Call of Duty: Modern Warfare 2

Peek

New member
Bez reklam
Jestem w połowie drugiego aktu! TA GRA TO GRA ROKU 2009!!!

Bambo, Modern Warfare 2 klimatem, filmowoscią, i intensywnością rozgrywki a przede wszystkim MIODEM zjada twojego Killzone 2 NA ŚNIADANIE!!! Nie oceniaj jak nie grałeś bo naprawde nie wiesz co tracisz, słaba fabuła? To z toba jest coś nie tak! Każdy widzi w tej grze genialną produkcje tylko ty się obraziłeś na cały świat, "bo to nie exclusive na PS3" i bo "potęga sony" go nie wyprodukowała. Obudź się!!! Zobacz ile świetnych gier przechodzi ci koło nosa z powodu twoich głupich kanonów, których nie możesz przekroczyć. Polonizacja także jest o niebo lepsza niz przy Killzone 2.

Infinity Ward i polski wydawca w kulki sobie polecieli z graczami.
Kolejny post, który demaskuje cię jako dzieciaka.

Ani Uncharted 2, ani Batman, ani nic dotąd nie dało mi takiej radochy jak ta gra! To jest kunszt tworzenia gier! Brawo Infinity Ward!

Pomyśl ile pracy poszło na anty-aliasing bo twoja "potęga sony" nie pomyślała nawet o takiej rzeczy zeby umieścic kość pamięci odpowiedzialną za AA jak to jest w "głupim i gorszym" Xboxie.

Żal mi takich ludzi jak ty, którzy nie potrafią się przyznać do tego, że nie zawsze najlepsze jest coś "ich" tak jak w twoim przypadku exclusivy na PS3 (chociaż możesz grać w MW2 na PS3 tak jak ja). A gadając takie głupoty, że słaba fabuła, grafika i ogólnie gra średnia i myla się wszystkie światowe serwisy i gracze z całego świata a racje masz tylko ty, nawet nie jesteś śmieszny...
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Peek, ale przecież "swiatowe serwisy" napisały że MW2 ma przeciętną grafike, bardzo krotki gameplay oraz słabą fabułe...

Zastanawia mnie to, że po takiej kanonadzie zarzutów daje sie...ocenę 9.5/10. No, ale przynajmniej napisali gdzies tam w tekscie o tych wadach i nie-analfabeci czytający recenzje gier ze zrozumieniem mogą sobie sami wyciągnac wnioski.

Teraz jeszcze okazuje się że polskie wydanie to jakiś śmieć przepuszczony przez translatora. O tym polskie serwisy dające 5/5 jakoś nie wspomniały, czyli są podwójnie nieuczciwe. Po prostu nie wierzę że redaktorzy piszący recenzję nie zauwazyli "urodzonego w powietrzu" albo "nie można zabijać od tyłu" etc. etc.

Dawanie tej grze 5/5 i nie uprzedzenie konsumenta o takich wpadkach jest skrajną nierzetelnością recenzencką. :?
 

mataman

New member
Bez reklam
Ta swiatowe serwisy...

Jestem juz praktycznie na końcu, grafika jest piękna, fabuła dobra a instensywność rozgrywki zjada K2. Koniec kropka.
 

Redundantor

New member
Nie no ta polonizacja to masakra jakaś. Dobrze, że mam wersję angielską.

Powiem tak. Bo znowu Wam nerwy puszczają i nie wiem już czy wypowiadacie się na temat gry, czy mówicie o sobie nawzajem :).

W mojej skromnej ocenie porównując KZ2 do MW2 to jest jakoś 3 do 7 (system oceny polega na rozdzieleniu 10 punktów na 2 produkty).
Ale do rzeczy:
  • STEROWANIE - + dla "MW2" - dla "KZ2" = bo nie eksperymantruje się ze sterowaniem
  • GRAFIKA - dla mnie już COD5 (po patchu) miał lepszą grafikę niż KZ2 - ogólnie było bardziej kolorowo i więcej detali w otoczeniu. W KZ2 grafika ładnie wyglądała tylko na gifach (wszyscy pamiętamy ten z obsypującym się z tynku słupem). W rzeczywistości widziałem to żadko w singlu, który mnie zresztą strasznie znudził.
  • FABUŁA - i tu i tu nudna i głupawa - ale sama gra dość ciekawa. Ale to cecha każdego shootera. Możliwości graficzno - sprzętowe nowych konsol nie mają wpływu na samą fabułę.
  • MULTI - zdecydowanie na korzyść MW2 - muli w kz2 było spieprzone ze względu na sterowanie
  • CZAS GRANIA W SINGLA - krótki, ale tak jest w każdej grze teraz - Uncharted 2 też zajął mi z 4-6 godzin. Jakoś nikt nie dodaje, że jest tu pełno misji specjalnych (pierwsza ikona z 3 w głównym menu), które dają jeszcze więcej zabawy. Tego nie było gdzie indziej na taką skalę. - napiszcie ile czasu zajęło Wam rozwalenie na hard wszystkich rebeliantów w Faveli (bez zabicia 1 cywila)

