co w zamian za WiFi WIS09ABGN

pisk

New member
Skad jestes? Aktualnie przebywam w PL (S-c, DG, Kat). Zdalnie, nie bawilem sie pod linuxem.
W kazdym badz razie to ogolnie jakies 30 min pracy z zainstalowaniem linuxa lacznie.

Wypada jeszcze dodać, że na samygo są również ostrzeżenia i opisane przypadki, gdzie po modyfikacji VID&PID niektóre karty przestawały pracować. Nadawały się tylko do kosza.
 

durnowaty

New member
Eeeeee tam Harrego Pottera.
Wystarczy tylko na popularnym serwisie aukcyjnym wystawić na sprzedaż v2 i zakupić v1.

Bardzo proste ;)

I tak i nie bo choć wykonalne to jedynie za dopłatą... Przerobiona pod Samsunga, używana WUSB600Nv1 ze względu na swoje magiczne właściwości kosztuje więcej niż nówka sztuka WUSB600Nv2... choć nadal mniej niż oryginał Samsunga więc chyba warto.
 

CleaneR

New member
Wypada jeszcze dodać, że na samygo są również ostrzeżenia i opisane przypadki, gdzie po modyfikacji VID&PID niektóre karty przestawały pracować. Nadawały się tylko do kosza.

Zawsze zostaje alternatywa kupienie oryginalnej karty Samsunga, chyba kazdy liczy sie z tym ze mozna uwalic karte podczas takich zmian. Po drugie, na stronie SamyGo taka informacja jest, wiec nie musze jej tutaj podawac, inna sprawa napisali ze jedna karta im padla przy zmianach i to poprzedni model Edimaxa.

At least one "Edimax-uN7711" broken with this hack...
 

tuspam

New member
CleaneR - (zach-pom. kolo gorzowa)dzieki za porady ale ja nawet nie weim jak sie cos instaluje pod linem - tam nie ma instalatorow jak w windzie ze wystarczy dwuklik z z terminalem nie jestem na ty :p . Zdalnie zalatwilo by sprawe, ty nawet nie musisz odpalac linuxa u siebie, pobierasz aplikacje pod winde np VNC viewer - podaje ci ip i haselko zeby sie zalogowac na moj komp i robisz wszystko dokladnie tak samo jak u siebie.

Jokeroo mozna sprobowac podlaczyc jakiegos Huba USB i do niego karte plus Pena. Jutro bedzie karta to sprawdze jak uda mi sie odpalic. Jakis czas temu podlaczalem huba usb i chyba dzialalo z 2 penami (glowy nie dam bo to dawno bylo i nie pamietam). Ja mam 32C4000 tez 1xUSB

Jest moze gdzies w necie jakas instrukcja co mozna zmienic w miare bezpiecznie w service menu zeby nie uwalic szkielka? Korci mnie tam pare funkcji do srawdzenia np. eco czujnik itp tyle nie wiem czy fizycznie moj to ma :) Podejzewam ze telewizory seria 4 i 5 czyli np 32C4000 i 32C5000 roznia sie tylko innymi ustawieniami w w/w menu. Taniej wychodzi im produkowac 1 tv i sprzedawac jako 2 rozne modele. Podobnie moze byc z tv seria 6 i 7 przynajmniej miedzy niektorymi modelami.

To moje ustawienia service menu po modyfikacji
http://naforum.zapodaj.net/images/410af2755fe8.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/dab3821a8ec8.jpg
 
Ostatnia edycja:

ciabe

New member
Jak ktos nie daje rady zmienic VID i PID to moge pomoc za 4paka browarka. Zrobie to zdalnie przez np team viewer-a Oczywiscie na odpowiedzialnosc zleceniodawcy bo jak pisza na SamyGo nie wszystkie daja sie przerobic. Sam robilem na pentagramie rt2770 i poszlo bez problemu. Jak cos to na priva.
 

