Cyfra+HD

makisiaki

New member
valdi57 napisał:
Witam
mógłby kolega jasniej.Czy chodzi o kanały SD na n-ce po HDMI czy HD po HDMI. Widziałem u kolegi własnie obraz z Philipsa po SCARTcie i byłem mile zaskoczony w stosunku do tego co ja mam na 32" po HDMI profigolda 2 m za prawie 400 zeta w tamtym roku.Tak że TV1 i 2 ogladam z kabla bo jest lepszy obraz niz całe HDMI na 720p czy 1080i Mowa oczywiscie o Samsungu 32M.który jest lepszym modelem niz kolegi 32R. Tak że proszę jesli łaska jaśniej bo z bólem serca ja syn marnotrawny, przymierzam się do powrotu na łono C+ i to w pzrymierzu z Philipsem dzierżawionym do czasu zakupu czegoś z dyskiem. A jeszcze na dodatek to za przeproszeniem p... "n" psuje mi mojego HUMAXA PVR 8000 jak podłacze to paskudztwo przez przelotkę.

Jasne, mogę. Porównuję te same kanały SD (bo tylko takie porównanie ma sens) między Philipsem podłączonym componentem a n-ką podłączoną przez hdmi i różnicy brak (kabel component profigolda też za parę setek). Philips podłączony przez hdmi faktycznie daje poziome mikropaski (trochę postów o tym było) widoczne przy mocno rozjaśnionym ekranie i w ogóle obraz jakiś taki "blady bez wyrazu".

Ja powróciłem do Cyfry i właśnie jestem w trakcie wypowiedzenia n-ki. W grudniu dostałem PhilaHD (chyba w najgorszym momencie) i dostawałem szału z jakością obrazu i softem. W marcu już nie wytrzymałem i zakupiłem dodatkowo n-kę (jakość biła cyfrę na głowę). Jak cyfra wreszcie dopracowała soft i kanały SD można było ogladać i jak nałożyłem na to jeszcze plusy jakie daje Canal+ to z n-ki właśnie wychodzę. Na ten moment tylko Cyfra. Również czekam na coś z dyskiem od Cyfry.
 

karoo

New member
Jeśli chodzi o kabel Component do Philipsa HD to czy warto kupować jakieś kable za 40 zł, czy lepiej kupić coś za 100 zł(np. Tech- link)?A czy obraz HD(Cyfra+) po componencie jest dobry, czy nie?


Pozdrawiam!!!
 

KMN

New member
lidl napisał:
to nie śpij już więcej tak dlugo teraz jest EPG w Humaxie na Polsacie 7 dni i na Cyfrze+ 3 do 4 dni a w Topfildzie zrobili epg dla Cyfry ale nie działa dla Polsatu
więc teraz z EPG jest lepiej w Humaxie a Topfild jest sporo z tyłu. Teraz czas zaprogramować Humaxa i odstawić Topfilda do sypialni. I nie spać tak dużo bo na tym forum już ze 3 ekrany o nowym sofcie Humaxa a tu ktoś się budzi i wyjeżdża z opiniami z zeszłego tygodnia. Pobudka !

No cóż, mój komentarz pisałem w momencie, gdy nowy soft jeszcze nie był dla mnie osiągalny. Może lepszym podejściem byłoby pomóc niż szydzić?... To taka drobna rada na przyszłość. Więcej się w życiu osiągnie, a i poważanie wzrośnie...
Wgrałem nowy soft i jeden problem mam z głowy: nowe EPG rzeczywiście działa i to z polska czcionką! A czy TP jest z tyłu? Śmiem wątpić. W dalszym ciągu HDCI2000 nie posiada możliwości zaprogramowania przez USB, nie istnieje w nim DiSEQC 1.1 (ale to ograniczenie można obejść), ma mniejszą pamięć programów. Czy o czymś zapomniałem?...
 

robo55

New member
A ja mam pytanko do użytkowników topfildów i humaxów - czy z camem cyfry skończyły się już problemy i można bez zgrzytów oglądać całe hd na cyfrze czy dalej jakies kombinacje.......
 
J

Judash

Guest
KMN napisał:
No cóż, mój komentarz pisałem w momencie, gdy nowy soft jeszcze nie był dla mnie osiągalny. Może lepszym podejściem byłoby pomóc niż szydzić?... To taka drobna rada na przyszłość. Więcej się w życiu osiągnie, a i poważanie wzrośnie...
Wgrałem nowy soft i jeden problem mam z głowy: nowe EPG rzeczywiście działa i to z polska czcionką! A czy TP jest z tyłu? Śmiem wątpić. W dalszym ciągu HDCI2000 nie posiada możliwości zaprogramowania przez USB, nie istnieje w nim DiSEQC 1.1 (ale to ograniczenie można obejść), ma mniejszą pamięć programów. Czy o czymś zapomniałem?...

1.Do czego DISEQC 1.1, to cos bardzo istotnego?.
2.USB nie ma, to straszne, ale pewnie poprawia-napisales do nich, ze ci brakuje tego USB?.
3. Co to jest TP-jakis ulepszac obrazu?.
4. Mniejsza ilosc programow, a wg ciebie ile powinno byc?.

