Co Was przekonuje do LCD a nie plazmy?

afflux

New member
Witam chciał bym włączyć się do dyskusji. Sam jestem posiadaczem LCD Sharp DH65E i jestem zadowolony z jakości obrazu niestety jest to nie najnowszy model i wadą tego LCD to smużenie. Teraz gdybym miał wybierać plazma czy lcd wybrał bym plazmę, ponieważ przy moim ograniczonym budżecie za kwotę około 3000 plazma serwuje lepszy obraz od lcd większej głębi i lepszej czerni nie mówiąc o płynności, nie wiem czy w tej cenie lcd może pochwalić się takim obrazem za taką cenę, LCD-ki pokazują co potrafią od wyższego pułapu cenowego. A co do tego że Panasonic odchodzi od plazm nie wierzę, zobaczymy na najbliższych targach co pokaże i wtedy można ocenić. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
W LCD nie musze sie stresowac powidokami, szumem wentylatorow czy glosna praca. Nie ma problemu ogladania w dzien przy duzym naslonecznieniu pomieszczenia.
 

piotr818

New member
Bez reklam
A czym się musisz stresować ? Bo mi nic nie piszczy nie mam wentylatorów w TV 1000 godz pracy i brak powidoków a ogladanie meczów czy seansów filmowych to czysta przyjemność bez męczenia oczu.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Proszę Cię....włącz sobie na tej swojej plazmie kompa i popracuj (jak Ci oczy od migotania nie odpadną) sobie kilka godzin i powiedz że nie masz powidoków...

(nie hejtuję plazm - nic do nich nie mam ale nie istnieje obecnie żadna jedyna słuszna technologia).

Czerń lepsza na plazmie - tak, ale tylko w zaciemnionym pomieszczeniu bo w dzień czy przy sztucznym świetle na plazmie robi się ultra szara a na lcd odwrotnie - im jaśniej tym czerń czarniejsza.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Tak, ale tylko wtedy, gdy lcd ma polmatowy, albo calkowice matowy ekran, bo jak ma blyszczacy, bedzie praktycznie tak samo odbijal swiatlo jak plazma

nieprawda, mam blysk i jest ok . A jak masz b. duzo slonca to zaden mat nic nie pomoze - tylko rolety/zaslony/zaluzje.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Proszę Cię....włącz sobie na tej swojej plazmie kompa i popracuj (jak Ci oczy od migotania nie odpadną) sobie kilka godzin i powiedz że nie masz powidoków...





Nie po to kupuje się telewizor żeby pracować z ekranem do komputera tak się składa ,że mam i LCD i to wcale nie najtańszy model więc dyskusja jest jałowa.
 

jgx

New member
Bez reklam
ja wybrałem dobre (drogie!) lcd bo:
1. Mam joba na punkcie ciszy wieczorem ( miałem w domu 2 plazmy samsunga więc prosze nie pisać że "U u mnie nic nie bzyzyzzzyzyczy"
2. Mam dość mocno nasłoneczniony pokój a bardzo dużo oglądam w dzień
3. Bardzo dużo oglądam tvn24 ze statycznymi logami i napisami (chodzi o powidoki)
4. Nie oglądam z sygnału analogowego - tylko i wyłącznie z cyfry+

ale nie mówie - jeśli spotkam plazme która nic nie bzyczy i nie ma szarej czerni na czarnych planszach spróbuje jeszcze raz z plazmą, na razie odpada
 

bluray

Banned
Temat pasjonuje mnie od lat.
Moja opinia:
- normalni ludzie ( nie czytają forum, nie znają się i nie chcą się znać) zaraz jak tylko zaczyna padać wiekowy CRT to idą w weekend do Saturna/EURO AGD. I tam podejmują decyzję.
I to jest bardzo precyzyjna odpowiedż na postawione pytanie, czyli dlaczego od lat na 10 LCD sprzedaje się jedna plazma.

A zauważyliście w telewizji, że na dniach Samsung reklamuje 42" plazmę 600Hz za 1500 zł.
A zauważyliście, że w reklamie nie pada określenie PLAZMA ?

Zgadnijcie dlaczego ?

ps. w warunkach expozycji w SATURN/EURO AGD plazmy nigdy nie miały szans.
Przez brak jasności i brak bieli w odniesieniu do stojących obok LCD.
Po podkręceniu jasności na maxa PDP dostaje takiego migotania, że hej.
I tak jest na całym świecie.

pozdro
posiadacz 3 x LCD oraz 5090H (główny ekran).
Kury rano nie idzie oglądać.
 

Ktosiek

New member
Proszę Cię....włącz sobie na tej swojej plazmie kompa i popracuj (jak Ci oczy od migotania nie odpadną) sobie kilka godzin i powiedz że nie masz powidoków...

(nie hejtuję plazm - nic do nich nie mam ale nie istnieje obecnie żadna jedyna słuszna technologia).

Czerń lepsza na plazmie - tak, ale tylko w zaciemnionym pomieszczeniu bo w dzień czy przy sztucznym świetle na plazmie robi się ultra szara a na lcd odwrotnie - im jaśniej tym czerń czarniejsza.

