co w zamian za WiFi WIS09ABGN

marcco124

New member
Kartę HAMA 62740 którą posiadam posiada chipset RT2770 idziała na z modelami C sprawdzałem osobiście na tv kolegi.Jeśli ktoś zainteresowany to mam jedna sztukę na zbyciu.
 

tuspam

New member
Chetnie kupie tania dzialajaca karte z seria C (moj to led 32C4000 z odblokowanym WiFi).

Ps.
Singularity kupiles moze tego pentagrama? Rozmawialem z pracownikiem z jednego sklepu i powidzial ze maja Pentagram P6132-08 na chiepsecie RF2870. Jutro podesle mi PID i VID. Cena rewelka tylko 27zl.

Ps.2
Czy Pentagram z RT2770F dziala po ponizszym modzie? Jakie jeszcze beda dzialaly?

"Before hacking/changing eeprom values, just plug that dongle into your TV. Some revisions might be working without any change.
Also you have better to save original PID/VID values to somewhere to reverting your dongles back later.
You can check dongle PID/VID numbers via using lsusb command
For hacking dongles, all you need is plug the dongle to your linux computer and issue this commands.
# iwpriv ra0 e2p 208=04E8 # iwpriv ra0 e2p 20A=2018 After you can look pid/vid values with lsusb command if they are changed or not... So your TV will think those dongles as original Samsung one because of changed PID and VID values.
Notice: Not all rt2870sta chipped dongles compatible with this hack and you could broke your dongle with this commands. At least one "Edimax-uN7711" broken with this hack...
Also keep in mind that, some USB dongles with same Model number might have different revisions and could have different chips in it or could incompatible with this hack. If you faced with one, please report us."


Cytat z Samygo




Moje gg 12022605 mail tuspam@wp.pl
 
Ostatnia edycja:

Singularity

New member
@tuspam,

nie kupiłem póki co bo jak wspominałem "testowałem w mediamarkt na tv z serii D6500 i D5500 i karta hornet 08 o nieznanym chipsecie nie zadziałała, albo nie była na RT2770 albo te modele nie działają z tą kartą..."

a nie chcę wydać kasy na marno (do iczego innego takiej karty nie potrzebuję).
Szkoda, że nie ma oznaczenia na pudełku jaki karta ma chipset.
TV z serii C nie ma już w sklepach więc każdy test na tv z serii D zakończony negatywnie (karta nie działa) nie stanowi żadnej wartości bo zamienniki chodzą chyba tylko na serii C.

Jeśli ktoś wie jak poznać czy karta ma właściwy chipset to niech napisze :)
 

durnowaty

New member
Na D6500 nie miał prawa zadzialac bo ten model ma wbudowane wifi i soft w ogole nie uwzglednia dołączanego przez USB.

Jeśli chodzi o inne z serii D to rzeczywiście mało, które karty obsługują. Ta jest sprawdzona i działa:
allegro - oferta nr 2286183116
 

tuspam

New member
A jaka karte pentagrama ryzykowac? Mam dostepne do zakupu 2 modele P 6132-07 z chipem RT2770F (gwarancja o dziwo 2letnia a podobno ten chipset byl tylko z tymi z 5letnia) i P 6132-08 z chipem RT2870.

Czy nie jest tak ze dana karta zelezy od procesora jaki posiada tv a co za tym idzie wersja oprogramowania? Umnie siedzi T-TDT5DEUC czyli trident a sa jeszcze inne w tym modelu wiec moze byc tak ze na jednym bdzie dzialac a na drugim nie choc model tv ten sam?
 
Ostatnia edycja:

Jokeroo

New member
Le40c530

Witam,

poczytałem trochę o modyfikacjach samsunga

posiadam LE40C530 niestety MSX5DEUC 2005.4 i zmieniłem w menu serwisowym na model C550 i pojawiły się opcje sieć oraz AllShare.

Ponadto na SamyGO w tabelce zgodności jest informacja ze ten też da się trochę poprawić.

Czy dałoby się uruchomić InternetTV na tym modelu po przerobieniu ?

Czy komus się to udało ?

