Co po PS50B850? 60 cali? 3D?

Dżon Bondżoe

New member
gdybym nie miał żony to bym brał tą vkę bo obraz jest bardzo dobry
wyobraźcie sobie - jak bardzo moja żona nie może patrzeć na panasa v, że się nawet zgodziła, żeby dopłacić 2 tys do panasa i za 6600 wziąć 58" PS58B850 :p "za babą nie trafisz" jak to mawiał pewien teść z pięknej polskiej komedii
kusi mnie te 58" - bynajmniej wiem, że obraz będzie bardzo dobry i cali więcej - tylko to bzyczenie - ale może się uda tym razem na niebzyczący :p - w końcu mam 10 dni na zwrot
 

Dżon Bondżoe

New member
No i stało się.

Musiałem podjąć szybką, bardzo szybką decyzję. Żona obiecała, ze będę sobie mógł polepszyć zestaw kolumn Elac do serii 240 (a to grube siano:) jak się zgodze na samsunga ładnego. Wiedząc, że c7000 ma gorszą czerń od PS50B850 - wybrałem jednak c7000... Brzyki Panas przegrał z moją żoną.
C7000 przyjechał. Mamy go już od soboty. Krótko:

-Wygląd 10/10
-Pilot 10/10
-Czarny gorszy od B850 - ale w B850 nie był smolisty więc przeżyję - ten tele i tak jest "tymczasowo" - jak zbiorę kasę (no i te Elaczki jak mnie nie spłukają do zera) kupię Panasa z tego roku - bo jak człowiek wygląda.

-obraz - i tu miłe ZASKOCZENIE - wg mnie obraz jest ładniejszy niz na B850 - może to autosugestia... bo z obrazu b850 byliśmy BARDZO zadowoleni....

-pobawiłem się 3D - z nki żana miszela żara chwile obejżałem i powiem, że na prawdę ładnie to wygląda. Skonwertowałem tez tekkena 6 do 3d i powiem, że przesteń była. Nie potrafię jednak włączyć native 3D w PS3 (pusciłem to przez hdmi bezpośrednio do TV bo moja jamaha rxv663 nie ma 3d.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z TV. Jest łądniejszy od b850, ma lepszy obraz, pilota i funkcje. jedyne co to ta czerń jest gorsza. No ale nie ma rzeczy idealnych.

AAAAAAA i uWAGA!!! no toak!! widzicie!!?? zapomniałbym!!! BZZZZZYCZENIE :) a dlaczego bym zapomniał???? bo mój tele nie bzyczy!!!:) poprawka: bzyczy -ale zupełnie cicho i mi to nie przeszkadza! to tak jak by nie bzyczał skoro o tym zapomniałem....

Pozdrawiam wszystkich i do zoabaczenia na wątkach o tegorocznych modelach plazm... muszę mieć w końcu smolistą czerń.
 

Dżon Bondżoe

New member
wiesz co - nie mam zielonego pojęcia z tymi hercami.
Wiem tylko tyle, że wyświetla mi obraz z PC milion razy lepiej niż PS50B80 i każdy inny LCD który był podpięty.... PS50b850 jakby trochę mrugał na PC (tylko na pulpicie) ale nie przeszkadzało mi to grac w starkrafta czy oglądac filmy.

Na razie w ogóle powidoków nie zostawia.. Pewnie się zaczną pojawiać. Ale na razie brak!!!

Czerń jest wg mnie szara - ale to chyba tylko jeden minus tego TV. Na tej stronie, co ją wspominałem o plazmach - ten TV dostał 6/10 za czerń przy 9/10 dla V20.
Myślałem, że będzie gorzej. Jest ciut gorzej niz w PS50B850 ale da się przyzwyczaić - i tak robię oświetlenie ledowe dookoła sufitu i przestawię się z oglądania w ciemności do oglądania w lekkim świetle - wtedy czerń już szara nie jset.

I jeszcze jedno - zauwazyłęm, że ten tele pokazuje więcej detali (kontrast ma lepszy). Wyłączyłęm kontrast dynamiczy i dałem hdmi black na low a podświetlenie na 15 i kolory na warm2 czy coś takiego, kontrast na 100, ostrość na 30 chyba.
No i jeszcze jedno żdziwko: Obraz jest naturalniejszy na ustawieniu movie... a nie na dynamicznym!!! i tak tez oglądam... hmmm Na dynamicznym świeci jasno jak LCD nawet na podświetleniu 15. Kolory są cukierkowe jak w LCD :) czyli mam 2 w jednym :p

ciekawe czy tylko mi tak się wydaje :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak jest zawsze że na ustawieniu film obraz jest bardziej naturalny.
Ale i tak żeby nie było cukierków kłania się kalibracja obrazu.
 

Dżon Bondżoe

New member
Tak Kiki zgadza się - tylko na razie nie mam na to czasu - może za miesiąc.

Robiłem pomiary zużycia prądu. Dynamiczny i Film "średnio" tak około 250W
Standart 170W - bez trybów EKO!!!! Czyli bardzo dobry wynik! Biorac pod uwagę, że oglądam TV 3-4h dzienie to 2 razy droższy LCD (żeby było obraz w miarę porównywalny z plazmą) zwróciłby mi się po chyba milionie lat :)

Także argumenty, że plazmy żrą prąd jak smoki do mnie nie docieraja.
 

Horhe Ortega

New member
Dżon Bondżoe-jaki to daje efekt:
  1. Picture Settings
    Mode: FILM
    Light cells: 16
    Contrast: 88
    Brightness: 54
    Sharpness: 10
    Color: 47
    Tint: 50/50
    Advanced Settings
    Hue Black: Off
    Dynamic Contrast: Off
    Range: +1
    Advanced Schema: Off
    RGB Only Mode: Off
    Color Space: Custom
    R 55 1 3
    G 13 30 0
    B 2 0 68
    Y 80 45 0
    C 33 20 50
    M 46 0 50
    White Balance: RO-24,GO-25,BO-22/RG-19,GG-25,BG-28
    10p White Balance:
    1: 1 1 1
    2: 0 0 2
    3: 2 3 3
    4: 0 1 2
    5: 0 3 -1
    6: 1 4 1
    7: 1 4 1
    8: 2 5 1
    9: 0 2 1
    10: 3 -2 -1
    Incarnate: 0
    Enhances image edges: 0

    Image Options
    Tone Color: Warm2
    Size: Fit to screen
    digital noise filter: Off
    MPEG Noise filter: Off
    HDMI Black Level: Normal
    Motion Judder Canceller: Off
    Cinema Smooth: Off
 

Dżon Bondżoe

New member
OMG :) obiecuję, ze sprawdzę to w wolnej chwili - obecnie pracuję od 6 do 20 i wczoraj nawet nie miałem chwili na włączenie TV - jak tylko znajdę chwilę to sprawdze bo mnie to interesuje - a może TV wybuchnie ::)
 

Dżon Bondżoe

New member
USTAWIŁEM - Z TYM, ŻE HDMI BLACK MUSI BYĆ NA LOW - ale generalnie tylko 1 czy 2 opcji nie było

zaraz obejżę z żona film to zobacze czy te ustawienia są fajne
 
Do góry