CANON HV20-uwagi uzytkownikow

th0rax

New member
a ja znów a jakiejś innej beczki ;]
Chce sobie w niedalekiej przyszłości akupić do kamerki monitorek powiedzmy 15'' lub mniejszy. zamocowac na statywie i miec jakos wielki wyswietlacz zamiast tego przy kamerze. Myślę że da się podłączyć przez normalne kompozytowe wejście lub hdmi - dvi. I tu moje pytanie czy da się coś takiego zrobić i czy są jakieś akumulatory specjalnie do tego, żeby "udzwignął" ten ten monitor i trochę trzymał :)
 

slimak

New member
Bez reklam
W HV10 można ustawić przesłonę, a potem zablokować lub łącznie regulować czas migawki i wzmocnienie w małym zakresie (zakres zależy od oświetlenia w momencie przejścia na ręczną ekspozycję).

Nie można zablokować czasu migawki i wzmocnienia, a potem ustawiać przysłonę.


Ślimak
http://slimak.republika.pl/hv10.htm
 

horche

New member
A ja kupiłem zepsutą :(

A mi się trafił felerny model. Joystick do poruszania się po menu źle działa. Lewo/prawo działa jak góra i dół. Góra działa jako set. Set w ogóle nie działa. Jedynie dół działa jako dół.... Muszę ją oddać :(:(
 

darek53

New member
RyEk napisał:
Ja mam na mojej HV'ce Hoya HMC kupiona na Allegro ale mam tez o wiele tanszego "najprostrzego" King'a i nie zauwazylem roznicy (nie pogarszal obrazu).
Idea IMO zalozenia filtra UV to tylko wylacznie w celach ochronnych obiektywu, ktory stanowi chyba jedna z najdrozszych elementow kamery.

a ja do mojej HV10 kupiłem filtr UV 37mm King w celach ochronnych i niestety nie mogę z nim pracować bo... w filtrze odbija się obiektyw!!
normalnie widać odbity w wenętrznej stronie filtra okrąg obiektywu
trzeba sie wpatrzeć w LCD zeby to zobaczyć ale niestety skaza na obrazie zostaje
nie wiem jak z innymi filtrami ale king odpada...
 

Hoody

New member
WItam
Tak sobie czytam i czytam - z uwagi iż na koniec grudnia 2006 kupiłem hv10 - udało mi sie jeszcze po mwst 16% anie 19% :) choć to mała oszczedność.
Z perspektywy prawie roku używania mogę powiedzieć tak - jestem zadowolony -, używajcie kasetek hdv niby nie widać rónicy ale jak wrzuce do kompa to widać małe niuansy.
Killka lat temu jak podleciałem do Singapuru kupiłem mv-30i i byłem bardzo zadowolony - co było fajniejsze to 3,5" wyświetlacz.
Tutaj jest mniejszy , wada to szumy przy hdv przy słabszym oswietleniu, no i może to że standarowa bateria canona jest mała i tym samym na mało wystarcza.
Nie wiem ktoś pisał o jakimś szumie taśmy ? hmm nagrałem z 10 60 minutowych kasetek, wrzuciłem własnie 2 losowe i nic nie słyszę...
Jak komuś mogę pomóc i zda jakieś pytanie służe pomocą , jak nie to dalej jako użytkownik cyfrowej lustrzanki 5D oczywiście firmy wiadomej oraz hdv10 jestem gotów dalej uważac ze canon robi najlepsze sprzęty :)
i następne co kupię to też prawdopodobnie bedzie canon.
Opcja z hdd jest fajna ale traci sie na jakości tak jak w jvc , gdyby nie to nie brał bym minidv ale kamere kupuję dla jakosci a tu nie ma kompromisów, chyba że wersja xl ale nie chce wygladać na wakacjach jak bym był z tvn'u :)
 

th0rax

New member
Hej ludzie powiedzcie mi czy ktoś wie może gdzie można kupić u nas Boompole, tylko byle nie z Rode'a bo są koszmarnie drogie i długie a ja potrzebuje o długości 1-1,5 metra. Szukam szukam a nie mogę nic znaleźć...
Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.
 

pxl666

Member
Bez reklam
codo boompola to niewiem - ja stosuje noge lekkiego statywu...
a skoro kiedys sie pojawil temat domowego wyrobu adapterow 35mm to znalazlem ciekawy link
 

pxl666

Member
Bez reklam
hejka
zrobilem maly tescik - mam z aparatu (52mm) konwerter wideangle i jak znajde redukcje do 43mm(hv20) to sadze ze niezle pomaga w pomieszczeniach

link
 

RyEk

New member
Nie wiem czy wiecie ale jest juz program co sie zwie
"HDV data monitor"

Sluzy on do podgladu z kamer HDV Sony i Canon i podaje..
TAK :) wartosc GAIN :)

Podglad jest niestety z ok 1s opoznieniem ale nie w tym rzecz.

Dziala wylacznie w trybie HDV wiec posiadaczom kamer minidv bez HD sie nie przyda.

http://hv20.info/yopu/HDVdataMon.zip
 

RyEk

New member
O ile mi wiadomo nie ma czegos takiego jak gain z ulamkiem
bynajmniej nie widzialem w zadnej z kamer
Wylacznie 0, 3, 6, 9 ,12, 15, 18 etc.
 

RyEk

New member
Czy mam przez to rozumiec ze gain byl mniej niz 0 czyli nie + tylko -??
Jesli tak to po kiego chcesz wiedziec ze kamera ma jeszcze zapas swiatla
Moim zdaniem wazne jest zeby wiedziec czy kamera juz uzywa gain i ile a nie ze warunki podczas filmowania byly tak dobre ze albo musiala zmniejszyc EXP albo przy zablokowanej migawce po prostu "przepalila" obraz.
 

slimak

New member
Bez reklam
Dodałem w swojej przedostatniej wiadomości „+” przed dB żeby nie było wątpliwości.

„ Przy 1/50 1.8 0dB rozjaśniam obraz” czy przy tych ustawieniach można inaczej zwiększyć jasność filmowanej sceny niż 0dB -> +X dB :)

Ślimsk

P.S. Obejrzyj moją tabelkę.
 

RyEk

New member
Ok kminie o co ci chodzi:
pomiedzy +3 a +6db masz +4,5dB ktore ten program nie pokazuje.
Ok, to pokaz mi kamere nawet niech bedzie PRO, ktora by pokazywala "po przecinku" gaina.
A z reszta nie wazne.
 
Do góry