LCD z lokalnym wygaszaniem na tak samo bardzo dobrą czern.
 

szymon247

New member
Generalnie juz chyba nic oprocz ruchu nie przemawia za plazma. W porownaniu tegorocznych TV LCD okazuje sie, ze maja czern lepsza niz tegoroczne plazmy Panasonica. Do tego brak jakichkolwiek problemow z powidokami czy migotaniem obrazu. W zasadzie nic juz nie przemawia za plazma oprocz braku smuzenia ktore w LCD i tak zostalo zminimalizowane do w zasadzie niezauwazalnych poziomow.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Proszę Cię....włącz sobie na tej swojej plazmie kompa i popracuj (jak Ci oczy od migotania nie odpadną) sobie kilka godzin i powiedz że nie masz powidoków...


Nie po to kupuje się telewizor żeby pracować z ekranem do komputera tak się składa ,że mam i LCD i to wcale nie najtańszy model więc dyskusja jest jałowa.

I Ty jesteś wyrocznią tego co i kto, po co oraz do czego kupuje? Tak się składa że ja jednego lcd używam jednocześnie do cyfry+, pc oraz konsol x360/ps3. Dyskusja jest jałowa z kimś takim jak Ty, to jest pewne (no offence)


Lcd z lokalnym dimmingiem są na tyle rzadkie i drogie że chyba nie warto o nich nawet wspominać.


Plazma - do tv dla całej rodziny (kąty) i niczego innego
Lcd - do tv (dla dwóch osób albo jakiś dobry ips dla większej ilości osób przed tv) i wszystkiego innego (konsole,pc itp)
 

don111

Banned
Generalnie juz chyba nic oprocz ruchu nie przemawia za plazma. W porownaniu tegorocznych TV LCD okazuje sie, ze maja czern lepsza niz tegoroczne plazmy Panasonica. Do tego brak jakichkolwiek problemow z powidokami czy migotaniem obrazu. W zasadzie nic juz nie przemawia za plazma oprocz braku smuzenia ktore w LCD i tak zostalo zminimalizowane do w zasadzie niezauwazalnych poziomow.
w tym dziale najwięksi specjaliści od plazm to posiadacze LCD :D
dużo lepszy kontrast, kolory i normalne kąty boczne to faktycznie niewiele co przemawia za plazmą...
a tą czerń w niektórych droższych LCD masz lepsza tylko na wprost i w zasadzie chodzi tylko o ten najgłębszy czarny, niech tylko się pojawią jakieś odcienie czarnego/szarego to nie ma co porównywać, ale tu już wychodzi różnica kontrastu

podsumowując plazma w tej samej cenie co dowolny LCD, przy odpowiednich warunkach do komfortowego oglądania da zawsze dużo lepszą jakość obrazu
 

razorjack

New member
no i znalazłem jeszcze lepsze modele (dla mnie pasujące bardziej, ze względu na DLNA)

samsung no samsung PS50C550 (fullhd 50'' plazma )
50" telewizor plazmowy full HD PS50B550 - Plasma - Telewizory | SAMSUNG

czy może samsung LE46C550 (fullhd LCD 46'')
46" telewizor LCD Full HD LE46C550 - LCD - Telewizory | SAMSUNG

oba w podobnej cenie (~3k), teraz to już nie wiem co wybrać :/
ponoć w nowych modelach plazm oprogramowanie stosuje różne sztuczki na pozbycie się powidoków. LCD ma większą jasność, ale i tak na ogół mam okna przysłonięte roletami, więc to nie jest dla mnie ważne.
no chyba że już przy zapalonym świetle w pokoju znacznie gorzej widać na plazmie ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
no i znalazłem jeszcze lepsze modele (dla mnie pasujące bardziej, ze względu na DLNA)

samsung no samsung PS50C550 (fullhd 50'' plazma )
50" telewizor plazmowy full HD PS50B550 - Plasma - Telewizory | SAMSUNG

czy może samsung LE46C550 (fullhd LCD 46'')
46" telewizor LCD Full HD LE46C550 - LCD - Telewizory | SAMSUNG

oba w podobnej cenie (~3k), teraz to już nie wiem co wybrać :/
ponoć w nowych modelach plazm oprogramowanie stosuje różne sztuczki na pozbycie się powidoków. LCD ma większą jasność, ale i tak na ogół mam okna przysłonięte roletami, więc to nie jest dla mnie ważne.
no chyba że już przy zapalonym świetle w pokoju znacznie gorzej widać na plazmie ?

To ja Ci coś doradzę: idziesz do sklepu i oglądasz obraz ruchomy (najlepiej mecz piłki nożnej albo tenisa ziemnego, gdzie mały przedmiot szybko się porusza) - w ten sposób wyeliminowałem mojego faworyta (LCD) na korzyść plazmy (oba Samsunga, wcześniej odpadł Panasonic, bo nie spodobały mi się kolory - to są bardzo subiektywne warunki oceny)... Może dla Ciebie nie będzie to istotne, a zwrócisz uwagę na coś innego...
 
Do góry