CleaneR

New member
Ok, wrocilem z urlopu i sprawdzilem Edimaxa z podmienionym VID&PID na corki UE32D5520 dziala
wysmienicie:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

pasikonik198

New member
a czy orientuję się ktoś czy do modelu SAMSUNG UE40EH5450 jest jakiś zamiennik który będzie kompatybilny z tym TV. A i może to nie jest ten dział ale już zapytam. Czy dla prędkości internetu którą posiadam (2mb) warto sobie zawracać głowę telewizorem Smart czy będzie słabo działało
 

tuspam

New member
Na 32c4000 RT2770F nie poszedl, nie chcial tez edimax 7718un ale po zmianie vid i pid poszedl bez problemu, zarowno w komputerze jak i tv rozpoznawalny jest jako karta samsunga.

Wiec mam juz Allshare a czy da sie jakos odpalic aplikacje internetowe na T-TDT5DEUC?
 

tuspam

New member
Odpowiem sobie sam :p moze innnym sie przyda, do serii C na samygo jest opis jak dograc przegladarke i aplikacje do tv ktore tego nie maja - wczesniej trzeba zrootowac tv.

Co do es5500 to nie wiem ale na d5500 smiga edimax 7718un ze zmodyfikowanymi numerami.
 
Ostatnia edycja:

durnowaty

New member
Do nowych serii E, zgodnie z instrukcją obsługi, samsung zaleca modele adapterów WIS10... WIS12...

Nie wiem jakim zmianom zostały poddane w stosunku do WIS09..., dla którego udało nam się już znaleźć zamienniki.
 

Jagiel88

New member
Czy ktoś używa, może wie czy jest jakiś zamiennik adaptera wifi do telewizora Samsung UE46EH5450 ?

Na UE32EH5450 zadziałał mi właśnie Pentagram Hornet z Chipsetem RT2770. Wystarczyło zmienić mu PID i VID pod linuksem i telewizor wykrył go jako WIS09ABGN, chociaż w instrukcji zalecają WIS10 lub WIS12 do tej serii...
 

pasikonik198

New member
Na UE32EH5450 zadziałał mi właśnie Pentagram Hornet z Chipsetem RT2770. Wystarczyło zmienić mu PID i VID pod linuksem i telewizor wykrył go jako WIS09ABGN, chociaż w instrukcji zalecają WIS10 lub WIS12 do tej serii...

Mógłbyś dokładnie napisać jaki model Pentagramu wykorzystałeś i opisać cały proces zmiany PID i VID. Jestem laikiem nie wiem co i jak.
 

Jagiel88

New member
Wykorzystałem 6132-07 - ceneo.pl/2145192s - to model sprzed paru lat, z tego, co wiem już nie produkowany, z chipem RT2770 (firmy Ralink). Normalnie TV go nie rozpozna, ale po zmianie Product ID i Vendor ID na "samsungowe" widzi go jako WIS09.

Co do samej zmiany PID i VID, wystarczą podstawy obsługi linuksa. U mnie na Ubuntu średnio działało, ale na Debianie w końcu się udało. Jak to zrobić? Przeczytać instrukcję na SamyGo - wiki.samygo.tv/index.php5/Using_NoN-Samsung_USB_WiFi_dongles_with_TV - sposób 1 (hardware way).
 
Ostatnia edycja:

kastis

New member
witam w roli forumowego żółtodzioba ;)

oglądam się ostatnio za telewizorami Samsunga z w miarę świeżej serii ES 5xxx... sen z powiek spędza mi oczywisty brak pełnej natywnej obsługi WiFi, o którym w przytoczonej wyżej serii niewiele się tu do tej pory mówiło; czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? studiuję ten wątek od pewnego czasu i zastanawiam się, czy dotychczasowe podpowiedzi z (wymagającym fatygi ;P) modowaniem wyborowych modeli sieciówek na USB sprawdzą się tak dobrze, jak we wcześniejszych modelach telewizorów firmy S.? czy może lepiej pomyśleć o routerze z APC? (może polecacie jakieś niedrogie i przyzwoite modele?)

pozdro i z góry dzięki za pomoc :smile:
 
Do góry