Racja też, że najpierw wypada w grę zagrać, żeby ją komentować.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
przecież "swiatowe serwisy" napisały że MW2 ma przeciętną grafike, bardzo krotki gameplay oraz słabą fabułe...
..a tu IGN za grafikę wystawia 10/10 a GameTrailers 9.8. :lol: Zobaczcie też na ocenę tego srogiego Edge !! A mi Singiel zajął 9h a nie pięć. A są jeszcze Operacje Specjalne w copie i dla samotnika. I multiplayer. No i oczywiście nie zapominajmy o jakże słabej fabule. Political fiction? Co to ma być? :hihi: I skąd te oceny gry na poziomie 9.5-10 ? :rolleyes: Z&Z - czyli zawiść i zazdrość.


Redundantor napisał:
  • STEROWANIE - + dla "MW2" - dla "KZ2" = bo nie eksperymantruje się ze sterowaniem
  • GRAFIKA - dla mnie już COD5 (po patchu) miał lepszą grafikę niż KZ2 - ogólnie było bardziej kolorowo i więcej detali w otoczeniu. W KZ2 grafika ładnie wyglądała tylko na gifach (wszyscy pamiętamy ten z obsypującym się z tynku słupem). W rzeczywistości widziałem to żadko w singlu, który mnie zresztą strasznie znudził.
  • FABUŁA - tutaj pozwolę sobie nie zgodzić. Imo fabuła w MW2 znacznie lepsza chociaż i tak nadal ledwie dobra oraz chaotycznie przedstawiona.
  • MULTI - zdecydowanie na korzyść MW2 - muli w kz2 było spieprzone ze względu na sterowanie
  • CZAS GRANIA W SINGLA - krótki, ale tak jest w każdej grze teraz
Racja też, że najpierw wypada w grę zagrać, żeby ją komentować.
Bardzo dobra ocena.
 
Ostatnia edycja:

vasyndrom

New member
Sorka panowie ale nie ma co sie rozpisywac o MW2 dla mnie osobiscie ta gra to sredniak i nic wiecej, fakt duzo sie dzieje szybko sie dzieje sa momenty filmowe ale nic pozatym.

Co do grafiki toz to lekko podrasowany MW1 nie ma nad czym sie zachwycac, ot dostosowana do dzisiejszych standardow grafa ktora nie powala na kolana i nie powoduje opadu szczeki, ale tez nie odrzuca od TV czy monitora.

Fabula? Od kiedy w grach FPS stawia sie nacisk na fabule, musi "cos tam byc" bo w koncu jak wytlumaczyc graczom po co strzelaja do przeciwnikow.

Muzyka - o tak jak najbardziej na plus ale co sie dziwic skoro palce maczal tam sam Hans Zimmer.

Gameplay - jak najbardziej ok szybko, brutalnie, i z polotem. Napewno na plus jest tryb Spec Ops jednak spraprany sytem invit'ow utrudnia ten tryb rozgrywki. Singiel, owszem krotki bo jak w 1 dzien jestem w stanie ukonczc singla na veteranie to cos tu nie halo. Niemniej zostawia mile wspomienia i napewno jeszcze sobie w niego zagram.

Sterowanie - jak w wiekszosci FPS'ow na PS3 nie wiem jaki problem widzi Redundantor ze sterowaniem w KZ2 w koncu sa az 4 uklady sterowania kazdy znajdzie cos dla siebie jak i MW2 tak i w KZ2. Mi osobiscie przestawianie sie z jednego sterowania na inne nie sprawia problemu ale widac sa ludzie ktorym to bardzo przeszkadza.

Na szczescie nie musze sie meczyc z polonizacja w multi dzieki bogu za angielska wersje, inaczej bym chyba spadl ze smiechu z lozka.
 

Bambolo82

Banned
Redundator, ja też uważam że singiel w K2 był mocno przeciętny, ale za to multi był jednak u mnie nawet o oczko wyżej niż w MW1. K2 jako single wg mnie jest na 6/10 a jako multi 10/10, co dałoby rozsądnie ocenę w granicach 8/10 za całokształt.

Recenzje K2 były pewnie równie nierzetelne i prze-hype'owane jak recenzje MW2. K2 i MW2 dostawały oceny w granicach 9/10 i mało kto pisał że single jest słaby i że tak naprawdę są to dobre gry, ale tylko dla maniaków sieciowego strzelania. Inaczej taki, Peek by ich nie kupił (bodajże Peek nie jest multi-maniakiem).