Pozdrawiam
 

tuspam

New member
z RT2870 lipa, tak jak myslalem pisza bzdury a po sprawdzeniu VID i PID okazuje sie ze to RT5370


Czy jest ktos w stanie wrazie czego zmienic mi vid i pid zdalnie? Np przez VNC (linuxa jakiegos odpale na virtualnej maszynie)

Jokeroo
wlasnie kupilem pentagrama rt2770 (pojutrze bede mial) jak mi sie uda odpalic to bede walczyl z samygo i jak cos to dam znac. Nasze tv dzialaja na tych samych softach wiec jezeli umnie pujdzie to i powinno na twoim tyle ze moj tv jest na innym procku ale tu nie powinno byc roznicy

Aha czy po odblokowaniu allshare dostepne masz rowniez PRV ? dziala na tych modelach? Ja w swoim nie zmienialem modelu - tylko odblokowalem allshare (z off na on) wlaczylem tez PRV ale nie mam ikony nagrania obok wideo w media playerze. Fakt nic nie nagrywalem bo to chyba dizala tylko gdy chcemy nagrac tv dtv a ja mam tylko tuner sat
 
Ostatnia edycja:

CleaneR

New member
Witam,

Mam Edimaxa i wlasnie staram sie mu podmienic VIN lecz mam problem i nie udaje mi sie:

root@ubuntu:~# iwpriv ra0 e2p 208=04E8
ra0 no private ioctls.

szczegoly podlaczenia wifi:

Bus 002 Device 004: ID 7392:7718 Edimax Technology Co., Ltd EW-7718UN 802.11n Wireless Adapter [Ralink RT2870]

wlan1 IEEE 802.11bgn ESSID:eek:ff/any
Mode:Managed Access Point: Not-Associated Tx-Power=20 dBm
Retry long limit:7 RTS thr:eek:ff Fragment thr:eek:ff
Power Management:eek:n

Szukam po forach, ale nie natrafilem na rozwiazanie tego problemu.

na forum ubuntu ktos sie o to pytal i otrzymal odpowiedz od staffu:

Locked. Too much of a potential for misuse.

pomogli ;)

dobra, ale ze mnie sierota, rozwiazanie jest na tej samej stronie SamyGo... trzeba po prostu dodac modul, tylko pod moja wersja Ubuntu Live, za duzo bledow sypie... zainstaluje pelna wersje i sprawdze.

paczka: http://www.apfelkraut.org/download/RT2870_LinuxSTA_V2.3.0.0.tar.tar.bz2

btw jesli ktos ma problem z kompilacja modulu i
sudo make
wywala:

make[2]: *** [2010_0709_RT2870_Linux_STA_v2.4.0.1/os/linux/../../common/cmm_mac_usb.o] Error 1 make[1]: *** [_module_2010_0709_RT2870_Linux_STA_v2.4.0.1/os/linux] Error 2 make[1]: Leaving directory '/usr/src/linux-headers-2.6.35-22-generic' make: *** [LINUX] Error 2

podaje linka do patcha: http://www.linuxcrew.de/blog/2010/10/11/wp-content/uploads/2010/10/rt2870sta_usb_kernel2635.patch

aplikujemy go w katalogu rozpakowanego paczki: tam gdzie masz /include/os/rt_linux.h

patch -ul -p0 -i path/to/patch

lub

wget -qO- http://www.linuxcrew.de/wp-content/uploads/2010/10/rt2870sta_usb_kernel2635.patch | patch -ul -p0
pozniej juz:

sudo make install

i reszta jak na stronie SamyGo.

Wynik:

Bus 002 Device 006: ID 04e8:2018 Samsung Electronics Co., Ltd WIS09ABGN LinkStick Wireless LAN Adapter
 
Ostatnia edycja:

tuspam

New member
CleaneR gratuluje udanej modyfikacji. Czy jest szansa abys zrobil takie cos zdalnie? Ja jestem noga z linuxa i obawiam sie ze nie dam rady. Wogole to potrzebna czysta instalka czy jest szansa zmodyfikania karty na virtualnej maszynie?

Czy po modyfikacji karta smiga jak nalezy?
 
Ostatnia edycja:

CleaneR

New member
CleaneR gratuluje udanej modyfikacji. Czy jest szansa abys zrobil takie cos zdalnie? Ja jestem noga z linuxa i obawiam sie ze nie dam rady. Wogole to potrzebna czysta instalka czy jest szansa zmodyfikania karty na virtualnej maszynie?

Czy po modyfikacji karta smiga jak nalezy?

