Co po PS50B850? 60 cali? 3D?

Dżon Bondżoe

New member
po ponad rocznym bardzo pozytywnym doświadczeniu (obraz) z 850tką wiem, co dla mnie ważne.... czerń jest ważna ze względu na to, że oglądam zwykle w ciemności.... trochę brakowało mi smoły w 850tce - może źle ustawiłem coś... Czytam sobie wątek o c7000 na forum i niby jest tam upscaller... ciekawe czy to działa, bo na stronie samsunga nic nie znalazłem... W sumie gdyby mi to porawialo obraz HD z nki... to to by było warte uwagi.... ale czy to jest i czy to działa .... Wiem, tez, że 60 cali jest o niebo większe od 50 :)
 

BelYaal

New member
Ja samsunga bede unikal, mam 850 i na szczescie bez bzykania, ale 50Hz w nim jest strasznie dupne, a niestety nasza TV w takim czyms jest nadawana, natomiast jak mam matrial w 60Hz lub w 24... wtedy jestem mega zadowolony... tylko czemu nie poradzili sobie do tej pory z 50Hz
 

Dżon Bondżoe

New member
poczytałem na forum o c7000 i wiem, że na dysk sobie nki nie zgram ( to po co mi ta funkcja) - ta funkcja redukcji szarpania obrazem - to by było dobre - mam LOTR zripowanego z HDDVD i jest scena na której szarpie - to z tą funkcja pewnie by się polepszyło - ale czy ten LG tego też nie ma? czerń to rzeczywiście sobie pomyślałem jak to jest... i przecież będę sobie z żono oglądał romantycznie przy świczkach - to i czerń będzie lepsza :) ja to sobie radzę :)

chyba jednak boję się szajsunga serwisu i bzyczenia.. Nie powiem ten c7000 ma fajne funkcje - ale czy ja to wykorzystam... - filmy i tak oglądam z PC - więc nie muszę mieć tych mega opcji, internet mam na kompie to po co mi w tv. W 850tce raz odpaliłem youtube... a tak to wszystko z kompa po hdmi szło. Amplitunera nie mam 3D - to jak niby dźwięk DTS HD puszczę? po optyku nie pójdzie :) Upscalera c7000 nie ma.... konwersja 3d to pic na wodę fotomontaż.. wolę chyba proste 60" - może ktoś ma z tym tele doświadczenia.. co może mnie zaboleć po przesiadce z Ps50b850? a pobór energii ? sprawdzaliście w tym LG? bo ja z 850tki byłem BARDZO zadowolony - mało ciągnął ten potwór... tęsknię za nim :p gdzie on teraz jest... gdzie go wywieźli:) pewnie rozłożą i jakiegoś c7000 będą z niego budowali :p
może po prostu sugeruję się tym, że ten LG będzie mniej brzęczał i że serwis będzie lepszy.... jeśli macie kogoś, kto używał tego LG to poroszę o linki.. poczytałem już na zagranicznych opiniach i jestem pozytywnie zaskoczony - ale ten c7000 tęż przecie nie ma złych :) ale dylemat - na razie jestem przekonany do LG
 

