CANON HV20-uwagi uzytkownikow

pxl666

Member
Bez reklam
RyEk napisał:
Jaka to byla pora dnia? Widze ze przez okno wpadalo slonce?
pod-wieczor?

P.S.
Za bardzo nie korzystam ze streamclip'a bo jego deinterlace za bardzo chrzani obraz (no chyba ze progressive to wtedy nie).

no jakos pod wieczor.i pogoda tego dnia byla mierna - deszczowo o ile pamietam...
 

RyEk

New member
Testowalem, uwazam ze jest kiepski - ale to moje zdanie i przyzwyczajenia.
Moze komus bedzie pasowal :)

no jakos pod wieczor.i pogoda tego dnia byla mierna - deszczowo o ile pamietam...

zaraz to w koncu kto go nagrywal?
darek53 czy pxl666 ??
z postu wynika ze darek53 :>
 

stalmi

New member
HV20 czarno-biały obraz w TV

Cześć,

podłączyłem HV 20 do LCD przez wyjście komponent i mam czarno-biały obraz. Co jest nie tak?
 

rudy_lis

New member
viValdi napisał:
silna karta graficzne jest "rekomendowana" - przeczytaj na pudełku albo na stronach www

Oczywiście nie ma przymusu, żebyś kupował taką kartę. Ja mam starego grata w notebooku i edytuje HDV az miło (Studio 10.7+). Oczywiście są konsekwencje braku karty, ale ja je akceptuje bo nie dotyczą on jakości obrazu.


Witam ponownie, (jeśli post jest off to proszę o przesunięcie)

chyba zapłaciłem frycowe początkującego jeśli chodzi o edycję materiału z HV20:(

zgodnie z radami dokupiłem RAM do 1.25, zewnętrzny dysk 320GB, pinnacle 11 ultimate i ...
pomimo, ze człowiek z infolinii powiedział, że karta go5700 obsłuży program HD bez problemu (może działać co najwyżej wolniej) to program nawet nie załadował się do końca (chodzi mi o bibliotekę efektów Vitascene)

Program podał komunikat, że "dla lepszego efektu powinienem uaktualnić kartę" miałem wtedy wersję 5.1.X.X
Udało mi się zaktualizować kartę do wersji 7.9.X.X
I mimo to odmawia współpracy - Vitascene nie działa

Mam w związk z tym pytanie:
1/ czy jest sposób na upgrade w/w karty, który spełniałby wymagania programu (niestety jest to laptop [hp pavilion zd7000] więc pewnie o wymianie nie ma mowy)
2/ czy można w inny sposób skorzystać z efektów 3D
3/ czy może wyrzucić kompa na śmietnik:)

Proszę o poradę, może ktoś będzie miał jakiś twórczy pomysł...
 

Standard

New member
rudy_lis napisał:
viValdi napisał:
silna karta graficzne jest "rekomendowana" - przeczytaj na pudełku albo na stronach www

Oczywiście nie ma przymusu, żebyś kupował taką kartę. Ja mam starego grata w notebooku i edytuje HDV az miło (Studio 10.7+). Oczywiście są konsekwencje braku karty, ale ja je akceptuje bo nie dotyczą on jakości obrazu.


Witam ponownie, (jeśli post jest off to proszę o przesunięcie)

chyba zapłaciłem frycowe początkującego jeśli chodzi o edycję materiału z HV20:(

zgodnie z radami dokupiłem RAM do 1.25, zewnętrzny dysk 320GB, pinnacle 11 ultimate i ...
pomimo, ze człowiek z infolinii powiedział, że karta go5700 obsłuży program HD bez problemu (może działać co najwyżej wolniej) to program nawet nie załadował się do końca (chodzi mi o bibliotekę efektów Vitascene)

Program podał komunikat, że "dla lepszego efektu powinienem uaktualnić kartę" miałem wtedy wersję 5.1.X.X
Udało mi się zaktualizować kartę do wersji 7.9.X.X
I mimo to odmawia współpracy - Vitascene nie działa

Mam w związk z tym pytanie:
1/ czy jest sposób na upgrade w/w karty, który spełniałby wymagania programu (niestety jest to laptop [hp pavilion zd7000] więc pewnie o wymianie nie ma mowy)
2/ czy można w inny sposób skorzystać z efektów 3D
3/ czy może wyrzucić kompa na śmietnik:)

Proszę o poradę, może ktoś będzie miał jakiś twórczy pomysł...

