Co Was przekonuje do LCD a nie plazmy?

osip

New member
Nie chodzi tylko o pradozernosc, a wlasciwie w jakich warunkach bedzie gral tv i do czego bedzie podpiety, jak i osobiste preferencje
Dlatego dla jednego jest lepszym razwiazaniem plazma, a dla innego lcd.
 

razorjack

New member
przeczytałem oczywiście temat http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/1...asma-czy-lcd-plazma-vs-lcd-plasma-vs-lcd.html
ale nadal mam wątpliwości.

różnica w pobieranej energii chyba już teraz nie jest duża - więc tym się nie należy kierować.
w plazmie kąty, czerń, odświeżanie jest znacznie lepsze.

a co jest lepszego w LCD ?


dlaczego ludzie wybierają LCD ? (dopiero LED LCD ma lepszą czerń ? (poprzez lokalne wyłączanie podświetlenia?)
ew. w sklepie wydawało mi się że na LCD niektóre programy wyglądały 'płynniej' ? ale może to jakiś bajer w TV (generowanie pośrednich klatek?) a może lekkie smużenie/blur technologii LCD powodował efekt większej 'płynności' niż ten sam program na plazmie obok ?
 

piodak

New member
Plazmy migają, jak ktoś się przesiada z 50Hz CRT to może mu to nie przeszkadzać, ale przesiadka z dobrego CRT na Plazmę to nieporozumienie.
 

razorjack

New member
mam w domu CRT 14'' (stary sony), ale to do oglądania wiadomości.
filmy oglądam na monitorze LCD 26'' - tam wszystko wygląda ok.

czy w nowych plazmach cały czas są problemy z powidokami i docieraniem ich ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak samo można napisać, że przesiadka z dobrego CRT na LCD to nieporozumienie, zwłaszcza przy sygnale SD....
Jak już ktoś wcześniej napisał wszystko zależy od tego jaki mamy sygnał, warunki oglądania itp.
Ja wybrałem plazmę i jestem zadowolony w 100%, ktoś inny wybierze LCD i też będzie zadowolony...
Kwestia wyboru i własnych preferencji. Mnie nikt to LCD jako typowego TV nie przekona, ale to jest moje zdanie.
Pierwsze pytanie jest troszkę źle postawione...., ale rozumiem. Zwłaszcza w kontekście ostatnich zakupów jakich byłem świadkiem. Bliscy członkowie mojej rodziny kupowali nowe TV. Jeden wybrał Plazmę, drugi LCD. Oczywiście w sklepach sprzedawcy zachwalali tylko LCD, twierdzili, że są super najlepsze itp.
Konkluzja jest taka. Posiadacz plazmy 50 cali jest mega zadowolony ( sygnał z nki plus antena naziemna).
Posiadacz LCD 46 cali już nie tak bardzo ( sygnał cyfra plus i antena naziemna). Oba TV Full HD.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Niestety po zaprzestaniu produkcji przez Pioneera pozostał tylko Panasonic a efekty widac gołym okiem na ekranie plazmowym.
 

Picuszek

New member
Mnie przekonują do LCD: brak migotania obrazu, brak jakichkolwiek powidoków, możliwość oglądania TV w pomieszczeniach o intensywnym oświetleniu, bardziej biała biel a przede wszystkim... brak hałasu :smile:
 
Ostatnia edycja:

Pr3dator

New member
bylbym za gdy nie fakt iz ostatnie modele wedle komentarzy posiadaczy niemilosiernie piszcza ... Nie dosyc ze trzeba uzwazac zeby otrzymac sprawny model telewizora to jeszcze mam martwic sie o jakies drazniace dzwieki ktore w wiekszosci modeli nie podlegaja gwarancji? Faktem jest iz niema nigdy pewnosci ze sie otrzyma w 100% sprawny telewizor czy to lcd czy to plazme.Druga sprawa to iz salon jest dosyc nasloneczniony a plamy radza sobie slabo w takich warunkach..
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety po zaprzestaniu produkcji przez Pioneera pozostał tylko Panasonic a efekty widac gołym okiem na ekranie plazmowym.
VT 20 pokazało klasę pionka, w rozsądnej cenie to najlepszy tv na rynku według mnie.

A co do tematu to normalne LCD nie ma obrazów szczątkowych w takim stopniu jak na PDP, mniejsze zużycie energii (Przy led zwłaszcza, a normalnie to nie wiele ale zawsze), obrazy HD zyskują na wyrazistości szczegółów dzięki lepszej jasności (nie dotyczy vt20,), idealne do oglądania w dzień przy nasłonecznionym pokoju, idealne do współpracy z kompem.
 

Picuszek

New member
VT 20 pokazało klasę pionka, w rozsądnej cenie to najlepszy tv na rynku według mnie.

A co do tematu to normalne LCD nie ma obrazów szczątkowych w takim stopniu jak na PDP, mniejsze zużycie energii (Przy led zwłaszcza, a normalnie to nie wiele ale zawsze), obrazy HD zyskują na wyrazistości szczegółów dzięki lepszej jasności (nie dotyczy vt20,), idealne do oglądania w dzień przy nasłonecznionym pokoju, idealne do współpracy z kompem.

Już Z11 pokazało klasę Pioneera a nawet lekko go przewyższyło. O VT20 nawet nie wspominając.
 

Ktosiek

New member
dobre LCD z lokalnym wygaszaniem ma czern taka jak plazma, do tego mniejsze zuzycie energii, matryce IPS gdzie kolory są bliskie ideału, czesto wiecej gadżetów typu: internet, filmy z usb itp., do LCD można konsole podłączyc, komputer i grac bez obaw, jezeli ktos lubi żywe kolory to na LCD może sobie to skonfigurowac bez obaw na przeskalowanie intensywnosci, odświeżanie 100/200 Hz jest całej klatki a nie tylko interpolowe, linia po linii.
Są LCD z certyfikatem THX Cinema - LG LE8500 gdzie obraz kinowy jest zaprogramowany bez potrzeby profesjonalnej kalibracji obrazu.
Zarówno zalet i wad LCD jak i plazmy jest sporo, a to co sie komu bardziej podoba to kwestia osobistych preferencji, jak dla mnie plazmy są technologicznie stare, firmy wycofują się z produkcji tych odbiorników.
Ja wybrałem SONY 40NX800 i jestem zadowolony aczkolwiek czerń ma wiele do życzenia, bo na na LG 42LE8500 była idealna leczy wymilem LG na Sony dlatego ze plynnosc 200Hz u LG była kiepska a ja lubie obraz wspomagany dobrą plynnoscia, a Sony raczej ma to najlepsze.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ktosiek
wszystko OK, ale ile te super modele LCD z certyfikatem THX kosztują....
Bo dobrą plazmę 42 cale można kupić poniżej 3tys zł. Co do bajerów... no cóż super sprawa, ale ja wolę mieć obraz, który mi odpowiada za rozsądne pieniądze i do tego odtwarzacz np. jak w moim podpisie i po problemie.
Ale oczywiście każdy kupuje to co mu odpowiada. Najważniejsze w tym wszystkim jest to aby nabywca był zadowolony ze swojego zakupu a nie to co inni piszą na forum! Nowak kupi LCD bo mu odpowiada a Kowalski Plazmę i też się cieszy.
Pozdrawiam
 
Do góry