BOBY70

New member
Cześć
ja jestem posiadaczem 60pk950, sygnał płynie z "N" oraz PS3, szukałem, czytałem, szperałem ponad rok w poszukiwaniu TV i w końcu wybrałem :), nie wiem co to jest judder - i całe szczęście bo pewnie gdybym wiedział to zaczęłoby się wypatrywanie tego zjawiska, a tak TV gra i cieszy oko, żadnego bzyczenia nie zaobserwowałem, co do internetu z którym mój TV łaczy się po wifi to odpaliłem toto raz czy dwa, dal mnie to gadżet i nic więcej. TV stoi w bardzo nasłonecznionym pokoju, a zjawisk typu lustro nie zaobserwowałem. Nie wypowiem się co do czerni, czy jest dobra czy nie - po prostu nie dostrzegam jej braku. Nie oglądałem jeszcze nic z twardego dysku więc nie wiem jak się taka możliwość sprawuje, a zdjęcia z aparatu pięknie się zgrywają i wyświetlają. W razie gdybyście mieli pytania, jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
Dzon kiedyś się zastanawiałem czy nie daj Boże zeszłeś z tego świata czy jak bo tak szybko zniknąłeś po zakupie bzbzzzbzz850 ja nawet stawiałem teze że nie wytrzymaleś psychicznie tego bzzzb i zrobiłeś głupstwo :) ale serio - ja też szukam dużej plazmy, musi być większa niż obecny tv a mam sonke 52", bojąc się masakrycznie bzyczenia bo już dwie plazmy samsunga (B650) zwróciłem do sklepu też zdecydowałem się na 60PK950 i po przeczytaniu wszystkiego na forum co dotyczy plazm :) byłem pewny że go kupie ale to było do czasu jak w jankach a saturnie NA WŁASNE OCZY zobaczyłem pk950, panasa g20, v20, i sma c7000 i od tej pory wiem że kupie v20, jeśli smsung c7000 nie bzyczał by mocno bym się wachał między nim a panasem ale jednak zajebista czerń, świetna jak ma plazme biel (tylko na v20 widziałem biel która może konkurować z topowym lcd) mówi sama za siebie i moim zdaniem na dziś najlepszym tv pdp jest panas v20 (ew. vt20 jak chcesz 3d) przewaga c7000 to jedynie ciut bardziej ostry (żyleta) obraz, do tej pory miałem o panasach zle zdanie, po prostu nie podobał mi się obraz a panasach ale v20 to jest naprawdę inny tv niz dotychczasowe panasy, obraz na lg950 w porównaniu do tego panasa określił bym krótko - rozmyta szara papka, ale powtarzam - v20 jak każdy tv ma na pewno też swoje wady, o obrazie w porównaniu z lg wypowiadam się subiektywnie - ja lubie ostry, kontrastowy obraz (z tej strony bardzo pasuje mi mój sony 52z5500) i podobają się plazmy które idą w tę strone, wybór należy do ciebie najlepiej NA WŁASNE OCZY - na koniec jedno - choćby nie wiem jak piękny był obraz na plazmie to jeśli bzyczy to już nie tv a kupa złomu jak dla mnie
 

Adrian85

New member
Bez reklam
jgx Też tak z początku myślałem,ale...szkoda że nie widziałeś na tym samym sygnale ;) Nie jestem ''fanatykiem'' Lg,ale lubię POPRAWNIE WYŚWIETLANY I NATURALNY OBRAZ :) O lcd Lg LE-LX też z początku mówiono,że ''inne'' są lepsze,a okazało się że...;-) Sam widzisz,że tych niezadowolonych-BRAK.COŚ za COŚ.
Każdy ma swoje zdanie w tym temacie,ale jeśli plazma ma obrazem przypominać lcd,to dla mnie będzie to ich upadek i wtedy będzie można faktycznie myśleć o OLED i innych.
 