Jest parę gier w ktore młoci się dlugo, a K2 czy MW2 w multi własnie do takich należą. Bardzo często na friendliście w XMB ktoś młóci w K2 albo MW1 i nie sądze żeby te osoby przechodziły po raz 33 kampanię single-palyer.
 

Bambolo82

Banned
Redundator, ja też uważam że singiel w K2 był mocno przeciętny, ale za to multi był jednak u mnie nawet o oczko wyżej niż w MW1. K2 jako single wg mnie jest na 6/10 a jako multi 10/10, co dałoby rozsądnie ocenę w granicach 8/10 za całokształt.

Recenzje K2 były pewnie równie nierzetelne i prze-hype'owane jak recenzje MW2. K2 i MW2 dostawały oceny w granicach 9/10 i mało kto pisał że single jest słaby i że tak naprawdę są to dobre gry, ale tylko dla maniaków sieciowego strzelania. Inaczej taki, Peek by ich nie kupił (bodajże Peek nie jest multi-maniakiem).

Jest parę gier w ktore młoci się dlugo, a K2 czy MW2 w multi własnie do takich należą. Bardzo często na friendliście w XMB ktoś młóci w K2 albo MW1 i nie sądze żeby te osoby przechodziły po raz 33 kampanię single-palyer.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Skończyłem kampanie single player oraz ograłem trochę Operacje Specjalne więc pora na podsumowanie. Na początek strona techniczna gry, którą oceniam bardzo wysoko. Grafika wypada świetnie, miejscami nawet bardzo, chociaż do Uncharted 2 trochę brakuje. Za to 60 klatek jest rewelacyjne i tutaj należą się brawa dla Infinity Ward. Design miejscówek jest kapitalny i pomaga budować świetny klimat. Muzyka Hansa Zimmera to klasa sama w sobie i można się tu tylko rozpływać. Fabuła to political fiction, czyli mój ulubiony gatunek, niestety nie do końca wykorzystane. Na sam koniec zostawiłem gameplay. Po ostatnim ukończeniu Uncharted 2 a więc pozycji w mojej opinii wybitnej uczciwie muszę stwierdzić, że jest równie rewelacyjnie. A miejscami nawet lepiej. Miód wylewa się strumieniami a takiej filmowej akcji nie powstydziłby się niejeden wysokobudżetowy spektakl. Nie dajcie się nabrać osobom, które gry na oczy nie widziały (patrz wyżej) bo cóż warte jest takie zdanie. Singiel dostarczył mi 9 godzin rozrywki na najwyższym poziomie - jedne z najlepszych dziewięciu godzin jakie w grach doświadczyłem. Ocena 9.6. Operacje Specjalne można grać samemu chociaż rozwijają skrzydła dopiero w coopie. Powinny zadowolić wszystkich entuzjastów kanapowych wrażeń.
 
Ostatnia edycja:

ps_user

New member
Bez reklam
Pozdrawiam was koledzy hipokryci którzy sami nie za wiele gracie, to widać po levelu i osiągnięciach (No basic trophy, SIC!), a regularnie krytykujecie innych użytkowników w wielu wątkach, bo wyrażają swoją opinię! I zamiast przedstawić konkretną kontrargumentację na temat posta o grze której również nie macie, atakujecie personalnie osobę która spreparowała kontrowersyjnego posta. Wiem, tak najłatwiej, i satysfakcja jest od ręki :rolleyes:

Czy żeby mieć opinię na temat tłumaczenia gry, trzeba ją koniecznie przejść (ukończyć)?
Przecież przykłady miernego tłumaczenia MW2 są ogólnie dostępnie, i na ich podstawie można sobie opinię na ten temat zbudować. W żadnym krytykowanym poście kolega nie odniósł się do grywalności, grafiki, tylko do miernego zainteresowania producenta jakością tłumaczenia.
koprus idź trollować gdzie indziej proszę.
jak zwykle nic merytorycznego do wątku nie wnosisz kompletnie i wypisujesz głupoty - idealna definicja trolla czyli Ciebie.
Korpus napisał łącznie 85 postów, ale już "jak zwykle" nic merytorycznego nie wnosi! Co z tymi którzy mają na liczniku prawie 4K postów głównie na temat zwykle szyderczy :hihi: ?? :shock: Widzę jednak, że koledzy znają się jak stare konie :rolleyes:


mataman napisał:
Ta światowe serwisy...

