylko słońce wschodzi i zachodzi. Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
maszek napisał:
Oprócz Philipsa HD oferowanego przez C+, do odbioru C+HD nadają się tylko te tunery, które obsługują moduły HD Cyfry. Niestety wiąże sie to z kosztem powyżej 1000zł. Sam używam Humaxa 2000. Możesz jeszcze wybrać Topfielda. LINK Co do obrazu - philek HD nie dorównuje im do przysłowiowych pięt (niestety).
Maszek
a Ferguson 8800 HD??
Mam ten model od paru dni i to nie fatamorgana:p
Sprostujcie, jeśli źle zrozumiałem BOKa Cyfry/ chodzi o aneks do umowy na odbiór HD/:
zdaję stary dekoder, podpisuję aneks i...nic nie płacę za żaden moduł???, a po 3 dniach roboczych przysyłają uprawnienia. Tak to zrozumiałem.
pzdr

acha, WAŻNE
Zgodę na odbiór HD otrzymujemy i musimy to zrealizować w ciągu 30!!! dni.
Taka zgoda wydawana jest raz na 12 miesięcy:confused::confused::confused:
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
stereoman napisał:
Maszek
a Ferguson 8800 HD??
Mam ten model od paru dni i to nie fatamorgana:p
Oczywiście, że nie jest to fatamorgana i taki tuner jest już dostępny na rynku. Ale czy będziesz mógł odbierać kanały HD Cyfry bez podpisania aneksu? A zatem, jeśli podpiszesz aneks, to masz dwa rozwiązania - ich tuner lub moduł. Chyba że coś przeoczyłem;) . Z tego też powodu, swego czasu C+ zamknęła okienko HD na Astonach.
 

stereoman

New member
No to powtórzę
W tej chwili mówią mi, że wystarczy zwrot starego dekodera i podpisanie aneksu, a sygnał HD aktywują w ciągu 3 dni.
Gdzie w tym moduł za 179 zł?

Chyba, że dla nich moduł jest tak oczywisty, że o tym się nie mówi./joke/
Po niedzieli sprawę załatwiam, to się wyjaśni i nie będę truł:p
 
Do góry