Wymień kartę na nową z serii 6xxx lub 7xxx, tylko sprawdź jakie gniazdo, jesli masz AGP to karta musi być na AGP
poza tym komp stary ale jary
 

RyEk

New member
Bom bom, bom bom........

RIP HV20.......

Stało się :???::???::???::???::???::???:... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Moja HV20 dzis o godzinie 15:30 pojechala do serwisu.... :(:(:(:(:(:(:(
:hmm::hmm::hmm:

..... a miala tylko 4 miesiace .....


Jest to przykra chwila - zwlaszcza dla mnie. :(:(:(
Mam nadzieje ze wroci szybko - najlepiej nowa jakby przyszla

Czytalem gdzies na forum ze to czesta usterka w Canon'ach, t.j
problem z mechanizmem kasety
Szczegolow nie bede opisywal...........
 

viValdi

New member
Bez reklam
Współczuję - jaki przebieg kamerki, ile godzin nagrałeś dotychczas (tak około).

I jakbyś mógł b. oględnie i delikatnie nadmienić, co się stało z tym mechanizmem.
 

RyEk

New member
Przebieg lacznie z odtwarzaniem to ok 25 "pelnych" kaset = 25h
no i mnostwo zabawy z krutkimi klipami

Co sie stalo?
Wyskoczylo ze brudna glowica, no i za chwile blad WYJMIJ KASETE.

Wyjmuje, wkladam ponownie, chwile nawija, stekniecie i blad WYJMIJ KASETE
i tak naokraglo.
W dodatku przy wyjmowaniu nie cofa do konca tasmy i tasma laduje pod klapka kasety i kawalek na wierzchu :/ pogieta przez to

Gdy kaseta jest w polowie przewinieta czesto zaskoczy normalnie
ale gdy jest przewinieta 50/50 blad a nieraz zalapie ale do tylu juz nie cofne bo od razu blad...
Gdy zalapie to odtwarza i nagrywa normalnie...

To tak nawet cala sytuacje opisalem :(


P.S Jeszcze w ta sobote wesele filmowalem i wsio ok.
Wczoraj jeszcze przegladalem nagranie po krutce a wieczorem chcialem cos potestowac i dupa :( :(:(:(:(:(:(:(:(
 
Ostatnia edycja:

darek53

New member
i są już wieści z serwisu ?
strach pomysleć jak są wykonane mechanizmy w canonach hv20 i hv10
skoro kamera nagrywa ledwo 25kaset i siada mechanizm...
mam prośbę jeśli naprawią twoją kamerę proszę dowiedz się dokładnie co nawaliło w mechaniźmie
 

RyEk

New member
Jeszcze nic nie wiadomo bo dopiero 1 dzien roboczy lezy u nich :(
Mnie tez to interesuje, co dokladnie...
Powiedzieli, ze raczej szybciej nie bedzie naprawiona bo oni wszytkie produkty Canon'a serwisuja.

Poczekamy, zobaczymy...
 

provitek

New member
dziwny obraz w low light na automacie...

Witam,
wczoraj miałem możliwość kilkuminutowego pobawienia się HV20 w pomieszczeniu gdzie jedynym oświetleniem była 60W żarówka. Z racji krótkiego czasu nie mogłem pogrzebać w ustawieniach kamery, więc oglądałęm ją na automacie. Poza tym jestem początkujący więc nawet nie bardzo wiedziałem jak podejść do tematu...

Oprócz sporych szumów zauważyłem pionowe, to jaśniejsze, to ciemniejsze, paski coś jakby odbicia widoczne i na wyświetlaczu i na materiale odtwarzanym przez HDMI... Szczególnie przy bokach obrazu.
Widziałem w necie kilka sampli kręconych w nocy - czerń prawie idealna, obszary z małą ilością światła gładziutkie z lekkimi szumami ... a tu jakieś straszne pasy :???:

Czy zauważyliście podobne zjawisko? Czy to zniknie przy obniżeniu wzmocnienia? (bo przy większej ilości światła - znika) a może to wina tej konkretnej matrycy?

Pozdrawiam,
P.
 
Do góry