Jestem już praktycznie na końcu, grafika jest piękna, fabuła dobra a intensywność rozgrywki zjada K2. Koniec kropka.
Mi to wystarczy :eek:k: , bo w wersję PL grać nie muszę, a HYPE'owi MW2 się skutecznie oparłem, i kupię grę (bądź uruchomię ) wyłącznie w wersji ENG z drugiego obiegu, co by parę postów krytyki na ten temat spowodować :)

Mam jednak nadzieję że intensywność rozrywki w MW2, nie jest porównywalna z przygodną znajomością na wycieczce do egzotycznych krajów, a raczej ze stałym związkiem który w miarę czasu i pielęgnacji odwzajemnia się właśnie tą intensywnością, a i od czasu do czasu do czasu coś nowego dodaje co by monotonności uniknąć ;)
 

mataman

New member
Bez reklam
Gra skończona na regular w 7:45 min. Poważnie zaciołem sie tylko w jednym momencie. Akcja na sam koniec, bajka :) K2 leży w kącie i kwiczy :D

Teraz veteran i trzeba intele pozbierać :D
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
ps_user napisał:
(...)
Korpus napisał łącznie 85 postów, ale już "jak zwykle" nic merytorycznego nie wnosi! Co z tymi którzy mają na liczniku prawie 4K postów głównie na temat zwykle szyderczy :hihi: ?? :shock: Widzę jednak, że koledzy znają się jak stare konie :rolleyes:
(...)
Liczba postów nie ma tutaj kompletnie nic do rzeczy.
koprus łazi za nami i trolluje więc "jak zwykle" jest na miejscu.
Od tych co mają 4K postów po prostu się odczep.

Pozdrawiam,
 

Carbon_

New member
Bez reklam
mataman napisał:
Akcja na sam koniec, bajka
Końcówka jest rewelacyjna, ale przykładowo akcje na platformie wiertniczej czy w gułagu (uwalnianie więźnie) równie skutecznie podnoszą ciśnienie ;)

Po ukończeniu gry pojawią się muzeum, gdzie możemy powspominać akcje.

W singlu żadnych błędów w tłumaczeniu nie zauważyłem, może mataman albo Peek coś tam wychwycili ?
 

mataman

New member
Bez reklam
Mam angielska wersje.
Jak dla mnie mogło by być więcej misji snajperskich z Piercem, strasznie mi się to podoba, może nie ma takiej rewelacji jak czernobyl w cod 4 ale jest dobrze.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
O tak, misje snajperskie wymiatają. Szczególnie przypadła mi do gustu pierwsza misja z trzeciego aktu (ta w śniegu), gdzie na końcu odpalana jest rakieta z głowicą nuklearną.
 

mataman

New member
Bez reklam
I do tego dubbing oraz dobór aktorów jest REWELACYJNY ! Np głos dowódcy w HQ podklada gość ktory grał agenta Pierce'a w serialu 24. Wszelkie komunikaty przez radio itd to majstersztyk, budują klimat niesamowicie. Jaram sie tym jak gupi :D Helikopter w ogniu jak nic :)
Zresztą początek gry jest żywcem wyjęty z tego filmu. Coś pięknego.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
ŻENADA.

Jest to kolejna fuszerka EA Games. Kolejny multiplatformow'y crap wciśnięty konsumentom nachalnym marketingiem.

EA skasowała pieniądze, więc po co jakis tam patch? :rolleyes:

Mogliby się uczyć polonizacji od Sony (np. Infamous czy Uncharted 2)

OOO widze, ze mamy specjaliste!

Po1. Ta gre stworzylo Infinity Ward a wydalo activision wiec znawco co ma EA do rzeczy? I nie mow, ze to literowka bo napisales dwa razy, ze to fuszerka od EA i , ze EA zgarnelo kapuste.

Po2. Wszytkie patche sa dostepne i gra nie sprawia problemow.

Po3. Infamous? Przeciez to najgorzej przetlumaczona gra EVER. Nawet SCEP to stwierdzilo i przeprosilo za to.

Po4. Tlumaczenie w MW2 to wersja kinowa (jak niewiesz co to jest to ci powiem, ze nie chodzi o dialogi tylko napisy, bo angielskie dialogi i PL napisy to wersja kinowa). Wiec jak moga przetlumaczone dialogi zle brzmiec? LOL

Po5. Jak sie jest n00bem i sie gra na very easy to gra peka w 5 godzin. Zagraj na veteranie cwaniaku, albo zrob wszytkie spec ops na 3 gwiazdki.

Reasumujac to wszytko wychodzi na to, ze sam jestes dzieckiem ktore sciaglo gre z netu.

Wszytkiem innym powiem, ze gra jest swietna. Owszem nie wiele rozni sie graficznie od COD4 bo silnik jest ten sam, ale singiel, scep ops i multi wciagaja jak cholera! POLECAM
 
Ostatnia edycja:
Do góry