Skad jestes? Aktualnie przebywam w PL (S-c, DG, Kat). Zdalnie, nie bawilem sie pod linuxem.
W kazdym badz razie to ogolnie jakies 30 min pracy z zainstalowaniem linuxa lacznie.
Ja uzylem Ubuntu live usb Download | Ubuntu zainstalowanego na flashu (tam masz krok po kroku jak go zainstalowac). Po zainstalowaniu odpalasz go wybierajac z biosu boot from usb. Gdy jestes juz pod linuxem mozesz zrobic profilaktcznie update, powinno calkiem sporo pakietow sie uaktualnic. Pozniej juz jedziesz jak w/w t.j.:
Using NoN-Samsung USB WiFi dongles with TV - SamyGO
Jesli masz problemy przy pkt 4 czyli miedzy
sudo make a sudo make install instalujesz tego patcha co w moim poscie poprzednim. To wszystko. Max 30 min na wszystko.

Pamietaj, ze warto przed nadpisaniem zawartosci Vinu zapisac sobie jej oryginalne wartosci, mozesz je podejrzec uzywajac komendy lsusb lub

root@localhost:~# iwpriv ra0 e2p 0208
ra0 e2p: [0x0208]:0x04E8
root@localhost:~# iwpriv ra0 e2p 020a
ra0 e2p: [0x020A]:0x2018

Wartosci 0x04E8 i 0x2018 to te juz nadpisane Samsunga, jesli wykonasz te polecenia przed nadpisaniem, dostaniesz swoje oryginalne wartosci.
Jesli bedziecie mieli jeszcze jakies problemy z instalacja, zrobie pelnego manuala po Polsku wlaczajac instalacje Ubuntu na USB.

btw karty jeszcze nie sprawdzalem u siebie, bo jestem w odwiedzinach w PL. sprawdze za 2 tyg, w kazdym badz razie przed modyfikacja dzialala mi na moim LE46C750, ale nie chciala pojsc z UE32D5520, Teraz mam dostep tylko do LE40C650 i dziala w nim, ale chyba powinna dzialac nawet bez modyfikacji, bo w modelach wczesniejszych niz D Samsung nie blokowal tych sieciowek.
 
Ostatnia edycja:

Jokeroo

New member
Jokeroo
wlasnie kupilem pentagrama rt2770 (pojutrze bede mial) jak mi sie uda odpalic to bede walczyl z samygo i jak cos to dam znac. Nasze tv dzialaja na tych samych softach wiec jezeli umnie pujdzie to i powinno na twoim tyle ze moj tv jest na innym procku ale tu nie powinno byc roznicy

Aha czy po odblokowaniu allshare dostepne masz rowniez PRV ? dziala na tych modelach? Ja w swoim nie zmienialem modelu - tylko odblokowalem allshare (z off na on) wlaczylem tez PRV ale nie mam ikony nagrania obok wideo w media playerze. Fakt nic nie nagrywalem bo to chyba dizala tylko gdy chcemy nagrac tv dtv a ja mam tylko tuner sat

tuspam:

Niestety nie mam dostępnego PVR, jak czytałem to chyba u mnie nie będzie to działało.
Ale pomijając to, po zmianie modelu, mam opcje do konfiguracji sieci.

I teraz pytanie, czy podłączając np. Pentagrama RT2770 i konfigurując sieć, będzie dział jakoś internet ? Mam tylko jedno gniazdo usb - gdzie podłączam pendrive.

Czyli tu miałbym podłączyć jakąś działającą z Samsungiem kartę sieciową ?

Jak Ci się coś uda, to daj znać.
Powodzenia.

PS. A Ty jaki masz model ?
 

qwek

New member
Mam
Linksys WUSB600N v.2 USB DUAL BAND
TV Samsung LE40B650

Poproszę o poradę
jak wgrać i w jaki sposób
na Linksys WUSB600N wersję v.1

Z góry bardzo dziękuję za sugestie
 
Ostatnia edycja:

durnowaty

New member
Chyba nie rozumiem...
Chcesz zmienić WUSB600Nv2 w WUSB600Nv1? Bez pomocy Harrego Pottera może się nie udać :)
A poważnie to te karty są na dwóch różnych chipsetach... z WUSB600Nv2 nic się nie da zrobić.
 

pisk

New member
Eeeeee tam Harrego Pottera.
Wystarczy tylko na popularnym serwisie aukcyjnym wystawić na sprzedaż v2 i zakupić v1.

Bardzo proste ;)
 
Do góry