Rozumiem, ze wszystkich tych mankamentow Topfield jest pozbawiony?
 

maszek

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Co to jest TP-jakis ulepszac obrazu?.
TP, to pewnie w tym znaczeniu Topfield:D
Co do USB - fakt, RS wychodzi powoli z użycia, zwłaszcza nie ma go już w nowych laptopach. Są oczywiście przejściowki, ale może programiści Humaxa uruchomią wreszcie złącze USB np. na początek pod upgrade z pendrive a w przyszłości pod zewnętrzny dysk.;)
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
TP, to pewnie w tym znaczeniu Topfield:D
Co do USB - fakt, RS wychodzi powoli z użycia, zwłaszcza nie ma go już w nowych laptopach. Są oczywiście przejściowki, ale może programiści Humaxa uruchomią wreszcie złącze USB np. na początek pod upgrade z pendrive a w przyszłości pod zewnętrzny dysk.;)

Maszek,a w koncu na ktorej fotce jestes ty ;)?. Jestes bardzo przystojnym mezczyzna ;).Nie jestem gejem ;).
 

lidl

New member
KMN napisał:
No cóż, mój komentarz pisałem w momencie, gdy nowy soft jeszcze nie był dla mnie osiągalny. Może lepszym podejściem byłoby pomóc niż szydzić?... To taka drobna rada na przyszłość. Więcej się w życiu osiągnie, a i poważanie wzrośnie...
nie szydziłem tylko sobie trochę pokpiłem, soft był już dostępny i włączając się do dyskusji na forum trzeba przeczytać przynajmniej 2-3 poprzednie posty, to taka drobna rada na przyszłość, wynika to z szacunku do innych i swojej osoby. Jeśli kolega jest urażony prezpraszam bo lepiej powiedzieć przepraszam niż odpowiadać zjadliwością.
KMN napisał:
Wgrałem nowy soft i jeden problem mam z głowy: nowe EPG rzeczywiście działa i to z polska czcionką! A czy TP jest z tyłu?
Jest z tyłu bo z tego co piszą jest EPG na Cyfrze ale nie ma polskich czcionek na Polsacie
KMN napisał:
, ma mniejszą pamięć programów. Czy o czymś zapomniałem?...
Jeden i drugi mają po 5000 kanałów. Jest to i tak parametr całkiem bez znaczenia. Jak będziesz trzymał na liście potrzebne kanały a nie śmietnik to i 500 wystarczy. Zresztą ferguson ma 3500 i nikt nie pisze że mało. 5000 kanałów Humaxa i Topfielda - jak byś spędził na każdym 10 sekund to masz oglądania na 14 godzin (50 tyś sekund) to i tak kosmos.
 

Marwicjusz

New member
lidl napisał:
...Zresztą ferguson ma 3500 i nikt nie pisze że mało...

Ferguson też ma 5000 kanałów, tylko że jeśli w pamięci jest więcej niż 3500 to tuner robi sie ponoć zdecydowanie wolniejszy.
Nie sprawdzałem tego bo nie widze potrzeby trzymać w pamięci tunera tyle kanałów.
 

pawcho

New member
karoo napisał:
Jeśli chodzi o kabel Component do Philipsa HD to czy warto kupować jakieś kable za 40 zł, czy lepiej kupić coś za 100 zł(np. Tech- link)?A czy obraz HD(Cyfra+) po componencie jest dobry, czy nie?


Pozdrawiam!!!
ja mam podłączoną plazmę componentem z Philipsem i obraz uważam za bardzo dobry. Co do ceny to coś ze średniej półki:)
 

karoo

New member
Czyli kabel za ok 100 zł np - Tech-Linka będzie OK.

A jeśli chodzi o kanały HD i SD to czy za pomocą innych kabli uzyskamy lepszą jakość

Pozdrawiam!!
 
J

Judash

Guest
karoo napisał:
Czyli kabel za ok 100 zł np - Tech-Linka będzie OK.

A jeśli chodzi o kanały HD i SD to czy za pomocą innych kabli uzyskamy lepszą jakość

Pozdrawiam!!


Widzilm kabel HDMI za 300 zlotych-moze taki kup?
 

stereoman

New member
Cóś temat zbacza na manowce;)

Po 2 tygodniach nowych/starych kanałów HD na C+, muszę przyznać, że mój ogląd HD bardzo się rozwinął:D

Teraz szczególnie, jak widzę na NG HD program ANIMAL EXPERTS, chyba tak się nazywa.
Wspaniała jakość obrazu i nie wiem kiedy i jak znalazłem sie z nosem przy ekranie:p
Liczę na jeszcze więcej, ale kierunek jest dobry

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dlatego informujemy- prawdziwe HD wymaga naprawdę dużego ekranu jeśki siedzisz dalej od ekranu. Przy zakupie telewizora do Hd - kupuj na wyrost. :D
 

stereoman

New member
Kiki, masz absolutną rację, ale hamulcem jest kasa jaką dysponujemy.

Ale faktycznie, jeśli ktoś ma takie możliwości, to dla HD niech bierze jak największy ekran na jaki go stać.

Szybko sie przekona, że to słuszny wybór
 

michal218

New member
Mnie na razie wystarcza 37 cali z 2 -2,20 m.Wprawdzie nie jest to ani Full,ani sprzet najwyzszej klasy,tylko podstawowy JVC.Jednak wiem juz,ze jesli zdechnie mi stara sypialniena panoramka to ten pojdzie TAM.Nowy bedzie albo jak najwiekszy,albo nieco wiekszy i lepszej klasy.Innego wyjscia,czyli odwrotu juz nie ma!
 
Do góry