jgx

New member
Bez reklam
oba tv widziałem na tym samym sygnale - poprosiłem obsługe i miałem pilota od panasa (od lg nie musiałem bo wszystko dostepne z panela tv) tryby i ustawienia testowałem różne ale zawsze takie same na obu - stwierdzam tylko że obraz na lg pk950 był moim zdaniem gorszy niż na panasonicu v20 - na panasonicu czarne było czarne a nie lekko-szaro czarne jak na lg, biel była duuuuuużo bielsza niż na lg, obraz był duuużo ostrzejszy i kontrastowy niż na lg, na panosonicu było duuuuużo mniej odbić i refleksów swietlnych niż na lg - to tyle
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
oba tv widziałem na tym samym sygnale - poprosiłem obsługe i miałem pilota od panasa (od lg nie musiałem bo wszystko dostepne z panela tv) tryby i ustawienia testowałem różne ale zawsze takie same na obu - stwierdzam tylko że obraz na lg pk950 był moim zdaniem gorszy niż na panasonicu v20 - na panasonicu czarne było czarne a nie leeko-szaro czarne jak na lg, biel była duuuuuużo bielsza niż na lg, obraz był duuużo ostrzejszy i kontrastowy niż na lg, na panosonicu było duuuuużo mniej odbić i refleksów swietlnych niż na lg - to tyle
Masz w 100% rację,ale na tym mój zachwyt się skończył...Tak jak pisałem,jestem zwolennikiem ''poprawnie wyświetlanego obrazu'' na KAŻDYM zródle sygnału,a nie tylko na HD i BR.No i oczywiście ''bzyczenie''-powód dla którego pozbyłem się g10 i w tym roku też jest niewiele lepiej,co nie znaczy że nie można 'trafić'' w miarę cichego...ale trzeba dobrze poszukać.
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
Adrian (mój imiennik) i Boby dzięki za odzew....
jgx - ja po prostu oglądałem milion filmó i grałem na mojej 850tce...... (pokój jej duszy) i walczyłęm z serwisem - jaja były niezłe:p - zamknęli wrocławską firmę nawet :p nic to - teraz po15 miesiącach (WOW) - dostaję zwrot kasy. i co? i było w miarę prosto - 3 modele do wyboru :p szajsungi i panasy bzyczą a LG niby mniej. Vka ma czerń! - sam widziałem.. ale chciało by się więcej cali :) vka bzyczy - i ponoć ma same wady oprócz czerni wspaniałej... c7000 to nabuzowana duperelami multimedialna krowa.... Dlaczego przemawia do mnie LG ? bo ma 60 cali - najlepiej jakby to był sam panel wyświetlający obraz bez tych dupereli...
Cieszy mie to, że jesteście zadowoleni c 60" LG... Ja tylko się boję, ze po tak wysokiej porzeczce jaką była 850tka - rozdziawię się na widok obrazu LG.... kupując vkę niemal wiem, że z obrazu będę BARDZO zadowlony... śmiem twierdzić, że c7000 także mnie zadowoli... ale LG jest dlas mnie znakiem zapytania..
Jak na razie jestem zdecydowany na LG bo: tani, 60", być może lepszy serwis (bo co może być gorszego od szajsunga), pewnie zadowalający obraz.... Widziałęm ten tele w sklepie - ale w sklepie to wiadomo.... w tym samym skelpie był c7000 i obraz miał beznadziejny - a vka znowóż pokazała co to znaczy mieć najlepszą czerń... to tylko sklep....

a w domu to inna bajka....
czekam na kolejne głosy..

jgx namieszałeś mi :) a zadam Ci pytanie... wolałbyś mieć mega wypasionego v20 czy dobre, przyzwoite - a może i bardzo dobre 60"? mnie na więcej niż 50" panasa nie stać - a na 60" tak:) - nie mam zamiaru dokładać nic do tego z mi oddadzą za 850tkę (pokój jej duszy)

może jaki salon LG jest we Wratislavi naszej kochanej to może pozwola zgasić światło i ustaiwć normalny tryb


pozdrawiam
\\
P.S. no i bardzo ważne: jako śląski patriota chciałbym mieć telewizor składany pod Wrocławiem :) szczegół a cieszy :)
 
Ostatnia edycja:

BOBY70

New member
Cześć
Miałem dokładnie taki sam dylemat :) gdybym potrzebował 50" bez mrugnięcia okiem kupiłbym V50, ale ponieważ mam duży pokój i tv oglądam z około 6m zdecydowałem się na LG. Oczywiście że gdy zaczynałem poszukiwania TV to brzydziłem się LG :), ale wypuszczono na rynek pk950, za zachodnich forach zbierał pochlebne opinie - więc chwila wahania i nabyłem go. Dodam że nie mogłem nigdzie w sklepach namierzyć tej maszyny do porównania z innymi TV więc zakup był niemal w ciemno :). Podkreślam że nie wiem jak sprawują się duperele internetowe oraz filmy z twardziela bo oglądam jedynie z płyt. Acha i pamiętaj że 60" to wielkie bydle :), różnica między dvd a BD jest na nim doskonale widoczna niestety bo płyty BD to ciągle u nas drożyzna. Gdybym miał kupować raz jeszcze to dla 50" brałbym panasa V ,natomiast dla 60" w sensownej cenie - LG.
 

Dżon Bondżoe

New member
witam ponownie

zaraz zwariuje - właśnie mój serwis polecił mi LCD full LED LG z serii le5500.....

nie wiem, ale nie ufam LCD... przecież ten czarny będzie fioletowy....

niby rada szczera... ale żeby LCd.... bleee..
 

Dżon Bondżoe

New member
serwis - a to różnica - stwierdzili, że niby jest mało awaryjny - ale czerni i jakości obrazu nie zagwarantowali :p nie to, że jestem fanboyem plazmy (wow:) - Full ledy najdrozsze też maja bdb obraz - no ale kogo na nie stać... i czy te pieniądze zaoszczędzone na pradzie mi się zwrócą.. raczej wątpię :0
 

jgx

New member
Bez reklam
jgx namieszałeś mi :) a zadam Ci pytanie... wolałbyś mieć mega wypasionego v20 czy dobre, przyzwoite - a może i bardzo dobre 60"? mnie na więcej niż 50" panasa nie stać - a na 60" tak:) - nie mam zamiaru dokładać nic do tego z mi oddadzą za 850tkę (pokój jej duszy)

trudno powiedzieć - z jednej strony liczy się jakość obrazu z drugiej jednak 60" kusi niezłym kinem - ja na twoim miejscu próbowałbym porównać bezpośrednio w domu v i pk i zdecydować kierując się obrazem ale przede wszystkim bzyczeniem!!! A nie myślałeś żeby kupić u naszego handlowca? :) jęsli kiki dałby cene nie większą niż w sklepie gdzie chcesz kupić może warto zamówić prezentacje tych dwóch tv i po teście zostanie jeden? Oczywiście wcześniej luknij w sklepie obydwa modele. Słuchaj napisz coś więcej jak to było z tym serwisem, na co reklamowałeś i wogóle opisz jak to było i ile zwrócili
pozdro
 

Adrian85

New member
Bez reklam
trudno powiedzieć - z jednej strony liczy się jakość obrazu z drugiej jednak 60" kusi niezłym kinem - ja na twoim miejscu próbowałbym porównać bezpośrednio w domu v i pk.A nie myślałeś żeby kupić u naszego handlowca? jęsli kiki dałby cene nie większą niż w sklepie gdzie chcesz kupić może warto zamówić prezentacje tych dwóch tv
:shock::shock::shock: Dopiero pisałeś,że na LG widziałeś cyt. ''rozmyta szara papka'' ,a teraz ''kusi niezłym kinem''????
Kiki nie ma w swojej ofercie Lg.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
:shock::shock::shock: Dopiero pisałeś,że na LG widziałeś cyt. ''rozmyta szara papka'' ,a teraz ''kusi niezłym kinem''????
Kiki nie ma w swojej ofercie Lg.

miałem na myśli te 60" - lg ma obraz gorszy od v panasa ale może moje określenie było zbyt dosadne - słuchaj, nie rozumiem twoich rozterek, idż chłopie do sklepu gdzie stoją obydwa modele i porównaj a będziesz wiedział co ci lepiej pasi, przecież wrocek to duże miasto i chyba znajdziesz te modele razem? Jeśli nie proponuje przejechać się do saturna w jankach (po uprzednim telefonie) i tam zobaczysz
 

Dżon Bondżoe

New member
spokojnie spokojnie - byłem widziałem - wszystkie są.


Przyznam, że gdy ustawiłem obraz LG, tak jak mi pasowało - był dobry, bardzo dobry. Kolory na prawdę żywe, ładne, czarny zadowalający - obok stały LCD (full ledy0 - masakra... waląca po gałach biel, przejaskrawiony obraz i fioletowy czarny!!! na prawdę LCD nie jest dla mnie :) Biały owszem był ciemniejszy niż na LCD - ale na miłość bosko - gdzie w naturze jest taki biały świecący i walący po gałach jak w LCD???

z tym serwisem szajsunga to opisze jak znajdę czas

na razie muszę uciekać
pozdrawiam
 
Do góry